Egyetemi bajnokság, férfiak: Még a rangadó is sima volt
29
2020
2020. február 29.  |  09:50
Izgalommentes játékhetet hagyott maga mögött a férfi mezőny a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. A legszorosabb mérkőzésen a Veszprém 14 ponttal verte a SMAFC együttesét. Akadt 20, 30, 40 pont körüli, s egy 50 pont fölötti különbséggel végződő találkozó is. A hét rangadójának várt SzoESE - Mosonmagyaróvár összecsapás is elég egyoldalú volt, simán nyertek a hazaiak.

Keleti csoport

A 13. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Debreceni Egyetem – Debreceni Medikus SE 108-67 (20-11, 25-10, 34-25, 29-21)
Debrecen, Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium, 30 néző. V.: Kisházi, Bács.

Debreceni Egyetem: Csomor 14/3, SÓLYOM 9/3, Pollák 7, OPRE 16/6, FÁBIÁN 9/3. Csere: Zsuga 3/3, Nemes 11, SZEKERES 8/3, BERZI 13/9, Szűcs 3, GÓLYA 12, Jurák 3/3. Edző: Kádár Tamás, Berényi Sándor.

Debreceni Medikus SE: Velkey 10/3, Mlcoch 7, Hegyi 5, KOVÁCS G. 16/6, Csirpák 6/6. Csere: NYÍRI 21/15, Cseh 2. Edző: Kovács István, Dóra Márton.

A DMSE csapata több hiányzóval, a Debreceni Egyetem csapata pedig teljes kerettel állt föl a városi derbire. Ennek ellenére az első pontokat a DMSE csapata zsebelhette be, és az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első negyed utolsó perceiben a Debreceni Egyetem csapata átvette a vezetést, és elkezdte a saját játékát játszani. Mivel a DMSE hiányos kerettel érkezett, és a gyors tempót játszó Debreceni Egyetem csapatának köszönhetően a DMSE játékosai elfáradtak, így csak időszakonként tudták felvenni a küzdelmet a Debreceni Egyetemmel szemben, amit a végeredmény is bizonyít. A "hazaiaktól" Gólya Vendel 12 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Kádár Tamás: - Sikerült egy jó hangulatú mérkőzést játszanunk. További sok sikert kívánok a DMSE-nek!

Kovács István: - Barátságos mérkőzésen sikerült egy szórakoztató játékot bemutatni a szépszámú közönségnek. Élvezetes játékot és jó hangulat jellemezte ezt az összecsapást.

14. forduló

TFSE – ELTE BEAC 76-49 (19-11, 19-9, 25-6, 13-23)
Budapest, Alkotás utca, 40 néző. V.: Kéri, Kaposi.

TFSE: Szabó 8/3 Horváth 5/3, Kovács M. 3/3, PINTÉR 13/6, FÉLIX  8. Csere: ARMAGHANI 17/3, KOVÁCS B. 11/9, Pataki 5/3, Schubert 5/3, Váczi 1. Edző: Boros Zoltán.

ELTE BEAC: MOKOS 12/6, Jónás, Gyurcsányi 6, Czimer 4, BARTOS 26/6. Csere: Somosi 1, Tímár. Edző: Szekeres Dávid.

A 8. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a TFSE határozottá váló védekezésének köszönhetően a szünetben már majdnem 20 pontos volt a különbség. Az ELTE csapata a dupla-duplát elérő Bartos Bálint (26 pont, 10 lepattanó) kiemelkedő teljesítményével próbálta tartani magát. A második félidőben gyorsindításokból szerezte kosarait az elsősorban Armaghani Ármin eredményességére építő hazai csapat, ezzel növelve előnyét. Mokos Dániel hárompontosai jelentettek némi reményt az ELTE csapatának, ettől függetlenül a közepes színvonalú mérkőzést a TFSE simán nyerte, s Pintér Dávid (13 pont, 11 lepattanó) személyében hazai oldalon is volt egy dupla-duplát elérő kosaras.

Boros Zoltán: - Gratulálok az ELTE BEAC-nak az eddigi teljesítményéhez. Külön öröm számomra, hogy mindenkinek sikerült a csapatunkból kosarat dobnia.

