U20: Az Alba az új listavezető
28
2020
2020. december 28.  |  11:19
10 mérkőzéssel folytatódott a múlt hét folyamán a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A hét nyertese az Alba Fehérvár volt, amely két győzelemmel az élre ugrott - kellett ehhez az is, hogy a két vasi együttes, a Falco és az Egis Körmend is vereséget szenvedjen. Két-két alkalommal nyert a Pécs, a DEAC és a Sopron is, de a Szedeák sem hibázott - rendkívül szoros az élmezőny. Lássuk, mi történt a találkozókon!

15. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - PVSK-VEOLIA U20 62-71 (17-27, 20-14, 16-20, 9-10)

Hullámzó volt az első félidő: az első 10 percet a Bor Sándor (25 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda), Aleksej Carev (16 pont, 5 pattanó) és Erdei Ádám (13 pont, 5 pattanó) fémjelezte Pécs uralta, a Kőházi Bence (19 pont, 4 pattanó) és Szabó Dániel (19 pont, 8 pattanó) vezette KTE azonban a második negyedben visszakapaszkodott a meccsbe. A fordulás után a vendégek irányították a játékot, végig kézben tartották a mérkőzést, és végül nagyobb izgalmak nélkül győztek.

Alba Fehérvár U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 99-64 (19-16, 31-8, 24-19, 25-21)

Az első negyedben még jól tartotta magát a leginkább Simó Bence (18 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Büki Bence (15 pont, 5 eladott labda) vezette vendég alakulat. A második negyedben azonban eldöntötte a maga javára a találkozót a Takács Martin (16 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz, 3 szerzett labda), Takács Milán (27 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Kass Balázs (22 pont, 4 gólpassz) húzta Alba, amely végül 35 ponttal verte a zalaegerszegieket.

Jászberényi KSE U20 - Sopron KC U20 80-106 (10-21, 19-27, 28-30, 23-28)

Az első félidőben döntő csapást mért ellenfelére a Schöll Richárd (18 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz), Popadics Miljan (23 pont), Sitku Márton (17 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Nyikos Barnabás (17 pont, 4 pattanó) és Csendes Péter (11 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) vezette Sopron. A jászberényiek Szőke Péter Soma (15 pont, 6 gólpassz) vezetésével feljavultak támadásban a második félidőre, de nem tudták szorossá tenni a találkozót.

DEAC KA U20 - Szolnoki Olaj KK U20 72-63 (23-23, 18-9, 18-16, 13-15)

A DEAC a második negyedben szerzett 9 pontos előnyét végig jól őrizte - hiába próbált meg a Szolnok mindent annak érdekében, hogy fordítani tudjon, nem volt erre esélye. A hazaiaknál Pollák Balázs (19 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és eladott labda), valamint Ságodi Róbert (16 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Gilszki Erik (21 pont, 8 pattanó) és Arnóth Zoltán (14 pont, 5 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) emelkedtek ki a többiek közül.

16. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Alba Fehérvár U20 41-76 (12-22, 10-20, 11-20, 8-14)

A Takács Milán (18 pont, 6 pattanó), Takács Martin (11 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz), Takács Erik (13 pont, 9 pattanó) és Kass Balázs (14 pont, 5 gólpassz) vezette Alba végig irányította az összecsapást, egy pillanatig sem volt kérdéses a győztes kiléte. A vendéglátó kecskemétieknél Lukács Döme (16 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) volt a legeredményesebb, VAL alapján pedig Botka Botond a leghasznosabb (9 pont, 6 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda).

