Női Amatőr: Visszavágott a BKG, hosszabbításban nyert a Zsíros Akadémia
22
2021
2021. február 22.  |  10:55
Szekszárdon győzött az Ajka, a BKG pedig visszavágott a Hepp-kupa döntőjében elszenvedett vereségért az ezúttal tartalékos felállásban pályára lépő Csata csapatának a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A zöldben vasárnap, napra pontosan fél évtizeddel azt követően, hogy a MAFC férfi csapata még az élvonalban négyszeri hosszabbítás után verte a Nyíregyházát, a nyírségi hölgyek is hosszabbításos meccset játszottak, s veszítettek el a fővárosban, méghozzá Kőbányán, a Zsíros Akadémia otthonában.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Ajka 65-83

A két középső szakaszban mutatott sokkal hatékonyabb, pontosabb játékának, a 42-29-re megnyert lepattanózásnak, valamint Foltin Blanka (18 pont, 12 lepattanó), Szabó Bettina (15/3 pont, 3 gólpassz), Kalocsai Dorina (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Shirian Fatime (10 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően simán, biztosan győzött az Ajka a Németh Lili (20/6 pont, 17 lepattanó), Annamaria Pop (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Andi Hanna (11/9 pont, 3 gólpassz) pontjaira építő szekszárdi fiatalok otthonában.

NKA-Pécs-PEAC - BEAC Újbuda 75-62

A 23-12-re megnyert harmadik negyedre, továbbá Milica Popovics (18 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Habling Lara (13 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Laczkó Sára (11/3 pont, 3 lepattanó) és Adenike Olawuyi (10 pont, 8 lepattanó) találataira támaszkodva győzték le a pécsi fiatalok az ezúttal erősen tartalékos összetételben pályára lépő, Dénes Diána (14/3 pont, 11 lepattanó), Nagy Henriett (13/3 pont, 6 lepattanó) és Csernik Zita (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 11 gólpassz) vezette BEAC-ot.

DEAC - Sportdarázs-SMAFC 43-64

Az első negyed végén bemutatott 7-1-es "részhajrával" 5 pontos előnyt szerzett a DEAC, s ez csupán eggyel csökkent a küzdelmes, sok hibával tarkított második szakaszban. A második félidőt 6-0-lal indítva hamar fordítottak a soproniak, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A szakasz hajrájában aztán egy 12-0-lal a Szeli Kitti (26 pont, 10 lepattanó, 14/14 büntető, 50 VAL)-Bakó Patrícia (18 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette vendégek elléptek a debreceni hölgyektől, akik közül ezúttal egyedül Holinka-Miklós Hanna (12/6 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé. A vendégek 11 pontos előnyt szereztek a záró etap előtt. Ennek elején állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés, majd a hajrája "elfogyott" a DEAC, és az utolsó bő 7 percet 13-2-re nyerve végül simának látszó, 20 pont fölötti győzelmet arattak a soproniak.

Kanizsai Vadmacskák SE - MTK-TFSE 75-97

A vendégek egy 14-2-es "repülőrajttal" valósággal állva hagyták a Nagykanizsát. A hazaiak "kapcsoltak", s egy 12-0-lal egalizáltak, ám a szakasz hajrájában következett egy 7-0-s fővárosi roham. A második etap elején rátett még egy lapáttal az elsősorban Benke Sára - akit nyilván nagyon feldobott bátyja nagy dobása az osztrákok elleni Eb-selejtezőn - (19/12 pont - 4/4 tripla -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Miháczi Diána (18 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Király Andrea (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda) kosaraira építő MTK-TFSE, amely egy 10-2-vel indítva 14 pontos előnyre tett szert. A folytatásban állandósult a 10 és 15 pont körüli vendég vezetés, a félidő végén 10 pontra feljött az egyik legjobbját, Fuisz Viktóriát nélkülöző Nagykanizsa. A harmadik negyed közepéig még tartotta a lépést a Baa Dominika (29 pont, 8 szerzett labda, 6 gólpassz)-Budai Dorina (21 pont)-Jurkó Noémi (14 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) trió vezette hazai együttes a vendégekkel. Ekkor azonban egy 10-0-lal 20 pont fölé "hizlalva" előnyét, a lepattanózást 48-21-re nyerő MTK-TFSE eldöntötte a mérkőzést a maga javára. A fővárosiak mind a 11 pályára lépő játékosa eredményes volt a találkozón.

