Férfi NB I B: Szédületes nyíregyházi hajrá, MEAFC-győzelem, Békés- és Pénzügyőr-bravúr
31
2021
2021. január 31.  |  13:36
Érdekes, izgalmakban bővelkedő, s több jókora meglepetést hozó játékhéten van túl a férfi másodosztály mezőnye. A piros csoportban a Nyíregyháza közel 20 pontos hátrányból felállva győzött hosszabbítás után Pécsett. A MEAFC hosszú, 10 meccses vereségsorozatának vetett véget, a MAFC pedig két szoros csatát megnyerve jelezte: kezd "visszatalálni" a győztes útra. A zöld csoportban két élcsapat is botlott: az Újpest Békésen, az Óbuda pedig saját pályáján, a Pénzügyőr ellen maradt alul. Mindennek talán a legnagyobb "haszonélvezője" a Cegléd, amely mind a két heti mérkőzését remek hajrájának köszönhetően nyerte meg.

MEAFC-Miskolc - Vasas Akadémia 80-84

Sokkal "élesebben", pontosabban kezdett a Vasas, amely 10 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A második etap közepére 3 pontra feljöttek a hazaiak, de a félidő hajrájában újra ellépett 10-zel a leginkább Boros Márk (18 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz), Barócsi Ádám (15/6 pont, 4 lepattanó), Moravcsik Áron (13/9 pont, 8 gólpassz) és Kelenföldi Domonkos (10 pont, 11 lepattanó) kosaraira építő Vasas. A félidő egy 7-2-es MEAFC-rohammal és 5 pontos vendég vezetéssel zárult. A második félidőt 9-2-es három perccel kezdve fordított a Lippai Szabolcs (22 pont, 5 lepattanó)-Kozák Márton (17/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Homoki Donát (13/3 pont, 10 lepattanó) trió vezette miskolci gárda. El is léptek 5 ponttal a hazaiak, végül azonban döntetlenről várhatták a negyedik negyedet a felek. A záró szakaszban végig fej-fej mellett haladtak a felek. Két perccel a vége előtt 4 ponttal a hazaiak álltak jobban, de a végjáték a Vasasnak sikerült jobban: a fővárosiak egy 11-3-as rohammal fordították a maguk javára a találkozót.

NKA Pécs - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 98-104 hosszabbítás után

Nagy meglepetésre az első félidő egyértelműen a hazai együttesé volt, amely szünetre Váits Olivér (20/6 pont, 3 lepattanó), Sedin Karavdic (17/9 pont, 5 lepattanó), Benke Krisztián (17/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) és Gáspár Mátyás (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével tetemes, 17 pontos előnyt szerzett. Ebből a harmadik negyed végére is megmaradt 15 a pécsi fiataloknak. Másfél perccel a vége előtt 86-77-re vezetett az NKA, ám egy 10-1-es végjátékkal, a legvégén Mokánszki triplájával hosszabbításra mentette a mérkőzést az Emmanuel Ubilla (29/12 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Tóth Gergely (18 pont, 4 lepattanó), dr. Mohácsi Máté (16/6 pont, 4 lepattanó), Mokánszki Máté (15/6 pont, 9 lepattanó) és Bus Iván (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) ponterős játékára alapozó, listavezető Nyíregyháza. Bár a ráadásban a vendégek voltak lélektani előnyben, a hosszabbítás első felében - ahogy végig a rendes játékidőben - ők futottak az eredmény és a pécsi gárda után. 92-89-es hazai vezetés után azonban a szabolcsiak három (Bus 1, dr. Mohácsi 2) triplát dobtak, s az ekkor megszerzett 6 pontos előnyt a hosszabbítás végéig megtartották.

