U20: Újra a körmendiek a tabella élén
07
2021
2021. február 7.  |  15:43
12 mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az élen állók közül a DEAC KA egy vereséget begyűjtött, így visszacsúszott a harmadik helyre. A Sopron sorozatban 12. győzelmét aratta, az Egis Körmend pedig átvette a vezetést a tabellán. Az Alba és a Pécs sem hibázott, utóbbi tapad az első négyre. Lássuk, mi történt a héten!

13. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Szedeák U20 48-114 (10-28, 8-31, 14-24, 16-31)

Minden negyedben nagy volt a különbség a Tráser Nándor Zoltán (21 pont, 6 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Káposzta Kristóf (6 pont, 17 pattanó), Kass Ferenc (16 pont, 8 pattanó) és Uros Slavcec (17 pont) vezette Szedeák javára, amely közel 70 pontos sikert aratott végül. A hazaiaknál Botka Botond (13 pont, 6 pattanó) teljesítménye emelhető ki.

9. forduló

Kaposvári KK U20 - Alba Fehérvár U20 58-76 (12-15, 17-19, 16-20, 13-22)

Az első negyed első felében még vezetett a Paár Márk (14 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Hajduk Attila Dominik (9 pont, 8 pattanó) fémjelezte kaposvári együttes. A Kass Balázs (15 pont, 8 pattanó, 9 gólpassz)-Takács Milán (22 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz)-Takács Erik (11 pont, 13 pattanó) trió húzta Alba átvette az irányítást ezt követően, de nem tudott meglépni ellenfelétől. A Kaposvár a 22. percben, 39-38-nál még vezetett, de ezután már csak a vendégeknél volt az előny. A 32. percben, 52-56-nál még szoros volt az állás, ám ekkor egy 9-0-s székesfehérvári roham végleg eldöntötte a találkozót.

21. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Egis Körmend U20 86-119 (26-36, 15-32, 26-30, 19-21)

Az első félidőt uralta a Kenéz Csaba (24 pont, 8 pattanó, 9 gólpassz, 5 szerzett labda), Viktor Kelechi Okoh (22 pont, 5 pattanó), Oroszi Bence (19 pont, 5 pattanó) és Kiss Mátyás (17 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vezette körmendi alakulat. A fordulás után már egyenrangú ellenfél volt a ZTE, melynek legjobbjai Simó Bence (31 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda) és Kámán Kristóf (25 pont, 4 pattanó) voltak. Ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy az első félidőben összeszedett hátrányból faragni tudjon a vendéglátó csapat.

Szolnoki Olaj KK U20 - OSE Lions U20 72-57 (15-13, 23-11, 14-22, 20-11)

Szoros első felvonás után a nagyszünetre az Arnóth Zoltán (16 pont, 8 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Gilszki Erik (26 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) és Frank Áron (9 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezette Szolnok szerzett 10 pont fölötti előnyt. A Pap Attila (22 pont) fémjelezte OSE a fordulás után mindent megpróbált, és főleg a harmadik negyed második felében bemutatott jó játékának köszönhetően 6 pontra felzárkózott. Gilszki azonban a záró 10 perc elején gyors 5 ponttal újra 10 pont fölötti különbséget alakított ki a hazaiak javára, innen pedig már nem volt visszaút az oroszlányiaknak.

2. forduló

Atomerőmű SE U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 92-78 (23-28, 22-23, 23-9, 24-18)

Az első félidőt követően még a leginkább Rédei Péter (24 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) pontjaiban bízó Falco vezetett 6 egységgel. A nagyszünetet követően azonban egyértelműen a Dorogi Gergő (26 pont, 6 pattanó, 5-5 szerzett labda és blokk), Verasztó Péter (11 pont, 10 pattanó, 14 gólpassz), Pajor Dávid (24 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda) és Kalmár Viktor (18 pont, 5 pattanó, 7 eladott labda) vezette ASE akarata érvényesült. A paksiak védekezésben váltottak, így végül nagyobb izgalmak nélkül győztek.

22. forduló

PVSK-VEOLIA U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 89-84 (22-15, 25-28, 25-18, 17-23)

Az első félidő nagyon hullámzóan alakult a két együttes között: hol az egyik, hol a másik csapat tudott egy-egy jobb periódust bemutatni - 4 ponttal vezettek a hazaiak a nagyszünetben. A fordulás után a 28. perc elejéig beállni látszott egy 4-8 pont körüli különbség. 62-60 után azonban egy 10-1-gyel zárta le a szakaszt a Rátvay Balázs (24 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Bor Sándor (18 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz) vezette pécsi alakulat, így 11 pontos előnyben várhatta a záró 10 percet (72-61). Sokáig úgy tűnt, hogy nem lesznek nagyobb izgalmak. A Gosztola Gábor Donát (22 pont, 6 pattanó), Németh Bálint Péter (12 pont, 5 gólpassz) és Horváth Natan (14 pont, 6 pattanó) húzta Falco 85-73 után egy 9-1-gyel 86-82-re még felzárkózott az utolsó három percben. Innen azonban Bor büntetőivel lehozta a meccset a PVSK.

