Női Amatőr: Veretlen az újonc Kanizsai Vadmacskák
29
2020
2020. október 29.  |  08:00
Szekszárdon sem botlott a BKG, a nyeretlen BEAC otthonában is veretlen maradt az újonc Kanizsai Vadmacskák a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A DEAC - MTK-TFSE mérkőzésen hiába dobott 37 pontot Szeitl Vanessza, a vendégek játékosa, érdemi segítség híján alulmaradt együttese. A zöld csoportban csak a Szombathely veretlen, ám mögötte nagy a "tülekedés": a Zsíros Akadémia, a Diósgyőr, a Szeged és a Dávid Kornél KA is 1-1 vereséggel áll.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - MTK-TFSE 60-66

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen, a döntetlenre végződő nyitó etap után szünetben 6 ponttal a vendég fővárosi együttes vezetett. A fordulás nagy fordulatot hozott a játékban, s a negyedik negyedre már a Vincze Nikolett (23/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Holcz Rebeka (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda)-Renczes Rebeka (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 8 eladott labda, 5 gólpassz)-Németh Lili (8 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett találataira támaszkodó szekszárdi fiataloknak volt egy duplányi előnyük. Ez a szakasz közepén 5 pontosra nőtt, ám az utolsó bő 5 percben a tapasztaltabb vendégek egy 15-4-es rohamnak, valamint elsősorban Szeitl Vanessza (20/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), Király Andrea (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Karlócai Julianna (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Miháczi Diána (8 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) eredményességének köszönhetően fordítottak, és nyertek.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - BKG Príma Akadémia 47-77

Az első félidőben még Vincze N. (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) vezérletével abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a veretlen BKG-nak a szekszárdi fiatalok - akik közül még elsősorban Németh L. (4 pont, 13 lepattanó) emelhető ki. A harmadik negyedben, ahogy azt mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán: ezt az etapot 20-2-re nyerve Raus Vivien (20/9 pont, 7 lepattanó), Camesha Davis (12 pont, 11 lepattanó), valamint Bodnár Fanni (12/6 pont) vezérletével, a második félidőben mutatott remek játékával végül fölényes, 30 pontos győzelmet aratott a BKG.

UNI-Győr SzESE - Csata DSE 44-84

A nagy fölényben játszó vendégek a második negyed közepére Farkas Szonja (17/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Toman Petra (16/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Rakita Lili (12/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Gyöngyösi Janka (12 pont, 5 lepattanó) és Balogh Lili (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével 20 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyedben ugyan főként Baffy Fanni (15/3 pont, 6 lepattanó) és Rácz Karolina (12 pont, 5 lepattanó) jóvoltából felnőttek a feladathoz a hazaiak, de a záró etap ismét egyoldalú játékot és jelentős Csata-fölényt hozott, így a végére kerek 40 pontra nőtt a különbség.

Vasas Akadémia II - Sportdarázs-SMAFC 55-50

Küzdelmes mérkőzésen, ha szűken is, de gyakorlatilag végig a Dúl Terka (14/9 pont, 5 szerzett labda), Kun Rita (8 pont, 13 lepattanó) és Van Rijs Luca (8 pont) eredményességére építő Vasas-fiatalok vezettek, ám még a záró etap közepén is csupán 4 ponttal. Ekkor egy 8-0-lal úgy tűnt, bebiztosítják győzelmüket a hazaiak. A hajrában azonban egy 7-0-lal szorossá tette a találkozót a Szeli Kitti (13/6 pont, 6 lepattanó)-Bakó Patrícia (12 pont, 11 lepattanó)-Tarr Sára (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda) trió vezette soproni együttes, ám fordítani már nem volt ideje.

