Férfi NB I B: Kikapott a két éllovas, újra dobogós a Veszprém
09
2020
2020. március 9.  |  12:20
A múlt hét végén, Baján megszakadt a MAFC a hosszú, tavalyról átnyúló, 10 mérkőzéses győzelmi sorozata. A másik éllovas, a Nyíregyháza is kikapott - a szabolcsiakat a jelek szerint magára találó BKG győzte le. A Hepp-kupa megnyerése óta képtelen győzni a Budafok, így a hosszú és mély hullámvölgye után újra felszálló ágba kerülő Veszprém ismét dobogós helyen található. A zöld csoportban hétközi fordulót is rendeztek. A Cegléd simán "behúzta" a pécsi fiatalok elleni csúcsrangadót, a győriek, a megerősödő újpestiek, továbbá a kecskeméti és a debreceni fiatalok pedig kettős győzelemmel zárták a hetet.

MEAFC-Miskolc - PVSK-Cargate 78-69

A záró etap közepén még döntetlenre álltak Kocsis Zalán (16/6 pont, 4 lepattanó), Veljko Dragasevic (16/6 pont, 3 lepattanó), Erdei Ádám (13/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla -, 4 lepattanó) és Bíró Levente (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz) eredményességére építve a pécsi fiatalok Miskolcon. Ekkor azonban egy 7-0-lal megugrott, s végül elsősorban Béres Dániel (18 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Lippai Szabolcs (16 pont, 6 lepattanó), Kozák Márton (14/6 pont, 5 lepattanó), Takács Dániel (11/9 pont, 6 gólpassz) és Tóth Bence (11/3 pont, 4 gólpassz) jóvoltából ellenfele fölé kerekedett a Miskolc.

Budafok - Salgótarjáni KSE 63-74

A Hepp-kupa megnyerése óta továbbra is képtelen győzni a Budafok. Bár a nyitó etap hajrájában még 15-10-re a hazaiak vezettek, a negyed végén fordított a Salgótarján, s attól kezdve üldözőverseny jelleget öltött a találkozó. A második negyedtől hol kisebb, hol nagyobb különbséggel, de végig a Sömenek Martin (16/6 pont, 8 lepattanó), Valentino Karafilovski (16 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Piukovics Bálint (14/9 pont, 3 gólpassz) és Joel Nshimba (13/3 pont, 13 lepattanó) kosaraira támaszkodó vendégeknél volt az előny. A Kovács Soma (22/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)-Puszta Dávid (19/6 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) kettős vezette hazaiak több ízben is megközelítették ellenfelüket, a záró etap közepén például egyetlen pontra. A kritikus helyzetekben azonban rendre újítani tudott a Salgótarján, amely egy 14-4-es rohammal fejezte be a találkozót, és a végére a legnagyobb különbséget kialakítva 11 ponttal győzött.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - TF-BP 83-77

A két légiós erőcsatár, Guntis Sipolins és Tomiszlav Ivosev egyaránt 24 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót, igaz, míg a hazai kosarasnak 17, a vendégek játékosának 25 mezőnykísérletre volt ehhez szüksége. Mégsem ők, hanem a vendégek irányítója, Czura Attila (27/3 pont, 4 lepattanó) bizonyult a találkozó legeredményesebb játékosának, a fővárosiaktól azonban rajtuk kívül egyedül Somogyfoki Péter (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) érte el a 10 pontot. A hazaiak csapatként egységesebbek voltak, Sipolins mellett Madár András (19/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Szabó Péter (15/6 pont, 7 gólpassz) és Medve Máté (13/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából végig vezettek, s a szünet utáni kritikus, kiélezett szituációkban mindig volt valaki, aki "tolt egyet" a veszprémi szekéren. A jobb csapatjátéknak döntő szerepe volt a hazai diadalban, gólpasszok tekintetében 23-10-re múlta felül a Veszprém a TF-et.