BKG Príma Akadémia - Csata DSE 78-45

A Hepp-kupa közelmúltban rendezett döntőjének "visszavágóján" a kupagyőztes Csata - amely messze nem olyan erős kerettel lépett pályára, mint az általa fölényesen megnyert szekszárdi fináléban - Rakita Lili (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Balogh Liza (12/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével az első negyedben még tartotta a lépést a veretlen éllovas BKG-val. A két középső szakaszban aztán a nagy fölényben játszó, elsősorban Raus Vivien (18/12 pont, 3 lepattanó), a Hepp-döntővel ellentétben ezúttal pályára lépő Camesha Davis (17 pont, 5 lepattanó), továbbá Bodnár Fanni (9/9 pont) és Ruttner Réka (9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) kosaraira építő hazaiak eldöntötték a maguk javára a mérkőzést.

PINKK-PVSK U23 - Radobasket 74-56

A vendégek Gróf Tímea (14 pont) és Schiroky Szonja (11 pont, 8 lepattanó) vezetésével a második negyed közepéig tartották a lépést a PINKK fiataljaival. A félidő hajrájában bemutatott 11-4-es rohammal szünetig 10 pont fölé növelték előnyüket a hazaiak. Térfélcsere után fokozatosan nyílt tovább az olló A főként a Tenyér Zsófia (13/3 pont, 7 gólpassz)-Kovács Kitti (12 pont,-13 lepattanó) kettős hatékony játékára alapozó PINKK a harmadik negyed végén már 22 ponttal vezetett, s ezzel eldöntötte a mérkőzést a maga javára.

Törekvés SE - Kecskeméti KC 70-67

Az egész találkozó nagyon hasonlított egy üldözőversenyre. Volt, hogy a hazaiak elléptek 6-8 ponttal, de a Kecskemét Bibok Liza (15 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Burján Bianka (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Fekete Adrienn (11/3 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), valamint Horváth Alexandra (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda) vezérletével rendre felzárkózott. A negyedik negyednek 1 pontos hazai vezetéssel vágtak neki a felek. Bő 1 perccel a befejezés előtt biztos győztesnek látszott a Szilvási Kincső (19 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda), Dobos Kíra (18/6 pont, 5-5 szerzett és eladott labda) és Egri Zsófia (14 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda) ponterőssége révén 8 pontos előnyt felépítő Törekvés. A következő 3 akciójából 7 pontot szerezve azonban 1 ponttal feljött a Kecskemét. E kiélezett helyzetben az addig 4 pontnál járó Strbik Fanni a mérkőzés során először állhatott a büntetővonalra, s nem remegett meg a keze - a két értékesített büntetővel bebiztosította győzelmét a Törekvés.

Szolnoki MÁV SE - DVTK Miskolc U23 46-59

A 21-9-re megnyert második negyednek, valamint Vég-Dudás Anna (22 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda, 4 blokk) és Bacsó Zsófia (11/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) eredményes játékának, no meg az 54-42-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győztek a diósgyőri fiatalok Szolnokon. Hazai részről egyedül Munkácsi Adél (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