Salgótarjáni KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 86-79

Az első három negyedben kézben tartotta az irányítást a Salgótarján, amely jórészt Dominik Herendic (21/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Joó Tamás (15/6 pont), Boinitzer Dávid (15/3 pont, 4 lepattanó), Valentino Karanfilovski (12/12 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Sömenek Martin (11-11 pont és lepattanó) kosaraira, valamint a végül 43-32-re megnyert lepattanózásra támaszkodva 14 pontos előnnyel fordult a záró etapra. A vendégek azonban óriási hajrába kezdtek, s a negyedik negyed első felét 16-3-ra nyerve a szakasz közepén 1 pontra felzárkóztak. Fordítani azonban nem tudott a Lakosa Ákos (26/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Fehér Péter (20/9 pont), Mácsai Károly (14 pont, 12 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz, 3 eladott labda) és Mester Márk (10/9 pont, 4 lepattanó) pontjaiban bízó Nagykőrös. A kritikus helyzetben újítani tudtak a hazaiak, akik talán kissé a saját dolgukat megnehezítve, de végül ellenfelük fölé kerekedtek, s megszakították rossz sorozatukat.

MTK-Elite Basket - MAFC 85-92

A 33-26-ra megnyert harmadik szakasz remek támadó-, no meg Csapai Péter (30/6 pont, 7 lepattanó), Polgárdy Ádám (21/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Tóth Péter (18/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően tudott nyerni a MAFC a Takács András (30/6 pont, 7 lepattanó)-Jilling László (24/18 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Láncos Krisztián (9 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) trió vezette törökbálinti gárda otthonában.

MEAFC-Miskolc - PVSK-Cargate 84-73

Jobban kezdték az alsóházi rangadót, s bő két perc alatt 10-2-re elhúztak a pécsi fiatalok. A folytatásban kiegyenlített lett a játék, sőt a második etap elején 2 pontra felzárkóztak a hazaiak. A második szakasz közepén azonban egy 14-5-ös rohamot bemutatva 10 pont fölötti előnyt szerzett szünetre a vendég együttes. A második félidő elején tartotta 10 pont körüli előnyét a Bíró Levente (22/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Rátvay Balázs (17 pont, 7 lepattanó) és Martinez Ralf (13/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére építő PVSK-Cargate. A szakasz közepén azonban egy 10-3-as részhajrát bemutatva 1 pontra feljött a MEAFC, sőt a szakasz hajrájában a találkozó során először át is vette a vezetést - a záró 10 percre mégis 3 pontos pécsi vezetéssel fordultak a felek. Ennek elején ez még nőtt is, a 34. percben pedig olyan volt az állás, amellyel mindkét együttes "hetvenkedhetett" (70-70). A szakasz vége aztán egyértelműen a Homoki Donát (20/3 pont, 11 lepattanó, és 3-3 gólpassz és eladott labda), Kozák Márton (15 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Kozák Bertalan (13/6 pont, 7 lepattanó) kosaraira, valamint Tóth Bence (8/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 8 gólpassz) mezőnymunkájára alapozó miskolci csapaté volt, amely egy 18-0-lal 4 pontos hátrányát 14 egységnyi előnyre változtatta, s ezzel megszakította 10 mérkőzéses vereségsorozatát.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MTK-Elite Basket 74-54

16-4-es négy és fél perccel indítva próbálta a törökbálinti együttes tudtára adni a Veszprém, hogy sok jóra ne számítson. Az első negyed második felében a vendégek kiegyenlítetté tették a játékot, de a második szakaszban egyértelműen a vendéglátó akarata érvényesült, amely Szabó Péter (21/9 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Madár András (19/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Szűcs Péter (9/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Nebojsa Dukic (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével szünetre 24 pontos előnyt szerzett, s lényegében 20 perc alatt eldöntötte a találkozót. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott. Szünet után az MTK - amelyből egyedül Jilling László (13/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) jutott túl a 10 ponton, Takács András (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) pedig közel járt a dupla-duplához - már felnőtt a feladathoz, de a lepattanózást 55-42-re megnyerő hazai együttes sima győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Nagykőrösi Sólymok KE - BKG Príma Akadémia 77-106