Bajai Bácska FKE - MAFC 97-83

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott újabb igen értékes győzelmet ezúttal a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Pongó Martin (29/12 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz), valamint Goldring József (21/15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Jakab Péter (21/6 pont, 6 lepattanó) és Milos Vukicsevics (13/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) remek játékára, s a közel 50%-os (14/30, 46,66%) triplázásra alapozva a Baja. A fővárosiakat ugyan Tóth Péter (28/15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Ryan Richmond (24/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Bordács Soma (12 pont, 6 lepattanó) próbálta versenyben tartani, de a több jó egyéni teljesítményt felvonultató Baja megérdemelten fektette két vállra a csoport egyik élcsapatát.

BKG-Príma SE - Hübner Nyíregyháza BS 80-78

Végig szoros, kiélezett, roppant izgalmas találkozón győzte le Nagy Botond (21/18 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 9 gólpassz), Addison Park (16/3 pont, 7 lepattanó), a tripla-duplához közel járó Nagy Benedek (15/9 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) és Armaghani Ármin (11/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével a jelek szerint magára találó BKG a "szellemi vezére", Bus Iván nélkül Bryton Hobbs (30/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Tóth Gergely (15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Dancsecs András (14/12 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó Nyíregyházát. Az izgalmakat jól mutatja, hogy a végjátékban a vendégek legeredményesebb játékosa, Hobbs mindkét büntetőjét kihagyta, a hazaiak legjobb dobója, Nagy Botond pedig 4 kísérletéből csak egyet értékesített a vonalról.

Nagykőrösi Sólymok KE - Vasas Akadémia 83-71

A 25-13-ra megnyert második negyednek, jórészt Dobos László (17 pont, 9 lepattanó, 5-5 blokk és eladott labda), Christopher Viqueira (16/12 pont) és Fehér Péter (16/6 pont, 4 lepattanó) ponterős játékának, valamint a 45-34-re "behúzott" pattanózásnak köszönhetően győzte le a Nagykőrös a Boros Márk (19/15 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Andrássy Géza (16/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó)-Kelenföldi Domonkos (10 pont, 3 lepattanó) trió vezette Vasas együttesét.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Újpest-MT 62-70

Az első félidőben pontosabban játszó vendégek 8 pontos előnyt szereztek szünetre. Térfélcsere után nagyot javult a házigazda védekezése, a harmadik negyed hajrájában a vezetést is átvette a Baki Sándor (17 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Tömösváry Máté (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Somogyfoki Szabolcs (10 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) trió találataira építő Bonyhád. A fordítás azonban a jelek szerint sokat kivett a hazaiakból: a szakasz 11-3-as vendég rohammal és 5 pontos újpesti vezetéssel zárult. Bár a záró etap bonyhádi kosárral indult, erre 5-0-lal felelt az elsősorban Bán Tibor (19/12 pont - 21 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), dr. Franczva Ádám (13 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Mucza Tamás (11/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Nagy Krisztián (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Darion Rackley (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 10 gólpassz) eredményességére építő Újpest, amelynek volt 11 pontos előnye is a negyedik negyedben. Bár a hajrában 4 pontra még feljött a Bonyhád, fordítani nem tudott.

Concordia Motax KC Pápa - Óbudai Kaszások 65-56

A két középső szakaszban jobban kosarazó hazai csapat Murai Gábor (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Sonyák Béla (15/6 pont) és Keller Vidor (13 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) vezérletével győzte le a nagyrészt Vámos László (18/9 pont, 3 lepattanó) és Steve Rosemond (16/6 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett labda, 2-2 blokk és eladott labda) találataira támaszkodó, s a záró etapban 10 ponton belülre kerülő óbudai együttest.

EKE Eger KOK - Omnia Pub&Food Békés 63-90

A szünetig szerzett 16 pontos előnyére, valamint Danijel Krsztics (19/15 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Vass Dominik (17/12 pont, 4 lepattanó), Szabó Norbert (16/12 pont, 4 lepattanó), Koma Dániel (15 pont, 5 lepattanó) és Lógár Bence (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) pontjaira, no meg az 50% fölötti (14/27, 51,8%) triplázásra alapozva, minden negyedet megnyerve aratott váratlanul sima, magabiztos győzelmet a Békés az Eger otthonában. Hazai részről csak Szabó Martin (15/9 pont, 5 lepattanó) és Szicsák Bence (12 pont, 6 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt 85-97

