Női Amatőr: Felnőtt az Ajka a feladathoz, hosszabbítás után maradt veretlen a BKG
02
2020
2020. november 2.  |  15:49
Bár az előzmények, s az első percek alapján nem úgy tűnt, igazi nagy rangadó, drámai küzdelem kerekedett az előző, csonka évadot a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban veretlenül végig küzdő, s a most zajló szezonban is makulátlan mérleggel álló BKG, illetve a Hepp-kupa védő Ajka csatájából. A rendes játékidő végén már-már a gyengén kezdő, s szinte végig az eredményt, s ellenfelét üldöző Ajka látszott győztesnek, ám a BKG hosszabbításra mentette, s ráadásban meg is nyerte a remek rangadót. A héten több összecsapás is elmaradt. A piros csoportban a PINKK simán verte a győrieket, a zöldben az ELTE Fortis megállította az eddig kimondottan jól szereplő újonc kőbányai együttest, a diósgyőri fiatalok egy kosarakban igen gazdag meccsen verték a Kiss Lenke KA csapatát, a fehérváriak pedig jó kezdésüknek köszönhetően nyertek a BKG II otthonában.

BKG Príma Akadémia - Ajka 76-69

Az előző szezont alapul véve rangadónak mondhatnánk a találkozót, de a jelenlegi évadban a BKG továbbra is hibátlan, a Hepp-kupa győztes, ám a nyáron jó néhány kulcsjátékosát elveszítő Ajka 2-2-es mérleggel azonban a meccs előtt csak a középmezőnyben tanyázott. A hazaiaknál irányító, a vendégeknél pedig center poszton voltak meghatározó hiányzók. Esélyeshez méltón kezdett az  BKG, amely Raus Vivien (15/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Camesha Davis (13 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Bodnár Fanni (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Suppán Anna (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Lakatos Dóra (11/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) találataira alapozott, s a nyitó szakasz közepén egy 13-2-vel elhúzott, s 12 pontos előnyt szerzett az első negyedben. Lehet, hogy túlságosan is megnyugodtak a hazaiak, az Ajka viszont fokozatosan magára talált, s dolgozta le hátrányát, sőt a harmadik negyed hajrájában át is vette a vezetést. A szakasz azonban 4 hazai ponttal, s egy triplányi BKG-előnnyel zárult.

A záró etapban a Lendér Lilla (22/9 pont, 10 lepattanó)-Kalocsai Dorina (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Székely-Horváth Zsuzsanna (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó)-Shirian Fatime (11 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett vezette Ajka tovább üldözte a hazaiakat. A szakasz közepén 6 ponttal meglépett a szigetszentmiklósi együttes. Nem törtek meg a vendégek, akik a hajrában egy 7-0-lal annak a Szabó Bettinának a triplájával fordítottak, aki e találata előtt mind a 8 kísérletét elhibázta. Az utolsó percben ráadásul Kalocsai duplájával 3 pontosra nőtt a vendég előny, de a hazaiak Raus hármasával hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás úgy kezdődött, ahogy a rendes játékidő végződött: Raus-hármassal. 5-tel ellépett a BKG, de a hosszabbítás közepén 1-re visszajött az Ajka. Raus, majd Suppán hármasával aztán végül ha a vártnál jóval nehezebben is, de megőrizte veretlenségét a BKG. A hazai sikerben a hatékonyabb triplázásnak (13/39, 33,33%, ill. 5/22, 22,7%) is volt némi szerepe - így hiába nyerte 47-41-re a pattanózást az Ajka.

PINKK-PVSK U23 - UNI-Győr SzESE 82-52

Az első negyed második felében egy 10-0-s, a második negyed második felében pedig egy 11-2-es rohamot bemutatva szerzett szünetre közel 20 pontos előnyt a Horváth Zsanett (17/3 pont, 3 eladott labda), az igen "masszív" dupla-duplát elérő, a tripla-duplától csupán 2 gólpasszal elmaradó Kovács Kitti (16 pont, 21 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz, 2 blokk, 50-es teljesítményindex), Borbás Panni (16 pont, 5 lepattanó) és Pucz Eszter (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira, no meg a 45-25-re megnyert pattanózásra alapozó hazai együttes. Szünet után a győri lányok Baffy Fanni (18/3 pont) és Bogdán Réka (10 pont) vezérletével jó ideig felnőttek a feladathoz, s a záró etap közepéig egyenrangú ellenfelei voltak a baranyai fiataloknak, ám akkor egy 10-1-es rohammal a hazaiak fölényessé tették sikerüket.

ELTE Fortis - Zsíros Akadémia Kőbánya 74-60

Az első félidőben pontosabban kosarazott az egységes csapatmunkára, azon belül pedig leginkább Nagyi Tímea (15 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Kiss Anna (13 pont, 5 lepattanó), Kása Tamara (12 pont, 4 lepattanó), a nagy mezőnymunkát végző Tarnai Klára (12-12 pont és lepattanó, 3-3 blokk és szerzett labda) és Glavinics Anna (10/6 pont, 3 eladott labda) kosaraira építő Fortis, amely szünetre 9 pontos előnyt szerzett. A második félidőre feljavult az újonc Zsíros Akadémia, amely szívósan küzdve, Gallyas Andrea (13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Turi Eszter (13 pont, 4 lepattanó) és Horváth Lili (12/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével a negyedik negyed elején egy triplányira megközelítette vendéglátóját. Ekkor azonban egy 7-0-lal 10 pontosra növelték előnyüket a hazaiak, s bár a kőbányaiak egyszer még visszajöttek 6 pontra, de a végére belefáradtak az ELTE Fortis üldözésébe. A hazaiak az utolsó három percet 9-2-re nyerve végül 14 ponttal győztek.

DVTK Miskolc U23 - Kiss Lenke KA 93-85

A kosarakban gazdag összecsapás szünetére az Oláh Fruzsina (38/6 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett labda)-Vég-Dudás Anna (18 pont, 15 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett labda)-Bacsó Zsófia (16/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 6 gólpassz)-Márkusz Lilla (12 pont, 9 lepattanó) kvartett vezetésével 10 pont fölötti előnyt szerzett a hatékonyabban játszó hazai együttes. A fővárosiak parádés harmadik negyedük, valamint Nagy Andrea (25/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), Opitz Kitti (17 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5-5 gólpassz és eladott labda), Szabó Enikő (16/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy Zsófia (14 pont, 11 lepattanó, 7 eladott labda) és Ozsvárt Kata (12/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) ponterőssége révén feljöttek. A záró etap elején 3 pontra zsugorodott a Diósgyőr fiataljainak előnye, ekkor azonban egy 8-0-lal "lélegzethez jutott" a vendéglátó. A szakasz közepén még 4 pontra "visszajött" az utolsó pillanatig harcoló KLKA, de ennél már nem tudott közelebb kerülni a lepattanócsatát 57-39-re megnyerő diósgyőriekhez.

BKG Príma Akadémia II - Dávid Kornél KA 58-72

A 22-9-re megnyert első negyednek, valamint nagyrészt Tamás Jázmin (16 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 blokk), Nagy Dorottya (14/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Ehmann Dalma (11 pont, 6 lepattanó, 4-4 blokk és eladott labda)és Németh Bíborka (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének, no meg a 43-32-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően összességében biztosan győzött a Dávid Kornél KA a BKG Kovács Virág (15/15 pont, 3 eladott labda) és Levente Zsófia (15 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezette második csapatának otthonában.