Női Amatőr: Először győzött a Radobasket és a Tata
14
2020
2020. december 14.  |  10:35
Két rossz sorozat szakadt meg a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, a piros csoportban a Radobasket, a zöldben pedig a Tata szerezte meg első győzelmét. A piros csoport éllovasa, a BKG első csapata Sopronban, a zöld listavezetője, a Szombathely pedig Szolnokon aratott magabiztos győzelmet. A piros csoportban a bajai lányok előbb Sopronban simán, majd Győrben nagy küzdelemben nyertek, kettős győzelemmel teljesítve nyugati "portyájukat". A legtöbb izgalmat a Vasas-Nagykanizsa találkozó hozta, amelyen 5 pontos hazai siker született. A zöld csoportban későn kezdett hajrázni az ELTE Fortis a Diósgyőr fiataljai ellen, az "akadémiai csatát" pedig meglepetésre simán nyerte a Kiss Lenke KA a Zsíros Akadémia otthonában.

Sportdarázs-SMAFC - Bajai NKK 53-76

A roppant egyoldalú első félidőben megnyugtató, 24 pontos előnyt szereztek az elsősorban Tamás Gréta (18/3 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Pap Regina (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk) és Szakony Kata (10/6 pont) hasznos, eredményes játékára alapozó vendégek. A második félidőt egy 12-2-es három perccel indították a soproniak, akik közül egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Bakó Patrícia (23 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) jelentett igazán nagy veszélyt a bajai kosárra, ez azonban csak egy röpke fellángolás volt a részükről. A harmadik negyed második felében a vendégek újra magukhoz ragadták az irányítást, s a szakasz végére 30 pontos előnyt szerezve eldöntötték a találkozót.

UNI-Győr SzESE - Bajai NKK 64-70

Az előző napi biztos soproni sikerük adta lendülettel kezdve a bajaiak 12-3-ra vezettek a nyitó etap közepén. Rendezték soraikat a hazaiak, akik Rozmán Lilla (15/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Baffy Fanni (11/3 pont, 4 gólpassz) és Révész Boróka (10 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével a második negyed közepére nemcsak ledolgozták gyorsan összeszedett hátrányukat, hanem át is vették a vezetést, s 3 pontos előnnyel térhettek pihenőre. Szünet után fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 27. percben 50-50-re álltak, a negyedik negyedre pedig 1 pontos hazai vezetéssel fordultak. Ennek első felét azonban 10-3-ra nyerve megugrott a nagyrészt Pap Regina (27 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk)-Kucsora Réka (17/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz)-Szöllősi Boglárka (10 pont, 5 lepattanó) trió kosaraira építő Baja. Támadásban tanácstalanná vált a Győr, a hazaiak jó 7 percen át nem szereztek pontot, így a lepattanózást 47-35-re nyerő Baja kettős győzelemmel zárta északnyugati túráját.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - BEAC Újbuda 73-53

A második negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a félidő hajrájában egy 12-4-es rohamot bemutatva 9 pontos előnyt szereztek a hazaiak. A harmadik negyed küzdelmes, kiegyenlített játéka után a záró etapot egy 9-0-s három perccel kezdve az Annamaria Pop (18/12 pont - 24 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Holcz Rebeka (18 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Haag Panna (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Németh Lili (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 5 szerzett labda) találataira alapozó szekszárdi fiatalok közel 20 ponttal elhúztak, s eldöntötték a mérkőzést a maguk javára. A vendégektől egyedül Csernik Zita (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

Vasas Akadémia II - Kanizsai Vadmacskák SE 64-59

A vendégek kezdtek jobban, akik Fuisz Viktória (23/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Jurkó Noémi (20 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) vezérletével a nyitó szakasz közepén 10-4-re vezettek - el is vitték az első szakaszt, sőt 3 ponttal még a szünetben is jobban állt a Nagykanizsa. Érdekesen alakult a harmadik negyed, amelynek a közepére 7 pontos előnyt szereztek a vendégek, ám az etap második felében egységes csapatmunkával, egy 14-4-gyel fordítottak a Vasas fiataljai, akik 3 pontos előnyről várhatták a záró etapot. Ebben ugyan a Nagykanizsa végig "tapadt" a hazaiakra, akiktől egyedül Kuncz Petra Laura (15 pont, 13 lepattanó) jutott 10 pont fölé - Hizsnyik Dóra 9 ponttal, 3-3 lepattanóval és eladott labdával, Siklós Dorottya pedig 8/3 ponttal zárt, és még hárman dobtak 5 pont fölött. A hajrá kritikus, kiélezett helyzeteiben azonban a Vasas fiataljai voltak higgadtabbak, pontosabbak, így megnyerték az összecsapást.

Csata DSE - MAFC 82-53

Minden negyedet megnyerve győzte le Gyöngyösi Janka (19 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Farkas Szonja (18/6 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) és Rakita Lili (16/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) ponterős játékára építve a Csata a MAFC csapatát, amelyből ezúttal egyedül Németh-Szabó Vivien (13/9 pont, 11 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

NKA-Pécs-PEAC - Radobasket 61-66

A szinte végig szoros összecsapás harmadik negyedét követően 4 ponttal még a Szűcs Luca (15/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 gólpassz), valamint Nagy Réka (9/3 pont, 4 lepattanó) és Orbán Alexandra (9 pont) találataira támaszkodó hazai együttes állt jobban. A záró szakaszt azonban 11-2-vel kezdve fordított, s 5 ponttal megugrott a nyeretlen vendég együttes. A szakasz közepén még 1 pontra feljöttek a pécsi fiatalok, de ekkor egy 6-0-lal a Gróf Júlia (16 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz)-Gróf Tímea Anna (16 pont)-Schiroky Szonja (12 pont, 6 lepattanó) trió vezette, s a lepattanóharcot 46-33-ra megnyerő Radobasket végképp "lerázta" magáról az NKA-Pécs-PEAC együttesét, s megszerezte első győzelmét.

