Női Amatőr NB I.: a Tata januárban még nyeretlen
2021. január 21.  |  07:39

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság - Zöld csoport

Törekvés SE - Tatai SE  89 - 50

2021. január 10. V.

A zöld csoportban a Törekvés előretörését hozta az elmúlt hét: az együttes előbb a diósgyőri fiatalok otthonban ért el bravúrt, majd saját pályáján verte simán a tatai csapatot.

Az előző napi miskolci bravúrgyőzelem adta lendülettel 31-9-re megnyert első negyednek, valamint Dobos K. (25/6 pont, 5 szerzett labda), Mohos Eszter (16 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) Darázsi D. (10 pont - 11 mezőnykíséret -, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Strbik Fanni (10 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda) eredményes játékának köszönhetően verte biztosan a Törekvés a Horváth Dóra (14 pont, 10 lepattanó) és Gyöngyösi Eszter (12 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) jóvoltából szünet után már egyenrangú ellenfének bizonyuló tatai csapatot.

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia - Tatai SE  86 - 50

2021. január 17. V.

Az igen gyenge (3/25, 12%) triplázás ellenére is minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Nagy Zsófia (25/3 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz, 41 VAL), Nagy Andrea (19/3 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda, 8 gólpassz, 35 VAL) és Ozsvárt Kata (15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a Kiss Lenke KA csapata a Tata együttesét. A két gárda között a legnagyobb különbséget a szerzett (35, ill. 10), az eladott labdák (17, ill. 45) és a gólpasszok (33, ill. 15) közötti differencia jelentette. A lepattanózást 54-50-re megnyerő vendégek három legeredményesebb játékosa Mohai Zita (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Tóth Zsófia (8 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda) és Czompó Cintia (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) voltak.