Férfi NB I B: Biztosan nyerte a rangadót a Nyíregyháza
23
Nov
2020
2020. november 23.  |  20:30
60 pont alatt tartva a gyenge dobóformát kifogó BKG csapatát, a korábbi válogatott Tóth Gergely vezérletével biztosan nyerte a múlt hétvége rangadóját a Nyíregyháza az NB I B piros csoportjában. Jó hete volt a Bajának, amely hét közben a Honvéd otthonában tudott nagy küzdelemben nyerni, majd hétvégén simán verte a TF-BP együttesét. A zöld csoportban tovább menetel a Pápa, amely hét közben remek meccsen múlta fölül a Tiszaújvárost, majd Egerben aratott magabiztos győzelmet. Az Újpest nagy hajrával verte a Pénzügyőrt, az erőltetett menetben lévő Bonyhád viszont megtorpant: hét közben odahaza kapott ki simán a Ceglédtől, hétvégén pedig Győrben egy kosarakban gazdag összecsapáson maradt alul. A Békés és a DEAC fiataljainak összecsapásán sem fukarkodtak a kosarakkal a felek: a hamar nagy hátrányba kerülő viharsarkiak már szünet előtt átvették a vezetést, a hajrában pedig megnyugtatónak tűnt előnyük, és bár a debreceni fiatalok izgalmassá tették a végjátékot, fordítani nem tudtak.

Budapesti Honvéd SE - Bajai Bácska FKE 82-88

A Baja valósággal állva hagyta a tompán kezdő hazaiakat, a 7. percben 15-4-re vezettek a vendégek. A szakasz hajrájában feljött a Honvéd, s ez az üldözőverseny-jelleg sokáig folytatódott. A második negyed közepén 4 pontos volt a vendég előny. A félidő hajrájában azonban a 13-2-es rohamot bemutató, Goldring Gergő (20 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Milos Vukicsevics (16 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Jakab Péter (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Nagy Dániel (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezette Baja 10 pont fölötti előnnyel fordulhatott. A záró etapra már csupán egyetlen triplányi maradt a különbség, s ebben kétszer is feljött egyetlen pontra a Tichov Dominik (25/18 pont), Tóth Bence (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) és Stefán Dávid (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) hatékony, eredményes  játékára építő Honvéd. A kiélezett pillanatokban azonban a vendégek mindig újítani tudtak: a hajrában, a 37. percben például 74-73-as bajai vezetés után egy 6-0-t futott a Bácska, amely ezzel eldöntötte a meccset a maga javára.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MEAFC-Miskolc 91-80

A már az első félidőben (15 pont, 10 lepattanó) dupla-duplát elérő Nebojsa Dukics (26/12 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) és Madár András (25/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a félidő hajrájában már 13 ponttal is vezetett a Veszprém, de a szünet előtti nagy hajrájával egy 7-0-lal 6 pontra feljött a MEAFC. A második félidőt egy 8-2-es 3 perccel kezdve gyorsan megduplázta félidei előnyét a Veszprém, amelyben Szabó Péter (15/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Orgona Gergő (11/3 pont, 9 lepattanó) is felnőtt a feladathoz. Ettől kezdve a negyedik negyed közepéig állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés. Ekkor 6 pontra megközelítette vendéglátóját Kozák Márton (25/3 pont, 6 lepattanó), Homoki Donát (12 pont, 11 lepattanó), Lippai Szabolcs (12 pont, 5 lepattanó) és Kozák Bertalan (12 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével a szívósan küzdő miskolci együttes. Ennél jobban megszorítani azonban nem tudta, s végül 11 pontos hazai siker született.

Hübner-Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 77-58

A hét rangadóján a Nyíregyháza "nekiesve" riválisának három és fél perc alatt 12-2-re elhúzott. Előbb feljött 6 pontra a BKG, majd a szakasz második felében állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés. A 22-10-re végződő nyitó etapban a különbséget az első 10 percben 12-t "vágó" volt válogatott, Tóth Gergely (28/12 pont, 3 lepattanó) jelentette. A második negyedet 9-0-s három perccel gyorsan kezdve szorossá tette a találkozót a BKG. Küzdelmes, kevés kosarat hozó játék mellett állandósított egy 5 pont körüli vezetést a Nyíregyháza, amely 6 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

Tóth két triplájával szünet után gyorsan megduplázta félidei előnyét a vendéglátó, amely ezt követően ismét egy 10 pont körüli vezetést állandósított - a vendégeket Admir Radoncic (14 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda) tartotta versenyben. A szakasz hajrájában Mokánszki Máté (12 pont, 6 lepattanó) kosaraira építve egy 9-0-lal 16 pontosra növelte a különbséget a hazai gárda, amely 12 ponttal vezetve várta a negyedik negyedet. Ennek elején a szigetszentmiklósiak addig legeredményesebb játékosa, Radoncic kipontozódott, s ezt követően a vendégeknek - akiktől végül Nagy Benedek (15/12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) "túldobta" a légiós centert - már nem volt esélyük. Hazai részről dr. Mohácsi Máté (10/3 pont, 4 eladott labda) is elérte a 10 pontot, s az összességében biztos hazai sikerben annak is jelentős szerepe volt, hogy a vendégek mindössze 20%-kal (7/35) dobták a triplákat.

