U20: Zsinórban 11 győzelemnél jár a Sopron
31
Jan
2021
2021. január 31.  |  11:00
10 mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Sopron KC újabb két diadalt aratott, így már 11 meccset nyert meg zsinórban, és már holtversenyben az első. A soproniak egyik heti "áldozata" a listavezető DEAC volt, amely ennek ellenére továbbra is vezeti a tabellát. Lássuk, mi történt a héten!

3. forduló

DEAC KA U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 95-76 (25-18, 23-22, 28-16, 19-20)

Az első negyedben megalapozta, a harmadikban pedig bebiztosította győzelmét a Ságodi Róbert (27 pont, 7 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Sólyom Bence (6 pont, 4 pattanó, 7-7 gólpassz és szerzett labda) és Neuwirth Bence (20 pont, 8 pattanó) vezette listavezető. A negyedik negyedet ugyan egyetlen ponttal elhozta a Csuti Kornél (21 pont, 10 pattanó) és Simó Bence (20 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett és 5 eladott labda) fémjelezte ZTE. A lényegi kérdések azonban az első 30 percben eldőltek.

11. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Alba Fehérvár U20 53-97 (12-23, 8-21, 16-28, 17-25)

Végig nagy fölényben játszott, összességében pedig 44 pontos sikert aratott a Kass Balázs (17 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda), Takács Martin (21 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda), Takács Erik (14 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Takács Milán (15 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Sodiq Seyi Awogbemi (12 pont, 7 pattanó) vezette Alba. A Falcótól Rédei Péter (14 pont, 8 pattanó) és Gosztola Gábor Donát (10 pont) értek el kétszámjegyű ponttermést.

Kaposvári KK U20 - Atomerőmű SE U20 97-70 (20-24, 33-16, 27-13, 17-17)

Az első negyed után még vezetett a Verasztó Péter (29 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Arnold Botond (11 pont, 10 pattanó) és Heimann Gergő (15 pont) húzta ASE. A középső két negyedben azonban uralta a mérkőzés alakulását a Kaposvár, amely Paár Márk (23 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz) kiemelkedő játéka mellett Puska Bencére (14 pont, 9 pattanó), Takács Arnoldra (17 pont, 8 gólpassz) és Fehér Benjaminra (15 pont, 5 pattanó) is alapozhatott ezúttal. A somogyiak 27 pontos előnnyel vághattak neki az utolsó negyednek, és a végén is ennyi lett a különbség.

12. forduló

Sopron KC U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 110-56 (30-15, 33-10, 30-13, 17-18)

Óriási fölényben játszott a bombaformában lévő, sorozatban 10. győzelmét arató Sopron. A hazaiak leginkább Csátaljai Barna (13 pont, 6 pattanó, 12 gólpassz), Schöll Richárd (20 pont, 10 pattanó), Vámosi Dávid (18 pont, 8 pattanó) és Werner Viktor (12 pont, 5 pattanó) révén 55 pontot vertek a Kecskemétre az első három negyedben. A KTE Cserkó Krisztián (21 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) vezetésével megnyerte ugyan az utolsó 10 percet, de összességében nézve nem tudott felnőni ellenfeléhez.

1. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Jászberényi KSE U20 82-54 (24-13, 18-17, 26-11, 14-13)

Már az első negyedben nagyobb előnyre tett szert a Gosztola Gábor Donát (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Takács Zsolt (11 pont, 7 pattanó) vezette szombathelyi alakulat, a harmadik felvonás során pedig be is biztosította sikerét, amelyet nem igazán veszélyeztetett semmi. A Rékasi Bojta Bendegúz (13 pont, 15 pattanó) által fémjelzett vendég gárda a páros negyedekben egyenrangú ellenfele volt a Falcónak, de nem tudta szoros csatára kényszeríteni a hazaiakat.

