Férfi NB I B: Év végére nem maradt veretlen csapat a férfi másodosztályban
31
2020
2020. december 31.  |  11:56
Mivel az Óbudai Kaszások csapata az U20-as mérkőzésen történt sajnálatos események, a szomorú incidens után kikapott Hódmezővásárhelyen, így év végére nem maradt veretlen csapat az NB I B-ben. A piros csoportban nem sikerült az "év végi hajrá" a sokáig makulátlan mérleggel álló Vasasnak, amely a BKG után a Honvédtól is kikapott, így a Nyíregyháza várja az élről a 2021-es esztendőt. A zöld csoportban az óbudaiak az év utolsó meccsén a Pénzügyőr ellen javítottak, így ők vezetik a bajnokságot a hozzájuk hasonlóan egyetlen vereséggel álló Cegléd előtt.

NKA Pécs - Bajai Bácska FKE 65-96

A páratlan negyedekben helyenként nagy fölényben játszva tudott a vártnál talán simábban, biztosabban nyerni Jakab Péter (34/12 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Pongó Martin (21/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Goldring József (20/12 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Goldring Gergő (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) vezérletével a Baja az elsősorban Scherer Bálint (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Váits Olivér (14/3 pont, 3 lepattanó) kosaraira építő pécsi fiatalok otthonában.

Budapesti Honvéd SE - Vasas Akadémia 83-79

Az első negyedben, ha szűken is, de szinte végig a Honvéd vezetett. A második etapot 9-2-vel kezdték, s ezzel 10 ponttal elhúztak a Stefán Dávid (19/3 pont, 7 lepattanó)-Tichov Dominik (16/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Tanoh Dez András (12 pont, 3 lepattanó)-Takács Dániel (11/3 pont, 3 gólpassz) kvartett vezette hazaiak. Erre azonban egy 6-0-lal felelve hamar szorossá tette a mérkőzést a veretlenségét a múlt hétvégén elvesztő Vasas - szünetben 2 ponttal vezetett a Honvéd. A második félidőt egy 8-0-s bő 1 perccel indítva nemcsak fordított, 6 ponttal el is lépett a Sólyom Botond (17/6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda), Moravcsik Áron (17/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 9 gólpassz) és Radics Gerzson (15/6 pont, 8 lepattanó) ponterős és hatékony játékára alapozó Vasas. Fordult a kocka: a Honvéd kezdte üldözni a Vasast. Volt, hogy 2-re csökkent, majd megesett, hogy 7-re nőtt, a záró etap előtt pedig 3 pontos volt a vendég előny. A negyed első felében egy 9-1-es rohamot bemutatva a szakasz közepére 5 pontos előnnyé alakította a triplányi hátrányt a Honvéd. Két hármassal mutatott be egy 6-2-es "részhajrát", s jött föl egyetlen pontra 2 perccel a vége előtt a Vasas. A végjáték nagy büntetőpárbajba torkollott. Mindkét fél játékosai jól céloztak a vonalról, végül pedig nagy csatában hazai siker született.

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások KA 68-63

Ellentétes előjelekkel érkeztek a felek a rangadóra: a Hódmezővásárhely szoros, nagy csatában kikapott 2 ponttal Cegléden, az Óbuda viszont óriásit hajrázva legyőzte az Újpestet. A közvetlen előzmények sem voltak mindennapiak, mondhatni botrányosak voltak: azóta közismertté vált, hogy egy szomorú incidens miatt félbeszakadt az U20-as mérkőzés... A rangadó első három negyedében nem eresztették egymást, fej-fej mellett haladtak a felek - az első negyed és az első félidő után is döntetlenre állt a két élcsapat, a negyedik negyedet 2 pontos vásárhelyi vezetésről kezdték a felek. Ezt 7-2-vel indítva 7 ponttal elléptek a leginkább Molnár Bence (13  pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Béres Nándor (12/3 pont, 8 lepattanó), Varga Zalán (10/6 pont, 5 lepattanó) és Varga Ákos (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) találataira, valamint Pavlovic Vuk (5-5 pont és gólpassz, 10 lepattanó) mezőnymunkájára támaszkodó hazaiak. A folytatásban többször is megközelítette vendéglátóját a veretlen Óbuda, ám az igazán kritikus helyzetekben mindig be-besett egy-egy hazai hármas, így végül a vásárhelyiek "elkaszálták" a Kaszások csapatát - amelyből ezúttal egyedül Steve Rosemond (23/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) jutott 10 pont fölé, Varga Dániel 9 ponttal, 8 lepattanóval és 4, Horváth Márton pedig 8 ponttal, 13 lepattanóval és 3 eladott labdával zárt. A Vásárhely elvette az Óbuda veretlenségét, így nincs már makulátlan mérlegű együttes a férfi másodosztályban.

Pénzügyőr SE - Óbudai Kaszások KA 63-79

A 2020-as év utolsó NB I B-s mérkőzésen a második negyed közepén 6 ponttal még a Horváth Csanád (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Fekete József (14 pont, 4 lepattanó)-Szálas Gábor (11/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) trió vezette Pénzügyőr állt jobban. A félidő utolsó öt percét 14-2-re nyerve azonban fordított az Óbuda, amely 7-2-re nyerte a harmadik negyed első felét, így 10 pont fölötti előnyre tett szert. A szakasz közepén egy 7-0-lal 4 pontra még felzárkózott a hazai együttes, de ezzel gyakorlatilag el is lőtte puskaporát. A szakasz hajrájában egy 10-0-lal eldöntötte a mérkőzést a maga javára a jórészt Varga D. (21 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), S. Rosemond (20/9 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Puszta Dávid (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Barnabás (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére építő Kaszások csapata. A záró etapban volt már 23 pontos előnyük is a vendégeknek. A hajrában az utolsó pillanatig küzdő Pénzügyőr valamit "kozmetikázott" veresége mértékén, de nem tudta megakadályozni a sima óbudai sikert.