Női Amatőr: A Vasas után a Csatát is legyőzte a BKG
05
2020
2020. október 5.  |  11:07
Két, elvben rangadó jellegű mérkőzés megnyerésével kezdte az évadot az előző, csonka szezont veretlenül, a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának élén záró BKG csapata. A szigetszentmiklósiak előbb a Vasas, most hétvégén pedig a Csata fiataljait győzték le. A MAFC is veretlenül áll két forduló után. Hazai pályán javított a pécsi fiaskó után az Ajka, amely 20 pontos pécsi veresége után 20 ponttal győzte le a szekszárdiakat. A Bajának egy extra negyed elég volt a Vasas legyőzéséhez, a PEAC pedig a BEAC otthonában tudott nyerni. A legtöbb izgalmat a Sportdarázs-DEAC mérkőzés hozta, amely minimális különbségű vendég sikerrel zárult. A zöld csoportban a Szombathely simán verte a BKG II-t, a Törekvés színvonalas, fordulatos mérkőzésen győzte le a Kiss Lenke KA csapatát, az újonc Zsíros Akadémia pedig a Tata hazai legyőzése után Nyíregyházán is nyerni tudott.

MAFC - UNI-Győr SzESE 70-65

Hiába bizonyult messze a mezőny legeredményesebb játékosának a győri Rozmán Lilla (26/9 pont), hiába zárt dupla-duplával a volt válogatott Varga Zsófia (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 gólpassz), s hiába játszott eredményesen és hasznosan Ferenczi Kata (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), a csapatként egységesebb, "több lábon álló", s a lepattanózást 44-35-re nyerő MAFC az 5 ponttal elveszített első negyed után Hercze Szandra (18/12 pont), dr. Varga Barbara (16 pont, 9 lepattanó), Horváth Enikő (11/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Bozsó Katica (10 pont, 5 gólpassz) vezérletével átvette az irányítást, s a hajrában a kritikus pillanatokban rendre újítva ellenfele fölé kerekedett.

Sportdarázs-SMAFC - DEAC 44-45

Az első negyedben az erősen tartalékos soproniak 6 ponton tartották a vélhetően részben a hosszú utazás miatt is kicsit tompán kezdő debrecenieket. A küzdelmes, kiegyenlített második etapot követően magára talált a DEAC, amely leginkább Földvári Andrea (14 pont, 13 lepattanó) és Vasas Orsolya (8/6 pont, 5 lepattanó) jóvoltából a harmadik szakaszban több pontot szerzett, mint az egész első félidőben, s 4 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ebben új erőre kapott az elsősorban Szeli Kitti (13 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda) és Bakó Patrícia (10/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) pontjaira építő soproni együttes, amely két és fél perccel a vége előtt 3 ponttal vezetett. A végjátékban azonban a mezőny legjobbja, Földvári két büntetőjével, majd egy duplájával a vendégek a maguk javára fordították az összecsapást.

Csata DSE - BKG Príma Akadémia 55-74

Az előző évad, évadok alapján e találkozó ígérkezett a forduló rangadójának, s a harmadik negyed hajrájáig úgy tűnt, most is kiélezett mérkőzést vív egymással a két együttes. A nyitó etapot 7 ponttal "elvitte" a BKG, majd a roppant színvonalas második szakaszt 7-0-lal kezdve egyenlített a Gyöngyösi Janka (19 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Farkas Szonja (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) vezette Csata. A félidő hajrájáig fej-fej mellett haladtak a felek, de a hazaiak nem tudták átvenni a vezetést. A szünet előtti utolsó másfél percet aztán 8-2-re nyerve szünetre visszaállította az első negyed utáni különbséget a BKG. Szünet után sem lankadt a Csata, s a 29. percben 3 pontra megközelítette ellenfelét, a BKG folyamatos üldözése azonban felőrölte a hazai csapat erejét. A nagyrészt Raus Vivien (19/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Camesha Davis (19 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Kenyeres Anett (12/6 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő vendégek a 29. és a 36. perc között egy 22-0-s rohammal, 44-47-ről 44-69-re alakítva az eredményt döntötték el a maguk javára a találkozót, s biztossá tették győzelmüket.