Úgy 3-4 percig tartotta a lépést a tartalékos Nagykőrös a találkozóra hatos győzelmi sorozattal a háta mögött érkező BKG-val. A nyitó szakasz második felétől remek támadójátékot nyújtva fokozatosan húztak el az egységes csapatjátékra, Nagy Benedek (19/15 pont, 5 lepattanó, 13 gólpassz), Nagy Botond (18/12 pont, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Nagy Simon (14/12 pont, 3 lepattanó), Buzás Bence (14/6 pont, 6 lepattanó), Davante Cooper (12 pont, 3 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), valamint Armaghani Ármin (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)  eredményességére építő vendégek, akik szünetig közel 60 pontig jutva 20 pontos vezetéssel térhettek pihenőre. A harmadik negyedben a vendégek rátettek még egy lapáttal, s remek, egységes csapatjátékkal 30 pont fölötti előnyt építettek ki a felvonás végére. A záró szakaszban a Bartos Bálint (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), a tripla-duplához közel járó Mácsai Károly (13 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), Fehér Péter (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet) és Jenei Gergő (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) találataira támaszkodó Nagykőrös kicsit "kozmetikázott" veresége mértékén, de a nagy különbségű BKG-sikert egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni.

MAFC - Salgótarjáni KSE 86-84

A végig szoros, kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyed közepéig sem "eresztették" egymást a felek. Ekkor azonban a Tóth Péter (30/9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz, 42 VAL)-Polgárdy Ádám (22/12 pont, 5 gólpassz)-Csapai Péter (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Lakits András (11/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) kvartett vezette MAFC "kivágott" egy 11-2-es rohamot, amelynek köszönhetően 10 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt. Ennek közepére megfelezte hátrányát az egységes csapatjátékra, azon belül pedig Valentino Karanfilovski (16/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Boinitzer Dávid (16/6 pont, 8 lepattanó), Joó Tamás (14/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), Sömenek Martin (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3 eladott labda) és Dominik Herendic (11 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz) kosaraira, no meg a 44-27-re megnyert lepattanózásra alapozó Salgótarján. Szűk három perccel a vége előtt 2 pontra felzárkózva igen forróvá, izgalmassá tette a végjátékot a vendég együttes. Ekkor azonban két duplával újra "lélegzethez" jutottak a hazaiak, akik kevesebb eladott labdájuknak (12, ill. 17), valamint sokkal jobb triplázásuknak (10/22, 45.45%, ill. 8/32, 25%) köszönhetően végül 2 ponttal megnyerték a találkozót.

TF-BP - NKA Pécs 76-84

A kiegyenlített nyitó szakasz után a két középső negyedben hatékonyabban, pontosabban játszottak a vendégek, akik Sedin Karavdic (26/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Scherer Bálint (19/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Lados Erik (14 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Kocsis Zalán (10 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a harmadik negyed végére 12 pontos előnyt alakítottak ki. A negyedik negyedben nagy hajrába kezdtek a jórészt Karosi Gergely (20/9 pont, 6 lepattanó), Kerkai Ákos (19/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Nagy Szabolcs (13/3 pont - 5/5 dupla, 1/1 tripla -, 5 lepattanó) találataira támaszkodó hazaiak, akik bő két perccel a vége előtt 4 pontra feljöttek. A végjátékban azonban újítani tudtak a gyengén büntetőző (12/24, 50%), de a végjátékban a vonalról jól célzó vendégek, akik 14 labdát szerezve 7 ellenében nyerni tudtak a fővárosban.

Újpest-MT - Atomerőmű KSE Bonyhád 114-59

A Somogyfoki Szabolcs (15/3 pont, 10 lepattanó)-Verasztó Péter (14/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Dorogi Gergő (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet) trió vezette tolnai társulat csupán egy negyeden át tudta tartani a lépést az újpestiekkel. A második szakasztól a hazaiak nagy, helyenként nyomasztó fölényben kosarazva úgy arattak 55 pont különbségű győzelmet, hogy a 20 pontot senki nem érte el, viszont nem kevesebb, mint 7 játékos - Ivosev Tamás (19 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz, 40 VAL), Pollák Árpád (17/9 pont, 3 lepattanó), Mészáros Bence (15/9 pont), Horváth Kristóf (14/9 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz), Kelemen Balázs (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Ákos (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Ondima Olivér (10/3 pont) - szerzett két számjegyű pontot.