Bajai Bácska FKE - TF-BP 101-69

A 32-9-re megnyert harmadik negyedbeli lehengerlő játékára, az 50% fölötti (14/26, 54,84%) triplázásra, a 43-31-re megnyert lepattanózásra, valamint Jakab Péter (23/6 pont, 8 lepattanó), Milos Vukicsevics (20 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk, 36-os teljesítményindex), Goldring Gergő (14/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Goldring József (13/12 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), Pongó Martin (13/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Nagy Dániel (11/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építve aratott fölényes győzelmet a Baja a Kerkai Ákos (18 pont, 7 lepattanó)-Nagy Szabolcs (16/6 pont) kettős vezette Tehetséges Fiatalok csapata ellen.

PVSK-Cargate - Budapesti Honvéd SE 71-94

A két, egységes csapatmunkára építő együttes összecsapásán minden negyedet megnyerve aratott Tóth Bence (16/12 pont - 4/4 tripla -, 5 gólpassz), Kopácsi Ákos (15/6 pont, 4 eladott labda), Pintér Dávid (15/3 pont, 11 lepattanó), Takács Dániel (11/6 pont) és Stefán Dávid (11/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet a Honvéd a Riskó Dávid (14/3 pont, 3 lepattanó), Bíró Levente (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz), Alekszej Carev (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Rátvay Balázs (11 pont), és Meleg Gergő (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) találataira támaszkodó pécsi fiatalok otthonában.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Ceglédi KE 78-102

Hétközi rangadón fogadta a harmadik helyen álló Bonyhád a második pozíciót elfoglaló Ceglédet. A vendégek "nekiestek" a tolnai társulatnak, 13-3-ra vezettek a nyitó etap közepén - a negyed hajrájában volt már 28-12 is az állás a Ceglédnek. A szakasz végén 10 ponton belülre került a Bonyhád. A második negyed elején feljött 7 pontra a Dorogi Gergő (14/6 pont, 4 lepattanó), Verasztó Péter (13/9 pont, 3 lepattanó), Tömösváry Máté (13/3 pont) és Baki Sándor (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó hazai gárda, majd újítottak a vendégek, s állandósult a 10 pont körüli ceglédi vezetés. A második etap közepén "leblokkoltak", s a félidő vége előtt több mint 6 percen át nem szereztek pontot a vendéglátók, így egy 11-0-lal 20 pont fölötti előnnyel térhetett szünetre a Cegléd. A kiegyenlített játékot hozó harmadik negyedben állandósult a 20 pont körüli különbség, majd a záró etapot egy 12-2-vel kezdte a Szabó Norbert (20/15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda)-Fekete Viktor (20/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Mészáros Máté (16/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Hegedűs Gergely (12/6 pont) ötösfogat "húzta" Cegléd. A vendégek előnye 30 pont fölé nőtt, s bár a szakasz közepén volt egy 7-0-s "fellángolása" a Bonyhádnak, a fölényes ceglédi sikert nem tudta kétségessé tenni.

Conoil Motax KC Pápa - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 85-77

A legutóbbi két meccsét megnyerő pápai legénység fogadta az ország túlsó végébe zsinórban 3 megnyert mérkőzéssel a tarsolyában utazó borsodi legénységet. A Tiszaújváros - mintegy igazolva jó formáját - szédületesen kezdett, a nyitó negyed közepén 16-4-re vezetett a mérkőzést fölöttébb tompán indító pápaiak ellen. A szakasz második felében egy 11-2-vel feljött a Sonyák Béla (23/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Koma Dániel (20 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), Murai Gábor (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Hódi Patrik (12/12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Horváth Attila (10/3 pont, 6 lepattanó) találatira támaszkodó Pápa, s ettől kezdve a szünetig szűk borsodi vezetés mellett szorosan alakult a találkozó. A második félidőt aztán 13-2-vel kezdve közel 20 pontos előnyt szerzett a Lajsz Gergő (21 pont, 10 lepattanó), Drahos Gábor (20/3 pont, 14 lepattanó, 5 szerzett labda) és Molnár Bence (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékára építő Tiszaújváros. Ez azonban nem törte meg a hazaiakat, akik a szakasz végéig egy 17-4-es "száguldással" 4 pontra felzárkóztak, sőt lendületben maradva a 33. percben át is vették a vezetést. A borsodiak egy 5-0-lal újítottak, de a hajrá, a végjáték egyértelműen a csapatként "több lábon álló" vendéglátóké volt, akik egy 17-6-os rohammal a maguk javára fordították ezt az érdekes, izgalmas, fordulatos találkozót.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Atomerőmű KSE Bonyhád 100-88