DEAC - MTK-TFSE 76-71

A hazaiak egy 17-4-es bő négy és fél perces "repülőrajttal", első 5 triplakísérletükből 4-et értékesítve valósággal állva hagyták a veretlen fővárosiakat. A sorait rendező vendég együttes a második negyed közepén 6 pontra felzárkózott, ám egy 11-2-vel ismét megugrott a DEAC, amely 10 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Amíg a meccset a hazaiak, a második félidőt a vendégek a csapatukból egyedüliként 10 pont fölé jutó, s az MTK-TFSE pontjainak több mint a felét szerző Szeitl Vanessza (37/27 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) 4 triplájára építve kezdték jobban - a harmadik negyed első felét 19-4-re nyerve átvették a vezetést. Ezt követően újra a nagyrészt Mezei-Göttlinger Anna (19/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Holinka-Miklós Hanna (17/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Lili (16/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Földvári Andrea (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 19 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős és jó játékára alapozó DEAC percei következtek, amely egy 11-3-mal visszaszerezte a vezetést, s minimális előnnyel várhatta a záró szakaszt. Ez roppant érdekesen alakult: három és fél perccel a befejezés előtt 4 ponttal még a vendégek álltak jobban, ám a hajrá egyértelműen a vendéglátóké volt, akik egy 9-0-lal a maguk javára fordították a találkozót. Érdekesség, hogy a DEAC-nak csapatszinten 9/21 volt a tripla-mutatója, a túloldalon Szeitlé 9/22.

Radobasket - Ajka 48-76

A nyitó és a záró szakaszban ugyan Gróf Tímea (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Gróf Júlia (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából a hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak az Ajkának. A két középső negyedben azonban egyértelmű fölényben játszva, a Szabó Bettina (17/6 pont, 8 lepattanó)-Lendér Lilla (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Abaházy Anna (13 pont, 3 lepattanó)-Székely-Horváth Zsuzsanna (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) kvartett vezetésével simán győztek a lepattanócsatát 46-27-re megnyerő vendégek.

Bajai NKK - PINKK-PVSK U23 69-82

Pap Regina (17 pont, 11 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda), Kucsora Réka (16/3 pont, 4 eladott labda) és Tamás Gréta (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és eladott labda) jóvoltából csaknem a záró etap közepéig teljesen egyenrangú ellenfele volt a piros csoportos újonc Baja a baranyai fiataloknak. A 33. és a 38. perc között azonban a hajrát jobban bíró vendégek Jáhni Zsófia (21/15 pont, 7 lepattanó), Pucz Eszter (19 pont 10 lepattanó) és Borbás Panni (12/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezérletével, egy 12-0-lal eldöntötték a maguk javára a színvonalas találkozót.

BEAC Újbuda - Kanizsai Vadmacskák SE 60-85

Bár a vendégek minden negyedet megnyertek, a BEAC fiataljai Katona Boglárka (20/6 pont, 3 gólpassz) és Horváth Patrícia (13/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) jóvoltából a harmadik negyed közepéig ellenfelei voltak a Nagykanizsának. A harmadik negyed második felében aztán a Baa Dominika (29 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda)-Fuisz Viktória (21 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz)-Jurkó Noémi (11 pont, 12 lepattanó) trió vezette vendégek egy 11-1-gyel megtörték a fővárosiakat, s a lepattanócsatát 54-41-re hozva végül biztosan győztek.

TFSE-MTK U23 - Szombathelyi Egyetem 82-91

Három kiegyenlített negyed mellett a harmadik etapban mutatott valamivel jobb játékának, továbbá Püspöki Lotti (19/12 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Kovács Georgina (18/6 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (14/6 pont, 5 lepattanó), Preisinger Boglárka (11/3 pont, 3 gólpassz), Balogh Viktória (10-10 pont és lepattanó, 4 gólpassz), valamint Plózer Petra (10 pont, 5 lepattanó) hatékony, jó játékának köszönhetően tudta megnyerni ezt a roppant színvonalas találkozót a szombathelyi együttes a nagyrészt Takács Emese (23/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Vörösházi Jázmin (19/9 pont, 7 lepattanó), Kelemen Barbara (15 pont, 13 lepattanó) és Budai Zsófia (13 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) ponterősségére alapozó TFSE-MTK otthonában.

