Női Amatőr: 20 pontos vereséggel kezdett a Hepp-kupa győztese
28
Sep
2020
2020. szeptember 28.  |  16:50
Múlt hét végén elkezdődtek a küzdelmek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A nyitányon egy nagy meglepetés született: bár több kulcsjátékos is távozott a Hepp-kupa győztes Ajkától, arra nem nagyon lehetett számítani, hogy az együttes 20 pontos vereséggel kezdi szereplését a PINKK-PVSK otthonában. A győriek a volt válogatott Varga Zsófia vezérletével nyertek nagy csatában Debrecenben, a MAFC pedig hullámzó meccset nyert meg Baján. Az előző évadban még zöld csoportos csapatok csatáját biztosan nyerte a Nagykanizsa a szekszárdi fiatalok ellen, a nyitány rangadójának vélt BKG-Vasas II mérkőzésen pedig a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszó hazai csapat nyert, méghozzá magabiztosan. A zöld csoportban a legtöbb izgalmat az ELTE Fortis-Törekvés összecsapás hozta, amelyen a szinte végig az eredmény, s ellenfelük után futó hazaiak a legvégén fordították a maguk javára a találkozót. A diósgyőri fiatalok remek harmadik negyedükkel nyertek Székesfehérváron. Az újonc Zsíros Akadémia a Tatát, a Nyíregyháza a pedig Kecskemétet győzte le simán.

PINKK-PVSK U23 - Ajka 77-57

Minden negyedet megnyerve, sikerét a záró etapban fölényessé téve arattak a Horváth Zsanett (20/3 pont)-Jáhni Zsófia (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk)-Pucz Eszter (10/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda)-Borbás Panni (10/3 pont) kvartett vezérletével meglepő(en sima), ugyanakkor teljesen megérdemelt győzelmet a baranyai fiatalok. A Hepp-kupa címvédő, a lepattanózást 40-32-re megnyerő vendég Ajkából Székely-Horváth Zsuzsanna (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Shirian Fatime (13 pont, 9 lepattanó) és Abaházy Anna (9 pont, 8 lepattanó) voltak a legeredményesebbek. Döntő volt ezen a találkozón, hogy míg a hazaiak kimondottan jól (7/15, 46,66%), addig a vendégek igen gyengén (3/15, 20%) dobták a hárompontosokat.

Csata DSE - Radobasket 72-40

Bár a vendégek - akiknél egyedül Kaluha-Guti Alexandra (10/6 pont, 3 eladott labda) érte el a 10 pontot - a triplákat és a büntetőket is jobban dobták, lepattanót pedig ugyanannyit szedtek, mint a Csata fiataljai, borzasztó gyenge (8/44, 18,18%) duplázásuk, valamint záró negyedük miatt több mint 30 pontos vereségbe futottak bele. A főként Toman Petra (17/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 2-2 blokk és gólpassz), Szörényi Laura (14/6 pont) és Gelei Karola (10 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építő hazai együttes győzelmét a 29-9-re megnyert záró etappal tette fölényessé.

DEAC - UNI-Győr SzESE 58-62

A végig kiélezett, szoros mérkőzésen bő két perccel a befejezés előtt csupán egyetlen pont volt a rutinos, volt válogatott Varga Zsófia (22/6 pont, 4 lepattanó), Baffy Fanni (15/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), valamint Ferenczi Kata (9/3 pont, 8 lepattanó) kosaraira alapozó győri csapat előnye a Mezei-Göttlinger Anna (12/9 pont, 5 lepattanó), Földvári Andrea (12 pont, 10 lepattanó) és Holinka-Miklós Hanna (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezette hazaiak ellen. Ekkor egy 6-0-lal megugrott a Győr, s bár a végén Mezei-Göttlinger révén egy triplával "közelített" a DEAC, fordítani már nem maradt ideje.

Bajai NKK - MAFC 55-63

Hihetetlen hullámzások jellemezték mindkét csapat játékát. Az elsősorban Hercze Szandra (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és dr. Varga Barbara (12 pont, 5 lepattanó) pontjaira építő vendég fővárosiak a második negyedet még 9 pontos előnyről, a záró etapot viszont már 7 pontos hátrányból várhatták a két középső etapban Kucsora Réka (20/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Tamás Gréta (18/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) vezetésével remeklő bajaiak otthonában. A záró etap aztán, ahogy a nyitó negyed is, egyértelműen a vendégcsapaté volt, amely 22-7-re nyerve a negyedik negyedet végül a maga javára fordította a találkozót. A MAFC győzelmében jelentős szerepe volt annak, hogy a fővárosiak 48-36-ra nyerték meg a lepattanó csatát.