Alba Fehérvár U20 - Kaposvári KK U20 112-68 (33-18, 26-21, 27-20, 26-9)

Leginkább az első és a negyedik negyedben volt nagy különbség a Takács Martin (30 pont, 4 gólpassz), Takács Milán (25 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Kass Balázs (22 pont, 4-4 pont és gólpassz), valamint Takács Erik (9-9 pont és pattanó, 5 szerzett labda) vezette Alba javára, amely több mint 40 ponttal nyert végül. Az Eric Edward Cohill (15 pont, 4 pattanó), Puska Bence (18 pont, 7 eladott labda) és Paár Márk (15 pont, 8 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda) fémjelezte Kaposvár a középső két negyedben tudta kicsit megszorongatni a fehérváriakat, de ez kevés volt a szoros meccshez.

OSE Lions U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 80-69 (17-24, 24-13, 17-20, 22-12)

Az első negyed végén lépett meg egy kicsit ellenfelétől a ZTE, melynek legjobbjai ezen a napon Simó Bence (19 pont, 5 gólpassz), Makkos Dávid (14 pont, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) és Csuti Kornél (13 pont, 10 pattanó) voltak. A második negyedben gyorsan rendezte a sorokat az Oroszlány, amely a félidő legvégén a vezetést is átvette (41-37). Már 11 pont is volt a Pap Attila (27 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Szabadfi Márk (21 pont, 6 pattanó) és Dokmanovic Milán (13 pont, 14 pattanó) vezette hazaiak előnye (55-44). Ezt követően azonban a zalaegerszegiek periódusa jött: 58-57-re zárkóztak a harmadik negyed legvégén, a negyedik elején pedig 6 pontos vezetésre tettek szerint (58-64). Az OSE ekkor bemutatott, 14-0-s sorozata döntötte el végül a találkozó sorsát a vendéglátó javára.

Egis Körmend U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 100-55 (33-12, 19-17, 30-15, 18-11)

A Kiss Mátyás (29 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Kenéz Csaba (17 pont, 8 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), Viktor Kelechi Okoh (12 pont) és Andrich Clemens Habel (10 pont) vezette körmendiek már az első, 21 ponttal megnyert játékrésszel eldöntötték a mérkőzést. A KTE Körmendi Bence (17 pont, 5 pattanó) vezetésével a páros negyedekben nagyobb küzdelemre tudta kényszeríteni a vasiakat, de a mérkőzés kimenetele végig egyértelmű volt.

Atomerőmű SE U20 - Sopron KC U20 71-88 (15-28, 14-17, 21-25, 21-18)

A nagy formában lévő, zsinórban 12. meccsét megnyerő Sopron a jó kezdésének köszönhetően végig uralta az összecsapást. A vendégek legjobbjai ezúttal Schöll Richárd (21 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda), Sitku Márton (16 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda) és Werner Viktor (11 pont, 4 pattanó) voltak. A Verasztó Péter (30 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) és Kalmár Viktor (13 pont, 9 pattanó) vezette ASE minden megpróbált a második negyedtől kezdve, de nem tudta megszorongatni a soproni együttest.

Jászberényi KSE U20 - Szolnoki Olajbányász U20 59-70 (14-19, 12-24, 19-17, 14-10)

A vendégek Gilszki Erik (24 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) és Frank Áron (13 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) vezetésével az első negyed második felében kezdtek ellépni a Jászberénytől, és a félidőre 17 pontos előnyt szereztek (26-43). A fordulás után jobban játszott a hazai gárda, melynek kiemelkedően legjobbja Rékasi Bojta Bendegúz volt (24 pont, 17 pattanó), a szolnokiak sikerét azonban nem veszélyeztette semmi.

DEAC KA U20 - Szedeák U20 73-64 (12-14, 29-23, 18-9, 14-18)

Az első negyed végén még vezetett a Balogh Szilárd (23 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) és Pinnyei Márton Ábel (11 pont, 4 pattanó) vezette szegedi együttes. A második felvonásban aztán átvette az irányítást a Balázsi Soma Bence (21 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Pollák Balázs (14 pont, 4 pattanó) fémjelezte hazai gárda. A hajdúságiak a harmadik negyedben tudtak ellépni ellenfelüktől, és ezt a lemaradását már nem tudta behozni a Szedeák a végjátékban.