Férfi egyetemi bajnokság: Izgalommentes játékhét
11
2021
2021. február 11.  |  19:21
Nyugodt, békés hangulatú, izgalommentes játékhéten jutott túl a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság mezőnye a férfiaknál. A legszorosabb mérkőzés a Nyíregyháza-Eger keleti rangadó volt, amely 16 pontos hazai sikerrel végződött. A TF 31 ponttal verte a DEAC-ot, volt 40 és 50 pontos, sőt akadtak még ennél nagyobb különbséggel végződő összecsapások is a héten.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak

Keleti csoport, 11. forduló

Nyíregyházi Egyetemi SE - EKE EGER 85-69 (30-14, 23-15, 21-20, 11-20)
Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Sallai, Gergely.

Nyíregyháza: TISZA 16/3, VASKÓ 12/3, Demeter 10/6, Kovács 2, MOKÁNSZKI 23/6. Csere: Gerőcs 6, Bíró B. 4, Jánkfalvi 5/3, SZILASI 7/3. Edző: Bus Iván.

EKE EGER: Pomázi 7/3, Papp 4, UNGI 14/3, Illés, SZICSÁK 20. Csere: Illés 8, BÍRÓ B. 12, Kenéz 4. Edző: Váczi Péter.

Szinte "nekiesett" a Nyíregyháza a megilletődötten kezdő egri együttesnek: a nyitó etap közepén 16-4-re vezetett, és biztosan hozta az első negyedet. A második szakaszban tovább "nyílt az olló" a csapatok között, Mokánszki Máté és Tisza Bálint vezérletével szünetig eldöntötte a meccset a Nyíregyháza. Térfélcsere után a dupla-duplától egyetlen pattanóval elmaradó Szicsák Bence, valamint Ungi Keve jóvoltából az Eger már felnőtt a feladathoz, kiegyenlített lett a játék, ráadásul a "Bírók" pontpárbaját is a vendégek játékosa, Botond nyerte a hazaiak kosarasával, Benedekkel szemben. A hazai csapat biztos győzelmét azonban pillanatnyi veszély sem fenyegette. Az utolsó negyedben Kenéz Ádám sajnálatos sérülést szenvedett, jobbulást kívánunk az egriek játékosának!

Bus Iván: - Nagyon örülök, hogy szinte teljes kerettel tudtunk kiállni a mai mérkőzésre, és meg is lett az eredménye, fontos győzelmet arattunk. Bízom a sérülésmentes szezonban, hogy hasonlóan jó csapattal tudjunk kiállni.

Váczi Péter: - Gratulálok a Nyíregyházának!

TFSE - DEAC 92-61 (23-17, 19-11, 31-9, 19-24)
Budapest, Alkotás utca 44. V.: Gaál, Gruber.

TFSE: SZABÓ D. 7/3, LAMAN 24/24, Kovács  M. 5/3, KIRÁLY 11, FÉLIX 10. Csere: ARMAGHANI 21/3, Körömi 6, LEPSIK 6, Pataki 2. Edző: Boros Zoltán.

DEAC: POLLÁK 19, Sipos 16/3, Berzi 8/6, Fülöp 3/3, MÁSZLÉ 13/3. Csere: Komlósi 2, Papp. Edző: Tankó István.

Az első negyedben Pollák Balázs és Sipos Timót kosaraival lépést tartott a TFSE csapatával a DEAC. A triplák tekintetében a fonalat elkapó Laman Richárd extra dobóteljesítményének köszönhetően szünetben biztosan vezetett a hazai csapat. A harmadik negyedben végleg eldőlt a mérkőzés: a szakasz végére Armaghani Ármin eredményes játéka, valamint a tripla-duplától csupán 2 assziszttal elmaradó Félix Ákos (10 pont, 21 lepattanó, 8 gólpassz) mezőnymunkája révén több mint 30 pontosra nőtt különbség a két csapat között. A DEAC becsületére legyen mondva, nem tört meg, végig küzdött és az utolsó negyedet 5 ponttal meg is nyerte. A vendégektől Mászlé Márk 13 pontos és 11 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót.

Boros Zoltán: - Az elején nehezen találtuk meg a ritmust a Debrecen zónája ellen, de Laman Ricsi révén sikerült néhány hárompontossal megtörni a zónát, és utána már a védekezésünk is feljavult. A második félidőben jelentős előnyt tudtunk szerezni, úgyhogy a vége örömjáték volt. Gratulálok a Debrecennek, további sok sikert kívánok nekik!

