A ZTE NKK a Killik László Női K&H Magyar Kupa bronzérmese
07
2020
2020. március 7.  |  17:00

A 2020-as Killik László Női K&H Magyar Kupa bronzérmese a ZTE NKK lett, mely a helyosztón 94-75-re legyőzte a TFSE-MTK gárdáját.

Mindkét csapatban voltak hiányzók. A ZTE-nél Janis Ndibára hosszabb kihagyás vár. A TFSE-nél játékra jelentkezett Süle Krisztina, de Kristina Arsenic nem lehetett itt a társaival. Kirby Burkholder szerezte a bronzcsata első találatát, melyre Chanise Jenkins válaszolt triplából. A zalaegerszegiek kerültek lépéselőnybe az első percekben. Amikor Burkholder már a 6. pontját szerezte, 15-7-es állásnál Magyar Bianka időkérése miatt állt a játék. A folytatásban a 12 pontot is elérte a differencia a felek között, de a játékrész végére rendezte sorait a TFSE és 22-16-ra felzárkózott. A második negyedet 7-0-val indította a ZTE és ezzel visszaállította kétszámjegyű előnyét. A játékrész közepén 38-24-nél ismét időt kért a TFSE. A ZTE azonban a folytatásban is dominált. A félidőig 18-18 pontig jutó Kirby Burkholder és Nagy Dóra, illetve és a 12 pontos Keyona Hayes vezetésével 54-30-as előnyt építettek fel.

A harmadik negyedben 60-40-ig őrizte jelentős vezetését a ZTE. Végül a játékrész utolsó három percében kezdte meg a felzárkózását a TFSE. Alisia Jenkins egymaga 7 pontot szerzett és a negyed végére 68-52-ig visszajött a fővárosi együttes. A záró szakaszt Keyona Hayes 2+1-es megoldása vezette fel, amivel 71-52-nél újra a 20 egységet ostromolta a differencia. A ZTE együttesében a korábban eredményes trió mellé felzárkózott Horti Dóra is, aki már a dupla-dupla közelébe ért. A TFSE még 78-66-ra visszajött, de ennél közelebb nem került. A hajrában a ZTE magabiztosan menedzselte előnyét, így megérdemelt sikert aratott. Az utolsó két percben a szakvezetők már úgy forgatták a csapataikat, hogy minden bevethető játékos pályára lépett.

TFSE-MTK – ZTE NKK 75-94 (16-22, 14-32, 22-14, 21-26)