21. forduló

Szedeák U20 - Alba Fehérvár U20 79-77 hosszabbítás után (23-14, 9-20, 15-10, 19-22, 13-11)

Az első negyedben még a Polányi Kristóf (33 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett és 4 eladott labda) és Balogh Szilárd (19 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz, 4 eladott labda) vezette Szedeák volt fölényben. A félidő végére azonban fordított a Sodiq Seyi Awogbemi (15 pont, 16 pattanó), Takács Martin (11 pont, 6 gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda), valamint Takács Milán (23 pont, 5-5 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz) fémjelezte Alba. A fordulás után végig fej-fej mellett haladtak a felek - előbb a Szedeák volt előnyben, a végjátékban pedig az Alba, de Polányi és Balogh kosaraival hosszabbításra mentett a vendéglátó alakulat. A ráadás elején is Balogh és Polányi voltak a főszereplők, vezetésükkel 8 pontos előnyt alakított ki a hazai csapat. A székesfehérváriak nagyot hajráztak, mindent megpróbáltak, de két pont megmaradt a szegediek fórjából.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 75-47 (15-10, 23-11, 25-11, 12-15)

A két középső negyedben volt igazán nagy fölényben a Gosztola Gábor Donát (12 pont, 9 pattanó) és Takács Zsolt (8 pont, 6 pattanó) vezette Falco, amelyben ebben a 20 percben döntötte el a mérkőzést a saját javára. A kecskemétieknél Botka Botond (25 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) nagyon kiemelkedett a többiek közül, de rajta kívül senki nem tudott 4 VAL-nál jobb teljesítményt nyújtani a vendégeknél.

Kaposvári KK U20 - PVSK-VEOLIA U20 65-77 (16-17, 10-17, 22-20, 17-23)

A Rátvay Balázs (20 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Martinez Ralf Ádám (18 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Bor Sándor (17 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) vezette pécsiek a második negyedben már több mint 10 ponttal vezettek. A Puska Bence (16 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz), Eric Edward Cohill (17 pont, 5 pattanó) és Paár Márk (16 pont, 4 pattanó) fémjelezte hazaiak innen próbáltak meg kapaszkodni, a harmadik negyed vége felé pedig 48-48-nál egyenlítettek is. Ezt követően azonban jött egy 8-0-s pécsi futás, és bár három pontra többször is feljött a KKK, fordítani már nem tudott, a végjátékra pedig elfáradt - így lett a különbség 12 pont.

Jászberényi KSE U20 - Atomerőmű SE U20 64-69 (12-13, 3-24, 18-15, 31-17)

Főleg a 24-3-ra megnyert második negyed és Pajor Dávid (38 pont, 11 pattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) extra játéka miatt 30 percig úgy tűnt, hogy semmi gondja nem lesz a paksi együttesnek a győzelem megszerzésével. A záró felvonást aztán egy 13-0-s rohammal kezdte a Kovács Ákos (30 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda) vezette JKSE (46-52). Pajor vezetésével 64-51-re megint elhúzott az ASE, de az utolsó perc előtt újfent csak négy pont maradt az előnyéből (62-66). Pajor újabb három pontjával végleg eldőlt a mérkőzés a vendégek javára, de nagyot küzdött a Jászberény - hasonlóan az első csapathoz.

Sopron KC U20 - DEAC KA U20 83-65 (21-14, 25-19, 19-21, 18-11)

A listavezető a bombaformában játszó Sopronhoz látogatott. A leginkább Neuwirth Bence (14 pont), Ságodi Róbert (9 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Asszú Ádám (10 pont) vezette vendégek a 16. perc végén még vezettek (26-27). A Werner Viktor (20 pont, 18 pattanó), Csátaljai Barna (24 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Schöll Richárd (21 pont, 9 pattanó) húzta soproniak azonban futottak egy 17-0-s szakaszt, ez pedig döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. A Debrecen a harmadik negyedben még feljött négy pontra, a szakasz végére azonban újra 10 pont fölé nőtt a távolság, a záró felvonásban pedig tovább nőtt a differencia. Az SKC sorozatban 11. sikerét aratta, amivel fellépett holtversenyben az élre - a DEAC a vereség ellenére továbbra is első, de már a soproniakkal együtt.