Újabb Euroliga-buborékot rendez Sopron
23
Feb
2021
Újabb Euroliga-buborékot rendez Sopron
2021. február 23.  |  14:49
A Sopron Basket a hivatalos honlapján jelentette be, hogy az Euroliga negyeddöntők egyik buborékjának házigazdája lesz.
 
A soproni buborékban a Sopron Basket – LDLC Asvel Feminin és az UMMC Jekatyerinburg – Dinamo Kurszk párharcokat bonyolítják le. A hivatalos játéknapok március 17., szerda és március 19., péntek.
 
"A FIBA örömteli hírről tájékoztatta klubunkat, miszerint a kiváló pályázatunk alapján klubunk rendezheti az egyik Euroliga Negyeddöntő buborékot! Az elismeréshez Török Zoltán ügyvezetőnk annyit tett hozzá: “Sok mindenért dolgozunk és megdolgozunk!”
 
Csapatunk a negyeddöntőben a francia Lyon ellen lép pályára. A soproni buborék másik ágán a két orosz gigász, a Jekatyerinburg és a Kurszk küzd meg egymással. A mérkőzéseket március 17-én, szerdán, illetve március 19-én pénteken rendezik. A továbbjutás a két mérkőzés alapján dől el, az oda-visszavágós elv alapján."
 
– olvasható a Sopron Basket közleményében.
 
A másik buboréknak, melyben a Perfumerías Avenida Salamanca – Spar Girona és a Fenerbahce – Galatasaray párharcokra kerül sor, Salamanca lesz a házigazdája.
 
 
 
Fotó - fiba.basketball

Megyei szövetségek