Férfi NB I B: Hosszabbítás után hazai siker Miskolcon
15
2021
2021. február 15.  |  13:22
A Hepp-kupa négyesdöntőjének árnyékában csupán 6 mérkőzést rendeztek a múlt héten a férfi másodosztályban. A Hepp-kupát végül megnyerő Nyíregyháza sikerének értékét növeli, hogy a múlt héten - igaz az elején, kedden - még bajnokit is játszottak a nyírségiek, akik ugyan biztos vezetés után a harmadik negyedbeli "leolvadásukkal" némiképp megnehezítették a saját dolgukat, de végül győztek a MAFC otthonában. Megtorpanni látszik az eddig stabil Baja, amely előbb a feljövőben lévő MEAFC pályáján maradt alul hosszabbítás után, majd saját csarnokában kapott ki a MAFC-tól. A Vasas simán verte a Veszprémet, a zöld csoport egyetlen találkozóján pedig a Pénzügyőr nagy küzdelemben győzte le a Bonyhádot.

MAFC - Hübner-Nyíregyháza BS 69-85

Az előző években a csoport egyik csúcsrangadója volt a fővárosi és a szabolcsi gárda összecsapása, az élvonalban pedig nem is olyan régen még egy fölöttébb emlékezetes, négyszeres hosszabbításos meccset játszott egymással a két együttes. Ezúttal is jó mérkőzésre volt kilátás, hiszen a bajnokságot több kulcsjátékosát nélkülözve gyengén kezdő MAFC jó szériában, zsinórban 5 mérkőzést megnyerve várta a találkozót, amelyre éllovasként érkezett a Nyíregyháza. A hazaiak színvonalas játék mellett csaknem a második negyed közepéig tapadtak a listavezetőre. A 13. perctől azonban ritmust váltottak a szabolcsiak, akik egy 23-6-os bő 7 perces parádét bemutatva megnyugtató, 18 pontos előnyt szereztek szünetre. Szünet után rátett még egy lapáttal a Bus Iván (23 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Emmanuel Ubilla (22/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Tóth Gergely (16 pont 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Bazsó Brúnó (12/9 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette Nyíregyháza, amely 10-2-vel indítva a második félidőt 26 pontosra növelte előnyét.

Ez a megnyugtató előny meg is nyugtatta a vendégeket, akik eléggé elkényelmesedtek, sokat csökkent a koncentrációjuk. A nagyrészt Csapai Péter (22 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Polgárdy Ádám (16 pont, 5 lepattanó) és Tóth Péter (14/6 pont, 6-6 lepattanó, eladott labda és gólpassz) kosaraira alapozó MAFC ezt megérezve egy szédületes 19-0-lal hosszú idő után 10 ponton belülre került, 7 pontra megközelítve a nemrég még közel 30-cal vezető riválisát. A záró etap előtt 6 pontos volt a vendég előny, s ezt 5-1-gyel indítva 2-re jött föl a MAFC. E kritikus helyzetben egy 10-1-et "vezettek elő" a szabolcsiak, ismét 10 pont fölé növelve előnyüket. A hajrában tovább nehezítette a hazai együttes helyzetét, hogy egyik legjobbja, Tóth P. ellen másodszor ítéltek sportszerűtlen hibát, így kivált a játékból. Az érdekes mérkőzés végül aránylag simának tűnő, 16 pontos vendég sikerrel zárult.

MEAFC-Miskolc - Bajai Bácska FKE 97-88 hosszabbítás után

Az első negyed hihetetlenül hullámzó játékot hozott. 9-5-ös vendég vezetés után a szakasz közepén a hazaiak "repesztettek" egy 11-0-t, ám a negyed hajrájában erre egy 12-1-gyel feleltek a bajaiak, s 4 pontos előnnyel zárták a szakaszt. A "hullámvasutazás" a második negyedben is folytatódott. Ezt 9-0-lal indította a MEAFC, majd egy 7-2-vel "egalizáltak" a vendégek. A félidő hajrájában már nem nagyon "eresztették" egymást, fej-fej mellett haladtak a felek - szünetben 3 ponttal a hazaiak álltak jobban. A második félidőt 6-2-vel kezdve gyorsan fordított a Baja, majd váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A szakasz közepén abszolút fifty-fifty volt, 50-50-et mutatott az eredményjelző. Ezt követően egy 11-1-es rohammal sokat javított győzelmi esélyen az egységes csapatmunkával kirukkoló, Lippai Szabolcs (18 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Kozák Márton (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 12 gólpassz), Tóth Viktor (15/6 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Homoki Donát (15 pont, 14 lepattanó) és Kozák Bertalan (13 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő MEAFC, amely 9 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet.

