Női Euroliga: A Bourges másodjára is kikapott
04
2020
2020. december 4.  |  09:08
Az Euroliga D-csoportjának soproni buborékos tornája csütörtökön egy francia rangadóval, a Basket Landes és a Bourges Basket csatájával folytatódott. Óriási küzdelemben, hosszabbítást követően a Landes 69-66-os győzelmet aratott.

A mérkőzés elején a Landes 6-2-es előnyre tett szert és ezt a minimális különbséget az első negyedben végig őrizte. 10 perc után 13-11-re vezettek. Hasonló volt a forgatókönyv második negyedben is: pár ponttal, de végig a Landes járt előrébb. A legnagyobb differencia hét egység volt a felek között, a félidőben pedig 28-23-as állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben úgy nézett ki, hogy a Sopron pénteki ellenfele leszakíthatja a Bourges-t. Két és fél perc alatt 44-31-re léptek el. A negyedik szakasznak pedig a Landes 49-41-es előnyéről futottak neki a csapatok. A Bourges új lendületet tudott venni, pár perc alatt ledolgozták a hátrányukat és 51-50-nél átvették a vezetést. Ez egy 15-1-es futás volt a részükről. Innentől a folytatásban nem alakult ki nagy különbség, végül a rendes játékidőben nem is tudtak dönteni a csapatok.

A 60-60-ról induló hosszabbításban a 21 ponttal záró Alexia Chartereau büntetőivel a Bourges került előnybe. A folytatásban azonban a Landes tudott több erőt mozgósítani. Miranda Ayim már a 14. pontját szerezte triplából, majd Aby Gaye is megvillant. A Landes előnye 5 pontra nőtt, miközben a Bourges lehetőségei rendre kimaradtak. Ugyan még a hajrában is felcsillant a halvány remény a Bourges előtt, de összességében fordítási esélyeik nem mutatkoztak. A Basket Landes 69-66-os győzelmet aratott.

Pénteken 16 óra 30 perctől a Sopron Basket és a Basket Landes összecsapásával zárul az Euroliga D-csoportjának soproni buborékos tornája.

BASKET LANDES - BOURGES BASKET 69-66 hosszabbítás után (13-11, 15-12, 21-18, 11-19, 9-6)