Ceglédi KE - Pénzügyőr SE 88-81

Esélyeshez méltó módon kezdtek a hazaiak, akik a nyitó etap közepén 15-8-ra vezettek. Ezt követően azonban felvette az éllovas ritmusát a Pénzügyőr, s szünetig állandósult az 5 és 10 pont közötti ceglédi vezetés. Szünet után Fekete Viktor (23/15 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Mészáros Máté (13/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Tóth Zoltán (12/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Kovács Bálint (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével próbálták döntésre vinni a dolgot a hazaiak. A harmadik negyed első felében egy 10-2-es rohammal 13 pontosra növelték előnyüket, a fővárosi együttesnek azonban volt tartása, s üldözőbe vette az éllovast. A Horváth Barnabás (18/9 pont, 4 gólpassz), Szálas Gábor (16/6 pont, 7 lepattanó), Baranyi Péter (13 pont, 7 lepattanó) és Kovács Marcell (10 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodó Pénzügyőr nemcsak hogy fokozatosan csökkentette hátrányát, hanem bő három perccel a befejezés előtt a vezetést is átvette. A végjátékban azonban újítani tudtak a hazaiak, akik egy 9-0-lal a maguk javára fordították a találkozót, és ha a vártnál jóval nehezebben is, de megszerezték újabb győzelmüket.

EKE Eger KOK - Óbudai Kaszások KA 62-76

A 24-10-re megnyert első negyedre, a 45-28-ra megnyert lepattanózásra, valamint Bencsik Barnabás (18/3 pont, 4 lepattanó), Varga Dániel (16 pont, 6 lepattanó), Puszta Dávid (14/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Horváth Márton (14 pont, 15 lepattanó) és Kovács Barnabás (10/6 pont, 3 lepattanó) eredményességére alapozva győzött az Óbuda az Ungi Keve (16/6 pont, 3 lepattanó), Szabó Martin (14/9 pont, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Csomor Péter (11/9 pont) és Mondi Richárd (10/6 pont) vezetésével a záró szakasz közepén 3 pontra felzárkózó, de ebbe belefáradó egri együttes otthonában.

Conoil MOTAX KC Pápa - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 95-74

Az első nyolc percet 16 ponttal (23-7) nyerte a Murai Gábor (25/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Horváth Attila (22/18 pont), Koma Dániel (19 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Hódi Patrik (13/9 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Sonyák Béla (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira támaszkodó Pápa, majd fokozatosan magukra találtak a győriek, akik a félidő hajrájában 3 pontra feljöttek. A félidő két hazai kosárral, s 7 pontos pápai vezetéssel zárult. A második félidőt remekül, 9-0-lal kezdte, s fordított a Földesi Marcell (19/12 pont, 7 lepattanó)-Geiger Bálint (15/6 pont), Kámán Bálint (13/9 pont, 4 leadott labda)-Horváth Ádám (10 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) kvartett vezette vendég együttes. Erre a harmadik negyed közepén egy 21-5-ös "száguldással" reagált a Pápa, s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a meccset a maga javára. A kosarakban gazdag záró szakaszban is a hazai gárda akarata érvényesült, amely végül 21 ponttal győzött.

Ceglédi KE - Atomerőmű KSE Bonyhád 82-75

A kiegyenlített játékot hozó, végig szoros első félidő után a harmadik negyedben meglepetésre a Dorogi Gergő (18/18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Baki Sándor (17/6 pont, 4 lepattanó), Somogyfoki Szabolcs (11/6 pont, 4 lepattanó) és Verasztó Péter (10-10 pont és gólpassz, 6 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére építő vendég Bonyhád akarata érvényesült, a tolnai társulat 6 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt. A negyedik negyedre nagyon összekapta magát a listavezető, amely a szakasz közepén fordított. A Bonyhád azonban újítani tudott, egy ideig váltott vezetéssel haladtak a felek. A végjáték a Fekete Viktor (25/6 pont), Mészáros Máté (17/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Kovács Bálint (9-9 pont és lepattanó), valamint Nárai Bence (9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) hatékony, jó játékában bízó Ceglédé volt, amely az utolsó négy percet 10-0-ra nyerve a jól küzdő, s helyenként jól is játszó ellenfele fölé kerekedett.

