Női Amatőr: Vendégsikerek a zöld csoport rangadóin
16
2021
2021. február 16.  |  18:20
A papírforma érvényesült a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának mérkőzéseinek többségén. Amint az várható volt, igazán kiélezett küzdelem csak a MAFC-Baja találkozón alakult ki, amelyen a hazaiak későn kezdtek hajrázni, így az irányítást bő 3 negyeden át kézben tartó bajai együttes győzött. A soproniak nem tudták megismételni az MTK legyőzése alkalmával nyújtott jó játékukat, így kikaptak a BEAC-tól, a szekszárdi fiatalok pedig 100 pont fölött dobva győzték le a Nagykanizsát. Az elmúlt hét igazi nagy rangadóit a zöld csoportban játszották. Szombathelyen a TFSE-MTK fiataljai remek kezdésüknek köszönhetően biztosan győzték le az élcsapathoz méltón csak a harmadik negyedben kosarazó hazaiakat. A másik rangadón is vendégsiker született: a Dávid Kornél KA remek második negyedével tudott győzni a Diósgyőr fiataljainak otthonában.

Vasas Akadémia II - NKA-Pécs-PEAC 68-56

A 27-7-re megnyert első negyednek, valamint Dúl Terka (14/12 pont, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Siklós Dorottya (11/3 pont, 3 lepattanó) és Nagy Lili (9/3 pont) eredményességének köszönhetően győzte le a Vasas a második negyedtől Milica Popovics (17/3 pont, 3 gólpassz), Adenike Olawuyi (11 pont, 13 lepattanó) és Csényi Anna (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet) vezérletével magukra találó pécsi fiatalokat.

MAFC - Bajai NKK 67-72

Érdekes, fordulatos mérkőzésen tudott nyerni a két középső negyedben mutatott remek támadójátékára, azon belül pedig elsősorban Tamás Gréta (26/15 pont, 4 szerzett labda), Kucsora Réka (15/9 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Hilcz Alexa (10/6 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozva a Baja az egyik legjobbját, Pap Reginát 7 ponton tartó MAFC otthonában. A hazaiak Horváth Enikő (17/9 pont, 5 lepattanó), Hercze Szandra (14/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Aradi Zsanett (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Stekler Kamilla (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) vezérletével, hatalmas hajrával, az utolsó hat és fél percet 21-3-ra nyerve szorossá tették a simának tűnő mérkőzést, de fordítani nem tudott.

Vasas Akadémia II - BKG Príma Akadémia 39-58

Bár a mezőny legeredményesebb játékosa Vígh Bernadett (11/3 pont, 5 lepattanó) személyében a hazai csapatból került ki, ő eléggé magára maradt a pontszerzésben. A második legjobb dobó a Vasasnál Altmann Anna (7 pont, 3 eladott labda) lett, így az első és az utolsó negyedet egyaránt 13-13 ponttal megnyerve, elsősorban Pál Szandra (10/6 pont), Suppán Anna (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Aldazabal Laura (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából magabiztos győzelmet aratott a BKG.

UNI-Győr SzESE - DEAC 69-55

Bár Kéita Aya (28/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda), illetve Mezei-Göttlinger Anna (34/3 pont, 8 lepattanó) dobópárbaját a vendégek játékosa nyerte, a hazai "gólvágónak" Rozmán Lilla (9 pont 3 lepattanó, 8 gólpassz) és Bánszegi Borbála (9/3 pont, 5 lepattanó) személyében két hatékony segítője is akadt. Debreceni részről csak Kernács Réka (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 8 eladott labda) közelítette meg a 10 pontot, mezőnymunkájáért pedig leginkább Bognár-Szabó Réka (2 pont - 7 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) dicsérhető a vendégektől, így a minden negyedet megnyerő hazai csapat győzött.

Ajka - PINKK-PVSK U23 74-88

A remek támadójátékkal 30-19-re megnyert második negyedének, valamint egységes csapatjátékának köszönhette sikerét. A vendégek 6 játékosa is - Kovács Kitti (24 pont, 11 lepattanó), Horváth Zsanett (18/6 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda), Tenyér Zsófia (13/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Jáhni Zsófia (11/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Pucz Eszter (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Borbár Panni (11 pont, 8 lepattanó) - 10 pont fölé jutott. A hazaiakat a Foltin Blanka (16 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz)-Shirian Fatime (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Kalocsai Dorina (13/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Kanizsai Vadmacskák SE 104-81

Hiába "adta" Baa Dominika (40 pont, 7 lepattanó, 8 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég Nagykanizsa, Jurkó Noémi (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Budai Dorina (15 pont, 4 lepattanó) jóvoltából csak két "érdemi" segítője volt a pontszerzésben. Így aztán a csapatként "több lábon álló" szekszárdi fiatalok Vincze Nikolett (24/6 pont, 3 lepattanó, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Renczes Rebeka (23/3 pont, 3 lepattanó, 8-8 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Annamaria Pop (19/15 pont, 3 lepattanó, 7 eladott abda, 5 gólpassz), Holcz Rebeka (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Németh Lili (13/3 pont, 14 lepattanó) vezérletével minden negyedet megnyerve, lepattanózásban pedig 45-33-ra felülmúlva a nagykanizsaiakat simán nyertek - még az is "belefért" nekik, hogy 27 labdát adjanak el 21 ellenében.

