Női Amatőr: a MAFC háromból háromnál jár
13
2020
2020. október 13.  |  10:17
"Repülőrajtot" vett a MAFC csapata a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában: a "műszaki alakulat" egy idegenbeli 8, majd hazai pályán, a Győr ellen kivívott 5 pontos siker után a múlt hétvégén Sopronban is nyerni tudott - ezúttal 4 ponttal. Az előző, csonka szezon győztese, a BKG is menetel: a szigetszentmiklósiak a magát egészen a hajráig jól tartó PINKK-PVSK otthonában diadalmaskodtak. Az előző évadban még zöld csoportos Nagykanizsa 21 pontos verést mért az erősen tartalékos Hepp-kupa győztes Ajkára, a szekszárdi fiatalok Gereben Lívia vezérletével szerezték meg első győzelmüket, a TFSE-MTK U23-as csapata pedig egy erődemonstrációval felérő 53 pont különbségű diadallal debütált. A zöld csoportban a Szeged hatalmas hajrával "elkapta" a Diósgyőr fiataljait, a Szombathelynek egy extra negyed elég volt a győzelemhez az ELTE Fortis otthonában. Nagy küzdelemben vették el a TFSE-MTK fiataljai az újonc Zsíros Akadémia veretlenségét, és az első meccséhez képest sokat javuló BKG II is nagy harcban maradt alul a kecskemétiekkel szemben.

Csata DSE - Bajai NKK 73-56

Bár a lepattanóharcot 51-42-re elveszítette, csapatként egységesebb volt, s jobban dobott, így összességében biztosan győzte le Szörényi Laura (15/12 pont), Angyal Nikolett (13 pont, 7 lepattanó), Gyöngyösi Janka (11 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Farkas Szonja (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), valamint a tripla-duplához közel záró Rakita Lili (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 11 gólpassz) vezérletével a 25%-kal (4/16) triplázó Csata a jórészt a Tamás Gréta (23/12 pont, 3 szerzett labda)-Pap Regina (12 pont, 16 lepattanó, 3-3 blokk, szerzett és eladott labda)-Kucsora Réka (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) trió kosaraira építő, s mindössze 18,4%-kal (7/38) triplázó Baját. Gólpasszok tekintetében 26-10-re múlta fölül a Csata riválisát - Rakita egymaga több asszisztot jegyzett, mint az egész vendég csapat.

NKA-Pécs-PEAC - DEAC 60-55

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 9 ponttal még a Mezei-Göttlinger Anna (18/12 pont, 5 lepattanó)-Vasas Orsolya (15/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette vendég debreceniek álltak jobban. A harmadik negyed végén 1 pontra feljöttek az elsősorban Habling Lara (22 pont - 25 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Laczkó Sára (12/3 pont, 3 szerzett labda) és Szűcs Luca (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) találataira támaszkodó hazaiak, akik a záró etap elején át is vették a vezetést. Ezt követően váltott vezetéssel haladtak a csapatok, másfél perccel a befejezés előtt döntetlenre álltak a felek, a végjátékot azonban a hazaiak bírták jobban. Érdekesség, hogy gólpasszok tekintetében a vendég debreceniek jócskán (13-5) felülmúlták a hazaiakat, aki ezt azzal tudták kompenzálni, hogy 26 labda eladásába "hajszolták bele" a debrecenieket, míg ők csupán 14 alkalommal veszítették el a játékszert. A DEAC vereségében a gyenge (14/26, 53,8%) büntetőzés is közrejátszott, a hazaiak jobban (15/21, 71,4%) céloztak a vonalról.

Sportdarázs-SMAFC - MAFC 57-61

A hazaiaktól fokozatosan elhúzva a harmadik negyed végére 13 pontos előnyt épített fel leginkább Hercze Szandra (14/12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Aradi Zsanett (14 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Horváth Enikő (11/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából a vendég MAFC. A fiatal soproniak azonban nem adták föl, hanem Karácsony Tamara (14/3 pont, 3 gólpassz), Szeli Kitti (13 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda) és Egresits Réka (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) vezetésével próbáltak a talán magukat már-már győzteseknek gondoló fővárosiak nyomába eredni. Másfél perccel a vége előtt még 10 ponttal "ment" a MAFC, ám egy 9-1-es bő percet "repesztve" 2-re felzárkóztak a hazaiak. Végül Horváth E. két büntetővel bebiztosította a vendég együttes sikerét.