SMAFC - DEAC U23 102-77

Parádés támadójátékával, az első negyedben 35 pontot szerezve épített föl 14 pontos előnyt a SMAFC. Szünetig csaknem 60 pontig jutva, s 20 pont fölötti vezetésre tettek szert, s ezzel el is döntötték a találkozót a Kovács Benedek (26 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Papp Barna (25/9 pont, 5 lepattanó)-Bakk Krisztián (16/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)-Hencz Balázs (12/6 pont, 3 lepattanó)-Márkus Tamás (10/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) "ötösfogat húzta" soproniak. A végén 100 pont fölé jutott a SMAFC, de a záró szakaszban egy keveset "kozmetikáztak" vereségük mértékén a leginkább Fábián Szabolcs (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Asszú Ádám (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) találataira alapozó debreceni fiatalok.

Békési SzSK - Újpest-MT 97-95

A feladathoz és az ezen a szinten remek erőkből, nevekből álló Újpesthez teljes mértékben felnövő Békés a végig szoros, izgalmas, fordulatokban gazdag találkozón két és fél perccel a befejezés előtt még 3 pontos hátrányban volt. A hazaiak azonban egy 7-0-lal a maguk javára fordították az összecsapást, s úgy győzték le Meleg Károly (21 pont, 8 lepattanó, 3 blokk), Balog Gábor (19/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Frikker Marcell (16/9 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Széphelyi Tamás (16 pont, 8 lepattanó), Hargitai Krisztián (12/6 pont, 7 lepattanó) és Igor Milosevics (10/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével az Újpest csapatát, hogy a hihetetlen izgalmas utolsó percben már nem született akciókosár. A nagyrészt Ivosev Tamás (21 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz, 39 VAL), Horváth Ákos (19/15 pont, 3 gólpassz), Horváth Kristóf (17/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Kelemen Balázs (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira építő Újpest 2 büntetőt értékesített, s volt esélye egyenlíteni, esetleg fordítani. Ezzel az eséllyel azonban nem tudott élni, így a nyomás, lelki teher nélkül kosarazó Békés óriási bravúrt elérve legyőzte.

Óbudai Kaszások KA - Pénzügyőr SE 81-86

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, utána azonban a papírformával ellentétben nem az Óbuda, hanem Horváth Barnabás (18/9 pont), Szálas Gábor (14/6 pont, 5 lepattanó), Kiss Lajos (14 pont, 6 lepattanó), Mihalics Gábor (11/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Baranyi Péter (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) jóvoltából a Pénzügyőr ragadta magához az irányítást. A vendégek két középső szakaszban, különösen a szünet utáni 10 percben egyértelműen rákényszerítették akaratukat a hazai együttesre, s 19 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Érdemben ebben nem tudott közelebb kerülni a Pénzügyőrhöz az Óbuda: bő két és fél perccel a vége előtt 17 ponttal "mentek" a vendégek. Ekkor ugyan produkált egy 15-3-at a hajrát későn kezdő, Vámos László (17/12 pont), Horváth Márton (17 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Dániel (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Bencsik Barnabás (12 pont, 4 gólpassz) és Kovács Barnabás (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) pontjaiban bízó Kaszások csapata. Ezzel viszont csak szorossá tudta tenni a végeredményt, fordítani nem volt már ideje, s esélye, így a Pénzügyőr bravúros győzelemmel távozott Óbudáról.

Vásárhelyi Kosársuli - EKE Eger KOK 89-68

Bálint Erik (24/3 pont, 7 lepattanó), Varga Zalán (16/12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Varga Ákos (15/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5 gólpassz) és Molnár Bence (15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játéka és a 49-33-ra megnyert lepattanózás révén minden negyedet megnyerve, szünetig 16 pontos előnyt szerezve győzte le biztosan a Hódmezővásárhely az Eger csapatát. A Máté Balázs (20/6 pont, 10 lepattanó)-Csomor Péter (14/12 pont, 3 lepattanó)-Szabó Martin (14/3 pont) trió vezette vendégek ugyan szünet után már egyenrangú ellenfelei voltak a vásárhelyi gárdának, de a biztos hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.