Férfi NB I B: A hét nyertesei a BKG, a Nyíregyháza és a Vasas, valamint a Vásárhely, az Óbuda és az Újpest
21
2020
2020. október 21.  |  19:09
A BKG két fővárosi csapatot győzött le: előbb a MAFC-ot otthonában, majd a TF-BP együttesét idegenben. A Nyíregyháza hét közben az MTK pályáján, hét végén pedig a veretlenek rangadóján, odahaza, a Salgótarján ellen diadalmaskodott az NB I B piros csoportjában. A Vasas két hazai sikerrel őrizte meg veretlenségét, de némiképp meglepő módon a TF-BP együttesének hétközi magabiztos legyőzése után csak "vért izzadva" tudta felülmúlni a Nagykőröst. Két vereség után megszerezte első győzelmét a Veszprém, a MAFC viszont nagyon érzi meghatározó játékosa, játékosai hiányát. A zöld csoportban tovább menetel a Hódmezővásárhely, az Óbuda és az Újpest, viszont megtorpant az ígéretesen indító, de Hódmezővásárhely után Pápán is "elvérző" újonc, a Pénzügyőr.

3. forduló

MTK-Elite Basket - HÜBNER-Nyíregyháza Blue Sharks 60-67

Az első félidőben pontosabban kosarazó vendég nyíregyháziak elsősorban Emanuel Ubilla (17/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), dr. Mohácsi Máté (16/6 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Tóth Gergely (13 pont, 3 eladott labda) és Szobi Dániel (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes játéka révén szünetig 10 pont fölötti előnyt szereztek. A harmadik negyed közepén 6 pontra felzárkózott a Jakab Péter (21/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Hegedűs Attila (13/3 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) kettős vezette MTK, ám ekkor egy 7-0-laé ismét megnyugtatóvá tették előnyüket a szabolcsiak. Ez azonban nem törte meg vendéglátókat, akik a 28. és a 33. perc között egy 14-2-es rohamot "kivágva" 1 pontra feljöttek. Fordítani azonban nem tudtak: a hajrában az igazán kritikus pillanatokban a vendégek voltak higgadtabbak, így végül 7 ponttal nyertek Törökbálinton.

MEAFC-Miskolc - Nagykőrösi Sólymok KE 87-82

A színvonalas első félidőben a valamivel jobban, pontosabban játszó hazai gárda Kozák Márton (26 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Homoki Donát (17/6 pont, 5 lepattanó) és Lippai Szabolcs (13 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével 6 pontos előnyre tett szert. A harmadik negyedben feljavult védekezésének, valamint Molnár Miklós (28/15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Fehér Péter (17 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Lakosa Ákos (17 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) ponterős játékának köszönhetően a Nagykőrös ledolgozta hátrányát, s 60-60-ról kezdődhetett a záró etap. Ebben sokáig fej-fej mellett haladtak a felek: úgy két és fél perccel a befejezés előtt még 79-77-re a Nagykőrös vezetett, ám ekkor egy 9-0-s két perccel a lepattanócsatát 43-30-ra megnyerő MEAFC eldöntötte a meccset a maga javára.

Bajai Bácska FKE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 90-84

Az első félidőben a remek napot kifogó Jakab Péter (33/21 pont - 7/9 tripla -, 13 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Pongó Martin (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Milos Vukicsevics (18 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és Goldring József (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével a Baja kézben tartotta az irányítást. A szünet után védekezésén javítva csökkentette hátrányát a Madár András (26/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Szabó Péter (19/12 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz)-Nebojsa Dukics (14/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda)-Orgona Gergő (10/6 pont, 8 lepattanó) kvartett vezette Veszprém. A záró etap közepére visszaállt a szünetbeli 9 pontos hazai vezetés, ám ekkor egy 7-0-lal két és fél perccel a befejezés előtt 2 pontra feljött a Veszprém. A hajrában aztán újítani tudtak a hazaiak, s végül megnyerték a színvonalas találkozót.