7-0-s repülőrajttal kezdtek a hazaiak, majd ugyan feljött 9-7-re a Bonyhád, ezt követően "eleredt a kosáreső", s a hazaiak állandósítottak egy 5 és 10 pont közötti vezetést, 32-24-re nyerték a nyitó 10 percet. A második etapban kiegyenlített volt a játék, tartotta az 5 és 10 pont közötti előnyét a győri gárda. Térfélcsere után a Geiger Bálint (38/18 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz, 48-as teljesítményindex), Berneczei László (21/6 pont, 13 lepattanó), Hágen Tamás (12/3 pont, 4 lepattanó), Horváth Ádám (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Kámán Bálint (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz) vezette hazaiak próbálták gyorsan döntésre vinni a dolgot, s egy 12-2-es három percet "repesztve" közel 20 ponttal elléptek. A jórészt Baki Sándor (23/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Tömösváry Máté (18/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Dorogi Gergő (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda, 3 gólpassz), Gébert Attila (11 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Somogyfoki Szabolcs (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kosaraira alapozó tolnai alakulat azonban nem tört meg, s a 28., valamint a 34. perc között egy 17-4-es rohammal 6 pontra felzárkózott. Érdekesen alakult a hajrá: a szakasz közepén újra 10 pont fölé hizlalták előnyüket a hazaiak, az utolsó percre azonban csupán 5 pontos előnnyel fordultak, végül azonban 12-vel nyerték az "üldözőversenyt", s ezt a remek, színvonalas találkozót.

Újpest-MT - Pénzügyőr SE 99-85

A végig szoros első félidő nem a védekezésről szólt, szünetig mindkét csapat elérte, sőt a 2 pontos előnnyel pihenőre vonuló, a csapategységre, azon belül pedig főként Szálas Gábor (16/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda), Horváth Barnabás (16/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Horváth Csanád (16 pont), Kovács Marcell (13 pont, 4 lepattanó) és Fekete József (11 pont, 4 lepattanó) eredményességére alapozó vendég Pénzügyőr 2-vel túl is jutott a félszázon. Térfélcsere után is fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz közepén egy 8-0-lal ellépett, s a záró etap előtt 5 ponttal vezetett az Újpest. A záró etap közepén visszavették a vezetést a vendégek, de ezzel el is lőtték puskaporukat. Az utolsó négy percet 17-1-re nyerték a Kelemen Balázs (33/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 41-es teljesítményindex)-Horváth Ákos (22/9 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Varga Balázs (20 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) trió vetette hazaiak, akik így végül úgy arattak a végeredmény alapján biztosnak tűnő győzelmet, hogy a 37. perc elején még hátrányban voltak.

Vásárhelyi Kosársuli - SMAFC 92-61

A nyeretlen, az ország másik végébe mindössze 8 játékossal érkező, s ezúttal is erősen tartalékosan pályára lépő SMAFC az első negyedben Kovács Benedek (16 pont, 14 lepattanó), Németh Márk (15/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Hipságh Barna (13/3 pont) és Bakk Krisztián (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -m 9 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével meglepte az esélyes vásárhelyieket, s jól játszva, eredményesen támadva 4 ponttal nyerte a nyitó etapot. A második szakasz első felét 14-4-re nyerve fordított, s el is lépett soproniaktól a hazai gárda, amely a szakaszt kerek 20 ponttal nyerve megnyugtató, 16 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A hazaiak főként Varga Ákos (19/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Pavlovic Vuk (17 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Bálint Erik (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Béres Nándor (12/3 pont, 8 lepattanó) és Rostás Imre (12 pont, 4 lepattanó) jóvoltából a második félidőben is kézben tartották az irányítást, s végül simán győzték le a továbbra is nyeretlen soproni együttest.

EKE Eger KOK - Conoil Motax KC Pápa 67-101

A második negyed közepén, 35-35-ös állásnál nem úgy tűnt, hogy a mérkőzés több mint 30 pontos pápai sikerrel zárul. Addig ugyanis elsősorban Máté Balázs (23/9 pont, 7 lepattanó) és Szabó Martin (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) révén jól tartotta magát a nyeretlen egri legénység. A félidő hajrájában bemutatott 14-2-es pápai roham azonban a második félidőre megtörte a hazaiakat, így a Pápa végül a Koma Dániel (34/3 pont, 9 lepattanó)-Sonyák Béla (28/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Murai Gábor (12 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz)-Hódi Patrik (10/6 pont, 10 lepattanó) kvartett vezetésével simán győzött.

Békési SzSK - DEAC U23 94-88

A jelentős részben Pollák Balázs (26/6 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz, 39-es teljesítményindex), Ságodi Róbert (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Neuwirth Bence (11/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Kalassai Martin (11/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaira építő debreceni fiatalok alaposan meglepték a nevéhez méltón elég "békésen" kezdő Békést, s 18-4-re vezettek az első negyed közepén. A folytatásban magukra találtak, s egységes csapatmunkával, Danijel Krsztics (20/6 pont, 6 lepattanó), Frikker Marcell (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Vass Dominik (13/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Balog Gábor (13 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Széphelyi Tamás (12 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) és Meleg Károly (12-12 pont és lepattanó) vezérletével még a szünet előtt fordítottak a hazaiak, akiknek a záró etap közepén 10 pont fölötti előnyük volt. A hajrában azonban új erőre kaptak a debreceni fiatalok, akik a végjátékban még 2 pontra felzárkóztak, de fordítani nem tudtak.