U20: Nincs már veretlen csapat az A csoportban
08
2020
2020. december 8.  |  13:31
Az előző héten meccsdömping volt a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság A csoportjában. A legnagyobb rangadót a hét közben, Debrecenben játszották, ahol az Egis Körmend utánpótlás csapata kikapott, így nincs már veretlen együttes az A csoportban. Lássuk, mi történt a 14 találkozón!

2. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Alba Fehérvár U20 70-107 (21-20, 21-26, 17-37, 11-24)

A székesfehérváriak a második félidőben, főleg a harmadik negyedben hengereltek, így a Sodiq Seyi Awogbemi (20 pont, 10 pattanó), Kass Balázs (22 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Balsay Ádám (19 pont) trió vezetésével végül simán nyertek Zalaegerszegen. A hazaiaknál Csuti Kornél (18 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz) kiemelkedett a többiek közül.

8. forduló

Atomerőmű SE U20 - Jászberényi KSE U20 85-89 hosszabbítás után (19-25, 20-11, 12-22, 25-18, 9-13)

Rettenetesen hullámzó mérkőzést vívott egymással a két együttes. A páratlan negyedekben a Rékasi Bojta Bendegúz (24 pont, 15 pattanó, 6 eladott labda), Szőke Péter Soma (23 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Kovács Ákos (12-12 pont és pattanó, 5 eladott labda) vezette Berény állt jobban, míg a páros negyedek a Pajor Dávid (22 pont, 11 pattanó, 9 szerzett labda) és Pupp Bence (18 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezette hazaiaknak sikerültek jobban. A rendes játékidő utolsó két és fél percére még 7 pontos vendég előnnyel fordultak a csapatok (69-76), az ASE azonban nagyot hajrázott, és Verasztó Péter (16 pont, 10-10 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz) büntetőjével egyenlített (76-76). A ráadásban is váltva vezettek a csapatok, végül Rékasi duplája és Kovács két büntetője döntött a Berény javára.

11. forduló

Szedeák U20 - Szolnoki Olaj KK U20 78-73 (23-19, 16-14, 22-22, 17-18)

A meccs nagy részében a Kass Ferenc (19 pont, 5 pattanó), Balogh Szilárd (14 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda), Polányi Kristóf (18 pont, 6 pattanó) trió vezette hazaiaknál volt a vezetés - igaz, nem sikerült meglépniük a Szolnoktól. Az Arnóth Zoltán (14 pont, 16 pattanó, 4 gólpassz) és Pallai Tamás (22 pont, 5 pattanó) vezette vendégek a záró játékrészben átvették a vezetést, és még az utolsó szűk három perc előtt is ők álltak jobban. Ekkor jött azonban újra a Kass-Balogh-Polányi trió, és 67-70 után egy 11-0-s rohammal lerendezték a mérkőzést.

10. forduló

Atomerőmű SE U20 - Szedeák U20 92-86 (34-27, 19-20, 20-18, 19-21)

A Dorogi Gergő (28 pont, 12 pattanó), Pajor Dávid (15 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Pupp Bence (18 pont, 5 pattanó, 11 gólpassz, 9 eladott labda) trió vezette ASE jól, rendkívül ponterősen kezdte a mérkőzést. A Tráser Nándor Zoltán (9 pont, 12 pattanó), Uros Slavcec (14 pont, 4 szerzett labda), Balogh Szilárd (17 pont, 8 pattanó), Kass Ferenc (11 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és Polányi Kristóf (21 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 9 eladott labda) ötösfogat húzta Szedeák a második negyedben még fordítani tudott, ezt követően azonban a hazaiak irányítottak. Volt 14 pont is a különbség a paksiak javára a harmadik negyedben, de a szegediek megint megvillantak. Az utolsó percben mindössze két pont volt a távolság, volt esélye a vendégeknek az egyenlítésre is. Ez azonban kimaradt, Dorogi két büntetője viszont nem, így nyert az ASE.

6. forduló

PVSK-VEOLIA U20 - Sopron KC U20 88-77 (20-19, 24-17, 23-15, 21-26)

A középső két negyedben sokkal jobban játszott ellenfelénél a mecsekaljai alakulat, amely Bor Sándor (21 pont, 5 szerzett labda), Rátvay Balázs (15 pont, 9 pattanó), Jakov Jozo Marjanovic (6-6 pont és pattanó, 5 gólpassz), valamint Franko Josip Juric (12 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezetésével győzött. A soproniaktól a Csátaljai Péter (19 pont, 6 szerzett labda), Schöll Richárd (24 pont, 13 pattanó), Csátaljai Barna (20 pont, 9 gólpassz, 5 eladott labda) hármas kiemelkedett, de ezúttal ez kevés volt a sikerhez.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 64-71 (20-19, 10-15, 21-10, 13-27)

Hullámzó összecsapáson az első három negyed után 7 ponttal még a Csuti Kornél (17 pont, 6 pattanó), Makkos Dávid (14 pont, 15 pattanó) és Büki Bence (14 pont, 10 pattanó) vezette ZTE állt jobban. A záró játékrészben viszont nagyon megálltak a hazaiak, akiken valósággal átrohant a Nárai Gergely András (16 pont, 4 szerzett labda), Gosztola Gábor Donát (15 pont, 4 pattanó) és Takács Zsolt (10 pont, 14 pattanó) vezette Falco, így a vendégek nyertek végül 7-tel.

5. forduló

OSE Lions U20 - Alba Fehérvár U20 42-82 (5-32, 13-24, 8-15, 16-11)

Az már az első negyedben eldőlt, hogy a Takács Erik (10 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) és Balsay Ádám (13 pont) vezette, de nagyon sok lábon álló vendégek simán nyerik majd az összecsapást. A vendégek - akiktől Pap Attila (14 pont, 4 pattanó, 7 eladott labda) és Varga Tamás (10 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) jutott 10 pont fölé - egészen jól tartották magukat a hátralévő időszakban, de nem volt esélyük szorossá tenni a meccset, a végén kerek 40 pont lett a különbség.