Vasas Akadémia - TF-BP 93-75

Bár a meccs elején a főként Somogyfoki Péter (18/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Kerkai Ákos (14/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) és Kutrovich Bence (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) találataira támaszkodó vendégek triplákkal alaposan megszórva a Vasast 11-2-re elhúztak, végeredményben, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott végül biztos, csaknem 20 pontos győzelmet Kelenföldi Domonkos (20/9 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk), Farkas Attila (14/9 pont, 9 gólpassz), Radics Gerzson (13/6 pont, 6 lepattanó) és Barócsi Ádám (10 pont) vezérletével az ellenfelét lepattanózás tekintetében 44-30-ra felülmúló vendéglátó.

BKG Príma Akadémia - MAFC 95-67

Polgárdy Ádám (20/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) két triplájára építve 8-2-es "repülőrajttal" kezdett a legtapasztaltabb kosarasát, Tóth Pétert továbbra is nélkülöző MAFC, majd rendezték soraikat, s feljöttek a hazaiak. A második szakaszt megint a fővárosiak kezdték jobban, ám a 12. és a 15. perc között egy 15-4-et "repesztve" fordított a főként Nagy Botond (22/18 pont, 3 lepattanó, 10 gólpassz), Admir Radoncic (17 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Armaghani Ármin (11/3 pont, 4 lepattanó), Reizer Roland (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Szeleczki István (10 pont, 2 blokk) eredményes, hatékony játékára alapozó BKG, amelynél még Nagy Benedek (6 pont - 8 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 11 gólpassz) teljesítményéről is feltétlenül szólni kell. A félidő hajrája valóságos kosáresőt hozott, 6 pontos hazai vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A második félidőt 6-1-gyel kezdve gyorsan feljött 1 pontra a MAFC. Fordítani azonban nem tudott, s a negyed közepén állandósult egy 5 pont körüli BKG-vezetés. A szakasz hajrájában aztán a hazaiak egy 7-0-lal 10 pont fölé növelték előnyüket. Lendületben maradt, s egy 9-2-vel közel 20 pontosra növelte előnyét a BKG, ám a szakasz közepéhez közeledve egyik legjobbja, Radoncic kipontozódott. Ez sem törte meg a vendéglátó lendületét, a MAFC viszont szétesett: a szakasz első felét 18-4-re hozva csaknem 30 pontosra növelve előnyét a BKG végül nagy különbséggel nyerte a találkozót, amelyen ellenfele csak a harmadik negyed közepéig tudta vele tartani a lépést. A MAFC-ból csak a már említett Polgárdy jutott 10 pont fölé, mezőnymunkájáért még Lakits András (8/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) emelhető ki, bár nála azért a sok eladott labda ront az összképen.

4. forduló

HÜBNER-Nyíregyháza Blue Sharks - Salgótarjáni KSE 74-62

Bő egy félidőn át tartotta a lépést a veretlenek csatájában a főként Molnár Marcell (11/3 pont) és Valentino Karanfilovski (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 lepattanó és gólpassz) pontjaira alapozó Salgótarján a Nyíregyházával. A 23. percben még csupán 5 pont volt a különbség a felek között, ám ekkor "robbantott", s egy 20-5-ös 7 perccel gyakorlatilag eldöntötte a meccset a maga javára az Emanuel Ubilla (18/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-dr. Mohácsi Máté (12 pont)-Bus Iván (11/3 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Szobi Dániel (10/6 pont, 6 lepattanó)-Tóth Gergely (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) ötösfogat "húzta" szabolcsi legénység, amely 20 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ennek közepén közel 30 pontosra növelte előnyét a Nyíregyháza, s bár a hajrában az utolsó pillanatig küzdő nógrádi legénység egészen tisztesre "kozmetikázta" vereségét a hazai cseresorral szemben, igazán szorossá tenni a találkozót nem volt esélye. A Sömenek Martint 7 ponton és 6 lepattanón tartó hazaiak a 23. és a 36. perc között bemutatott 33-10-es "erődemonstrációval" eldöntötték, s összességében biztosan nyerték a rangadót.

