U20: Eddig hibátlan a DEAC
13
2020
2020. október 13.  |  19:55
Elkezdődött a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság is, amelyből a férfi A csoporthoz hasonlóan három csonka fordulót játszottak le eddig - nyolc esetben a férfi mérkőzések utánpótlás megfelelőit, az egyedüli különbség az, hogy az első fordulóra kiírt OSE Lions - Sopron KC helyett a harmadik fordulós Falco - Sopront tartották meg az U20-ban. Az eddigi 9 összecsapásból természetesen nem lehet túl sok következtetést levonni, de ki kell emelni a debreceni fiatalokat, akik eddig három mérkőzésből hármat nyertek, ezzel vezetik a tabellát.

1. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Kaposvári KK U20 78-64 (26-16, 21-17, 15-18, 16-13)

A Cserkó Krisztián (28 pont, 6 pattanó), Körmendi Bence (20 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Nagy Joel (20 pont, 5-5 szerzett labda és gólpassz) vezette hazaiak már az első negyedben 10 pontos vezetést szereztek a Kaposvár ellen, és innentől nem tudták igazán szorossá tenni a mérkőzést a vendégek. Puska Bence (17 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Takács Arnold (16 pont, 7 pattanó) voltak a somogyiak legjobbjai, de 10 ponton belülre egyetlen egyszer került a különbség, a negyedik negyed első felében - az ezt megelőző periódust leszámítva végig magabiztosan tartotta előnyét a házigazda.

DEAC U20 Kosárlabda Akadémia - Atomerőmű SE U20 90-71 (24-21, 27-11, 23-20, 16-19)

Már az első negyedben is végig vezetett Jesper Gustavson együttese, amely a második felvonásban el is döntötte a maga javára a mérkőzést, végül majdnem 20 pontos sikert aratott. A DEAC 66-41-re nyerte a lepattanózást a Kovács Ákos Bence (34 pont, 11 pattanó), Balázsi Soma Bence (12 pont, 20 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Csikai András (4 pont, 13 pattanó) trió vezetésével, mellettük pedig Kurucz Ádám (8 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz), Kiss Kolos (9 pont, 9 pattanó) és Ságodi Róbert (16 pont, 4 gólpassz) is kifejezetten hasznosan kosaraztak. A vendégeknél Pupp Bence tripla-duplát ért el (14 pont, 12 pattanó, 10 gólpassz), Verasztó Péter (17 pont), Kalmár Viktor (13 pont, 9 pattanó) és Renkecz Máté (8 pont, 7 pattanó) révén segítsége is volt, de nem elég.

2. forduló

Sopron KC U20 - Jászberényi KSE U20 100-63 (26-16, 27-14, 24-16, 23-17)

A Sopron Schöll Richárd (19 pont, 13 pattanó), Csendes Péter (18 pont, 7 gólpassz), Vámosi Dávid (10 pont, 5 szerzett labda), Csátaljai Péter (16 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Hajnal Kristóf (17 pont, 6 pattanó) vezetésével végig irányította a Jászberény elleni találkozót, nagyon könnyed sikert aratott. A vendégeknél Szőke Péter Soma (24 pont, 8 pattanó) és Kaszás Márton (18 pont, 12 pattanó) voltak a legjobbak, de a végül 37 pontos hazai sikernek maximum csak a mértékén tudtak változtatni, a tényén nem.

Szolnoki Olaj KK U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20 46-84 (20-22, 6-27, 12-17, 8-18)

A Sopronéhoz hasonlóan sima győzelmet szerzett a DEAC is a második fordulóban, miután a hajdúságiak a második negyedben 21 pontot vertek a Szolnokra, és ezzel el is döntötték a mérkőzést - végül 38 ponttal győztek. A hazaiaknál Csornai Bence (21 pont, 6 pattanó) kiemelkedett, Nyerges Zalán pedig hasznos volt (7 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda). A túloldalon viszont jóval több volt a jó teljesítmény: Kiss Kolos (14 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz) sokoldalúan kosárlabdázott, mellette Kovács Ákos Bence (18 pont), Kurucz Ádám (13 pont) és Czermann Patrik Ákos (13 pont, 8 pattanó) is jól játszottak, és a Csikai-Balázsi duó is hozzátette a magáét a sikerhez.