Sportdarázs-SMAFC - BKG Príma Akadémia 51-74

A lepattanóharcot végül 51-38-ra megnyerő veretlen éllovas vendég csapat Lakatos Dóra (11/6 pont, 5 lepattanó), Raus Vivien (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Camesha Davis (10 pont, 9 lepattanó) vezérletével szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve már az első félidőben eldöntötte a találkozót. A második félidőben a soproniak főként Pfeiffer Virág (15 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Bakó Patrícia (12 pont, 7 lepattanó) révén felnőttek a feladathoz, és egyenrangú ellenfelei voltak a listavezetőnek, de a BKG magabiztos győzelmét egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni.

PINKK-PVSK U23 - DEAC 84-57

Bő hat percig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a negyed hajrájában a hazaiak egy 16-0-s roham formájában "állva hagyták" a mezőny két legeredményesebb játékosa, Mezei-Göttlinger Anna (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Holinka-Miklós Hanna (18/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) vezette debreceni lányokat. A kiegyenlített, színvonalas játékot hozó második 10 percben állandósult a 20 pont körüli különbség. A második félidő első felét 14-4-re nyerve 30 pont fölé növelték előnyüket a PINKK fiataljai. Az utolsó másfél negyed ezek után formalitás volt. Az egységes csapatjátékot nyújtó hazaiak Pucz Eszter (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Tenyér Zsófia (16 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 2 blokk), Jáhni Zsófia (15/3 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda), Borbás Panni (15/3 pont) és Horváth Zsanett (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott, 8 szerzett labda, 3 gólpassz) eredményes, jó játékával simán nyertek. A legnagyobb különbség a szerzett (22, ill. 6), valamint az eladott (13, ill. 30) labdák tekintetében volt a felek között.

Szolnoki MÁV SE - Szombathelyi Egyetem 51-102

Minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva aratott a tripla-duplát elérő Szabó-Haklits Zsuzsanna (28/21 pont, 12 lepattanó, 8 szerzett labda, 11 gólpassz, 49-es teljesítményindex), valamint Kovács Georgina (23/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 12 gólpassz), Balogh Viktória (20 pont, 5 lepattanó) és Preisinger Boglárka (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével több mint 50 pont különbségű győzelmet a vendég gárda, amely éppen kétszer annyi pontot dobott, mint az elsősorban Márki Laura (9/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Munkácsi Adél (9 pont, 3 eladott labda) találataira támaszkodó szolnoki együttes.

ELTE Fortis - DVTK Miskolc U23 55-62

Az első három negyedben Frindt Nikolett (24/9 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda) és Vég-Dudás Anna (15-15 pont és lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk) vezérletével a Diósgyőr fiataljai egyértelműen kézben tartva a játék irányítást 15 pontos előnyt szereztek a záró szakasz előtt. Ebben azonban a hazaiak hosszú hajrát indítottak, s Nagyi Tímea (15 pont, 8 lepattanó), Tarnai Klára (14 pont, 9 lepattanó) és Simoncsik Petra (12/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) eredményességére építve egy szédületes, 16-2-es hét perccel 1 pontra felzárkóztak. Ez azonban, úgy tűnik, az ELTE Fortis játékosainak az összes erejét felemésztette a végjátékra: a miskolci fiatalok egy 6-0-lal végül megnyerték az érdekes találkozót.

BKG Príma Akadémia II - Tatai SE 58-73

A nyeretlenek csatájában három negyed után döntetlenre állt a Kovács Virág (21/15 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda)-Levente Zsófia (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda)-Kapi Boglárka (10/3 pont, 5 szerzett, 4 eladott labda) trió vezette BKG II és a Tata. A negyedik negyed elején egy triplával a hazaiak szereztek vezetést, ám erre egy "lehengerlő" 14-0-s rohammal felelve "döntő csapást" mért rájuk a Tata. A vendégek nagyrészt Mohai Zita (14 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kiss Judit (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda), Morcz Viktória (11/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 8 gólpassz) és Szabó Berta (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira, no meg az 53-41-re megnyert lepattanózásra építve szerezték meg első győzelmüket.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kiss Lenke KA 53-79

Meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a két középső negyed remek támadójátékának - a 10. és a 30. perc között 60 pontot szerzett a KLKA -, azon belül pedig Nagy Andrea (21 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda), Tóth Fruzsina (16/6 pont, 5 szerzett labda), Ozsvárt Kata (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Nagy Zsófia (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 8-8 gólpassz és eladott labda) és Opitz Kitti (10 pont - 11 lepattanó -, 3 eladott labda, 6 gólpassz) eredményességének köszönhetően a 12. helyen álló KLKA a főleg Turi Eszter (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó), Kutrik Dóra (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Tálas Lívia (10-10 pont és lepattanó) vezette, 5. helyezett kőbányaiak otthonában.

Dávid Kornél KA - Kecskeméti KC 71-36

Balsay Rita (17 pont, 14 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz, 4 blokk, 43-as teljesítményindex) és Tamás Jázmin (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével a lepattanócsatát 56-43-ra megnyerve győzte le simán a DKKA a Kecskemétet. A vendégektől érdemi veszélyt a fehérvári kosárra egyedül a csapat pontjainak csaknem a felét szerző Bibok Liza (15 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) jelentett.