TF-BP - BKG Príma Akadémia 73-97

Már a szoros első negyedben is - ha szűken is, de - jobbára a vendégek vezettek, akik a második etap első felében egy 13-2-es rohamot "kivágva" megugrottak, s megnyugtató, "tízen túli" előnyt szereztek szünetre. A harmadik negyed nagy dobópárbajából is a Nagy Benedek (23/21 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Admin Radoncic (22 pont, 5 lepattanó), Nagy Simon (15/9 pont, 4 gólpassz), Nagy Botond (13/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 11 gólpassz) és Buzás Bence (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) vezette szigetszentmiklósi együttes jött ki jobban, s a záró etap előtt lényegében eldöntve a meccset 20 pontos előnyre tett szert. A BKG - biztos, ami biztos - a negyedik negyedet is "elvitte", így minden szakaszt megnyerve a vártnál jóval biztosabb győzelmet aratott a leginkább Timkó Norbert (17 pont, 7 lepattanó, 3 blokk), Kerkai Ákos (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Somogyfoki Péter (12/9 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz) jó és eredményes játékára építő TF-BP otthonában.

Bajai Bácska FKE - MEAFC-Miskolc 101-88

Három negyeden át a vendég borsodiak Kozák Márton (22/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Montai Márton (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Lippai Szabolcs (14 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Homoki Donát (11/3 pont, 7 lepattanó) és Kozák Bertalan (10/6 pont, 4 lepattanó) jóvoltából tartani tudták a lépést vendéglátóikkal. A záró etapot indító 12-2-es 4 percének - amellyel közel 20 pontosra növelte előnyét -, valamint Jakab Péter (22/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Goldring Gergő (19/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Milos Vukicsevics (17 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Dániel (14/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és dr. Ágfalvi Bálint (12/6 pont, 4 lepattanó) ponterős, jó játékának köszönhetően azonban a Baja eldöntötte a találkozót a maga javára az utolsó pillanatig szívósan küzdő miskolciak ellen.

MAFC - NKA Pécs 68-72

Bordács Soma már a szünetben 21 pontos, 13 lepattanós dupla-duplánál járt, s az ő remeklése révén 40-27-re vezetett a szünetben a MAFC. Térfélcsere után rendezték soraikat a baranyaiak, s ekkor már Bordácsot is jobbak "féken tartották", ráadásul támadásban is sokkal hatékonyabbak lettek - a negyedben éppen annyi pontot szereztek, mint az első félidőben, így a záró etap előtt a maguk javára fordították az állást. Lendületben is maradtak: a záró etap közepén főként Váits Olivér (17/15 pont, 4 lepattanó), Benke Krisztián (15/9 pont, 7 lepattanó), Rosic Uros (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Lados Erik (11/9 pont) kosaraival 11 ponttal vezettek. A Tóth Péter mellett e mérkőzésen másik alapemberét, Lakits Andrást is nélkülöző MAFC ezúttal - ellentétben a hétközi, BKG elleni meccsel - felállt a "padlóról", s nagyot hajrázva egy 13-4-gyel 2 pontra feljött, fordítani azonban nem tudott. Bordács végül - 8/18-as büntetőzés mellett - 29 ponttal és 21 pattanóval zárt, rajta kívül Polgárdy Ádám (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) érte el a 10 pontot, Csapai Péter pedig 9 ponttal - 10 mezőnykísérletből - és 11 lepattanóval zárta a találkozót. A pontjai csaknem két harmadát triplából szerző NKA Pécs a hármasokat (3/18, 16,66%, ill. 15/38, 39,47%) és a büntetőket (21/39, 53,8%, ill. 7/10, 70%) is jóval hatékonyabban értékesítette, mint a hazaiak.

