30
Nov
2020
2020. november 30.  |  12:47
Kimondottan jó hetük volt a vendég együtteseknek a férfi másodosztályban. A piros csoportban hét közben a TF-BP nyerni tudott Veszprémben. Már a hét végéhez közeledve a Nagykőrös bravúros győzelmet aratott Baján, a bő hónap után újra pályára lépő Salgótarján pedig Miskolcon nyert. A hazai csapatok becsületét a veszprémi sikere után talán kissé fáradt TF-BP-t legyőző pécsi fiatalok, valamint a Honvéd együttesét felülmúló szigetszentmiklósiak "mentették meg". Már csak azért is, mert a zöld csoportban "taroltak" a vendégek: mind az 5 összecsapásról jó hangulatban, a győzelem jóleső érzésével utazhattak haza a látogató együttesek.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - TF-BP 80-91

Az ellentétes félidőket hozó találkozó kosarakban gazdag első 20 perce után 8 pontos előnye volt a Madár András (18/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Nebojsa Dukics (17/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Szabó Péter (15/9 pont, 8 gólpassz), Szűcs Péter (13/9 pont, 6 lepattanó) és Orgona Gergő (12/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) vezette Veszprémnek. Fordulás után feljavultak a fővárosiak, s a harmadik negyed végére ledolgozták hátrányukat - 70-70-ről várták a felek a negyedik negyedet. Ezt 6-0-lal indította a TF csapata, de innen még "visszajöttek" a hazaiak. A TF azonban a 33 és a 39. perc között egy 13-2-es rohammal eldöntötte a mérkőzést, s az újfent remek napot kifogó, korábban Veszprémben is kosarazó Kerkai Ákos (38/6 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz, 53-as teljesítményindex), továbbá Timkó Norbert (20 pont, 5 lepattanó), Karosi Gergely (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kutrovich Bence (10/6 pont, 4 lepattanó) eredményes, hasznos játéka révén értékes győzelmet aratott Veszprémben. Érdekesség, hogy mind a hazaiak (5/5), mind pedig a fővárosiak (11/11) hibátlanul dobták a büntetőket. Hazai oldalon jóval több (23) volt a gólpassz, mint a TF-BP együttesénél (14), és a triplákat is sokkal jobban (13/35, 37,14%, ill. 6/30, 20%) dobta a Veszprém, mint a vendég csapat. Ami mégis a fővárosiak javára döntött a 39-33-ra megnyert lepattanózás mellett, az a lényegesen jobb kétpontos dobószázalék (18/33, 54,54%, ill. 31/43, 72%).

MEAFC-Miskolc - Salgótarjáni KSE 83-97

Nem látszott a vendégeken, hogy több mint egy hónapja játszottak utoljára - a nyitó negyed közepén 13-6-ra vezettek. A szakasz második fele viszont egyértelműen a Kozák Márton (28/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz, 42-es teljesítményindex), Homoki Donát (15 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Kozák Bertalan (14/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda ) kosaraira alapozó MEAFC csapatáé volt, amely egy 18-6-tal 5 pontos előnyt szerzett a negyed végére. Folytatódtak a fordulatok: a második szakaszt egy 18-5-ös négy perccel kezdve nemcsak fordított, hanem el is húzott a Dominik Herendic (28 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 9 gólpassz, 44-es teljesítményindex)-Sömenek Martin (26/9 pont, 5 lepattanó)-Bán Tibor (14/6 pont) trió ponterősségére támaszkodó Salgótarján, amely a félidő hajrájában jókora dobópárbaj közepette tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét. A második félidő elején váltva estek a kosarak, majd a szakasz közepén egy 7-0-lal megduplázva előnyüket 14 ponttal elléptek a nógrádiak - a negyed hajrájában viszont egy 9-2-es rohamot bemutatva 7 pontra feljöttek a hazaiak. A negyedik negyed 10-0-s vendég rohammal indult, s közel 20 pontra nőtt a nógrádi gárda előnye. Erre egy 10-3-mal "reflektálva" a szakasz közepén 10 pontra közelítette meg látogatóját a MEAFC. Ezzel azonban a hazaiak "ellőtték puskaporukat", belefáradtak ellenfelük üldözésébe, s végül 14 pontos vendég siker született.

Bajai Bácska FKE - Nagykőrösi Sólymok KE 87-92

A valóságos kosáresőt hozó első negyedben sokáig a vendégek vezettek, ám a szakasz végén egy 9-0-lal fordított a Baja. A második negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek, amikor egy 9-1-es rohamot bemutatva megugrottak a hazaiak. A félidő hajrája a Fehér Péter (32/3 pont)-Kovács Soma (23/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Molnár Miklós (17/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda)-Mácsai Károly (10 pont, 11 lepattanó) négyesfogat "húzta" Nagykőrösé volt, amely egy 11-5-ös 4 perccel szünetig 1 pontra visszajött. A harmadik negyedben sem "eresztették" egymást, váltott vezetéssel haladtak a felek, 3 pontos hazai vezetéssel fordultak a negyedik etapra a csapatok. A Sólymok legénysége továbbra is "tapadt" a Pongó Martin (23/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Jakab Péter (15/6 pont, 7 lepattanó) és Milos Vukicsevics (11 pont, 10 lepattanó) pontjaira alapozó Bajára, sőt, a hajrában 36. és a 38. perc között egy 10-2-vel fordítani is tudott, s meg is nyerte az izgalmas találkozót.

