Női Amatőr: Soproni és nyíregyházi bravúr
08
2021
2021. február 8.  |  10:35
Két jókora meglepetés született a múlt hétvégén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a Sportdarázs-SMAFC a tabella második helyén álló MTK-TFSE együttesét verte simán, a zöldben pedig a Nyíregyháza "kapta el" a listavezető Szombathely csapatát.

Sportdarázs-SMAFC - Csata DSE 49-62

A kiegyenlített első félidő után 3 ponttal még az elsősorban a mezőny legeredményesebb játékosa, Pfeiffer Virág (19/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Szeli Kitti (9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) és Sitku Zsuzsanna (9 pont, 3 lepattanó) találataira alapozó hazai csapat állt jobban. A második félidőre összekapta magát a Hepp-kupa friss győztese, amely messze nem olyan erős összetételben lépett pályára Sopronban, mint amilyenben a múlt hétvégén Szekszárdon diadalmaskodott. A harmadik negyedben a Csata 6 ponton tartotta a hazaiakat, s ennek, valamint nagyrészt Balogh Liza (15/3 pont - 4/4 dupla és büntető, 1/1 tripla -, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda), Toman Petra (13/6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Gyöngyösi Janka (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) és Rakita Lili (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően fordított, s végül 13 ponttal győzött.

UNI-Győr SzESE - BEAC Újbuda 59-32

A páratlan negyedekben mutatott hatékony támadójátékára, valamint elsősorban Révész Boróka (18 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Kéita Aya (9/3 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően győzték le a győriek az ezúttal erősen tartalékos összetételben pályára lépő BEAC-ot. A vendégektől egyedül Darabos Sára (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Mérész Petra 8 ponttal és 4 lepattanóval zárta az összecsapást.

MAFC - BKG Príma Akadémia 48-59

Az első félidőben 14 ponton tartva ellenfelét alapozta meg a Laura Aldazabal (21/6 pont, 12 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és szerzett labda), Raus Vivien (13/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) és Suppán Anna (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) eredményességére építő BKG a győzelmét a szünet után Horváth Enikő (12/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Varga Barbara (12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Aradi Zsanett (11 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével magára találó, s a második félidőt megnyerő MAFC otthonában.

Vasas Akadémia II - Radobasket 55-49

A 15-9-re megnyert harmadik negyednek, valamint leginkább Radócz Fanni (10 pont, 6 lepattanó), Nadja Smailbegovics (10 pont, 4 lepattanó) és Van Rijs Luca (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően győzte le a Vasas a Schirohy Szonja (14 pont, 8 lepattanó) és Gróf Tímea (11/3 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó, a hajrában egy 7-1-es rohammal 4 pontra felzárkózó Radobasket együttesét.

Csata DSE - Ajka 75-52

A Hepp-kupa idei és tavalyi győztesnek találkozóján minden negyedet megnyerve aratott sima, magabiztos győzelmet a Gyöngyösi Janka (25/9 pont, 5 lepattanó)-Toman Petra (19/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz)-Balogh Liza (10 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Rakita Lili (8/6 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) kvartett vezette Csata a Foltin Blanka (20 pont, 11 lepattanó, 4 blokk), Lendér Lilla (13/3 pont, 4 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz), valamint a tripla-dupla közelében járó Shirian Fatime (9-9 pont és gólpassz, 10 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes, illetve hatékony, jó játékában bízó Ajka ellen.

Sportdarázs-SMAFC - MTK-TFSE 55-34

Az első szakasz közepén bemutatott 10-0-s rohammal nemcsak a vezetést, hanem a játék irányítását is átvették a hazaiak. Attól kezdve szervezett, hatékony zónavédekezést és egységes csapatájékot bemutatva Bakó Patrícia (14 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Varga Kamilla (13/6 pont, 5 lepattanó), Szeli Kitti (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) és Kocsis Fanni (10 pont, 8-8 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) vezérletével a 11. soproni együttes simán legyőzte a második helyen álló, de gyenge napot kifogó, összesen 9 akciókosarat (6 dupla, 3 tripla) szerző MTK-TFSE csapatát. A vendégektől egyedül Király Andrea (13/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé. Volt egy érdekessége is a találkozónak: egymás ellen játszottak a soproni Szeli nővérek, akik közül Kitti örülhetett a győzelemnek Dorinával szemben.

