Női Euroliga: A DVTK az Európa-kupában folytatja
28
2020
2020. október 28.  |  22:42
A 2020/2021-es évad Euroliga selejtezőjében az Aluinvent DVKT 85-68-ra alulmaradt az Izmit Belediyespor gárdájával szemben. Ezzel a török gárda folytatja a sorozat főtábláján, a DVTK pedig az Európa Kupa csoportkörébe kerül, ahol a török Orman Genclik, a svéd A3 Basket Umea és az izraeli Ramla lesz a riválisa.

Az Izmit otthonában alakították ki az Euroliga selejtezők számára a buborékot. Ebben a speciális helyzetben az oda-visszavágós kuparendszerű párharcok helyett egy meccsen dőlt el a továbbjutás. Kiválóan kezdett a DVTK: Vitola, Medgyessy és Mokango találataival 6-2-re léptek el a mieink a mérkőzés elején. A folytatásban 11-5-nél már török időkérés miatt állt a játék. A DVTK 15-10-ig őrizte előnyét. Az első negyed utolsó három percét azonban 9-2-re hozták a törökök, akiknél a montenegrói Jovanovic 10, az amerikai irányítójuk Wheeler pedig 7 pontnál járt. 10 perc után 19-17 állt az eredményjelzőn.

Már az első etap futása előrevetítette, hogy a házigazda elkapta a fonalat. A második negyedre is lendületben maradtak. A DVTK újabb öt percig nem talált be, mely idő alatt 31-17-re elszakadt az Izmit. Ez összességében egy 21-2-es periódus volt. A magyar csapat kosárcsendjét Kányási törte meg és mindenképpen dicséret illeti a DVTK-t, hogy nem engedte el a meccset. A félidő hajrájában 8 egységre sikerült felzárkózni. Ekkor a törökök időt is kértek, de szerencsére ez a belátható differencia maradt a nagyszünetre is.

A 40-32-es félidőben a statisztikán azt láthattuk, hogy Vitola már 15 egységnél jár. A DVTK 35-ből 14, az Izmit 33-ból 15 mezőnykosarat értékesített. A lepattanókban ekkor még nem alakult ki különbség a felek között.

A harmadik negyed első találatát Wheeler szerezte, amivel újra kétszámjegyűre nőtt a különbség.  Összességében pedig az első négy percet 13-4-re hozták a törökök, így 53-36-ra elléptek. A miskolciak küzdőszellemét már kiemeltük és ez a harmadik negyedben is megmutatkozott. Medgyessy Dóráék 53-43-ra visszajöttek, de ennél közelebb nem kerültek. Az Izmit újított és a harmadik etap végén újra 64-46-ra vezettek.

A harmadik negyedben már egyértelműen hátrányba került a lepattanókban a magyar csapat. 33-24 volt ebben a mutatóban a hazaiak javára. Ehhez 11 eladott labda párosult. Eközben mindössze két triplát értékesített a DVTK. A döntő futást a negyedik szakaszban 65-50 után vitték be a hazaiak, akik 14-0-val 79-50-re módosították az állást. Az utolsó percekben mindkét oldalon a fiatalok kaptak lehetőséget és a mieink ekkor nagyobb tudást mutattak, amivel 85-68-ra sikerült szépíteni. Az Euroliga főtábláján azonban az Izmit folytathatja.

ALUINVENT DVTK - IZMIT BELEDIYESPOR 68-85 (17-19, 15-21, 14-24, 22-21)