PVSK-Cargate - TF-BP 89-84

Az első félidő alapján úgy tűnt, sokat kivett a TF-BP játékosaiból a szerdai veszprémi bravúr. A hétközi diadal alkalmával 38 pontig jutó Kerkai Á. (24/6 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) például írd és mondd 5 pontnál járt a szünetben, amikor 11 ponttal vezettek a mindössze 1 győzelemmel álló, s ezúttal Bíró Levente (25/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Alekszej Carev (17/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Rátvay Balázs (12 pont, 8 lepattanó) és Laufer Gergely (10/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményes, jó játékára építő pécsi fiatalok. A második félidőt egy 14-5-ös bő négy perccel indította a Kerkai kosarai mellett szinte kizárólag Timkó Norbert (28 pont, 16 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), Kutrovich Bence (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Somogyfoki Péter (9/3 pont, 11 lepattanó) pontjaira támaszkodó TF, s hamar felzárkózott 2 pontra. Egy 7-0-lal újra megugrottak a hazaiak, így 5 pontos előnnyel kezdték a negyedik negyedet, amelyet egy 11-3-as három perccel kezdve ismét 10 pont fölé növelték előnyüket. Ezt egészen a végjátékig megtartották: az utolsó másfél percben egy 9-2-vel szorossá tette a meccset a TF, de fordítani már nem tudott. Bár a lepattanóharcot 48-36-ra a vendég fővárosiak nyerték, mivel a triplákat (10/22, 45,45%, ill. 7/31, 22,58%) és a büntetőket (15/19, 79%, ill. 65,7%) sokkal jobb hatásfokkal értékesítették a hazaiak, így legyőzték a hét közben Veszprémben bravúrt bemutató TF-BP együttesét.

BKG Príma Akadémia - Budapesti Honvéd SE 90-77

Gyorsan 7-2-es előnyt szerzett a BKG, ám a szakasz hajrájában egalizált a Honvéd. A szakaszt egy 7-0-s két perccel, s így 7 pontos előnnyel zárták a hazaiak. A második negyed kiegyenlített játékot hozott, amelyben állandósult az 5 pont körüli BKG-vezetés. A második félidő elején előbb 10 pont fölé növelték előnyüket a vendéglátók, majd egy 8-0-lal 3 pontra feljött a Honvéd. A szakasz hajrájában egy 8-2-vel ismét megugrott az Admir Radoncic (23 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Nagy Botond (22/3 pont, 11 gólpassz)-Buzás Bence (14/6 pont, 7 lepattanó)-Armaghani Ármin (14 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette szigetszentmiklósi gárda, amely a harmadik negyed után ugyanúgy 7 ponttal vezetett, mint az első és a második 10 percet követően. A negyedik negyed közepén ismét 10 pont fölé nőtt a különbség, majd egy 6-0-s Honvéd rohammal 5-re zsugorodott. A hajrára azonban a fővárosiak - akiktől Pintér Dávid (22/6 pont, 5 lepattanó) mellett egyedül Stefán Dávid (10 pont, 3 lepattanó) érte el a 10 pontot - belefáradtak ellenfelük egész mérkőzésen át tartó üldözésébe, s 13 pontos hazai sikerrel zárult a találkozó. Döntő volt, hogy a hárompontosokat, ha nem is jól (6/24, 25%), de a kifejezetten gyengén triplázó Honvédnál (3/27, 11,11%) sokkal jobban dobták a BKG játékosai.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Vásárhelyi Kosársuli 79-86

Az első félidőben végig fej-fej mellett haladt a két gárda - a félidő vége a vendég vásárhelyieknek sikerült jobban, így 4 pontos előnnyel fordulhattak. A szünet nem törte meg a vendég csapat lendületét: 9-2-vel indítva a második félidőt hamar 10 pont fölötti vezetést könyvelhettek el a vásárhelyiek, akik 13 pontos előnnyel várhatták a záró szakaszt. Ebben állandósították 10 pont körül vezetésüket a Molnár Bence (20/3 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Varga Zalán (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda)-Bálint Erik (13 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Varga Ákos (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) kvartett vezette vendégek. Bár a hajrában 7 pontra feljött, igazán nem tudta szorossá tenni a találkozót a jórészt Dorogi Gergő (20/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Tömösváry Máté (15 pont, 5 lepattanó), Gébert Attila (14/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 8 eladott labda, 6 gólpassz), Baki Sándor (12 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Somogyfoki Szabolcs (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő Bonyhád.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Óbudai Kaszások KA 60-80