Atomerőmű SE U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 115-59 (28-14, 27-11, 26-19, 34-15)

Ez volt az eddig lejátszott 9 mérkőzés közül a legsimább: a paksiak végig domináltak az összecsapás során, ennek pedig egy 56 pontos győzelem lett a vége. Pupp Bence másodjára is majdnem tripla-duplázott (26 pont, 11 pattanó, 9 gólpassz), Kalmár Viktor (23 pont, 11 pattanó) és Dorogi Gergő (18 pont, 6 pattanó) is nagyszerűen játszottak, és még a Renkecz Máté, Arnold Botond, Kozma Péter trió is eljutott fejenként legalább 10-10 pontig. A túloldalon Körmendi Bence (20 pont, 7 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Nagy Joel (13 pont) mellett most Botka Botond (11 pont) volt még jó, de a nyitó napi győzelem után ezúttal nem volt esélye a Kecskemétnek.

3. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Sopron KC U20 102-52 (18-10, 26-14, 35-16, 23-12)

Ez is egy nagyon sima összecsapás volt, a szombathelyi utánpótlás 50 pontos verést mért a soproniakra. A hazaiaknál a pontok szépen eloszlottak, a leghasznosabbak Takács Zsolt (14 pont, 17 pattanó) és Gosztola Gábor Donát (13 pont, 7 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda) voltak. A vendégeknél Hajnal Kristóf volt a legeredményesebb (14 pont), VAL alapján pedig Nyikos Barnabás a leghatékonyabb (7 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), de óriási különbség volt a két együttes között.

Atomerőmű SE U20 - Szolnoki Olaj KK U20 93-81 (26-21, 21-15, 26-28, 20-17)

Az első negyed első felében még a vendég szolnokiak vezettek, ezt követően azonban folyamatosan vette át az irányítást az ASE, amely egy negyed után öt, a félidőben 11, a harmadik negyed közepén pedig már több mint 20 ponttal is vezetett. A Szolnok még a harmadik felvonásban visszakapaszkodott 9 pontra, de igazán szoros meccset már nem tudott csinálni. A vendégeknél Gilszki Erik (29 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda) és Csomós Kristóf (22 pont, 5 gólpassz) voltak a vezérek, és sokkal több segítséget kaptak a társaiktól, mint a paksiak legjobbjai. Az ASE-nél azonban négy nagyon jó produkció is volt, így a többiektől kevesebb is elég volt: Kalmár Viktor (29 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Pupp Bence (23 pont, 9 gólpassz), Renkecz Máté (13 pont, 12 pattanó) és Pajor Dávid (17 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda) is kitűnő teljesítményt nyújtottak.

Jászberényi KSE U20 - Szedeák U20 61-64 (18-15, 14-17, 20-19, 9-13)

Végig kiélezett volt az összecsapás, amelyen jobban kezdett a Szőke Péter Soma (11 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 7 eladott labda), Kovács Vilmos (15 pont) és Kaszás Márton (12 pont, 8 pattanó) vezette Jászberény, de elhúzni nem tudott ellenfelétől. Az első félidő nagy részében üldözte ellenfelét a Polányi Kristóf (16 pont), Balogh Szilárd (13 pont) és Uros Slavcec (13 pont, 4 szerzett labda) fémjelezte Szedeák, de az első 20 perc végén át tudta venni a vezetést, a nagyszünetben pedig egál volt az állás. A fordulás után egy 7-0-val kezdett a vendég együttes, de gyorsan reagált a házigazda, fej-fej mellett haladtak a felek. Az egypontos hazai vezetésről induló záró felvonást szintén 7-0-val nyitotta a Szedeák, de megint reagált a Jászberény. Az utolsó percbe egyenlő állással ment bele a két csapat, a találkozót pedig Polányi triplája döntötte el.

A 17. fordulóból előrehozott találkozó

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 92-64 (24-10, 28-15, 20-16, 20-23)

A szezont 3-0-val indító hajdúsági alakulat az első 20 percben eldöntötte az összecsapás sorsát - a DEAC-nál leginkább Neuwirth Bence (20 pont, 6 pattanó), Balázsi Soma Bence (15 pont, 9 pattanó), a dupla-duplázó Kiss Kolos (10 pont, 10 pattanó), Czermann Patrik Ákos (14 pon, 6 pattanó) és Kurucz Ádám (10 pont) teljesítménye volt meghatározó, újfent sok emberre támaszkodhatott az együttes. A kecskemétiek a második félidőben már felnőttek a feladathoz, méghozzá leginkább Körmendi Bence (32 pont, 14 pattanó) révén. A KTE legjobbja azonban nagyon egyedül maradt ezen a találkozón, így nem volt esélye csapatának arra, hogy megszorongassa a jelenleg listavezető DEAC-ot.