Kanizsai Vadmacskák SE - Ajka 81-60

Félidőben még 2 ponttal vezetett, s a harmadik etap után is csak 3 pontos hátrányban volt az erősen tartalékos, Nagykanizsára mindössze 7 játékossal érkező, több kulcsemberét nélkülöző, elsősorban Lendér Lilla (17 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Székely-Horváth Zsuzsanna (13/6 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda) és Abaházy Anna (10 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) eredményességére építő Ajka. A záró szakaszra aztán elfogyott az erő az Ajkánál - a hazaiak Zsámár Panna (22/18 pont), Baa Dominika (21 pont, 5 lepattanó, 11 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Jurkó Noémi (14 pont, 4 lepattanó) vezérletével felőrölték ellenfelük ellenállását. A lepattanóharcot 49-33-ra az Ajka nyerte, ám ezt ellensúlyozandó, a szerzett (16-5) és az eladott (7-22) labdák tekintetében sokkal jobb volt a Nagykanizsa.

PINKK-PVSK U23 - BKG Príma Akadémia 55-73

33 percig remekül tartották magukat a Jáhni Zsófia (20/3 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda)-Tenyér Zsófia (14/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz)-Kovács Kitti (12 pont, 5 lepattanó) trió vezette baranyai fiatalok, ekkor csupán 5 ponttal vezetett a BKG. A 33. és a 38. perc között aztán egy 15-3-as rohammal eldöntötte a meccset, s végül Raus Vivien (18/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Aldazabal Laura (17 pont, 16 lepattanó), Lakatos Dóra (11/9 pont, 4 lepattanó) és Nyulasi Barbara (10/6 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz) találataira támaszkodva közel 20 ponttal nyert a vendég együttes.

MTK-TFSE - BEAC Újbuda 100-47

Az első 3 negyed nagyon egyoldalú játékot hozott, 30 perc után közel 60 ponttal vezettek Szeitl Vanessza (30/21 pont, 6-6 gólpassz és eladott labda), Karlócai Julianna (14/12 pont, 17 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Dömötör Petra (14/9 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda), Miháczi Diána (13 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Vincze Virág (10/6 pont, 4 lepattanó) eredményességére alapozva a hazaiak. A záró etapra kiengedtek a vendéglátók, az erősen tartalékos BEAC ezt a szakaszt megnyerte, de az együttesből senki nem érte el a 10 pontot. Három játékos jutott el 9 pontig, a teljesítmény indexek tekintetében mégis Nagy Henriett (8/6 pont, 8 lepattanó) bizonyult a legjobbnak a vendégektől.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Radobasket 88-53

Örömteli a magyar kosárlabda szempontjából, hogy a hosszú kihagyása után nyilván formába hozási céllal itt szereplő Gereben Lívia (22 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) vezette győzelemre a szekszárdi fiatalokat, s az ő hatékony játéka is kellett ahhoz, hogy 30 percig elég egyoldalú legyen a találkozó. Gereben két "szárnysegédje" Miklós Melinda (18/9 pont,  3 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 gólpassz) és Holcz Rebeka (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) volt. A feladathoz csupán a záró szakaszban felnövő vendégektől egyedül Gróf Tímea (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

DVTK Miskolc U23 - Szolnoki MÁV SE 70-66

A végig szoros, kiélezett, s színvonalas találkozón a hazaiak csupán egyetlen negyedet nyertek meg, de a 16-8-ra "behúzott" harmadik etapnak, valamint nagyrészt Frindt Nikolett (30/12 pont, 11 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz), Bacsó Zsófia (17/3 pont, 6 lepattanó), és Vég-Dudás Anna (10-10 pont és lepattanó - 11 mezőnykísérlet) eredményességének, továbbá a 39-28-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően legyőzték a szünetben még 4 ponttal ellenfele "előtt járó", Emel Gyöngyi (23/6 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Munkácsi Adél (22/6 pont, 4 lepattanó) kettős vezette szolnoki együttest.