Vasas Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 58-56

A vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött a bajnokságot remekül kezdő Vasas, amely egy kemény, küzdelmes meccsen a látványos nyitó etapot megnyerte ugyan, a két középső szakaszban azonban összesen 17 pontot "kapart" össze, s a remekül védekező, elsősorban Mester Márk (12/6 pont, 7 lepattanó) és Jókai Mátyás (11/3 pont) találataira építő Nagykőrös a záró etap előtt 3 ponttal vezetett. Ugyanez volt a helyzet három és fél perccel a befejezés előtt is, ám ezt követően csak a Radics Gerzson (11/3 pont, 11 lepattanó)-Kelenföldi Domonkos (11/3 pont, 8 lepattanó) kettős vezette hazai gárda talált be - a nyerő duplát Debreceni Dániel (9 pont, 4 lepattanó) szerezte, s hazai oldalon még Moravcsik Áron (6/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz) dicsérthető. Volt esélyük fordítani a vendégeknek, de a találkozó legvégén Mácsai Károly (8 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) nyerőnek szánt triplája célt tévesztett.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - PVSK-Cargate 85-74

A páratlan negyedekben nyújtott kimondottan hatékony, eredményes támadójátékának, azon belül pedig Madár András (26/15 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda), Futó Balázs (22 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Péter (18/6 pont, 3 eladott labda, 11 gólpassz) és Orgona Gergő (18/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) eredményességének, no meg a 41-27-re megnyert pattanózásnak köszönhetően egyik kulcsjátékosa, Nebojsa Dukics nélkül is biztosan győzte le a Veszprém a Riskó Dávid (21 pont, 3 eladott labda)-Mándity Markó (16/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Erdei Ádám (12/6 pont, 9 lepattanó)-Laufer Gergely (11/3 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda) kvartett vezette PVSK fiatalokat.

3. forduló

EKE Eger KOK - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 72-74

A végig szoros találkozó utolsó percére még a Szabó Martin (19/15 pont - 5/6 tripla -, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Steier Krisztián (13/9 pont - 3/4 tripla -, 6 lepattanó)-Papp Bendegúz (12/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette, kiválóan triplázó (13/23, 56,5%) egri legénység fordult 3 pontos előnnyel. A végjáték azonban a leginkább Horváth Ádám (16/6 pont, 7 lepattanó), Berneczei László (12 pont, 3 lepattanó), Bakon Csanád (10/6 pont) és Lógár Bence (10 pont, 8 lepattanó) pontjaira alapozó vendég győri csapaté volt. A "végső csapást" nem ők, hanem a rutinos, azt megelőzően a mezőnyből csupán egyszer kísérletező Kertész Dániel mérte az egriekre egy tripla formájában.

Vásárhelyi Kosársuli - Pénzügyőr SE 94-71

Minden negyedet megnyerve, már szünetre közel 20 pontos előnyt szerezve vette el simán Rostás Imre (18 pont), Molnár Bence (15 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Bálint Erik (14/6 pont, 4 lepattanó) eredményességére építve a Hódmezővásárhely az ezúttal Szálas Gábor (15/9 pont, 5 lepattanó), Kovács Soma (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Horváth Csanád (11 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Baranyi Péter (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaira alapozó újonc Pénzügyőr veretlenségét.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Ceglédi KE 82-101

A remek, 28-9-re megnyert második negyedének, egységes csapatjátékának, azon belül pedig nagyrészt Tóth Zoltán (18/9 pont), Fekete Viktor (17/12 pont, 4 lepattanó), Kevin Swanson (13 pont, 8 lepattanó), Várbíró Gergő (12/3 pont, 6 gólpassz) és Szabó Norbert (10/3 pont, 9 lepattanó) ponterősségének, no meg a 41-32-re nyert pattanózásnak köszönhetően tudott nyerni a Cegléd a Drahos Gábor (30/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda)-Jake Martin (22/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Pöstényi Zoltán (14/6 pont, 6 lepattanó) trió vezette Tiszaújváros otthonában.

SMAFC - Békési SzSK 59-84

Az első negyedet még megnyerte a vérbeli irányító nélkül felálló, nagyrészt Bakk Krisztián (22/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Kovács Benedek (18 pont, 7 lepattanó) és Simon Balázs (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) találataira támaszkodó SMAFC. Ezt követően azonban átvette az irányítást a hosszú "országjárás" után fokozatosan magára találó Békés, amely egységes csapatjátékot nyújtva, a páros negyedekben egyértelmű fölényben játszva, Hargitai Krisztián (17/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Danijel Krsztics (12/9 pont, 3 lepattanó), Frikker Marcell (12 pont, 3 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Cvijin Patrik (11/9 pont, 9 lepattanó) és Vass Dominik (11/9 pont, 4 lepattanó) vezérletével biztosan győzött.

