Férfi NB I B: Nagykőrösön nyert a Veszprém, Győrben győzött az Újpest
14
2020
2020. március 14.  |  10:20
Négy mérkőzést játszottak a férfi második vonalban az általános felfüggesztés előtti napokban. A piros csoportban a Veszprém - talán mondhatjuk - váratlanul sima győzelmet aratott az utóbbi hetekben megerősödő, javuló formát mutató Nagykőrös otthonában. A zöld csoportban az utánpótlás csapatok küzdelmes csatájából a debreceniek jöttek ki jobban a szolnokiak ellen. Az Újpest rangadót nyert Győrben, a Cegléd pedig a két középső negyedben nyújtott jó játékával a jól kezdő SMAFC otthonából térhetett haza győzelemmel.

Nagykőrösi Sólymok KE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 59-96

A Veszprém minden negyedet megnyerve, a nyitó és a különösen a záró etapban nagy fölényben játszva, egységes csapatmunkával, elsősorban Guntis Sipolins (17 pont, 13 lepattanó), Medve Máté (13/9 pont, 3 lepattanó), Czirbus József (13 pont, 5 lepattanó), Völgyi Marcell (13 pont, 5 lepattanó), Verrasztó Péter (13 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Szabó Péter (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 gólpassz) eredményes, jó játékával aratott fölényes győzelmet az utóbbi hetekben több figyelemre méltó eredményt is elérő, ám ezúttal távolról rendkívül gyengén (1/26, 3,84% tripla) dobó Nagykőrös otthonában. Hazai részről egyedül Lakosa Ákos (16 pont, 4 lepattanó) jutott túl a 10 ponton.

DEAC U23 - Szolnoki Olajbányász U23 66-60

A két utánpótlás csapat küzdelmes találkozóját elsősorban a 25-10-re megnyert második negyednek, valamint Asszú Ádám (29/15 pont, 3 lepattanó) és Tóth Bence (12/6 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően nyerték meg a debreceni fiatalok a jórészt Pallai Tamás (27/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Csák Bence (13/9 pont) találataira támaszkodó szolnokiak ellen.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Újpest-MT 86-100

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását, azon belül a második negyedben jelentős fölényben játszva nyerte biztosan dr. Franczva Ádám (24/6 pont), Mucza Tamás (23/9 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Darion Rackley (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Széphelyi Tamás (10/3 pont) és Joó Tamás (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével a két jó formában lévő csapat rangadóját az Újpest a Csaba György (27/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Horváth Ádám (20/3 pont, 5 lepattanó) kettős vezérletével a záró szakaszban veresége mértékén kozmetikázva 15 ponton belülre kerülő győri együttes otthonában.

SMAFC - Ceglédi KE 71-87

Jól kezdtek az elsősorban Kovács Benedek (18 pont, 10 lepattanó), Panta István (13/9 pont), Papp Barna (13/6 pont, 3 lepattanó) és Djordje Krajisnik (10/6 pont) kosaraira alapozó hazaiak, akik 7 pontos előnyt szereztek a nyitó szakaszban. A két középső negyedben, különösen a harmadik szakaszban sokkal jobban, pontosabban játszó ceglédiek azonban Darren Miller (21/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda), Tóth Zoltán (18/15 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Fekete Viktor (18/6 pont, 8 lepattanó) vezérletével fordítottak, s megnyugtató előnnyel várhatták a befejező 10 percet, amelyben gond nélkül tartva a különbséget összességében simán győztek. A vendégek sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a Cegléd 45-32-re megnyerte a lepattanó csatát.