U20: A ZTE és a DEAC is az OSE-t múlta felül
30
2020
2020. november 30.  |  07:55
A héten két mérkőzést rendeztek a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság A csoportjában - előbb a ZTE, majd a DEAC verte könnyedén az OSE korosztályos csapatát.

9. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - OSE Lions U20 91-54 (26-6, 17-16, 26-18, 22-14)

A Csuti Kornél (16 pont, 6 pattanó), Plézer Gábor (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Polster Attila (18 pont) és Simó Bence (16 pont) vezette zalaegerszegi együttes 20 ponttal nyerte az első negyedet, ami megadta a mérkőzés alaphangulatát. A Varga Tamás (15 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) és Dokmanovic Milán (12 pont, 11 pattanó) húzta OSE a második negyedben felnőtt a feladathoz, de a fordulást követően a ZTE megint rátett egy lapáttal, és végül közel 40 pontos sikert aratott.

6. forduló

DEAC U20 - OSE Lions U20 74-50 (21-10, 18-14, 17-11, 18-15)

Tegnap este a felnőtt meccs után a DEAC és az OSE fiataljai is összecsaptak. A hajdúságiak 11 ponttal nyerték az Oroszlány elleni első negyedet - végig irányítottak, és majdnem 25 pontos sikert arattak. A vendégeknél megint a Varga Tamás (17 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Dokmanovic Milán (13 pont, 12 pattanó) duó volt a legjobb, de a hasznosan játszó Nagy Balázson kívül nem sok segítségük akadt. A hazaiaknál a Kalassai Martin (16 pont)-Czermann Patrik Ákos (11 pont, 8 pattanó)-Kiss Kolos (11 pont, 4 pattanó)-Tóth Gergő (5 pont, 7 pattanó, 3 blokk) kvartett vitte a prímet.