4. forduló

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 93-75

A második negyed közepéhez közeledve még 3 ponttal a Horváth Ádám (18/9 pont, 9 lepattanó)-Bakon Csanád (17/15 pont)-Berneczei László (10 pont, 6 lepattanó) trió vezette vendég győri csapat állt jobban egy olyan mérkőzésen, amely - többek között - két "nehéztüzér" rendkívül magas színvonalú dobópárbaját hozta. A 15. és a 18. perc között a jórészt Varga Zalán (27/21 pont, 6 lepattanó), Molnár Bence (16 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Varga Ádám (14/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Béres Nándor (12/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) ponterősségére alapozó hazaiak egy 19-0-s roham formájában "döntő csapást" mértek a kisalföldi alakulatra. Hazai részről Varga (7/7), a vendégektől pedig Bakon (5/5) is hibátlanul szórta a hármasokat!

Újpest-MT - EKE Eger KOK 109-64

Minden negyedet megnyerve hozta elsősorban Csaba György (25/3 pont, 6 lepattanó), Horváth Ákos (18/3 pont, 4 lepattanó), Darion Rackley (15/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Ondima Olivér (15/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Kelemen Balázs (12/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) jóvoltából az eddigi eredmények alapján papírforma jellegűnek mondható sima győzelmet az lepattanózást 53-33-ra nyerő Újpest a leginkább Szicsák Bence (13 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Ungi Keve (10 pont) találataira támaszkodó, továbbra is tartalékos egri együttes ellen.

DEAC U23 - Óbudai Kaszások KA 66-92

A 24-12-re megnyert első negyedével alapozta meg magabiztos sikerét jórészt Steve Rosemond (18/6 pont, 4 gólpassz), Varga Dániel (15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Puszta Dávid (13/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Vámos László (11/3 pont, 5 lepattanó) és Horváth Márton (11 pont, 8 lepattanó) eredményes, jó játéka révén az Óbuda. A hazaiak elsősorban a mezőny legeredményesebb játékosa, Pollák Balázs (24/3 pont, 11 lepattanó, 6 eladott labda), valamint Fábián Szabolcs (12/3 pont, 4 lepattanó) és Csikai András (10/3 pont, 4 lepattanó) jóvoltából a második szakasztól már egyenrangú ellenfelei voltak a fővárosiaknak. A Kaszások azonban összességében minden negyedet megnyerve nyert simán az erősen tartalékos DEAC-fiatalok otthonában.

Conoil Motax KC Pápa - Pénzügyőr SE 88-66

Végig kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a remek dobóformát kifogó Horváth Attila (25/21 pont - 7/8 tripla -, 4 gólpassz), Kiss Kornél (15/9 pont), Sonyák Béla (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 szerzett labda), Erdei Márk (13/3 pont) és Murai Gábor (10 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével a Pápa a bajnokságot 2 győzelemmel kezdő Pénzügyőr csapatát, amelyből csak Szálas Gábor (22/6 pont, 5 lepattanó) és Koflanovics Kristóf (11/9 pont) jutott 10 pont fölé.

Ceglédi KE - SMAFC 93-46

Minden negyedet megnyerve, különösen a 25-4-re megnyert második negyedben nagy fölényben játszva aratott légiósa nélkül is nagy különbségű, sima győzelmet jórészt Csák Bence (18/12 pont), Csákvári Csaba (15 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk), Nárai Bence (14/3 pont, 7 lepattanó), Hegedűs Gergely (14/3 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz) és Fekete Viktor (13 pont) találataira alapozva a Cegléd a Simon Balázs (13/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Heiszenberger Norbert (10/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Németh Márk (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) trió vezette, még a szokottnál is tartalékosabb SMAFC ellen.