Szekeres Dávid: - Gratulálok a győzelemhez, és a továbbiakban sok sikert kívánok a TFSE-nek!

AKE-BGE – Debreceni Egyetem 48-81 (15-27, 14-16, 7-17, 12-21)
Budapest, Ludovika Aréna, 10 néző. V.: Nagy, Hervay.

AKE-BGE: TÓTH M. 16/3, Steier 3/3, Garai 13/3, Szakács 4, SZŐKE 7/3. Csere: Kocsis 5/3, Holjencsik, Prokai, Szappanos, Magyar. Edző: Zsirai Gyula.

DEAC: Pollák 11/3, BALÁZSI 16/9, VÁRBÍRÓ 7, OPRE 9, Gáspár 13. Csere: ZSUGA 12/12, Szekeres, Szűcs 7, Nemes 2, Orosz, Gólya 4, Jurák. Edző: Kádár Tamás.

A első negyedben sikerült 12 pontos előnyre szert tennie a vendég csapatnak. A tartalékos hazai gárda a küzdelmes második negyedben ugyan egyenrangú partnere volt az ezüstérmes debreceni együttesnek, a második félidőben azonban ismét a vendég csapat akarata érvényesült, így magabiztos debreceni siker született.

Zsirai Gyula: - Szeretnék gratulálni a Debreceni Egyetem csapatának, és további sok sikert kívánok nekik! Sajnos elég tartalékosan álltunk ki, a csoport egyik legjobb szerkezetű csapata ellen nem volt magas játékosunk. Húsz percig így is méltó ellenfelek voltunk, de utána a zónavédekezéssel szépen felőröltek minket, hiszen nem vagyunk összeszokva. Ettől függetlenül gratulálok a fiúknak, és bízunk benne, hogy hamarosan megszerezzük a következő győzelmünket!

Kádár Tamás: - Gratulálok a játékosaimnak! Egy jó meccset sikerült játszanunk, jó energiával, élvezetes játékkal. Külön gratulálok a születésnapot Szűcs Bencének!

EKE Eger - Debreceni Medikus SE 84-61 (24-21, 25-8, 14-21, 21-11)
Eger, Eszterházy Sportcsarnok, 30 néző. V.: Vaszi, Takács.

EKE Eger: Papp 5, POMÁZI 18/12, Ungi 6, SZICSÁK 12, Illés. Csere: BEÁK 12/3, Szabó 6, STEIER 14/6, Bürgés 2 Szatmári 3, Kenéz 6/6. Edző: Dr. Váczi Péter.

Debreceni Medikus SE: Mlcoch 2, VELKEY 15/15, Hegyi 14, Kovács G. 11, CSIRPÁK 10. Csere: Nyíri 5/3, Horai 4/3, Nádasi. Edző: Kovács István.

Bátran, két triplával kezdett a vendég debreceni együttes a Leányka úton. Az álmos kezdést követően a két csapat játéka feljavult, így az első negyed látványos, kosarakban gazdag játékot hozott, amelynek végén a hazai csapat egy triplányi előnyt szerzett. A következő 10 percben óriási fölényben játszva az egri legénység a félidőre 20 pontosra növelte a különbséget. A harmadik negyedben a debrecenieknek jött jobban ki a lépés, több lepattanót szereztek a hazai palánk alatt, s ennek köszönhetően jó néhány kosarat szereztek második szándékból. A befejező játékrészre elfáradtak a vendégek, az egriek érvényesítették akaratukat, és végül a papírformát is.

Váczi Péter: - Nagyszerűen küzdő és játszó ellenfél ellen arattunk biztos győzelmet. Sok sikert kívánok a debreceni csapatnak!

Kovács István: - Elégedett vagyok a csapatom játékával, szorosabb eredményt értünk el, mint a saját pályánkon. Gratulálok mindkét csapatnak!

Nyugati csoport

NKE SE – BME-MAFC 51-90 (14-21, 14-25, 13-18, 10-26)
Budapest, Ludovika Aréna, 10 néző, V.: Gyurka, Komlódi.