TFSE-MTK U23 - Kecskeméti KC 63-46

A leginkább Burján Bianka (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Tasi Rebeka (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) ponterősségére építő vendégek kezdték jobban a találkozót, s 7 pontos előnyt szereztek az első negyedben. A második szakasztól átvették az irányítást, s Kelemen Barbara (20 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda), Vörösházi Jázmin (18/18 pont - 6/10 tripla -, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Takács Emese (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) vezérletével már szünet előtt fordítottak a hazaiak, akik térfélcsere után is lendületben maradtak - 7-0-lal kezdve a második félidőt 10 pont fölé növelték előnyüket, s végül biztosan győztek. Érdekesség, hogy a lepattanócsatát 51-46-ra a vendégek nyerték, ám az összességében simának mondható vereségükben közrejátszott, hogy ellentétben a hazai együttes 7/22-es (31,8%) triplamutatójával a vendégek nem szereztek hárompontos kosarat - igaz csak 6 alkalommal próbálkoztak -, és a büntetőket is nagyon gyengén (4/16, 25%) dobták.

Szolnoki MÁV SE - Tatai SE 70-43

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva aratott Emel Gyöngyi (14 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szabó Gréta (12/6 pont, 5 lepattanó) és Munkácsi Adél (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda) vezérletével sima, biztos győzelmet a Szolnok. A vendég tatai csapatból egyedül Szabó Berta (12 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) jutott túl a 10 ponton.

Szegedi KE - DVTK Miskolc U23 54-52

A kiegyenlített első szakasz után úgy tűnt, hogy a pontosabban játszó, esélyesebbnek tűnő vendég együttes Frindt Nikolett (16/6 pont, 6 lepattanó, 11 eladott labda), Oláh Fruzsina (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Bacsó Zsófia (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) vezérletével ellenfele fölé kerekedik, hiszen a küzdelmes találkozó harmadik negyede után 7 ponttal vezetett, sőt a 32. percben 8 egységnyi volt az előnye. A Szeged azonban a 32. és a 38. perc között egy 14-2-es "részhajrával" átvette a vezetést, s végül a mindössze 18 percet a pályán töltve dupla-duplát elérő Balatoni Zoé (13 pont, 10 lepattanó), Perényi Lídia (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Horváth Gréta (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 8 szerzett, 5 eladott labda) eredményessége révén bravúros győzelmet aratott.

ELTE Fortis - Szombathelyi Egyetem 66-74

Parádés, 31-18-ra megnyert harmadik negyedének, valamint Szabó-Haklits Zsuzsanna (23/9 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda), Kovács Georgina (21/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz) és Balogh Viktória (14 pont, 4 lepattanó) hatékony, eredményes játékának köszönhetően tudtak nyerni a szombathelyiek a jól küzdő, Nagyi Tímea (14/3 pont, 14 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Darabos Vera (11/3 pont, 4 lepattanó)-Tarnai Klára (11 pont, 3 lepattanó)-Simoncsik Petra (9-9 pont és lepattanó - 11 mezőnykísérlet) kvartett vezette ELTE Fortis otthonában.

BKG Príma Akadémia II - Kecskeméti KC 61-66

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, ám a 25-13-ra "behúzott" harmadik etap, no meg Magna Glória (14/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3-3 gólpassz és eladott labda), Horváth Alexandra (14 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) és Fekete Adrienn (9/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes, jó játéka elég volt a tartalékos felállásban pályára lépő Kecskemétnek a győzelemhez a nyitó találkozón nyújtott teljesítményéhez képest sokat javuló, Kovács Virág (17/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) és Levente Zsófia (17/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezette BKG II otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - TFSE-MTK U23 60-62

A vendégek csupán egy negyedet nyertek meg, de a 20-14-gyel "elvitt" második etapnak, no meg Vörösházi Jázmin (18/15 pont - 19 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kelemen Barbara (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Takács Emese (10/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) eredményességének köszönhetően a 38. perc elején még 7 ponttal vezettek a TFSE-MTK fiataljai. A Tatár Hanna (20/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz)-Turi Eszter (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) kettős vezette hazaiak nem adták föl, s egy 6-0-lal 1 pontra felzárkóztak, fordítani azonban nem tudtak.

Dávid Kornél KA - Nyíregyházi Kosársuli 77-51

Minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban ellenfelénél egyértelműen jobban játszva aratott Balsay Rita (13/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Németh Bíborka (12/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Dorottya (11/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Balsay Anna (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével, lepattanózásban 51-37-re felülmúlva riválisát sima, magabiztos győzelmet a DKKA a játékot főként Lizák Kitti (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Kovács Orsolya (13/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) jóvoltából csak az utolsó 10 percben kiegyenlítetté tevő nyíregyháziak ellen.