A második negyedben mutatott igen hatékony támadójátékának, valamint elsősorban Nikola Vukicsevics (27/12 pont, 4 gólpassz), Plézer Gábor (15/6 pont, 3 lepattanó), Kucsera Dániel (15/3 pont, 4 lepattanó), Molnár Dániel (15 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Varga Balázs (11 pont, 7 lepattanó) kosarainak köszönhetően győztek a csapatként "több lábon álló" kecskeméti fiatalok Hódmezővásárhelyen. Hiába "adta" Varga Zalán (29/15 pont, 5 szerzett labda) személyében a hazai együttes a mezőny legeredményesebb játékosát, rajta kívül a vásárhelyiektől csak Varga Ákos (18/6 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz) és Rostás Imre (13 pont, 5 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

DEAC U23 - Tiszaújvárosi Phoenix KK 98-90

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást, a záró etap előtt 1 híján 20 pontos előnyt kialakítva győzte le Pollák Balázs (33/12 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Asszú Ádám (19/9 pont 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Csomor Péter (15/12 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Várbíró Gergő (10/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Opre Roland (10 pont, 9 lepattanó) vezérletével a DEAC U23-as csapata a záró szakaszban veresége mértékén Jake Martin (26/6 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda), Molnár Bence (16/12 pont), Tóth Viktor (12/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Kiss Balázs (10 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) pontjai révén sokat "kozmetikázó" borsodi riválisát.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Szolnoki Olajbányász U23 92-81

A páratlan negyedekben egyértelmű fölényben játszva győzte le a Rátvay Tamás (28/15 pont, 3-3 lepattanó)-Berneczei László (20/3 pont, 13 lepattanó)-Csaba György (18 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Kámán Bálint (10/6 pont, 4 gólpassz) kvartett vezette Győr a szolnoki fiatalokat. A vendégek ugyan Taiwo Samuel (21 pont, 10 lepattanó), Csák Bence (17/9 pont, 3 gólpassz), Pallai Tamás (12/6 pont, 4 gólpassz), Kókai Dávid (11/6 pont) és Frikker Marcell (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jóvoltából a páros negyedeket megnyerték, de ez kevés volt az üdvösséghez a lepattanózást 40-28-ra megnyerő győriek ellen.

Pécsi NKA - SMAFC 74-47

Gyakorlatilag a 28-2-as első negyeddel eldőlt: nem az éllovas és ezúttal az Aleksza Dobrijevics (12 pont, 5 lepattanó, 3 blokk)-Rátvay Balázs (10 pont, 6 lepattanó) kettős vezette pécsi fiatalok otthonában szakad meg a SMAFC rossz sorozata. Hazai oldalon három játékos is 9-9 ponttal zárt. Bár a vendégek, ha szűken is, de páros etapokat megnyerték, mivel tőlük csak a mezőny legeredményesebb játékosa, Kovács Benedek (13 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) jutott túl a 10 ponton, a gyenge kezdésük miatt nem volt esélyük szoros meccset játszani.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Vásárhelyi Kosársuli 77-81

Azok után, hogy a közelmúltban két bravúros győzelmet aratott, a múlt héten két mérkőzést veszített el a Bonyhád. A vásárhelyiek elleni végig szoros, kiélezett találkozón nagyjából három és fél perccel a befejezés előtt 3 ponttal még a Somogyfoki Szabolcs (29 pont, 17 lepattanó), Pupp Bence (16/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Patrik Maskaljevic (11/6 pont, 3 lepattanó) és Baki Sándor (10 pont, 4 lepattanó) pontjaira építő hazaiak vezettek. A hajrá azonban az elsősorban Varga Ákos (24/12 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz), Varga Zalán (19/9 pont, 8 lepattanó), valamint Bálint Erik (12 pont) eredményességében bízó vendég vásárhelyieké volt, akik egy 13-4-es utolsó bő 3 perccel a maguk javára fordították a mérkőzést.