NKE SE: Obermann 15/3, MAGARI 14/6, Pálvölgyi 8/6, PÓCZOS 8, Bolyki 6. Edző: Ifj. Paulik Tamás.

BME-MAFC: SVÉDA 10, Tálos 14/6, Szűcs 5/3, SHIRIAN 10, CSEPREGI 8. Csere: FARKAS 18/12, VARGA 16, Nagy 7, Hegedűs 2. Edző: Weisz-Tiba Klára.

A 13. fordulóból elhalasztott mérkőzésen, az utolsó helyen szerénykedő NKE SE fogadta a BME MAFC csapatát a Ludovika Arénában. A vendégeknél számos hiányzó akadt, ám így is ők számítottak a mérkőzés egyértelmű esélyeseinek. A hazaiak az első percekben még tartották a lépést a "műszaki alakulattal", de a félidőre a BME csapata a dupla-duplát elérő Svéda Szabolcs (10 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével megnyugtató előnyt szerzett. A második félidőben, ahogy fáradt az NKE csapata, a frissebb vendégek könnyedén növelték az előnyüket, főleg az indításaiknak köszönhetően, amiket rendre kosárral fejeztek be. Az összecsapás végül közel 40 pontos vendég sikerrel zárult, így a BME-MAFC továbbra is tapad a csoport éllovasaira.

Ifj. Paulik Tamás: - Az erőviszonyokhoz képest jól tartottuk magunkat a félidőig, utána cserék hiányában már komolyabb lett a különbség. Sok sikert kívánok a BME-nek a bajnokság további szakaszára!

Weisz-Tiba Klára: - Nem vagyok elégedett a csapatom teljesítményével, de örülök a győzelemnek. Tudtunk pár fontos dolgot gyakorolni, ami később hasznunkra lehet majd.

14. forduló

Közgáz SC és DSK - PTE-PEAC 119-67 (30-13, 29-17, 26-16, 34-21)
Budapest, Kinizsi u., 15 néző. V.: Papp, Nepp.

Közgáz: LACZÓ 19/9, BERNACCHINI 16/6, MÁRIÁS 17/3, SZATMÁRI 26/3, BEA 8. Csere: KISS B. 14, Úr 8, De Santis 6, Horváth M. 5/3. Edző: Vladár Csaba.

PTE-PEAC: Major 3/3, Lajos 10, GRISZHÁBER 12/6, GÁSPÁR 23, KIS M. 19/3. Edző: Földi Sándor.

A mindössze 5 játékossal érkező vendégeknek minden negyedben volt egy rövid, pár perces időszakuk, amikor ügyes egyéni villanásokkal, elsősorban a 19 pontos, 17 lepattanós dupla-duplát elérő Kis Milán - nála ront az összképen a 10 eladott labda -, valamint Gáspár Erik révén egyenrangú partnerei voltak a nagy kedvvel játszó hazaiaknak. A mérkőzés nagyobb részében azonban a cserék révén folyamatosan friss erőket a pályán tartó Közgáz a 17 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Máriás Gergely, az ettől egyetlen gólpasszal elmaradó Laczó Levente (19 pont, 9 gólpassz) és az akciókat jó hatékonysággal befejező Szatmári Zsombor vezérletével átrohant ellenfelén, és fölényesen nyerte az eléggé edzőmérkőzés jellegű összecsapást.

Vladár Csaba: - A jó szerkezetű, de tartalékos pécsi csapat ellen helyenként jól, agresszíven védekezve sikerült nagy különbséggel nyernünk. Örülünk a győzelemnek!

Földi Sándor: - A mérkőzés napjának délutánján zárthelyit író és másnapján vizsgázó játékosaink nélkül ennyire voltunk képesek. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez!

NKE SE – PTE-Petőfi SE 62-85 (13-17, 18-18, 15-21, 16-29)
Budapest, Ludovika Aréna, 10 néző. V.: Frányó, Sentényi.

