U20: Nagy formában az Alba, a Sopron és a ZTE is
10
2021
2021. január 10.  |  17:35
12 mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Sopron KC, a Zalakerámia ZTE KK, a listavezető Alba Fehérvár és az Egis Körmend is két-két győzelmet arattak - lássuk, mi történt az egyes találkozókon.

10. forduló

Sopron KC U20 - Szolnoki Olaj KK U20 97-68 (20-9, 37-16, 20-25, 20-18)

Az első félidő teljesen egyoldalú küzdelmet hozott: a Schöll Richárd (14 pont, 13 pattanó), Sitku Márton (17 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Popadics Miljan (17 pont, 4 pattanó) vezette Sopron 32 pontos vezetéssel mehetett a nagyszünetre. A fordulás utáni 20 percet ugyan minimális mértékben megnyerte a Csomós Kristóf (18 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és eladott labda), Orbán Bendegúz (18 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) és Gilszki Erik (13 pont, 8 pattanó) fémjelezte szolnoki alakulat, veresége tényén azonban nem tudott már változtatni.

DEAC KA U20 - Kaposvári KK U20 90-87 (21-20, 25-22, 22-23, 22-22)

Végig nagyon szoros, kifejezetten színvonalas volt az összecsapás. Az első negyedben szinte végig, a harmadik negyednek pedig az első felében a Puska Bence (26 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Fehér Benjamin (25 pont, 9 pattanó), Hajduk Attila Dominik (13 pont, 4 pattanó) és Eric Edward Cohill (10 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) vezette Kaposvár állt jobban. Mindkét felvonás végére azonban átvette a vezetést a Debrecen, amelynek a két páros negyedben nem voltak ekkora hullámvölgyei. Összességében nézve gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A végjátékban a Kaposvárnak két lehetősége is volt az egyenlítésre, de mindkét sansz kimaradt, így végül a Neuwirth Bence (27 pont, 7 pattanó), Pollák Balázs (25 pont, 4 gólpassz) és Sólyom Bence (8 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) húzta DEAC nyerte a rangadót.

15. forduló

OSE Lions U20 - Szedeák U20 62-72 (13-23, 19-16, 17-17, 13-16)

A vártnál egy fokkal szorosabb volt a mérkőzés, de nem igazán forgott veszélyben a Polányi Kristóf (19 pont, 6-6 pattanó és eladott labda) és Balogh Szilárd (10 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) vezette Szedeák győzelme - a vendégek a legszorosabb szakaszokban is végig vezettek legalább 4-6 ponttal. Az OSE minden dicséretet megérdemel, megnehezítette ellenfele dolgát, ám győznie ezúttal sem sikerült. A0-15-tel álló hazaiak legjobbjai ezúttal Dokmanovic Milán (15 pont, 11 pattanó) és Szabadfi Márk (15 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) voltak.

5. forduló

Szolnoki Olaj KK U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 71-85 (27-22, 17-19, 14-23, 13-21)

Az első negyedben megszerzett 5 pontos előnye után még a félidőben is vezetett a tripla-duplát elérő Gilszki Erik (18 pont, 10-10 pattanó és gólpassz), valamint Nyerges Zalán (16 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda), Orbán Bendegúz (20 pont, 6 pattanó) és Arnóth Zoltán (6 pont, 13 pattanó) vezette Szolnok. A fordulás után aztán nagy volt a különbség a vendég zalaegerszegiek javára, akik Csuti Kornél (24 pont, 16 pattanó), Simó Bence (20 pont, 4 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda), Kámán Kristóf (17 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda) és Makkos Dávid (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) jóvoltából végül nagyobb izgalmak nélkül győztek.

3. forduló

Alba Fehérvár U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 94-31 (23-4, 30-10, 24-9, 17-8)

Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, végig kategória-különbség volt a két együttes között. Az Albánál Takács Milán (13 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Kertész Dávid (14 pont, 11 pattanó) voltak a legjobbak, de Csikós Máté (11 pont, 10 pattanó) is dupla-duplát ért el, és még további öt játékos végzett 10 VAL fölött. A tartalékos Kecskemétnél ugyanezt a szintet csak Lukács Döme (21 pont, 8 pattanó) érte el, de ez összességében kevés volt még a 60 ponton belül maradáshoz is.

Egis Körmend U20 - PVSK-VEOLIA U20 79-71 (26-14, 13-28, 21-13, 19-16)

Az első félidő nagyon hullámzó volt: sokkal jobban kezdett a Balogh Máté (29 pont, 11 pattanó) és Kenéz Csaba (20 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz) vezette Körmend, de a második negyed végére több mint 10 pontos hátrányból is fordított a Mándity Markó (22 pont, 4 pattanó), Rátvay Balázs (12 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda), Aleksej Carev (11 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Bor Sándor (14 pont, 7 pattanó) vezette Pécs. A fordulás után azonban megint kezükbe vették az irányítást a hazaiak, a záró felvonásban pedig hiába maradt sokáig látótávolságon belül a mecsekaljai gárda, fordítani nem volt esélye.