BEAC Újbuda - Sportdarázs-SMAFC 77-65

A két tartalékos együttes összecsapását a vendég soproniak kezdték (sokkal) jobban, hiszen a nyitó szakasz közepén 9-2-re vezettek. A második etapot egy 12-2-es rohammal indítva fordítottak a hazaiak, s egy ideig váltott vezetéssel haladtak a felek. A félidő hajrájában egy 7-0-lal visszaszerezte a vezetést, s 6 ponttal ellépett az elsősorban Szeli Kitti (16 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Karácsony Tamara (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) találataira támaszkodó vendég együttes. A félidő hazai triplával és 3 pontos soproni vezetéssel zárult. A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a záró szakaszra már 2 pontos hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A záró etap első felében aztán a Boros Júlia (33/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Mérész Petra (16/12 pont, 4 lepattanó)-Galántai Alma (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette vendéglátók egy 12-1-es rohammal eldöntötték a találkozót a maguk javára.

MTK-TFSE - NKA-Pécs-PEAC 87-64

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve aratott Szeitl Vanessa (18/6 pont, 3 gólpassz), Karlócai Julianna (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Szeli Dorina (12 pont) és Benke Sára (10/9 pont) vezérletével magabiztos győzelmet az MTK-TFSE. A pécsi fiatalok a második félidőben a Csényi Anna (14/6 pont, 4 lepattanó), Laczkó Sára (12 pont, 5 lepattanó) és Adenike Olawuyi (11 pont, 9 lepattanó) trió jóvoltából már a hazaiak egyenrangú ellenfelei volt.

Szombathelyi Egyetem - TFSE-MTK U23 61-74

A csoport csúcsrangadóját sokkal pontosabban, "élesebben" kezdték a vendég fővárosiak, akik a nyitó negyed közepén - szinte állva hagyva a görcsös Szombathely csapatát - 10-2-re elhúztak. A második negyed közepéig állandósult az 5 és 10 pontos vendég vezetés, majd a félidő hajrájában egy 10-0-lal közel 20 pontosra növelték előnyüket a TFSE-MTK ezúttal a Galli-Hirling Borbála (24 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda)-Vörösházi Jázmin (20/9 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz)-Takács Emese (12/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) trió vezette fiataljai. Szünetben kerek 20 pont volt a különbség. Az első félidőben a hazai triplamutató 1/10, a vendég 5/13 volt.

Szünet után tartotta 20 pont körüli előnyét a TFSE-MTK, majd a harmadik negyed második felében egy parádés 15-3-mal 10 ponton belülre került a nagyrészt Kovács Georgina (19/9 pont - 26 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Preisinger Boglárka (13/9 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Plózer Petra (13 pont, 12 lepattanó) ponterős játékára építő Szombathely. A záró etap hazai hármassal kezdődött, s 6 pontra csökkent a fővárosi előny. Ennél azonban nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a Szombathely - a szakasz közepén egy 8-0-lal végleg "lerázta magáról" ellenfelét a fővárosi együttes, s összességében biztos rajt-cél győzelmet aratott a rangadón.

DVTK Miskolc U23 - Dávid Kornél KA 72-80

A második negyedben nyújtott parádés támadójátékának - 28-18-ra nyerték ezt a szakaszt -, valamint Balsay Anna (22/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Balsay Rita (14 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Ehmann Dalma (12 pont) eredményességének köszönhetően nyerték meg a fehérváriak a remek dobóformát kifogó Suhajda Vanda (27/24 pont - 8/12 tripla -, 6 lepattanó), valamint Frindt Nikolett (22/3 pont, 10 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz) és Vég-Dudás Anna (11 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) vezette diósgyőri fiatalok otthonában a dobogós csapatok ütközetét. A lepattanóharcot ugyan 43-33-ra a hazaiak nyerték, de ezt a szerzett (5, ill. 19), valamint az eladott (25, ill. 10) labdákkal bőven kompenzálni tudta a DKKA.

Tatai SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 56-92

Hiába került ki Rabi Kiara (20 pont, 5 eladott labda) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa a hazai csapatból, rajta kívül csak Horváth Dóra (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda) játszott hatékonyan a tatai csapatból. A vendégek a 29-11-gyel "behúzott" első negyedükre és egységes csapatjátékukra alapozva, minden negyedet megnyerve arattak fölényes győzelmet. A kőbányai együttesből öt játékos - Takács Dorina (18 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Turi Eszter (17 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett labda), Tar Csenge (11 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Tálas Lívia (11 pont, 10 lepattanó) és Gallyas Andrea (10 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) - is kétszámjegyű pontot "termelt".

Kecskeméti KC - Nyíregyházi Kosársuli 66-51

A 24-10-re megnyert második negyedre, továbbá Kiss Virág (16/6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Bibok Liza (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Burján Bianka (10 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) eredményességére építve győzte le a Kecskemét a Kovács Orsolya (12/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda)-Dobó Lilla (11 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette nyíregyháziakat, akiknél még mezőnymunkájáért Karakó Dorina (8 pont, 7 lepattanó, 2-2 gólpassz, szerzett és eladott labda, 3 blokk) dicsérhető.

Törekvés SE - ELTE Fortis 71-46

Hiába bizonyult az egész mezőny legeredményesebb játékosának Nagyi Tímea (19 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), a vendégek kosarasa, rajta kívül csak Glavinics Anna (13/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a hazai kosárra. A csapatként "több lábon álló" Törekvés a lepattanózást 56-46-ra behúzva, 34 eladott labdába "belehajszolva" ellenfelét, Egri Zsófia (18/3 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda), Szilvási Kincső (14 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Dobos Kíra (10 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével minden negyedet megnyerve hozta a középmezőny elején tanyázó csapatok csatáját.