Tankó István: - Gratulálok a TFSE csapatának, remek mérkőzést játszottunk! Sajnos az aluledzettségünk a meccs végére kijött. Voltak jó periódusaink, de sajnos a végére elfáradtunk, következő héten majd javítunk.

Miskolci Egyetem - DMSE 111-61 (34-17, 30-15, 23-11, 24-18)
Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Vaszi, Lónáth.

Miskolci Egyetem: Orliczki 8, Kozák M. 12, Kozák B. 11/3, Szekeres 6, LIPPAI 18. Csere: SÁNDOR 22/9, RAGÁLYI 20, SZŐKE 14/6. Edző: Szollár Gergő.

DMSE: Hegyi 9, Veszprémy 6/6, Kovács 25/12, Nyíri 8, Csirpák 6. Csere: Nádasi 5, Szabó 2, Horai, Szilágyi. Edző: Kovács István.

A mérkőzésen a lényegi kérdések a mérkőzés első perceiben eldőltek, hamar megmutatkozott a csapatok közötti tudáskülönbség a hazai gárda javára. A két együttes jó hangulatú, barátságos mérkőzést játszott egymással, több kiemelkedő egyéni teljesítménnyel. Hazai oldalon Ragályi Levente (20 pont, 15 lepattanó) és Szőke Gábor (14 pont, 15 lepattanó) is dupla-dupláig jutott. A mezőny legeredményesebb játékosa viszont a vendégek közül került ki a csapata pontjainak közel a felét szerző Kovács Gábor személyében.

Szollár Gergő: - A DMSE nagyon szimpatikus ellenfél volt ezúttal is. Köszönjük a játékot, és sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Kovács István: - Barátságos hangulatú mérkőzésen a különbség teljesen reális lett a győztes csapat javára. Gratulálok a Miskolcnak, és további sok sikert kívánok!

Nyugati csoport

SMAFC - Mosonmagyaróvári Széchenyi Egyetem MOGAAC 60-100 (22-34, 15-20, 10-26, 13-20)
Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Kapusi, Tóth.

SMAFC: Hipságh 9/3, HEISZENBERGER 9, SZEGEDI 21/6, RÉTI 13, Barcza 4. Csere: Janzsó, Nichter, Erdős, Fekete 4. Edző: Farkas Dávid.

Mosonmagyaróvári Széchenyi Egyetem: KÁMÁN 20/6, BAKON 6/6, IVÁNCSICS 8, VARGA T. 20/12, VARGA Z. 20/6. Csere: Kálmán 6, Pálinger, Karsai 5, FRIEDL 12/6, Sebők 1, Sütöri 2. Edző: Laky Tibor.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, gyors, 8-10 másodperces támadások, szép befejezések jellemezték az első szakaszt. Mindkét csapat inkább a támadásra fektette a hangsúlyt - az volt a kérdés, melyik nyugszik meg előbb és kezd el védekezni. Ez a rutinosabb vendég csapatnak sikerült, amely a nyitó negyed hajrájában egy 10-0-lal ellépett a soproniaktól. A küzdelmesebb játékot hozó második 10 percben tovább nőtt a különbség, a félidő végére 17 pontos előnyt szerzett a Mosonmagyaróvár. Szünet után a hazaiak a kelleténél kicsit tovább "maradtak az öltözőben": egy 11-0-s rohammal kezdtek a vendégek, így gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A hazaiak próbáltak feljebb kúszni, de a vendégeknek mindenre volt válaszuk, így az utolsó negyedben már egyik csapat sem játszott azon a sebességen, mint addig. A hajrában a SMAFC kulcsemberei a kispadon ültek, és így végül talán irreálisan nagy különbség alakult ki a rutinosabb játékosokkal felálló Mosonmagyaróvár javára. Hazai részről Szegedi Márton (21 pont, 12 lepattanó), a vendégektől pedig Kámán Bálint (20 pont, 12 gólpassz) ért el dupla-duplát. A mosonmagyaróvári csapatból még ki kell emelni a két Vargát: Tamás 13, Zoltán pedig 14 mezőnykísérletből jutott el 20 pontig, Friedl Kristóf pedig hibátlan mezőnymutatóval (3/3 dupla, 2/2 tripla) dobott 12 pontot.

