U20: A Falco legyőzte a Szedeákot
19
2020
2020. október 19.  |  11:25
Egyetlen mérkőzést játszottak mindössze a hétvégén a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokságban - a Falco fogadta a Szedeákot és nyert egy hullámzó mérkőzés végén.

5. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Szedeák U20 91-78 (24-13, 25-18, 20-35, 22-12)

A találkozó első felében a Gosztola Gábor Donát (16 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Rédei Péter (22 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) és Nárai Gergely András (19 pont, 4 pattanó, 6 szerzett és 4 eladott labda) vezette szombathelyiek irányítottak, 18 ponttal vezettek a nagyszünetben (49-31). A fordulás után nagyot változott a játék képe: a Szedeák nagyrészt Káposzta Kristóf (22 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Balogh Szilárd (11 pont, 7 pattanó, 9 eladott labda) és Kass Ferenc (13 pont) kosaraival a 24. perctől kezdve kezdte egyre jobban megközelíteni ellenfelét, a záró 10 perc előtt már csak három pont volt a hátránya (69-66). A negyedik negyed elején még lőtávolon belül tartotta magát a Szedeák, de a Rédei-Nárai duó pontjainak köszönhetően végig előnyben volt a Falco, amely a végén nagyobb izgalmak nélkül, 13 pontos sikert aratott.

A felnőtt mezőny koronavírus problémái miatt a 6. és a 7. fordulóban sem lesz több U20-as mérkőzés, mint az elmúlt héten volt: hét közben, szerdán egyetlen meccset rendeznek majd, míg hétvégén két összecsapást fognak lejátszani.