Kanizsai Vadmacskák SE - NKA-Pécs-PEAC 79-85

Ellentétes félidőket hozó, színvonalas találkozón az első 20 perc után, addig remek támadójátékot nyújtva, Milica Popovics (24/9 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Adenike Olajuwi (20 pont, 11 lepattanó), Csényi Anna (16 pont, 3 lepattanó) és Hegedűs Rebeka (14/6 pont, 3 lepattanó) ponterős játéka révén 14 pontos előnyt szereztek a pécsi fiatalok. Térfélcsere után nagyot javult a hazai csapat játéka, amely Baa Dominika (41/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), illetve Jurkó Noémi (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó) és Budai Dorina (10 pont, 5 lepattanó) vezetésével üldözőbe vette, s úgy három és fél perccel a befejezés előtt 1 pontra meg is közelítette a vendég együttest. A végjátékban azonban újítani tudott az NKA-Pécs-PEAC, amely így végül megnyerte az érdekes összecsapást.

DEAC - Bajai NKK 66-72

Esélyeshez méltó, magabiztos játékkal kezdett, s a 7. percben 20-9-re vezetett a nagyrészt Pap Regina (30/3 pont, 11 lepattanó), Hilcz Alexa (12/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Tamás Gréta (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) találataira, valamint Kucsora Réka (7 pont - 9 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 9 gólpassz) mezőnymunkájára támaszkodó vendég bajai együttes. A DEAC-nak azonban volt tartása: a hajdúsági együttes remek második negyedbeli játékával, Mezei-Göttlinger Anna (24/12 pont, 11 lepattanó), Holinka-Miklós Hanna (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Sükei Zsuzsanna (9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével szünetig fordított, s a kiegyenlített játékot hozó harmadik negyed után még 4 ponttal vezetett. A záró etapot 6-0-lal kezdve visszaszerezte a vezetést a Baja, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A meccs a hajrában dőlt el: a 36. és a 39. perc között egy 11-2-vel tudta végleg a maga javára fordítani a találkozót a Baja.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Törekvés SE 59-69

A 23-11-re megnyert harmadik negyedre, valamint Dobos Kíra (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Egri Vivien (13/3 pont, 4 szerzett labda), Egri Zsófia (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Darázsi Dóra (1/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére építve tudott nyerni a Törekvés a Tatár Hanna (15 pont - 16 mezőnykísérlet)-Gallyas Andrea (12/3 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Takács Dorina (12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda) trió vezette Zsíros Akadémia otthonában.

DVTK Miskolc U23 - Zsíros Akadémia Kőbánya 72-69

Ellentétes félidők mérkőzésén úgy tűnt, a 27-13-ra megnyert első negyed nagyon, talán túlságosan is megnyugtatta a nagyrészt Frindt Nikolett (29/9 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, 6 szerzett labda), valamint Bacsó Zsófia (16/6 pont, 7 lepattanó) ponterős játékára építő diósgyőri fiatalokat. A kiegyenlített második negyedet követően szünet után egyértelműen magához ragadták az irányítást a lepattanózást végül 51-42-re megnyerő kőbányai hölgyek, akik Turi Eszter (36 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) és Tatár Hanna (12 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével nemcsak felzárkóztak, hanem a hajrában a vezetést is átvették. A végjátékban azonban újítani tudott a hazai csapat, amely egy 6-0-lal a maga javára fordította a találkozót.