Ennek elején tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a borsodi gárda, majd a közepén egy 10-2-vel feljött egyetlen pontra a szintén egységes csapatjátékot nyújtó, Pongó Martin (22/9 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), Milos Vukicsevics (22 pont, 7 lepattanó), Jakab Péter (16/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Dániel (14/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Goldring Gergő (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz) ponterősségében bízó, zónára átállva labdákat, s könnyű kosarakat szerző Baja. A hazaiak a sok kihagyott büntetővel (17/32, 53,13%) is nehezítették saját dolgukat. Szűk két perccel a vége előtt Tóth V. triplájával 6 ponttal ellépett a Miskolc, de a Baja szívósan küzdve, az utolsó pillanatban Goldring G. közeli kosarával ledolgozta hátrányát, s hosszabbításra mentette a meccset. A ráadás a lélektani előnyben játszó bajaiak triplájával indult, utána azonban a hazaiak szinte minden akciójukat kosárral fejezték be. A miskolciak a túlórát 18-9-re nyerve megszerezték zsinórban harmadik győzelmüket.

Vasas Akadémia - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 93-68

Az első negyed hajrájáig szoros volt a találkozó, ám a szakasz utolsó két és fél percét 7-0-lal "hozva" ellépett a Vasas. A félidő hajrájáig állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés. Nem sokkal szünet előtt egy 12-4-es "részhajrával" 2 pontra felzárkózott a Veszprém. A félidő hazai triplával és 5 pontos Vasas vezetéssel zárult. A harmadik negyed közepéig tapadt a hazai csapatra a Veszprém, amely egyetlen pontra jött föl a Madár András (28/21 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Nebojsa Dukics (20/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Futó Balázs (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozva. A 24. és a 29. perc között azonban egy 15-3-as "részhajrával" megnyugtató előnyre tettek szert a Boros Márk (21/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz)-Radics Gerzson (17/9 pont, 8 lepattanó)-Medve Máté (15/15 pont, 4 eladott labda)-Moravcsik Áron (9/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 13 gólpassz) kvartett vezette hazaiak, akik 13 pontos vezetéssel várhatták a negyedik negyedet. Ennek közepéig maradt a 10 és 15 pont különbség, majd egy 12-0-lal 20 pont fölé "hizlalta" előnyét, s végül fölényesnek tűnő, 25 pontos győzelmet aratott a Vasas.

NKA Pécs - MTK-Elite Basket 62-79

A kiegyenlített első negyedet követően a második etap közepén egy 10-3-as rohammal 9 ponttal elhúzott a Takács András (29 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Jakab Péter (25/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) kettős ponterős, jó játékára építő, vendég MTK. A félidő hajrája azonban egyértelműen a hazai csapaté volt, amely egy 10-1-gyel ledolgozta hátrányát, így döntetlen állással tértek félidei pihenőre a felek. A negyedik negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd az utolsó 6 percet 18-2-re nyerve aratott biztosnak látszó győzelmet az MTK. A hazai csapatból egyedül Sedin Karavdic (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Kocsis Zalán (9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) pedig 1 ponttal maradt el a dupla-duplától.

Bajai Bácska FKE - MAFC 67-76

A Baját a jelek szerint jobban megviselte Jakab Péter hiánya, mint a MAFC-ot, hogy druszája, Csapai csupán perceket tölthetett a pályán. Az első negyed hajrájáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a 8. és a 14. perc között egy 17-4-et "repesztve" 10 pont fölötti előnyt alakítottak ki a vendégek. A második negyed közepén azonban egy 12-3-mal "visszajött a meccsbe" a jórészt Milos Vukicsevics (20 pont, 6 lepattanó), Goldring Gergő (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Nagy Dániel (10/6 pont, 4 lepattanó) pontjaira építő Baja. Egállal fordulhattak a félidőre a csapatok, amelyek a negyedik negyed közepéig nem eresztették egymást. 62-62 után aztán a visszatérő, s tőle szokatlan módon triplákkal is "jelentkező" Bordács Soma (24/9 pont, 11 lepattanó, 2 blokk), valamint Polgárdy Ádám (22/3 pont, 7 lepattanó), Tóth Péter (11 pont - 21 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Lakits András (10 pont) vezette MAFC egy 10-0-lal "döntő csapást" mért a hazaiakra, s értékes győzelmet aratott.

Pénzügyőr SE - Atomerőmű KSE Bonyhád 72-68

Az első negyedet 5 ponttal "elvitte" a Dorogi Gergő (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Verasztó Péter (13 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda)-Pajor Dávid (11/3 pont, 6 lepattanó)-Baki Sándor (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) kvartett vezette Bonyhád, ám a folytatásban valamivel pontosabban játszottak a hazaiak. A küzdelmes összecsapás negyedik negyedére már 2 pontos Pénzügyőr-vezetéssel fordultak a felek. A záró szakaszban, ha szűken is, de gyakorlatilag végig vezetve, Horváth Csanád (20/3 pont, 3 lepattanó), Mihalics Gábor (18/9 pont, 4 lepattanó), Kiss Lajos (11 pont, 14 lepattanó), valamint Baranyi Péter (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével a hazaiak nyerték a találkozót.