DEAC U20 - Egis Körmend U20 64-51 (17-10, 10-9, 19-20, 18-12)

Az eddigiek alapján ez volt az elmúlt hét legnagyobb rangadója. A Kiss Kolos (12 pont, 3-3 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Fábián Szabolcs (6 pont, 10 pattanó) és Pollák Balázs (13 pont) vezette hazaiak 11-0-val és 15-2-vel nyitották a mérkőzést, a vasi piros-feketék azonban a második és a harmadik negyedben is nagyon megközelítették ellenfelüket, majdnem egyenlítettek. Az Andrich Clemens Habel (12 pont, 15 pattanó) vezette vendégek azonban elfáradtak ellenfelük üldözésébe, így az utolsó negyed már nem tartogatott izgalmakat: győzött a DEAC, amely ezzel elvette a körmendiek veretlenségét - itt dőlt el, hogy nincs már veretlen csapat az A csoportban.

12. forduló

Szolnoki Olaj KK U20 - Kaposvári KK U20 76-66 (22-13, 19-23, 15-14, 20-16)

Az első negyed első fele még szorosan alakult, aztán a Szolnok Arnóth Zoltán (18 pont, 8 pattanó), Csomós Kristóf (12 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Frank Áron (19 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Gilszki Erik (18 pont) vezetésével meglépett ellenfelétől. Az Eric Edward Cohill (22 pont, 5 pattanó) és Paár Márk (15 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette Kaposvár a második negyedben nagyon megszorongatta a hazaiakat, de fordítania nem sikerült. A második félidőben már nem volt igazán közel ellenfeléhez a somogyi alakulat, amely nem szakadt le az Olajról, de nem igazán tudott ráijeszteni a vendéglátóra, amely végül 10 ponttal diadalmaskodott.

OSE Lions U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 67-83 (18-20, 14-26, 15-21, 20-16)

A Falco újabb győzelmet aratott a hétvégén, a ZTE után az OSE-t verte két nagyon jó középső negyedének, valamint leginkább a Németh Bálint Péter (25 pont, 5 gólpassz), Kovács Levente Hetény (9 pont, 5-5 pattanó és eladott labda, 9 gólpassz), Takács Zsolt (13 pont, 6 pattanó) triónak köszönhetően. Az oroszlányiak legjobbjai Varga Tamás (10 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Ungvárai Zalán (17 pont, 4 pattanó) voltak ezen a találkozón.

Atomerőmű SE U20 - PVSK-VEOLIA U20 63-69 (18-18, 12-23, 19-13, 14-15)

A szoros első negyed után robbantott a Rátvay Balázs (19 pont, 10 pattanó) vezette pécsi alakulat, amely a nagyszünetre 11 pontos előnyt épített ki magának. A Pupp Bence (20 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) vezette ASE többször is ott volt látótávolságon belül, 5, majd a végjátékban 3 pontra közelítette ellenfelét, az utolsó percekben azonban nem volt esélye a fordításra. A Pécs többé-kevésbé kézben tartotta a hajrát, így győzött.

Szedeák U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 93-61 (36-12, 23-15, 20-15, 14-19)

A hazaiak már az első negyedben eldöntötték az összecsapás sorsát, miután 36-12-re nyerték ezt a 10 percet. A Csuti Kornél (19 pont, 13 pattanó) és Makkos Dávid (17 pont, 5 pattanó, 8 eladott labda) vezette ZTE próbálta csökkenteni a különbséget, de az tovább nőtt, így végül 32 pontos lett a szegedi siker. A Szedeáknál sokan nyújtottak jó teljesítményt, közülük is Tráser Nándor Zoltán (6 pont, 11 pattanó), Balogh Szilárd (17 pont), Kass Ferenc (13 pont, 4 szerzett labda), Polányi Kristóf (10 pont, 5 gólpassz) és Káposzta Kristóf (16 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak.

Jászberényi KSE U20 - Egis Körmend U20 41-47 (9-15, 10-6, 15-9, 7-17)

Elképesztően pontszegény összecsapást vívtak egymással a Berény és az Egis Körmend U20-as együttesei. Az első negyedben még a vendégek voltak a jobbak, a középső két játékrész viszont a Kovács Ákos (15 pont) és Szőke Péter Soma (12 pont, 6 pattanó) vezette Jászberénynek sikerült jobban. Tóth Tibor duplájával indult a záró felvonás, de 36-30 után egy 12-0-s rohammal fordított az Andrich Clemens Habel (8 pont, 18 pattanó) és Martinez Ralf (8 pont) vezette Körmend, amely végül meg is tudta nyeri a találkozót.

DEAC U20 - Alba Fehérvár U20 48-56 (13-12, 13-13, 14-27, 8-4)

Az első félidőben alig volt különbség a csapatok között, aztán a harmadik negyedben robbantott a Balsay Ádám (17 pont, 4 pattanó), Takács Milán (17 pont, 6 pattanó) és Sodiq Seyi Awogbemi (12 pont, 8 pattanó, 4 blokk) vezette fehérvári alakulat, amely 12 ponttal meglépett a záró 10 perc előtt. Ebben a bizonyos utolsó negyedben összesen 12 pont esett 8-4-es leosztásban, így a Fábián Szabolcs (10-10 pont és pattanó), valamint Balázsi Soma Bence (6 pont, 13 pattanó) vezette debreceni együttes nem tudott már felzárkózni, győzött az Alba.