Zalakerámia ZTE KK U20 - DEAC KA U20 85-108 (23-27, 25-28, 17-25, 20-28)

Az első félidőben rengeteg pont esett: 55-48-ra vezetett 20 perc játék után az a DEAC, amelynél hatan is elértek 18 VAL-ig. A fordulás után nagyobb lett a vendég csapat fölénye, így végül 23 pontos sikert arattak a hajdúságiak Zalaegerszegen. A hazaiaknál Simó Bence (25 pont, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), illetve Kámán Kristóf (22 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldal sok jó teljesítménye közül Fábián Szabolcs (21 pont, 15 pattanó, 4-4 blokk és eladott labda) és Neuwirth Bence (26 pont, 13 pattanó) dupla-dupláját, valamint Kiss Kolos (20 pont, 6 pattanó) produkcióját lehet leginkább kiemelni.

Sopron KC U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 70-67 (17-16, 21-24, 16-18, 16-9)

Az első három negyed nagyon szorosan alakult, de 30 perc játékot követően a Varga Gergő Detre (23 pont, 5 pattanó) és Horváth Natan (12 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Falco állt jobban, méghozzá négy ponttal. A záró szakasz első felében is vezetett a szombathelyi gárda, a negyed felénél Varga kosarai után 8 ponttal. 57-65-ös állást követően azonban jött a Schöll Richárd (31 pont, 14 pattanó, 4 szerzett labda)-Csátaljai Barna (11 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) duó, akik megfordították és meg is nyerték a találkozót az SKC-nek.

PVSK-VEOLIA U20 - Egis Körmend U20 66-57 (25-11, 14-18, 11-16, 16-12)

Az első negyed egyértelműen a pécsieké volt - 25-7-re is vezetett a mecsekaljai gárda. A vendég vasiak Viktor Kelechi Okoh (14 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) és Balogh Máté (15 pont, 6 pattanó) vezetésével fokozatosan dolgozták le hátrányukat - a negyedik negyed elején és közepén is mindössze két ponttal voltak lemaradva a Pécstől. Ekkor jött azonban Aleksej Carev (23 pont, 4 gólpassz) és Erdei Ádám (11 pont, 13 pattanó) egy-egy triplája, ami döntőnek bizonyult - innen már nem volt visszaút az Egis Körmend számára.

Szedeák U20 - Jászberényi KSE U20 95-80 (28-10, 24-33, 25-18, 18-19)

Nagyszerűen kezdett a Balogh Szilárd (19 pont, 7-7 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda), Polányi Kristóf (25 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Káposzta Kristóf (13 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezette Szedeák. A második negyedben egy kicsit bele is aludt a meccsbe a hazai gárda: csak ebben a 10 percben 33 pontot szórt a Kaszás Márton (26 pont, 6 pattanó) és Rékasi Bojta Bendegúz (15 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz, 7 eladott labda) vezette Jászberény. A fordulás után rendezte sorait a szegedi gárda, amely végül 15 pontos sikert aratott.

Szolnoki Olaj KK U20 - Atomerőmű SE U20 88-73 (26-18, 19-15, 27-24, 16-16)

Már az első negyedben sikerült 10 pont körüli előnyt kiépítenie, ezt pedig végig tartani, sőt, növelni tudta az Orbán Bendegúz (24 pont, 11 pattanó), Gilszki Erik (15 pont, 6 pattanó), Csomós Kristóf (12 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda) és Nyerges Zalán (7 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Szolnok. Az ASE Pajor Dávid (17 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz, 6 eladott labda) és Arnold Botond (14 pont, 6 pattanó) vezetésével megpróbált minél közelebb maradni ellenfeléhez, de a győzelem megszerzésére nem volt esélye.

A tabellán változás történt az élen: a Falco és a Körmend is kikapott, így az Alba lépett fel az első helyre 7 győzelemmel és 2 vereséggel. A székesfehérváriak mögött a DEAC, a Pécs, a két vasi együttes és a mindössze 7 mérkőzést játszó Kaposvár is 3-3 zakót gyűjtött be eddig fejenként. Mögöttük (illetve a Kaposvárt megelőzve) a Szedeák 9-4-gyel, a Sopron pedig 8-5-tel rendelkezik - jelenleg így néz ki a legjobb nyolc.