U20: A Szedeák legyőzte a listavezető Egis Körmendet
21
2020
2020. december 21.  |  18:11
10 mérkőzést rendeztek az elmúlt héten a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság A csoportjában. A jelenleg is listavezető Egis Körmend legyőzte az Albát hét közben, hétvégén viszont a felnőttekhez hasonlóan kikapott Szegeden. Lássuk, mi történt az elmúlt hét során.

9. forduló

Szolnoki Olaj KK U20 - Jászberényi KSE U20 79-65 (16-20, 24-10, 16-25, 23-10)

Egy rendkívül fordulatos meccsen a Frank Áron (20 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) és Gilszki Erik (19 pont, 7 pattanó) vezette Szolnok 10 pontos előnyt szerzett magának a nagyszünetre. A harmadik negyedben a Szőke Péter Soma (22 pont, 6 gólpassz) vezette jászberényi alakulat egyetlen pontra közelítette meg ellenfelét. Az utolsó felvonás viszont egyértelműen a hazai együttesé volt, amely így végül 14 pontos sikert aratott.

4. forduló

Alba Fehérvár U20 - Egis Körmend U20 59-64 (11-15, 15-17, 14-17, 19-15)

Három negyedig kézben tartotta a mérkőzést a Balogh Máté (15 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda), Martinez Ralf Ádám (10 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz) és Kiss Benedek (15 pont, 6 pattanó) vezette Egis Körmend, amely a harmadik játékrészben már 11 ponttal is vezetett. A Sodiq Seyi Awogbemi (19 pont, 6 pattanó), Takács Milán (11 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Kass Balázs (13 pont) által húzott Alba a záró szakasz közepénél, 52-51-nél átvette a vezetést. A hazaiak még a hajrában is vezettek 59-58-ra, innentől kezdve viszont a vendégek két duplát és két büntetőt is értékesítettek, míg a székesfehérváriak már nem tudtak betalálni, így nyertek végül a vasi piros-feketék.

3. forduló

OSE Lions U20 - Kaposvári KK U20 55-65 (15-14, 13-14, 18-20, 9-17)

Három negyedig fej-fej mellett haladt egymás mellett a két együttes: a hazaiak leginkább Pap Attila (12 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda), Galló Róbert Richárd (13 pont, 5 pattanó) és Varga Tamás (12 pont, 5 pattanó) játékára alapoztak, a vendégektől pedig Paár Márk (14 pont, 5 pattanó), Hajduk Attila Dominik (11 pont, 9 pattanó), Puska Bence (10 pont, 12 pattanó, 4 eladott labda) és Eric Edward Cohill (11 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak. Az utolsó 10 percben aztán a Kaposvár meg tudott lépni ellenfelétől, így végül 10 pontos somogyi siker született

2. forduló

PVSK-VEOLIA U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 76-67 (17-9, 19-14, 18-16, 22-28)

A jó első negyedére alapozva 30 percig uralta a meccset a hazai gárda, amelynél Bor Sándor (19 pont, 6 pattanó) és Vladan Kovacsevics (15 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) volt a legponterősebbek. A Cserkó Krisztián (19 pont, 4 pattanó, 3 szerzett labda) és Körmendi Bence (13 pont, 8 pattanó) vezette kecskeméti együttes az utolsó 10 percben megpróbált visszajönni a meccsbe, de igazán szorossá nem tudta tenni a találkozót.

14. forduló

Jászberényi KSE U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 58-67 (17-22, 10-16, 16-15, 15-14)

A Takács Zsolt (14 pont, 11 pattanó), Németh Bálint Péter (14 pont), Horváth Natan (6 pont, 14 pattanó) és Nárai Gergely András (12 pont, 4 szerzett labda) vezette Falco az első félidőben megszerzett előnyére építve nagyobb izgalmak nélkül győzte le a Kaszás Márton (17 pont, 7 pattanó) és Kovács Vilmos (18 pont) húzta jászberényi alakulatot.

Sopron KC U20 - OSE Lions U20 66-43 (21-9, 13-12, 19-14, 13-8)

A Sopron KC Schöll Richárd (22 pont, 15 pattanó, 6 szerzett labda) vezetésével hamar érvényre juttatta akaratát, és simán nyert a Dokmanovic Milán (14 pont, 9 pattanó) vezette OSE-vel szemben.

Szolnoki Olaj KK U20 - Alba Fehérvár U20 73-77 (21-20, 19-17, 16-24, 17-16)

A kiegyenlített első félidő után a Sodiq Seyi Awogbemi (19 pont, 8 pattanó), Takács Milán (19 pont, 6 pattanó), Takács Martin (11 pont, 7 pattanó) és Kass Balázs (16 pont, 4 gólpassz) vezette Alba megpróbált meglépni ellenfelétől. A harmadik negyed a vendégeké volt, és bár a Gilszki Erik (30 pont, 7 pattanó) vezette Szolnok szeretett volna visszakapaszkodni, igazán komoly esélye nem volt a fordításra.

Zalakerámia ZTE KK U20 - PVSK-VEOLIA U20 69-79 (22-22, 20-21, 8-27, 19-9)

Az első félidő ezen a meccsen is egál közeli volt. A harmadik negyedben azonban a Rátvay Balázs (20 pont, 11 pattanó), Bor Sándor (23 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) és Aleksej Carev (17 pont) vezette Pécs lelépte ellenfelét. A Simó Bence (27 pont, 5 pattanó), Csuti Kornél (12 pont, 13 pattanó) és Varga Huba (13 pont, 4 gólpassz) vezette ZTE megnyerte ugyan 10 ponttal az utolsó 10 percet, a meccset viszont ugyanilyen arányban bukta el.

Atomerőmű SE U20 - DEAC U20 57-86 (26-21, 7-16, 9-18, 15-31)

A Paks Pajor Dávid (13 pont, 10 pattanó, 6-6 szerzett és eladott labda), Arnold Botond (13 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) és Verasztó Péter (14 pont) vezetésével az első negyedet még megnyerte. Ezt követően azonban az történt a pályán, amit a Kalassai Martin (25 pont), Kiss Kolos (16 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Fábián Szabolcs (8 pont, 12 pattanó) és Ságodi Róbert (9 pont, 9 pattanó, 10 gólpassz) vezette hajdúságiak szerettek volna, akik végül nagyon könnyed sikert arattak.

Szedeák U20 - Egis Körmend U20 76-65 (28-18, 17-12, 22-19, 9-16)

A Balogh Szilárd (26 pont, 5 pattanó, 7-7 gólpassz és szerzett labda) nagyszerű, valamint Uros Slavcec (19 pont) jó játékára építő hazaiak az első negyed után 10, 30 percnyi játék után pedig 18 ponttal vezettek. A listavezető megpróbált ugyan visszakapaszkodni vendéglátójára, ám ez nem sikerült, így a piros-feketék kikaptak - legjobbjaik Viktor Kelechi Okoh (23 pont, 13 pattanó, 4 eladott labda) és Kenéz Csaba (19 pont, 5 pattanó) voltak.