Férfi NB I B: Nem botlottak a piros csoport élcsapatai - a Bonyhád elkapta az Újpestet
11
Nov
2020
2020. november 11.  |  11:39
Kedden fejeződött be a férfi másodosztály legutóbbi fordulója. A piros csoportban magabiztos győzelmet aratott a három éllovas, a Vasas, a BKG és a Nyíregyháza. A zöld csoportban a Bonyhád volt az elmúlt napok főszereplője: az 5 nap alatt 3 mérkőzést is játszó tolnaiak előbb bravúrt mutattak be az Újpest legyőzésével, majd simán verték a debreceni fiatalokat, ám a nagy sorozat végére elfáradva 25 pontos verésbe szaladtak bele a remek dobóformát kifogó békésiek otthonában. Ebben a csoportban még egy meglepetés született: a Tiszaújváros biztosan győzött Győrben.

MTK-Elite Basket - Vasas Akadémia 51-86

A tartalékos, veretlen Vasas látogatott a szintén tartalékos, ám nyeretlen MTK-hoz, amely Bognár Mátyás (12/6), valamint Hegedűs Attila (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 5 blokk) vezérletével csupán a második negyedben tudott felnőni a feladathoz. A Vasas nagyrészt Debreceni Dániel (18 pont, 9 lepattanó), Boros Márk (17/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Kelenföldi Domonkos (12/3 pont, 13 lepattanó, 2 blokk), Farkas Attila (10/6 pont), Sólyom Botond (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Moravcsik Áron (9/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz) eredményes és jó játéka révén könnyedén őrizte meg veretlenségét.

Budapesti Honvéd SE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 72-74

Hullámzó játékkal kezdődött a Honvéd első hazai bajnokija: 7-2-re a Veszprém, ám 14-10-re már a Honvéd vezetett, de 19-14-re újra a vendég gárda. A második etap elején fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz közepén egy 10-2-vel ismét megugrott a Madár András (26/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Nebojsa Dukics (15/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Szabó Péter (12/9 pont, 4 lepattanó, 9 gólpassz)-Futó Balázs (12 pont, 4 lepattanó) kvartett vezette Veszprém. Szünetig azonban a hazaiak utolérték ellenfelüket. A harmadik negyed közepén egy 9-1-et "repesztve" ismét elhúztak a vendégek, ám a főleg Pintér Dávid (15 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Szatmári Zsombor (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), Tichov Dominik (9/3 pont) és Stefán Dávid (9 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó Honvéd továbbra is kitartóan "üldözve" riválisát, a negyedik negyed előtt 2 pontra visszajött. A záró felvonásban a fővárosiak végig tapadtak a Veszprémre, gyakorlatilag végig 2-5 ponttal vezettek a vendégek. Az utolsó percben 1 pontra csökkent a vendég előny, de fordítani nem tudott a Honvéd.

BKG Príma Akadémia - PVSK-Cargate 97-60

7-2-vel indítottak a pécsi fiatalok, ám hamar magára talált a BKG, amely a negyed második felében egy 14-0-s rohammal megnyugtató előnyt szerzett a nyitó szakasz végére. A folytatásban egyértelműen a hazaiak irányították a játékot, s végül egységes csapatjátékkal, Nagy Benedek (19/12 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Admir Radoncic (18 pont, 8 lepattanó), Nagy Benedek (12/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 szerzett, 4 eladott labda, 11 gólpassz), Armaghani Ármin (12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Szeleczki István (11 pont) és Buzás Bence (10 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) vezérletével fölényes, közel 40 pontos győzelmet arattak. Ami a pécsi fiatalokat illeti, igaz, hogy Rátvay Balázs (20 pont, 13 lepattanó) személyében a vendégek adták a mezőny legeredményesebb játékosát, de rajta kívül csak Bíró Levente (16/3 pont, 7 lepattanó, 9 eladott labda, 5 gólpassz) jutott 10 pont fölé a PVSK-Cargate csapatából.

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - MEAFC-Miskolc 100-75

A páratlan negyedekben kifejezetten jó, hatékony támadójátékot bemutatva, egységes csapatmunkával, légiósa, Emmanuel Ubilla nélkül is biztosan győzte le Tóth Gergely (26/3 pont, 5 lepattanó), Mokánszki Máté (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Bazsó Brúnó (13/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Vaskó György (11/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Bus Iván (11 pont, 10 gólpassz) kosaraira, jó játékára alapozva az északkeleti rangadón a Nyíregyháza a Montai Márton (18/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Kozák Márton (16 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Lippai Szabolcs (13 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Homoki Donát (11 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette MEAFC-ot.

3. forduló

DEAC U23 - Conoil Motax KC Pápa 64-101

Egységes csapatjátékkal, a két középső negyedben nagy fölényben játszva győzött Sonyák Béla (18/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), a remek dobóformát kifogó Hódi Patrik (17/15 pont - 5/7 tripla -, 4 lepattanó), Koma Dániel (16 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Kiss Kornél (13/9 pont), Horváth Attila (11/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Erdei Márk (9-9 pont és lepattanó), valamint Murai Gábor (9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) jó játéka révén a Pápa a leginkább Neuwirth Bence (14/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Pollák Balázs (13/9 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő debreceni fiatalok otthonában.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Újpest-MT 86-83

"Nekiesett" az Újpestnek, és úgy másfél perc elteltével 10-0-ra vezetett a Bonyhád. A 3. és a 7. perc között aztán a sorait rendező, légiósukat, Darion Rackley-t, valamint másik meghatározó játékosukat, Ondima Olivért nélkülöző vendégek egy "teniszes" 15-0-lal fordítottak. A kosarakban és fordulatokban gazdag szakasz végén mégis 29-27-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Ahogy a meccset, a második etapot is a hazaiak kezdték jobban: a szakasz első felét 12-5-re "hozva" 9 ponttal ellépett a Bonyhád, ám szünetig 1 pontra feljött az Újpest.