Ajka - Atomerőmű KSC Szekszárd II 76-56

Kiköszörülendő a pécsi csorbát, a PINKK-PVSK otthonában elszenvedett 20 pontos veresége után az Ajka valósággal "nekiesett" a szekszárdi fiataloknak, s az első szakaszban 5 ponton tartva a megilletődött vendégeket 10 pont fölötti előnyt szerzett. A nyáron több kulcsjátékosát is elveszítő Hepp-kupa címvédő a folytatásban is kézben tartotta a játék irányítását, s a harmadik etap végére az Abaházy Anna (16 pont, 7 lepattanó)-Kalocsai Dorina (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Shirian Fatime (12 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Szabó Bettina (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Lendér Lilla (9 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) "ötösfogat", valamint a nagy mezőnymunkát végző Székely-Horváth Zsuzsanna (3/3 pont - 5 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével 20 pont fölötti előnyt szerzett. A negyedik negyedet ugyan megnyerték a vendégek, akiktől egyedül Miklós Melinda (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a kosárra, de nem tudták kétségessé tenni a 20 pontos veresége után 20 ponttal diadalmaskodó Ajka magabiztos győzelmét. Érdekesség, hogy a szerzett (4-13) és az eladott (25-14) labdák tekintetében ugyan sokkal jobbak voltak a vendégek, ám az Ajka a lepattanókat (49-40) és különösen a gólpasszokat (26-8) nézve jócskán felülmúlta a tolnai fiatalokat.

Bajai NKK - Vasas Akadémia II 74-63

A végig szoros, kiegyenlített első félidőt követően a remek, 23-9-re megnyert harmadik negyedének, Tamás Gréta (24/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Pap Regina (18 pont, 5 lepattanó) és Szöllősi Boglárka (13/9 pont, 6 lepattanó) ponterős játékának, valamint Kucsora Réka (9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 11 gólpassz) ügyes szervező játékának köszönhetően győzte le a Baja az elsősorban Kuncz Petra Laura (15 pont, 11 lepattanó) és Mudra Viola (10/3 pont, 4 gólpassz) találataira támaszkodó Vasast.

BEAC Újbuda - NKA-Pécs-PEAC 53-64

A harmadik negyedet leszámítva az ellenfelénél valamivel pontosabban kosarazó, csapatként "több lábon álló" vendég pécsi csapat Milica Popovics (24/3 pont, 12 lepattanó), Ilina Szelcova (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Habling Lara (11/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével győzte le a főleg Katona Boglárka (14/6 pont, 10 lepattanó) és Telek Noémi (12/3 pont, 7 lepattanó) kosaraira építő BEAC-fiatalokat.

Szombathelyi Egyetem - BKG Príma Akadémia II 96-38

A nagyon egyoldalú első félidővel a pattanózást végül 52-33-ra megnyerő hazaiak Püspöki Lotti (19/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (18/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Balogh Viktória (14 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Kovács Georgina (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) és Plózer Petra (10 pont, 4 lepattanó) ponterős, hatékony játéka révén gondoskodtak az izgalommentes második félidőről. Az első félidőben kissé megilletődött vendégek a harmadik negyedben az együttesből egyedüliként 10 pont fölé jutó Levente Zsófia (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével egyenrangú partnerei voltak a hazaiaknak, de a fölényes szombathelyi sikert nem tudták kétségessé tenni.

Nyíregyházi Kosársuli - Zsíros Akadémia Kőbánya 62-65

A fordulatos összecsapás első negyede után döntetlenre álltak a felek, majd a második szakaszban egyértelműen a Tatár Hanna (14/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 10 gólpassz)-Sándor Alexandra (14 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda)-Turi Eszter (13 pont, 7 lepattanó) trió vezette vendég együttes akarata érvényesült, szünetben 11 ponttal vezetett a Zsíros Akadémia. Fordulás után óriási fordulat állt be a játékban, nagyon összekapták magukat az elsősorban Kovács Orsolya (20/12 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) és Karakó Dorina (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó hazaiak, akik fordítottak, s minimális, 1 pontos előnyről kezdhették a záró szakaszt. Ebben végig fej-fej mellett haladtak a felek, két perccel a befejezés előtt 60-60 volt az állás. A végjátékban a vendégek voltak pontosabbak, így győztek, s ez azt jelenti, hogy az újonc kőbányaiak a második mérkőzésüket is megnyerték.

Törekvés SE - Kiss Lenke KA 78-71

A fővárosi derbin az első szakaszt a hazaiak, a másodikat a vendégek nyerték egyaránt 5 ponttal. A harmadik negyedet 9-0-lal kezdte a nagyrészt Szilvási Kincső (20 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Dobos Kira (19/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Egri Vivien (11/9 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Darázsi Dóra (11/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) kosaraira építő Törekvés, s a záró etapot 12 pontos előnnyel várhatta. Ennek elején azonban "feltámadt" az Ozsvárt Kata (19/15 pont)-Szabó Enikő (16/12 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz)-Nagy Andrea (11/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda)-Lajkó Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) kvartett vezette KLKA, amely egy szédületes 17-0-s 4 perccel fordított, s 5 ponttal meg is ugrott a "leblokkoló" Törekvés ellen. A hajrá azonban tartogatott még fordulatot: a hazaiak egy 8-2-vel visszaszerezték a vezetést, s az utolsó 7 percet végül 18-7-re nyerve ellenfelük fölé kerekedtek.