Omnia Pub&Food Békés - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 95-105

A 33-20-ra megnyert második negyednek, valamint Csaba György (29/3 pont, 3 lepattanó), Berneczei László (19/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Geiger Bálint (18/12 pont, 4 eladott labda, 10 gólpassz), Kámán Bálint (11/3 pont, 3 gólpassz) és Domsitz Márton (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) ponterős, jó játékának köszönhetően tudtak győzni a győriek a Koma Dániel (25 pont, 5 lepattanó)-Danijel Krsztics (23/15 pont)-Lógár Bence (18/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Kertész Dániel (10/6 pont, 5 lepattanó, 10 gólpassz) kvartett vezette Békés otthonában. Fölöttébb ritka egybeesés, hogy mindkét csapat hajszálra ugyanúgy (10/30, 33,33%) dobta a triplákat - ezen az összesen 200 pontot hozó találkozón ez is megtörtént. Amivel "számszakilag" a vendégek leginkább a Békés fölé kerekedtek, az a 40-25-ös lepattanózás volt.

Újpest-MT - EKE Eger KOK 84-60

Szünetre Mucza Tamás (20/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Darion Rackley (18/9 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Bán Tibor (16/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), valamint dr. Franczva Ádám (15 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével 25 pontos előnyt szerzett az Újpest, amely úgy tűnt, ezzel lerendezettnek is vélte a találkozót. Nem úgy az egri együttes, amely Máté Balázs (21/15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Szatmári Roland (11/9 pont), Illés Balázs (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Szicsák Bence (9 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) találataira alapozva, 17 ponttal megnyerve a harmadik etapot 8 pontra feljött. Ezzel azonban a vendégek "ellőtték puskaporukat" - a felzárkózás nagyon sokat kivett az egri játékosokból, a negyedik negyedre "elfogyott" az EKE, az Újpest viszont újítani tudott, így végül biztosan nyert.

Ceglédi KE - Pécsi NKA 90-69

Előzetesen nagy rangadónak tűnt a két éllovas összecsapása, ám ehelyett a Cegléd a Darren Miller (27/9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Tóth Zoltán (19/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz)-Nárai Bence (12 pont, 5 lepattanó)-Kovács Bálint (12 pont - 5/5 dupla, 2/2 büntető -, 3 lepattanó) kvartett jóvoltából, végig kézben tartva a játék irányítását simán verte a pécsi fiatalokat. Az éllovas vendég csapatból Meleg Gergő (32/9 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) ugyan sziporkázott, ám a pontszerzésben társai eléggé magára hagyták - rajta kívül egyedül Vanja Vukas (12/3 pont, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé, így a csapatként sokkal jobban működő, hatékonyabb Cegléd ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.

Szolnoki Olajbányász U23 - Tiszaújvárosi Phoenix KK 76-60

A 23-10-re megnyert második negyednek, valamint a Taiwo Samuel (21 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda)-Csák Bence (20/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kettős hatékonyságának köszönhetően győzte le összességében biztosan a Szolnok a nagyrészt Jake Martin (21/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Lajsz Gergő (12 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) találataira támaszkodó borsodi gárdát.

SMAFC - DEAC U23 61-66

Három negyeden át gyakorlatilag fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes. A negyedik negyedet 8-0-lal kezdve 9 egységgel megléptek a szakaszt egyetlen pont előnnyel kezdő, az Asszú Ádám (17/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Várbíró Gergő (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Opre Roland (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 3 szerzett labda) kosaraira építő debreceni fiatalok. Bár a végén nagy hajrába kezdtek a Czukor Bence (20/3 pont, 3 lepattanó)-Kovács Benedek (13 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz) duó vezette hazaiak, csak szorossá tudták tenni a meccset, rossz sorozatukat megtörni ezúttal sem sikerült.

KTE-Duna Aszfalt - Concordia MOTAX KC Pápa 57-50

Küzdelmes mérkőzésen a nagyszünetig 9 pontos előnyt szerzett Nikola Vukicsevics (14/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Plézer Gábor (10/6 pont, 3 lepattanó) és Molnár Dániel (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével a hazai gárda. Térfélcsere után feljavult, s aprólékos, szívós munkával, bő másfél perccel a befejezés előtt 2 pontra zárkózott föl az elsősorban Hódi Patrik (20/18 pont, 8 lepattanó) és Sonyák Béla (11/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) hárompontosaira támaszkodó Pápa. A végjátékban azonban újítani tudtak a kecskeméti fiatalok, s megnyerték a találkozót.