04
Jan
2021
2021. január 4.  |  10:32
Hét mérkőzést játszottak az újesztendő első hétvégéjén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, s ezek közül 5 a vendég csapatok sikerével zárult. Végletekig kiélezett összecsapás nem volt az "évnyitó" hétvégén. A piros csoportban érdekes, színvonalas mérkőzésen győztek a PINKK fiataljai a MAFC otthonában. A zöldben a Dávid Kornél KA még a záró etap előtt is hátrányban volt a Zsíros Akadémia otthonában, ám "lehengerlően" kezdte a negyedik negyedet, így győzött. A Nyíregyháza a hajrában "rázta le" a szívósan küzdő BKG II-t.

Ajka - BEAC Újbuda 89-31

A pontjainak több mint a felét az első negyedben szerző, erősen tartalékos vendégek az egyedüliként 10 pont fölé jutó Darabos Sára (13 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével 10 percig tartották a lépést a hazaiakkal. A másfél hónap, november közepe után újra bajnokit játszó hazaiak a második negyedtől nyomasztó fölényben játszva Lendér Lilla (17 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Shirian Fatime (14 pont, 12 lepattanó), Foltin Blanka (12 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda, 3 gólpassz), Kalocsai Dorina (12 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) és Szabó Bettina (10/3 pont, 4 lepattanó) eredményességére, Székely-Horváth Zsuzsanna (9/3 pont, 14 lepattanó, 7 gólpassz, 3 blokk) mezőnymunkájára, no meg az 59-39-re megnyert pattanózásra építve könnyed, fölényes győzelmet arattak.

MAFC - PINKK-PVSK U23 75-85

A második negyed közepéig a jobban kezdő vendégek vezettek, de a MAFC tapadt rájuk. Átmenetileg fordítottak is a hazaiak, de a roppant színvonalas félidő végén visszavette a vezetést, s 3-mal "ment" a PINKK, amely az egységes csapatmunkán belül leginkább Pucz Eszter (18 pont, 5 lepattanó), Jáhni Zsófia (14 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), Horváth Zsanett (13/3 pont, 6 lepattanó), Tenyér Zsófia (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) és Kovács Kitti (12 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodott. A harmadik negyedet egy 14-6-os 4 perccel kezdve 10 pont fölötti előnyt építettek föl maguknak a baranyaiak. A szakasz második felében azonban erre egy 14-2-es "részhajrával" reagálva fordítottak a Horváth Enikő (12 pont, 5 eladott labda), Hercze Szandra (11/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Anna (11/3 pont, 5 gólpassz), Bozsó Katica (10/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), valamint dr. Varga Barbara (10 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) vezette vendéglátók. A szakasz PINKK kosárral, s minimális különbségű vendég előnnyel zárult. A negyedik negyedet egy 8-2-es 3 perccel kezdve ismét elléptek 7-tel a baranyaiak. Az üldözőverseny folytatódott: a szakasz közepén a MAFC egy 6-0-lal 1 pontra feljött, de a hajrára belefáradt ellenfele üldözésébe, így az utolsó négy és fél percet 12-3-ra nyerve végül 10 ponttal győzött a PINKK. Döntő tényező volt a vendégek győzelmében, hogy amíg ők csupán 5, addig a MAFC játékosai 17 alkalommal adták el a labdát, így hiába tripláztak sokkal jobban (8/23, 34,78%, ill. 3/18, 16,67%) a fővárosiak, baranyai siker született.

DEAC - Atomerőmű KSC Szekszárd II 53-72

Hiába adta Mezei-Göttlinger Anna (21/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a DEAC, rajta kívül csak Szabó Zita (11 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) jutott 10 pont fölé a hazaiaktól. Így aztán a 26-8-ra megnyert második negyedre, továbbá az egységes csapatmunkára, azon belül pedig Holcz Rebeka (17/6 pont), Renczes Rebeka (17/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Vincze Nikolett (15/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Horváth Dóra (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) kosaraira alapozó szekszárdi fiatalok 23 pontos előnyt szereztek szünetre. A második félidőt egy 7-0-s két és fél perccel indította a DEAC, majd rendezték soraikat a vendégek, és a mérkőzés végéig állandósult a 20 pont körüli különbség.

Kiss Lenke KA - TFSE-MTK U23 54-75

A két középső szakaszban elsősorban a két "Nagy-lány", Andrea (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) és Zsófia (11 pont - 16 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességének köszönhetően a hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak a TFSE-MTK fiataljainak. A vendégek azonban a nyitó és a záró szakaszban jóval pontosabban, hatékonyabban kosarazva Vörösházi Jázmin (23/12 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Takács Emese (23 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Kelemen Barbara (16 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével biztosan győztek.

Tatai SE - ELTE Fortis 40-79

Az első és az utolsó negyedben nyomasztó fölényben játszva aratott elsősorban Orosz Zoé (17/9 pont, 6 lepattanó), Glavinics Anna (15/12 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kiss Anna (10/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Tarnai Klára (10 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet az ELTE Fortis a Tata otthonában. A lepattanóharcot 42-37-re megnyerő hazai csapat legeredményesebb játékosa ezúttal Gyöngyösi Eszter (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) volt.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Dávid Kornél KA 64-73

Ellentétes félidőket hozott a két korábbi legendás, kiváló játékosról elnevezett akadémia csapatainak összecsapása. Az első félidőben inkább a Tatár Hanna (17 pont - 20 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Kurtik Dóra (12/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Takács Dorina (12/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó hazai együttes akarata érvényesült. Szünet után a fehérváriak átvették az irányítást, s bár a záró etap előtt még egyetlen pontos hátrányban voltak, a befejező etap elején egy 16-2-es bő 6 perces rohammal Balsay Rita (22 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Rozsics Teodóra (14 pont, 13 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Ehmann Dalma (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Balsay Anna (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda, 3 blokk) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

Nyíregyházi Kosársuli - BKG Príma Akadémia II 77-60

Azok után, hogy a nyitó szakaszt 7 ponttal megnyerték a hazaiak, egészen a záró etap közepéig üldözőverseny folyt a pályán. A félidő hajrájában ki is egyenlített a Kovács Virág (17/15 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Levente Zsófia (14 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Molnár Flóra (13/6 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Horváth Boglárka (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) kvartett vezette BKG II, ám fordítani nem tudott. Szünetben 2, a harmadik negyed végén pedig 10 ponttal "ment" a Nyíregyháza. A záró etap közepén még 6 pontra feljöttek a vendégek, de a hajrára belefáradtak ellenfelük üldözésébe. Az utolsó 5 percet 13-2-vel "hozták le", így végül egységes csapatmunkával, elsősorban Kovács Orsolya (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Homonyik Dorka (14 pont, 9 lepattanó), Karakó Dorina (12 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) és Lukács Panna (11/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) eredményességének - még két játékosuk dobott 9-9 pontot -, valamint az 51-35-re megnyert pattanózásnak köszönhetően végül közel 20 pontos győzelmet arattak a nyíregyháziak.