Kiss Lenke KA - Szegedi KE 60-47

Az első három negyedben egyértelműen kézben tartva az irányítást szerezte meg Opitz Kitti (21/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Nagy Andrea (13 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével a KLKA a győzelmet a lepattanózást 55-47-re megnyerő szegedi lányok ellen, akik közül egyedül Pásztor Lili (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) érte el a 10 pontot. Váradi Nóra a 7 pontja mellé 16 lepattanót kaparintott meg egy olyan meccsen, amelyen mindkét fél igen gyengén (3/21, 14,3%, ill. 0/9) dobta a hárompontosokat.

Szegedi KE - Tatai SE 61-42

A küzdelmes, kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyedben Perényi Lídia (18/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), valamint Ódry Krisztina (11/3 pont, 6 gólpassz) jó és eredményes játéka révén elhúzott, s a záró szakaszban is irányítva a játékot biztos győzelmet aratott a szegedi együttes. A tatai csapatból egyedül Czompó Cintia (11/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Kecskeméti KC - ELTE Fortis 75-63

A második negyed hajrájáig tartotta a lépést a Fortis a hazaiakkal. A félidő végén egy 11-2-es rohammal megnyugtatóvá tudta tenni félidei előnyét Bibók Liza (25 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Horváth Alexandra (19/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Magna Glória (13/9 pont, 6 lepattanó) vezetésével a Kecskemét, amely szünet után még egy lapáttal rátéve a záró etap előtt 20 pont fölötti vezetésre tett szert. A negyedik negyedben a jól küzdő, főként Glavinics Anna (20/15 pont, 3 szerzett labda), Nagyi Tímea (18 pont - 20 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Simoncsik Petra (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) találataira támaszkodó vendégek valamit "kozmetikáztak" vereségük mértékén, de nem tudták kétségessé tenni a pattanózást 46-31-re nyerő kecskeméti együttes győzelmét.

Nyíregyházi Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 59-51

Az első negyed második felében, 7-8 után "elővezetett" 11-0-s rohamának, valamint leginkább Kovács Orsolya (17/6 pont - 23 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda) és Karakó Dorina (11 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) dupla-duplájának köszönhetően győzte le a Nyíregyháza a Szolnokot. A vendégektől egyedül Munkácsi Adél (22 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) jutott 10 pont fölé, Donkó Anna 8/6 ponttal és 6 eladott labdával zárta a találkozót.

TFSE-MTK U23 - Dávid Kornél KA 46-59

Három negyeden át küzdelmes, szoros, kiegyenlített volt a találkozó. A záró etap hazai találattal indult, ám ezt követően a szakasz közepéig egy 8-0-t "rohanva" a Szőke Cintia (20/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Balsay Anna (15 pont, 6 lepattanó)-Balsay Rita (7 pont, 10 lepattanó) trió vezette, s a pattanózást 42-31-re nyerő fehérváriak "lerázták magukról" a leginkább Vörösházi Jázmin (16/3 pont, 5 lepattanó), Takács Emese (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Kelemen Barbara (6 pont, 9 lepattanó) eredményességében bízó hazai csapatot, s végül 13 ponttal nyertek.

Zsíros Akadémia Kőbánya - BKG Príma Akadémia II 102-51

Minden negyedet megnyerve, különösen a két középső etapban nagy fölényben játszva aratott Turi Eszter (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó), Tálas Lívia (14 pont, 9 lepattanó), Tatár Hanna (12/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Sándor Alexandra (12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Gallyas Andrea (9/3 pont, 8 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet az újonc derbin a kőbányai együttes a Levente Zsófia (12 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Molnár Flóra (10/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz) kosaraira építő BKG II ellen.