18. forduló

Alba Fehérvár U20 - OSE Lions U20 65-35 (11-7, 21-12, 18-7, 15-9)

Nem a rengeteg pontról marad emlékezetes ez a mérkőzés, de a listavezető Kass Balázs (17 pont, 4 pattanó), Takács Milán (13 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Takács Erik (7 pont, 8 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Sodiq Seyi Awogbemi (13 pont, 4 pattanó) vezetésével sima, 30 pontos sikert aratott. Az összesen 35 pontig jutó oroszlányi alakulatnál Pap Attila (9 pont, 4 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda), illetve Lippay Gábor Zoltán (8 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Atomerőmű SE U20 83-99 (16-21, 25-30, 25-24, 17-24)

Az első félidő végére 10 pontos előnyt szerzett magának a Pajor Dávid (28 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Verasztó Péter (24 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezette paksi csapat. A harmadik negyed nagy részében 10-15 pont között mozgott a távolság, a Kecskemét azonban nem adta fel. A Lukács Döme (27 pont), Botka Botond (18 pont, 4 pattanó) és Cserkó Krisztián (20 pont, 5 pattanó, 7 eladott labda) vezette hazaiak a negyedik negyed legelejére visszakapaszkodtak ellenfelükre, többször mindössze 2-3 ponttal voltak lemaradva. 77-80 után azonban jött a Pajor-Verasztó duó, akik Heimann Gergő (12 pont) segítségével lezárták a mérkőzést az ASE javára.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Szolnoki Olaj KK U20 103-80 (34-17, 27-17, 11-24, 31-22)

Az első 20 perc során 64 pontot szórt és 27 pontos előnyt épített ki magának a Simó Bence (35 pont, 3 pattanó, 11 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Csuti Kornél (24 pont, 9 pattanó), Makkos Dávid (15 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda) és Kámán Kristóf (14 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) vezette ZTE. A Szolnok ugyan mindent megpróbált a harmadik negyedben Gilszki Erik (24 pont, 4 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Orbán Bendegúz (21 pont) és Csornai Bence (10 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével, 13 pontot le is dolgozott a hátrányából. A vendéglátó azonban újra felpörgött a negyedik negyedre, és végül sima sikert aratott.

Kaposvári KK U20 - Sopron KC U20 72-106 (12-22, 24-23, 14-34, 22-27)

A Sopron főleg az első és a harmadik negyedben nőtt ellenfele fölé, ami nem is csoda azt nézve, hogy a kezdőötös minden tagja, Sitku Márton (28 pont, 12 pattanó), Csátaljai Barna (28 pont, 4 szerzett labda), Schöll Richárd (16 pont, 7 pattanó), Popadics Miljan (19 pont, 7 gólpassz) és Csendes Péter (7-7 pont, pattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) is átlag fölötti teljesítményt nyújtottak. A Kaposvárnál Eric Edward Cohill (21 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda), Paár Márk (27 pont) és Puska Bence (8 pont, 10 gólpassz, 4-4 pattanó és eladott labda) hoztak hasonló produkciót, de ez kevés volt a szoros meccshez is, nemhogy a győzelemhez.

Egis Körmend U20 - DEAC KA U20 89-67 (29-15, 31-17, 15-16, 14-19)

Már az első félidőben eldöntötte az összecsapást a Balogh Máté (27 pont, 9 pattanó), Kenéz Csaba (23 pont, 8 pattanó) és Kiss Mátyás (11 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 8 szerzett labda) vezette körmendi együttes. A hajdúságiak megnyerték ugyan 6 ponttal a harmadik és a negyedik negyedet, de nem tudták megszorongatni a vasi piros-feketéket - a DEAC legjobbjai Balázsi Soma Bence (9 pont, 6 pattanó), Fábián Szabolcs (9 pont) és Ságodi Róbert (16 pont, 5 eladott labda) voltak.

Jászberényi KSE U20 - PVSK-VEOLIA U20 63-79 (15-20, 24-18, 14-17, 10-24)

Félidőben még vezetett, és a harmadik negyed után is csak minimális hátrányban volt a Rékasi Bojta Bendegúz (11 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Szőke Péter Soma (17 pont, 4 pattanó), Tóth Tibor (14 pont, 4 pattanó) és Kovács Vilmos (11 pont, 8 pattanó) fémjelezte Jászberény. A záró felvonásban robbantott az Aleksej Carev (15 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Bor Sándor (21 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Erdei Ádám (14 pont, 9 pattanó) és Lakatos Péter (13 pont, 6 pattanó) húzta Pécs, így végül nagyobb izgalmak nélkül győzött.