Sportdarázs-SMAFC - BEAC Újbuda 73-44

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győztek magabiztosan Szeli Kitti (14 pont, 10 lepattanó), Bakó Patrícia (13 pont, 4 lepattanó) és Egresits Réka (10 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezérletével a soproniak a BEAC második csapatának második sora ellen, amelyből egyedül Katona Boglárka (18 pont, 6 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Kanizsai Vadmacskák SE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 78-61

A "színváltó", azaz az előző, csonka szezon zöld csoportos szereplése után idén a piros csoportban induló csapatok összecsapásának első félidejében egyértelműen a Baa Dominika (32 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Fuisz Viktória (26 pont, 4 lepattanó)-Bánhegyi Beatrix (9 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette hazai együttes akarata érvényesült, amely közel 20 pontos előnyt szerzett a szünetre. Térfélcsere után összekapták magukat a szekszárdi fiatalok, akik a két Rebeka, Holcz (21/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) és Renczes (15/3 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) jóvoltából a negyed végére 10 ponton belül kerültek - sőt, mivel a záró etap tolnai triplával indult, 6 pontra csökkent a hazai előny. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a vendégekből: a Nagykanizsa a záró szakasz közepére egy 12-4-es rohammal eldöntötte a meccset.

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia II 69-47

A messze nem a legerősebb összetételében pályára lépő Vasas-fiatalok a két középső szakaszban ugyan Kuncz Petra Laura (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Madár Kata (9/3 pont, 4 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk) vezetésével egyenrangú ellenfelei voltak a BKG csapatának, de a nyitó és különösen a záró 10 percben nagy fölényben játszó hazaiak főleg Camesha Davis (16 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Suppán Anna (13/3 pont, 4 lepattanó) és Lakatos Dóra (10/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) eredményessége révén magabiztos győzelmet arattak.

Nyíregyházi Kosársuli - Kecskeméti KC 79-55

A hazaiak Karakó Dorina (23 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda), Kovács Orsolya (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Dobó Lilla (12 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Bernáth Luca (10 pont, 3 lepattanó) eredményes játékuknak, valamint soklal hatékonyabb, végül 61-37-re megnyert lepattanózásának köszönhetően már az első félidőben eldöntötték az összecsapást. A vendég kecskemétiek szünet után elsősorban Horváth Alexandra (18/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Tasi Rebeka (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából tudták kiegyenlítetté tenni a játékot.

ELTE Fortis - Törekvés SE 55-54

A hazaiak akkor vezettek a mérkőzés során, amikor a legjobban kellett: a legvégén. Az első félidőben jobbára a vendég Törekvés törekvései jutottak érvényre, szünetben a leginkább Egri Vivien (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó), Széky Anna (8 pont, 4 lepattanó) és Szilvási Kincső (8 pont, 3 lepattanó) pontjaira alapozó látogatóknak 7 pontos előnyük volt. Két perccel a befejezés előtt is még 3-mal "ment" a Törekvés. A hazaiak a mezőny messze legjobb játékosa, Nagyi Tímea (19/3 pont, 7 lepattanó) triplájával egyenlítettek, majd az utolsó percben egy büntetővel át is vették a vezetést. Széky büntetői után újra a Törekvés állt jobban, az utolsó szó azonban Nagyi jóvoltából a hazaiaké volt - neki a pontszerzésben elsősorban Darabos Vera (7/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Kiss Anna (7 pont - 9 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) volt segítségére.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Tatai SE 65-37

A 17-4-re megnyert első negyedre, a végeredményben 64-33-ra megnyert pattanózásra, valamint Turi Eszter (19 pont - 24 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó), Tálas Lívia (14 pont - 7/7 mezőnyből -, 8 lepattanó) és Sándor Alexandra (11 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére alapozva magabiztos győzelemmel debütált az újonc kőbányai együttes a mindössze 5 játékossal érkező, Morcz Viktória (15/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda) és Mohai Zita (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette tatai együttes ellen.

Dávid Kornél KA - DVTK Miskolc U23 64-69

A harmadik negyedben mutatott hatékony védekezésének, eredményes támadójátékának, valamint elsősorban Oláh Fruzsina (24/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 9 szerzett labda) és Márkusz Lilla (16 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően tudtak nyerni a miskolci fiatalok a nagyrészt Balsay Rita (19/3 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Rozsics Teodóra (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Szabó Eszter találataira építő fehérváriak otthonában.