U20: Két kaposvári győzelem a héten
26
2020
2020. október 26.  |  11:42
A múlt héten összesen három találkozóra került sor a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokságban. A Kaposvár hét közben a Szedeákot, hétvégén pedig a KTE-Duna Aszfalt U20-as csapatát verte viszonylag szoros, hullámzó mérkőzéseken. Az ASE könnyed diadalt aratott az Oroszlánnyal szemben.

6. forduló

Kaposvári KK U20 - Szedeák U20 87-78 (17-26, 31-15, 22-17, 17-20)

Az első negyed még teljesen egyértelműen az akkor leginkább Kass Ferenc (18 pont, 5 pattanó) és Lőrincz Bálint (14 pont, 7 pattanó) vezette Szedeáké volt, amely villámrajtot vett az első percekben, és 10 perc játék után 9 ponttal vezetett (17-26). Teljesen ellentétes volt a második felvonás, mint az első: a Puska Bence (23 pont, 8 gólpassz, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda), Paár Márk (19 pont, 4 szerzett labda), Eric Edward Cohill (13 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) és Takács Arnold (11-11 pont és pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) vezette Kaposvár a 13. percben már jobban állt ellenfelénél, és volt már 10 pontos előnye is a félidő vége előtt - a nagyszünetben 7 pont volt a különbség a vendéglátó javára (48-41). A második félidőben aztán szinte végig 10-15 pont között mozgott a távolság, végül 9 ponttal nyertek a hazaiak (87-78) - hiába volt még hasznos a vendégeknél Káposzta Kristóf (13 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) és Tráser Nándor Zoltán (8 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) is.

14. forduló

Kaposvári KK U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 60-50 (19-8, 12-18, 16-9, 13-15)

A kaposváriak szombati összecsapása is hullámzó volt. Itt az első negyed második felében ezúttal a KKK tudott 10 pont fölött fórba kerülni (19-8), amit utána 5-re faragtak a Körmendi Bence (15 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Cserkó András (6 pont, 9 pattanó, 5 blokk, 3 szerzett labda) és Lukács Döme (15 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezette vendég kecskemétiek. A fordulás után is jól tartotta magát egy idei a KTE, de a harmadik negyed második fele egyértelműen a hazaiaké volt, akiknél sok volt a hasznos teljesítmény, közülük is kiemelkedett ezúttal a Paár Márk (18 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda)-Takács Arnold (9-9 pont és pattanó, 6 gólpassz) duó. Körmendi triplájával ugyan 12 pontra csökkent a különbség a záró játékrész előtt (47-35), és a 36. percben megint csak 5 pont volt a két együttes közötti differencia (52-47). Ekkor azonban megint robbantottak a hazaiak, és végül 10 pontos sikert arattak (60-50).

7. forduló

Atomerőmű SE U20 - OSE Lions U20 96-65 (32-13, 21-23, 18-14, 25-15)

A két kaposvári mérkőzésnél sokkal simább összecsapást vívott egymással az ASE és az OSE. A paksiak az első negyedben 20 pont közeli előnybe kerültek, majd fórjukat két játékrészen keresztül tartották, végül pedig megnyomták az utolsó 10 percet, így lett közte 31. Az ASE legjobbjai Dorogi Gergő (29 pont, 10 pattanó), Verasztó Péter (12 pont, 8-8 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Pajor Dávid (12 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) és Renkecz Máté (17 pont, 6 pattanó) voltak. A túloldalon csak Matajsz Bence (13 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) hozott ilyen szintű teljesítményt, rajta kívül Galló Róbert Richárd (14 pont, 4 pattanó) és Varga Tamás (13 pont, 6 pattanó) jutottak még 10 pont fölé.