U20: Körmendi és debreceni fölény az elmúlt két hétben
15
2020
2020. november 15.  |  11:20
A múlt héten három találkozót bonyolítottak le a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokságban: a Sopron és a Kecskemét is győzni tudott Oroszlányban, a Pécs pedig simán nyert az Alba otthonában. Ezen a héten öt mérkőzéssel folytatódtak a küzdelmek: a Sopron az U20-asoknál is nyerni tudott Zalaegerszegen, 2-1-gyel zárta ezt a két hetet, a DEAC és az Egis Körmend U20-as csapata pedig két-két meccsen diadalmaskodott.

1. forduló

OSE Lions U20 - Sopron KC U20 60-75 (14-16, 14-21, 15-12, 7-16)

Másfél negyedig jól tartotta magát a Dokmanovic Milán (18 pont, 18 pattanó) vezette OSE, de a félidő vége felé kezdett meglépni az SKC, amelynél Schöll Richárd (11 pont, 18 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett és 5 eladott labda) és Szlávik Bence (15 pont, 12 pattanó) nyújtották a legjobb teljesítményt. Az oroszlányiak többször is visszajöttek még 6 pontra a fordulást követően, de igazán szorossá már nem tudták tenni a meccset, a végére el is fáradtak.

10. forduló

Alba Fehérvár U20 - PVSK-VEOLIA U20 54-75 (9-18, 15-24, 9-14, 21-19)

Az első három negyedben végig irányított, így végül sima győzelmet aratott a Laufer Gergely (19 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 9 szerzett labda) és Rátvay Balázs (16 pont, 7 pattanó) vezette pécsi együttes. A fehérváriaknál Kass Balázs (26 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 7 eladott labda) kiemelkedett, de az ő teljesítménye ellenére sem tudta megszorongatni az Alba a PVSK-t.

OSE Lions U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 61-70 (11-16, 17-20, 17-13, 16-21)

Az első másfél negyedben úgy tűnt, sima lesz a meccs: a kecskeméti együttes Kőházi Bence (12 pont, 7 pattanó), Cserkó András (7 pont, 14 pattanó), Ivkovics Milán (12 pont), Velkey Géza (14 pont) és Szabó Dániel (13 pont) vezetésével nagyobb előnyre tett szert. Az OSE nem adta fel: leginkább Dokmanovic Milánnak (18 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Varga Tamásnak (14 pont, 8 pattanó, 6 eladott labda), Lippay Gábor Zoltánnak (9 pont) és Ács Szilveszternek (11 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda) köszönhetően 1 pontra közelítette meg ellenfelét a hazai gárda. Még a 38. percben is két pont volt a különbség, az utolsó bő két percben azonban a KTE pontosabb volt, így végül nyerni tudott.

Egis Körmend U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 76-72 (25-14, 16-14, 23-21, 12-23)

A találkozót lényegében végig irányította a Kiss Benedek (31 pont, 4 pattanó) és Németh András (21 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz, 7 eladott labda) vezette hazai gárda, amely szinte végig 10 pont fölötti előnnyel rendelkezett. A Takács Zsolt (11 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Kovács Levente Hetény (8 pont, 6 gólpassz, 3 szerzett labda) és Rédei Péter (27 pont, 5 pattanó) húzta Falco ugyan megnyomta az utolsó három percet, de igazából nem volt esélye a fordításra, csak kozmetikázni tudott veresége mértékén.

8. forduló

DEAC U20 - Sopron KC U20 112-74 (25-22, 19-16, 40-15, 28-21)

Az első félidőben még egészen szoros volt a mérkőzés, a harmadik negyed azonban eldöntötte a találkozót: ezt a felvonást 25 ponttal nyerte a Neuwirth Bence (28 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda), Kalassai Martin (27 pont), Balázsi Soma Bence (14 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), illetve Ságodi Róbert (8 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda) vezette DEAC. A Sopronnál Schöll Richárd (19 pont, 14 pattanó), Csendes Péter (9 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), valamint Csátaljai Barna (15 pont, 4 pattanó, 7-7 gólpassz és eladott labda) jó teljesítményt nyújtottak, de nem tudták felvenni a küzdelmet a második félidőben 68 pontot dobó hajdúságiakkal.

11. forduló

Egis Körmend U20 - OSE Lions U20 89-44 (24-12, 166-12, 23-21, 26-8)

Ezt a találkozót is végig irányította az Egis Körmend Kiss Benedek (23 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda), Németh András (13 pont), Viktor Kelechi Okoh (10 pont, 7 pattanó), Andrich Clemens Habel (12 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Geröly Márton András (14 pont, 5 pattanó) révén. Ezúttal a végén sem engedett ki a körmendi gárda, amely így 45 ponttal verte az oroszlányi együttest - a vendégeknél ezúttal is Dokmanovic Milán volt a legjobb (12 pont, 6 pattanó).

Zalakerámia ZTE KK U20 - Sopron KC U20 73-82 (24-21, 6-20, 19-20, 24-21)

Az első negyed még kiegyenlített volt, a második felvonásban azonban nagyon megfogta a ZTE-t a szinte végig kiegyensúlyozott, Schöll Richárd (25 pont, 14 pattanó), Hajnal Kristóf (11 pont, 6 pattanó) és Csátaljai Barna (18 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda) vezette soproni gárda. Úgy tűnt, nagyobb izgalmak nélkül győzni tudnak a vendégek, a hazaiak azonban nem így gondolták. A Simó Bence (20 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda), Makkos Dávid (17 pont, 6 pattanó) és Kósa Gergely (12 pont, 10 pattanó) vezette ZTE egy 24-4-es rohammal átvette a vezetést a 36. percben (73-72). Ez azonban nagyon sok erőt vett ki a vendéglátóból: a Sopron egy 10-0-val zárta a mérkőzést, így végül nyerni tudott.

PVSK-VEOLIA U20 - DEAC U20 85-90 (22-33, 21-14, 20-22, 22-21)

Az első negyedben a Neuwirth Bence (17 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Ságodi Róbert (16 pont, 9 pattanó), Czermann Patrik Ákos (13 pont, 8 pattanó), Kiss Kolos (13 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz, 4 eladott labda), Balázsi Soma Bence (14 pont) és Batbaatar Zsambalocsir (13 pont) vezette DEAC volt a jobb, a félidő végére azonban visszakapaszkodott a meccsbe a mecsekaljai gárda Aleksej Carev (22 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Rátvay Balázs (27 pont, 8 pattanó), Laufer Gergely (13 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) és Vladan Kovacsevics (13 pont, 12 pattanó) révén. A fordulás után 5-10 pont között, a negyedik negyedben pedig 15 pont környékén állandósult a különbség. Innen egy nagy hajrával még mindent megpróbált a PVSK, de nem volt már esélye a fordításra vagy az egyenlítésre.