Női Amatőr: Évzáró két idegenbeli diadallal az MTK-TFSE-től
21
2020
2020. december 21.  |  10:58
"Évzárásként" a múlt héten négy mérkőzést játszottak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, mindegyiket a piros csoportban - most két hétig "pihentetik" a labdát a hölgyek. Az MTK-TFSE együttesének remekül sikerült az év végi hajrá: az együttes két idegenbeli sikert ért el. Vendégként győzött a Baja is, a hazai csapatok becsületét pedig a Nagykanizsa mentette meg.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Bajai NKK 70-82

A Pop-Pap dobópárbajt a hazai játékos, a mérkőzést viszont a vendég center együttese nyerte. A színvonalas nyitó negyed végén 5 ponttal még a szekszárdi fiatalok vezettek, de a második szakaszban egyértelműen a már szünetig kis híján dupla-dupláig (19 pont, 9 lepattanó) jutó Pap Regina (30 pont, 19 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) vezette vendég bajai csapat akarata érvényesült. A vendégek egy szédületes, 17-3-as bő 4 perccel kezdve a második szakaszt fordítottak, elléptek, s 9 ponttal vezettek a szünetben. A második félidőt 7-0-lal kezdve tovább növelte előnyét a Baja, ám erre egy 9-2-vel felelve a szakasz közepén 10 ponton belülre kerültek a szinte egyszemélyes üldöző hadjáratot folytató Annamaira Pop (36/18 pont, 9 lepattanó, 2-2 eladott labda, blokk és gólpassz) vezette vendéglátó szekszárdiak. A harmadik negyedben azonban ennél nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, mivel ekkor Papnak Kucsora Réka (18/3 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz) és Tamás Gréta (17/3 pont) is segítségére volt. A záró szakaszban viszont, amikor Andi Hanna (11/3 pont) felnőtt Pop mellé, már igen, s a negyed közepén 6 pontra feljött a Szekszárd. Ennél viszont már nem engedte magához közelebb vendéglátóját a Baja, amely végül 12 ponttal nyerte a színvonalas találkozót.

Radobasket - MTK-TFSE 61-63

Pikáns összecsapás volt, ugyanis a hazaiak közül jónéhány játékosnak van erősebb vagy kevésbé erős MTK-s kötődése. A jelenlegi MTK a páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékának, valamint elsősorban Szeitl Vasessa (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Király Andrea (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Benke Sára (10/6 pont, 3 lepattanó) találatainak köszönhetően másfél perccel a befejezés előtt 61-52-re vezetve biztos győztesnek látszott. A végjátékban azonban a Gróf Tímea (16/3 pont, 3 lepattanó), Gróf Júlia (13 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Kaluha-Guti Alexandra (12 pont, 5 szerzett labda) eredményességére építő Radobasket Kaluha-Guti révén egy 7-0-lal izgalmassá tette az utolsó pillanatokat, de fordítania nem sikerült.

Kanizsai Vadmacskák SE - UNI-Győr SzESE 71-64

A 22-13-ra megnyert harmadik negyednek, valamint Jurkó Noémi (26 pont, 8 lepattanó) és Fuisz Viktória (22 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Nagykanizsa a Révész Boróka (20 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Baffy Fanni (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Bánszegi Borbála (11/3 pont, 4 lepattanó) és Rozmán Lilla (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó, eladott labda és gólpassz) vezette győri együttest.

PINKK-PVSK U23 - MTK-TFSE 51-58

A küzdelmes találkozón apránként el-ellépve a harmadik negyed végére 10 pont fölötti előnyt épített magának a Király Andrea (17/12 pont, 4 lepattanó)-Szeitl Vanessa (10/6 pont, 4 eladott labda)-Miháczi Diána (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette, s a lepattanózást végül 45-35-re megnyerő MTK-TFSE. A hajrában 6 pontra visszajöttek a szívósan küzdő baranyai fiatalok - akik közül egyedül Horváth Zsanett (11/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda jutott 10 pont fölé -, majd újra elléptek 10 ponttal a fővárosiak. Bár a PINKK fiataljai az utolsó pillanatig küzdöttek, nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.