A harmadik negyedben aztán ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán. A Gulyás Milán (23/9 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Verasztó Péter (12/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda)-Dorogi Gergő (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Tömösváry Máté (10/6 pont, 7 lepattanó, 2 blokk)-Baki Sándor (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) ötösfogat "húzta" Bonyhád szédületes (26-3) 9 percet produkált. A teljesen leblokkoló vendégek a szakasz végén úgy "jöttek vissza" 20 pontra, hogy az etap utolsó percében bemutattak egy 4-0-s "részhajrát". A negyedik negyed elején lendületben maradtak, s egy 6-0-lal kezdve 15 ponton belülre kerültek a jórészt Horváth Ákos (20/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Csaba György (18/12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Varga Balázs (18 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) és Kelemen Balázs (17/15 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) ponterős játékára alapozó újpestiek, akik folyamatosan közelítettek vendéglátójukhoz. A szakasz első felét 14-4-re nyerve a játékrész közepére 10 pontra, a 38. percben pedig 2-re faragták hátrányukat, de egyenlíteni, fordítani már nem tudtak.

7. forduló

Békési SzSK - Ceglédi KE 78-92

Danijel Krsztics (22/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Meleg Károly (17/3 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda), valamint Karsai Csaba (14/6 pont, 3 lepattanó) ponterős játékára építve a Békés 35 percig abszolút egyenrangú ellenfele volt a még idegenben is esélyes Ceglédnek. Az utolsó közel négy és fél percet azonban 12-3-ra nyerve, elsősorban Fekete Viktor (33/15 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 40-es teljesítményindex), Kovács Bálint (14 pont, 7 lepattanó) és Tóth Zoltán (10/3 pont) jóvoltából bebiztosította győzelmét a vendég együttes.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Tiszaújvárosi Termál Fürdő Phoenix KK 63-82

Azt követően, hogy a nyitó szakasz utolsó 3 percét 10-0-ra megnyerve ellépett, a harmadik negyed végéig kézben tartotta az irányítást az idegenlégiósát, Jake Martint ezúttal nélkülöző vendég borsodi gárda. A záró etap előtt kerek 20 pontos előnye volt a Drahos Gábor (24/9 pont, 5 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Kovács Martin (17/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Lajsz Gergő (14 pont, 5 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) trió vezette Tiszaújváros csapatának. A negyedik negyedet egy 14-4-es 3 percet "kivágva" kezdte, s hamar megfelezte hátrányát a Győr. Ezzel azonban "ellőtték puskaporukat" az ezúttal igazi vezér nélkül játszó, 50% alatt (8/18, 44,44%) büntetőző hazaiak, akiktől csak Bakon Csanád (11/6 pont), valamint Horváth Ádám (10 pont, 5 lepattanó) ért el kétszámjegyű pontot, így a tartalékos Tiszaújváros meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Atomerőmű KSE Bonyhád - DEAC U23 90-63

Kifejezetten bátran, jól kezdtek a nagyrészt Fábián Szabolcs (16 pont, 8 lepattanó), Pollák Balázs (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Kiss Kolos (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó debreceni fiatalok, akik a nyitó negyed közepén 15-7-re vezettek. A negyed második felében feljött, a második szakaszban pedig támadásban parádézott a Bonyhád, amely a szakasz közepén egy 10-1-es "részhajrát" bemutatva 13 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A vendégek a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a tolnai társulattal, a 25. percben 59-48-ra vezetett a Bonyhád, amely a szakasz második felét 22-0-ra nyerve a negyed végére el is döntötte a mérkőzést a maga javára. Végül Verasztó Péter (18/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Gébert Attila (13/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Tömösváry Máté (12/3 pont, 10 lepattanó), Dorogi Gergő (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Baki Sándor (11 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével végül simán győzött a vendéglátó.

4. forduló

Békési SzSK - Atomerőmű KSE Bonyhád 108-83

A kiegyenlített első szakaszt követően a második negyed első felében a Békés egy 21-5-ös 6 percet "repesztve" valósággal állva hagyta az 5 nap alatt a harmadik mérkőzését játszó Bonyhádot. Ennek a jó periódusnak, az igen jó (15/27, 55,55%) triplázásának, no meg annak köszönhetően, hogy játékosai közül hatan is - Frikker Marcell (23/3 pont, 3 lepattanó, 10 gólpassz), Balog Gábor (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Cvijin Patrik (12/6 pont, 3 lepattanó), Hargitai Krisztián (12/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Széphelyi Tamás (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Meleg Károly (10 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) - kétszámjegyű pontot szereztek, a nagy dobópárbajt hozó második félidő után biztosan nyertek a viharsarkiak a főleg Gébert Attila (20/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Dorogi Gergő (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Baki Sándor (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Kalmár Viktor (11 pont) eredményességére építő Bonyhád ellen.