23
Nov
2020
2020. november 23.  |  11:41
A MAFC-ról eddig is gondoltuk, hogy ha úgy adódik, tud mérnöki pontossággal kosarazni, de a múlt hét végén nem csak a "műszaki alakulat", a Vasas is nagyon precíz volt a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Mindkét fővárosi együttes úgy nyerte simán soros hazai bajnokiját, hogy éppen kétszer annyi pontot szerzett, mint ellenfele, a tartalékos Nagykanizsa, illetve DEAC. A Csata együttese pedig akár "hetvenkedhetne" is, ha nem egy nagyon-nagyon tartalékos BEAC-ra mért volna kerek 70 pontos verést. Több volt az izgalom a zöld csoportban, amelyben az éllovas Szombathely 16 pontos félidei hátrányból tudott fordítani a Zsíros Akadémia otthonában. Kecskeméten a szünetben 13 pontos hátrányban lévő Kiss Lenke KA próbálkozott valami hasonlóval, bő 1 perccel a befejezés előtt 2 pontra feljött, de a fordítás végül nem sikerült. A TFSE-MTK és a Diósgyőr utánpótlás csapatainak csatája több remek egyéni teljesítményt, s 11 pontos hazai sikert hozott.

Vasas Akadémia - DEAC 74-37

A vendég debreceniek Mezei-Göttlinger Anna (13 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Holinka-Miklós Hanna (12/9 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda) vezetésével csak a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz és ellenfelükhöz. A Vasas "lehengerlő" negyedik negyedének, továbbá elsősorban Kuncz Petra Laura (21 pont, 11 lepattanó, 3 blokk), Nadja Smailbegovics (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Siklós Dorottya (11 pont, 3 szerzett labda) és Lőrinczy-Csomós Daniella (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően éppen kétszer annyi pontot szerzett, mint ellenfele, így végül fölényes, magabiztos győzelmet aratott.

Csata DSE - BEAC Újbuda 95-25

Ellentétben az előző fordulókkal, ezúttal nem játszottak a BEAC-ban az NB I-es kerettagok, a Csata csapatában ezúttal viszont akadtak néhányan az első számú csapat játékosai közül, akik itt is pályára léptek. Ezek után a hazaiak egy igen egyoldalú találkozón mértek Angyal Barbara (19/6 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Gelei Karola (16 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Gyöngyösi Janka (15 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és szerzett labda), Rakita Lili (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Toman Petra (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett labda) és Angyal Nikolett (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével kerek 70 pontos verést a BEAC-ra. A vendégek messze legeredményesebb játékosa hibátlan mezőnymutatóval Szénásy Szonja (9/3 pont - 3/3 dupla, 1/1 tripla -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) volt.

MAFC - Kanizsai Vadmacskák SE 104-52

A két kulcsjátékosát, Baa Dominikát és Fuisz Viktóriát nélkülöző Nagykanizsával szemben hamisítatlan "teniszes" módon (30-15) szerzett az első negyed végére 15 pontos előnyt a MAFC. Ez előrevetítette, hogy az erősen tartalékos vendégeknek nincs sok esélyük. Végül a nagy kedvvel játszó, a lepattanócsatát 60-38-ra megnyerő MAFC Aradi Zsanett (22 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Németh-Szabó Vivien (16/9 pont, 5 lepattanó), Horváth Enikő (15/6 pont, 4 gólpassz) és dr. Varga Barbara (11-11 pont és lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével minden negyedet megnyerve, s végül éppen kétszer annyi pontot dobva, mint ellenfele győzte le fölényesen a Jurkó Noémi (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Zsámár Panna (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Füredi Linda (10 pont - 11 mezőnylísérlet -, 3 eladott labda) trió vezette Nagykanizsát.

BKG Príma Akadémia - Bajai NKK 102-74

Hiába adta Pap Regina (33/3 pont, 14 lepattanó, 50-es teljesítményindex) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a vendég bajai együttes, őt azonban társai nagyon magára hagyták a kosárszerzésben. Egyedül ő jutott 10 pont fölé a vendégektől, így a hazaiak a páratlan negyedekben mutatott hatékony, eredményes támadójátékuk, azon belül pedig Camesha Davis (21/3 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz), Suppán Anna (17/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Raus Vivien (16/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Aldazabal Laura (14/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda) ponterőssége révén simán nyertek.