BKG Príma Akadémia II - Szombathelyi Egyetem 61-82

A nyeretlen sereghajtó bátor, ügyes játékával, Kovács Virág (20/12 pont, 4 lepattanó), Horváth Boglárka (12 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) és Levente Zsófia (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével alaposan meglepte a szombathelyieket. A hazaiak az első negyed közepén 11-2-re, a végén pedig 23-16-ra vezettek, s még a félidőben is volt 4 pont előnyük. Szünet után előbb a játék irányítását, majd a harmadik negyed közepén egy 8-0-lal a vezetést is átvette a Kovács Georgina (24/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 12 gólpassz, 41 VAL)-Balogh Viktória (24 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Koltay Dorottya (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette Szombathely. A vendégek ettől kezdve fokozatosan növelve előnyüket végül biztosan győztek.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Nyíregyházi Kosársuli 79-77 hosszabbítás után

A végig szoros, kiegyenlített találkozó rendes játékidejének végén mindkét csapat büszkén "hetvenkedhetett", hiszen 70-70 után jöhetett a hosszabbítás. A ráadást a Turi Eszter (26 pont, 20 lepattanó, 3 eladott labda), Kutrik Dóra (18 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Horváth Lili (15 pont, 3 lepattanó) ponterős játékára alapozó kőbányai hölgykoszorú kezdhette lélektani előnyből. A hazaiak a rendes játékidő utolsó percében 4 pontos hátrányt ledolgozva mentették hosszabbításra a találkozót a Karakó Dorina (26 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Kovács Orsolya (17/3 pont - 24 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Dobó Lilla (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda) és Lizák Kitti (12/6 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó nyírségi lányok ellen. A ráadás első 3 pontját a vendégek szerezték, ám erre egy 9-0-lal felelve végül a hazai együttes nyerte meg ezt az izgalmas találkozót. Érdekesség, hogy napra pontosan a találkozó előtt 5 évvel a nyíregyházi férfi együttes is hosszabbításos mérkőzést játszott a fővárosban, a MAFC otthonában. Az a fél évtizeddel ezelőtti emlékezetes összecsapás végül egy félidőnyi, azaz 20 perc ráadás, tehát négyszeri hosszabbítás után dőlt el.

Kecskeméti KC - TFSE-MTK U23 60-74

A második negyed közepéig, ha szűken is, de a jobbára esélyesebb vendégek vezettek. A félidő hajrájában egy 12-4-es rohammal fordított, s szünetre 4 pontos előnyt szerzett Burján Bianka (15/3 pont, 4 lepattanó), Horváth Alexandra (13/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Kiss Virág (11/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével az első 20 perc lepattanócsatáját 24-14-re megnyerő Kecskemét. A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A vendégek többször is egyenlítettek, de fordítaniuk nem sikerült nekik - a záró etapra 3 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. A negyedik negyedet 12-2-es rohammal indítva fordított, s 7 ponttal ellépett a Kecskeméttől a Galli-Hirling Borbála (21 pont, 7 lepattanó), Takács Emese (15/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 9 eladott labda, 7 gólpassz), Vörösházi Jázmin (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Kelemen Barbara (10 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) kosaraira építő fővárosi együttes. A hazaiaknak a záró szakaszban csak felvillanásokra futotta, a végét sokkal jobban bírták a TF-MTK fiataljai, akik így 14 pontos győzelmet arattak - amelyért azért nagyon meg kellett dolgozniuk. Már csak azért is, mert a pattanózást 43-33-ra megnyerte az ebben a műfajban a szünetben is 10-zel ellenfele előtt járó Kecskemét, ám jobban dobtak, és 15 ellenében 24 gólpasszt "kézbesítettek" egymásnak a vendégek játékosai.

Dávid Kornél KA - Tatai SE 82-52

Minden negyedet megnyerve, szünetig több mint 20 pontos előnyt szerezve győzte le Balsay Anna (14/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), Balsay Rita (12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Nagy Dorottya (10/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére, valamint az 58-41-re "behúzott" lepattanózásra építve a DKKA a Tata csapatát. A vendégektől senki nem érte el a 10 pontot: Morcz Viktória 9/3 ponttal - 11 mezőnykísérletből -, 6 gólpasszal, valamint 4 szerzett és 5 eladott labdával, Horváth Dóra pedig 9 ponttal - 12 mezőnykísérletből - és 4 lepattanóval zárta a találkozót