Kiss Lenke KA - ELTE Fortis 48-72

A második negyed közepéig nagy fölényben játszottak, s a félidő hajrájára 20 pont fölötti előnyt szereztek a leginkább Csomor Flóra (13/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Kiss Anna (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Glavinics Anna (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) találataira támaszkodó vendégek. A félidő 5-0-s hazai hajrával, s 16 pontos Fortis-vezetéssel zárult. A harmadik negyed közepéig állandósult a 15 pont körüli különbség, majd egy 8-0-lal 20 pont fölé növelte előnyét a vendég együttes. A záró szakaszt 7-2-vel kezdte a szívósan küzdő, tartalékos Kiss Lenke KA, amelyből egyedül Básti Gabriella (12/3 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett, 11 eladott labda) jutott 10 pont fölé. Az aránylag gyenge (16/28, 57%) büntetőzés miatt azonban nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót a vendéglátó, amely ráadásul a végére belefáradt az ELTE Fortis üldözésébe, így az utolsó 4 percet 12-4-re "lehozó" vendégek végül 24 ponttal győztek.

Tatai SE - Kecskeméti KC 65-70

A 6. és a 17. perc között bemutatott 28-12-es futására, valamint leginkább Bibók Liza (18 pont, 15 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Horváth Alexandra (12 pont, 3 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Fekete Adrienn (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) és Balogh Noémi (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda) eredményes, jó játékára építve tudtak nyerni a kecskemétiek az egyedüliként 10 pont fölé jutó Horváth Dóra (11/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Czompó Cintia (8/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), Kiss Judit (8 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Rabi Kiara (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) vezette, az utolsó pillanatig harcoló, s a mérkőzést szorossá tevő Tata otthonában egy olyan találkozón, amelyen rengeteg volt az eladott labda: a hazaiak 31, a vendégek pedig 30 alkalommal veszítették el a játékszert.

BKG Príma Akadémia II - Törekvés SE 48-89

Minden negyedet megnyerve győzte le a Törekvés Dobos Kíra (21/6 pont, 7 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Szilvási Kincső (17 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Egri Vivien (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Egri Zsófia (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda) és Darázsi Dóra (10/6 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével biztosan, a játék minden elemében felülmúlva a BGK II együttesét. Hazai részről egyedül Kovács Virág (17/15 pont - 5/5 tripla -, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Nyíregyházi Kosársuli - Szombathelyi Egyetem 79-71

Hiába nyerte meg 22-11-re a második negyedet a Szabó-Haklits Zsuzsanna (19/9 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, Kovács Georgina (15/3 pont, 8 eladott labda) és Mezősi Anna (13 pont, 4 lepattanó) ponterős játékára alapozó éllovas Szombathely. A páratlan negyedekben ellenfelénél egyértelműen jobban, pontosabban kosarazó hazaiak a Dobó Lilla (18 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda)-Takács Anna (16/15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz)-Kovács Orsolya (16/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Karakó Dorina (11 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) kvartett vezetésével meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Szolnoki MÁV SE - Szegedi KE 51-54

Küzdelmes, végig szoros kiegyenlített, volt a Tisza-parti parti, amelyen a csapata pontjainak több, mint a felét szerző Perényi Lídia (28/18 pont - 6/9 tripla -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) remek dobóformájának, valamint a 47-34-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően tudta legyőzni a vendég Szeged a nagyrészt Emel Gyöngyi (21/3 pont, 3 eladott labda) és Szabó Gréta (12 pont) kosaraira alapozó Szolnokot. A triplákat a hazaiak nagyon gyengén (1/13, 7.7%), a vendégek viszont Perényi jóvoltából aránylag jól (7/19, 36.8%) dobták - bár ha őt "kivesszük" a szegediektől, a többiek összesített triplamutatója 1/10, azaz 10%. A büntetőzésére (8/18, 44,44%, ill. 3/12, 25%) egyik csapat sem lehet büszke.