Farkas Dávid: - A két csapat más célokért küzd, ennek ellenére az első félidőben színvonalas mérkőzést tudtunk játszani a rutinosabb Mosonmagyaróvár ellen. Sajnos a második félidőben teljesen szétestünk, de nem tudok haragudni játékosaimra, hisz örülni kell annak, hogy egyáltalán (ismét) nagy létszámban tudtunk megjelenni. Gratulálok a vendégeknek, sok sikert kívánok nekik a továbbiakra!

Laky Tibor: - Nagyon szerencsés edzőnek tartom magam, hétről-hétre változó és motivált kerettel sikerül pályára lépnünk. Ma is látszódott, hogy nagy a kohézió a csapaton belül. Mindig jó hangulatú mérkőzést játszunk, sajnálom, hogy a SMAFC-nak ma ez nem sikerült vidámra. Mindkét csapatnak sok sikert kívánok a jövőre!

SZOESE - NKE SE 127-51 (36-10, 33-14, 27-11, 31-16)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V.: Lipics, Kovács.

SZOESE: KISS 13/3, VICZE 29/9, HÓDI 18/12, Schveighoffer 12, Oroszi 10. Csere: Monek 13/3, NÉMETH 8, Novák, Körmendi 9/3, Habel 13, Werner 2, Balogh. Edző: Kéri Péter, Mészáros Máté.

NKE SE: Pálvölgyi 12/6, Pilinszki 16/9, Józsa, Póczos S., PÓCZOS M. 10. Csere: Hajdú 13/9. Edző: ifj. Paulik Tamás.

A nyugati csoport első és utolsó helyezett együttese találkozott egymással. A szombathelyi gárda ennek megfelelően kezdte a mérkőzést. 5 perc játék után 18-0 volt az eredmény, így a vendégek edzője időkéréssel próbálta felrázni a csapatát. Ez részben sikerült, de így is 26 pont volt már 10 perc után a különbség. A második játékrész első percei kiegyenlített játékot hoztak, de aztán ismét elkapta a fonalat védekezésben a vendéglátó. A szombathelyiek a 18 pontos, 10 gólpasszos dupla-duplát elérő Hódi Patrik vezetésével egy 23-0-s etapot produkáltak 3 perc alatt, így a nagyszünetre már 45 pont volt a SZOESE előnye. A második félidőben Kéri Péter sok cserével és védekezés-váltásokkal próbálta tartani a tüzet a csapatában. Folyamatosan nőtt a vendéglátó előnye, és végül megérdemelt nagyarányú győzelmet aratott a szombathelyi alakulat.

Kéri Péter: - Nehéz egy ilyen meccsen 40 percig koncentrálni. Ezt folyamatosan változó taktikai feladatokkal próbáltuk megoldani, ami többségében eredményes is volt.

ifj. Paulik Tamás: - Gratulálok a szombathelyi csapatnak! További sok sikert kívánok nekik a bajnokságban!

Veszprémi Egyetemi SC - BME-MAFC 48-124 (14-28, 16-34, 9-29, 10-33)
Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Szőcs, Sebesi.

Veszprémi Egyetemi SC: Nagy 11, BIRKÁS 29/9, Lukenics 2, Rehák 3, Bruder 4. Edző: Mónus Péter.

BME-MAFC: HORVÁTH CS. 26, Rados 12, BÓR 21/3, CSEPREGI 7/3, BEA 14. Csere: HEGEDŰS 18/6, Csapó 4, SZŰCS Á. 14, Sebők 8. Edző: Weisz-Tiba Klára.

Minden negyedet megnyerve, nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet a BME-MAFC együttese. A mérkőzés az első perctől kezdve a vendég csapat fölényének jegyében zajlott. A hazai gárda egy percig sem tudta felvenni a jó ritmusban, sok gyors indítással operáló vendég együttes ritmusát. Bár a mezőny legeredményesebb játékosa a csapata pontjainak több mint a felét szerző Birkás András személyében a hazai együttesből került ki, ő magára maradt, míg a csapatként egységes vendég gárdában jó néhány átlagon felüli egyéni teljesítmény is akadt.

Mónus Péter: - Gratulálok ellenfelünknek, és köszönjük a játékot!

Weisz-Tiba Klára: - Gratulálok a csapatoknak! Nehezen tudtunk az utazásból felpörögni, de amint ez sikerült, feljavult a védekezésünk és vele a támadásunk is.