Kiegyenlített első percek után a nyitó negyed közepén egy 8-1-gyel ellépett a bajnokit legutóbb csaknem másfél hónapja játszó Óbuda. A második negyedet 10-1-gyel indítva 10 pont fölötti előnyt szereztek a vendégek. Ezt követően rendezte sorait a Drahos Gábor (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Kovács Zoltán (11 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Szabó Norbert (10/3 pont, 3 lepattanó) és Lajsz Gergő (10-10 pont és lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) találataira támaszkodó hazai gárda, amely egy 17-4-gyel percek alatt ledolgozta hátrányát - a fordulatos félidő döntetlen állással ért véget. A harmadik negyed közepéig kiélezett, szoros volt a csata, a szakasz második felébe azonban - miközben Drahos kipontozódott - egy 15-4-s rohammal a záró 10 perc előtt 12 pontos előnyt szereztek a vendégek. Ellentétben az első félidőben történtekkel, szünet után már nem tudott felzárkózni a Tiszaújváros, s végül Steve Rosemond (23/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Vámos László (16/9 pont, 10 lepattanó), Bencsik Barnabás (15/3 pont, 4 gólpassz) és Horváth Márton (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével simán, 20 ponttal győzött az Óbuda.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Újpest-MT 77-106

Jobban kezdtek a Földesi Marcell (15/6 pont), Horváth Ádám (13/6 pont, 3 lepattanó), Berneczei László (11 pont, 9 lepattanó) és Geiger Bálint (11 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz) pontjaira alapozó hazaiak, akik a nyitó negyed közepén 10 ponttal vezettek. A szakasz második felétől azonban átvette az irányítást az Újpest, amely egy 16-2-t bemutatva 7 pontos előnyt szerzett a negyed, majd a második etapban is pontosabban kosarazva közel 20 pontosat a félidő végére. A második félidő nagy dobópárbajt hozott, s ebben is az ex-győri, s a jelek szerint magát eléggé otthon érző Csaba György (23/15 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda), Kelemen Balázs (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Balázs (18 pont, 7 lepattanó), Horváth Ákos (12/6 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), az Újpesten újonc Tomiszlav Ivosev (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz, 3 blokk) és dr. Franczva Ádám (10 pont, 7 lepattanó) jóvoltából a lepattanóharcot 47-30-ra megnyerő vendég újpestiek voltak a jobbak, akik végül fölényes győzelmet arattak a látványos, kosarakban gazdag találkozón.

SMAFC - Conoil Motax KC Pápa 59-80

Esélyeshez méltó módon kezdtek a vendégek, akik a 7. percben 18-6-ra vezettek. A negyed hajrájában magára talált, s egy 10-2-vel szorossá tette a meccset a Kovács Benedek (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Bakk Krisztián (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Márkus Tamás (10/6 pont) eredményességére építő SMAFC. A második negyedben is jól tartotta magát a szezon során az első ízben teljes keretével felálló SMAFC, amely "tapadt" a párpontos előnyt állandósító Pápára. A félidő végén egy 6-0-lal 10 pont fölé növelték előnyüket a vendégek. Szünet után ha apránként is, de fokozatosan növelte előnyét a Pápa, amely végül Sonyák Béla (23/12 pont, 4 lepattanó), Murai Gábor (20 pont, 13 lepattanó, 8 szerzett labda, 5 gólpassz, 49-es teljesítményindex), Hódi Patrik (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Koma Dániel (10 pont, 3 eladott labda) vezérletével biztosan, 21 ponttal győzött.

Pénzügyőr SE - Békési SZSK 64-71

A hazaiak kezdtek jobban, a nyitó negyed közepén 15-8-ra elhúztak. A folytatásban magára talált, s a negyed végén 4 pontra feljött a Békés. A második szakasz hasonlóan indult, mint az első, de a játék jóval küzdelmesebbé vált, s sokkal kevesebb kosár született. A negyed közepén 8 ponttal elléptek a hazaiak, de a félidő hajrája egyértelműen a Békés csapatáé volt, amely egy 13-3-mal fordított, s 2 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Térfélcsere után lendületben maradtak a viharsarkiak, akik egy 11-2-es rohammal kezdve a második félidőt, a harmadik negyed közepére 10 pont fölötti előnyt szereztek. A folytatásban állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés. A záró etapnak 8 egységnyi fórral vágott neki a Danijel Krsztics (20/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Meleg Károly (13 pont, 14 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda)-Hargitai Krisztián (12/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió vezette Békés, amely három és fél perc alatt egy 8-0-lal megduplázta előnyét, s úgy tűnt, el is döntötte a találkozót. A szakasz közepén a jórészt Horváth Csanád (17/3 pont, 5 lepattanó), Mihalics Gábor (15/6 pont, 5 lepattanó), Szálas Gábor (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Baranyi Péter (11-11 pont és lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz, szerzett és eladott labda) kosaraira alapozó hazaiak egy huszáros, 13-2-es rohammal 5 pontra megközelítették ellenfelüket, de a hajrában már nem tudtak ennél közelebb kerülni hozzájuk, így 7 pontos békési siker született.