Nyíregyházi Kosársuli - Tatai SE 73-65

Leginkább László Dóra (14 pont), Mohai Zita (11 pont, 3 szerzett labda) és Horváth Dóra (10-10 pont és lepattanó) kosaraira építve három negyeden át tartották a lépést a tatai lányok vendéglátóikkal. A záró etapot azonban egy 17-5-ös 3 perccel indítva a Lizák Kitti (15/9 pont, 4 gólpassz)-Karakó Dorina (14 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda)-Takács Anna (12/12 pont, 6 lepattanó)-Kovács Orsolya (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett labda, 4 gólpassz) kvartett vezette szabolcsi hölgykoszorú eldöntötte a maga javára a találkozót. Bár a hajrában a vendégek 10 ponton belülre kerültek, nem tudták kétségessé tenni a nyíregyházi sikert. A lepattanózást 47-40-re megnyerő tatai csapat vereségében azért a gyenge (21/37, 56,75%) büntetőzés és a 16 kihagyott büntető is közrejátszott.

ELTE Fortis - Szegedi KE 63-38

Az első félidőben a hazai együttes 18 ponton tartva a szegedieket 12 pontos előnyt szerzett. A kiegyenlített harmadik negyed után 10 ponttal "ment" az elsősorban Tarnai Klára (16 pont, 6 lepattanó) és Simon Réka (9/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) eredményességére építő Fortis, amely a záró etap első felét 12-5-re hozva közel 20 pontos előnyre tett szert, s ezzel eldöntötte a találkozót a maga javára. Az ELTE a záró szakaszra elfáradó Pásztor Lili (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) és Perényi Lídia (9/6 pont, 6 lepattanó) vezette, a lepattanózást 47-34-re megnyerő, ám 14 ellenében csupán 8 labdát szerző, s a hazai 14-gyel szemben 25 labdát eladó szegediek ellen fölényes, 25 pontos győzelmet aratott.

Kecskeméti KC - Kiss Lenke KA 81-72

Az első félidő a nagy részben Burján Bianka (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Bibok Liza (16 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Fekete Adrienn (12/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Horváth Alexandra (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) találataira alapozó hazai együttesé volt, amely szünetig 13 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után nagyot változott a játék képe: a KLKA átvette az irányítást, és Opitz Kitti (18/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Nagy Zsófia (13/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Kertész Zsófia (12 pont, 3 eladott labda) és Nagy Andrea (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezérletével bő 1 perccel a befejezés előtt 2 pontra feljött. Az utolsó percet azonban a hazaiak a kosárszerzés minden válfaját - sorrendben: büntető, tripla, dupla - bemutatva 7-0-ra, a meccset pedig 9 ponttal nyerték.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szombathelyi Egyetem 65-67

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben biztosan, 16 ponttal, 40-24-re vezetett a Takács Dorina (13/3 pont, 4 lepattanó), Sándor Alexandra (13 pont, 12 lepattanó), Horváth Lili (11/3 pont, 7 lepattanó) és Gallyas Andrea (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira építő hazai együttes. Szünet után összeszedte magát a veretlen szombathelyi együttes, amely jórészt a Kovács Georgina (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-Szabó-Haklits Zsuzsanna (15/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda)-Püspöki Lotti (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) trió jóvoltából fokozatosan csökkentette hátrányát A 39. percben fordítani is tudtak a vendégek, s végül talán játékosaik nagyobb tapasztalatának is köszönhetően megnyerték az izgalmas összecsapást, s megőrizték veretlenségüket.

TFSE-MTK U23 - DVTK Miskolc U23 77-66

A mindkét oldalon több igen jó egyéni teljesítményt hozó találkozót a 27-9-re megnyert harmadik negyednek, valamint Vörösházi Jázmin (27/15 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Kelemen Barbara (15 pont, 17 lepattanó) és Takács Emese (15/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz) eredményes, jó játékának köszönhetően nyerték meg a TFSE-MTK fiataljai a Frindt Nikolett (31/9 pont, 10 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz, 42-es teljesítményindex)-Vég-Dudás Anna (10-10 pont és lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) kettős vezette diósgyőriek ellen.