NKE SE: Dévényi 14/9, PÁLVÖLGYI 14/6, Obermann 10/6, BOLYKI 16, Póczos 8. Edző: Ifj. Paulik Tamás.

PTE-Petőfi SE: KÁRPÁTI 25/6, ÁROK 17, AHMED 12/6, Schmitz 7, LEHMBACKER 18. Csere: Pontyos 2, Hamar 2, Huszka 2. Edző: Petőfi Áron

A nyugati csoport alsóházi rangadóján az NKE csapatának esélye nyílt megszerezni első győzelmét, míg a Petőfi SE együttesének az idény során először nyílt alkalma sorozatban két mérkőzést is megnyerni egymás után. Abban, hogy végül az utóbbi valósult meg, szerepet játszott, hogy a hazaiak ismét minimális létszámmal érkeztek. A nem túl magas színvonalú találkozón végül a pontosabb támadójáték döntött a vendégek javára. A félidőben még csak négy pont volt a különbség, utána fokozatosan ellépett a Petőfi SE, és végül magabiztos győzelemmel távozott Budapestről. Hazai részről Bolyki Levente (16 pont, 14 lepattanó), a vendégektől pedig Tim Lehmbäcker (18-18 pont és lepattanó) ért el dupla-duplát.

Ifj. Paulik Tamás: - Küzdöttünk, amíg bírtuk erővel, de ismét elfáradtunk a végére. Gratulálok az ellenfélnek!

Petőfi Áron: - Az elején nem találtuk a játékunkat, de a harmadik negyedtől sikerült belelendülni, és értékes győzelmet aratni idegenben.

SZOESE – Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem 94-58 (29-19, 14-16, 26-12, 25-11)
Szombathely, ELTE-SEK Egyetemi Sportcsarnok, 150 néző. V.: Bognár, Kiss.

SZOESE: HORVÁTH 9, Czukor 12, KÖRMENDI 21/9, Schveighoffer 10/6, OROSZI 10/6. Csere: Vicze 5, Soós 5/3, PAPP 15/9, Novák 3/3, Gombkötő 4, Bojkovszky, Frisnyák, Edző: Kéri Péter.

Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem: Kámán 2, Geiger 7/3, Rátvay 8, Horváth 5/3, DOMSITZ 17. Csere: Tóth 7, VARGA 7, Iváncsics, Hágen, Mándity 2, Szabó 3, Sütöri. Edző: Laky Tibor.

A forduló rangadójának ígérkezett a találkozó, ennek megfelelően motiváltan melegítettek a csapatok a mérkőzés előtt. A vendégek teljes csapattal érkeztek Szombathelyre, és a hazaiaktól is csak Hódi Patrik hiányzott. Kitűnő ritmusban kezdődött a találkozó, az első 5 percben felváltva estek a kosarak, a negyed második felében azonban, elsősorban a stabil védekezésére építve, 10 pont előnyre tett szert a SZOESE. A második játékrész is hasonlóan folytatódott. A jó védekezésből építkezve könnyű kosarakat szerzett a szombathelyi csapat, és közel volt a 20 pontos előnyhöz, a félidő hajrájában azonban megtört a hazai lendület, és feljött a vendég gárda. A félidőben 8 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyedben hamar nőtt a hazai előny: Horváth Csaba betöréseire és Körmendi Bence tripláira építve a negyed végére kialakult a 20 pont feletti különbség, a vendégek kevés ellenállást tudtak kifejteni. A játék képe az utolsó játékrészben sem változott: nagyon határozott védekezést mutatott a SzoESE, a támadó térfélen pedig hazai részről szinte mindenki betalált. Az utolsó percekben már mindkét edző pályára küldte minden játékosát. A szombathelyi csapat a vártnál simább, de megérdemelt győzelmet aratott és tovább őrzi veretlenségét a nyugati csoportban. Hazai oldalon több jó teljesítmény is akadt, Körmendi Bence 20 ponttal, 6 lepattanóval és 4 kiharcolt személyi hibával ért el 21 VAL-t, a vendégeknél pedig Domsitz Márton 17 pont mellé 6 lepattanót szerzett (20 VAL).

Kéri Péter: - Készültünk a mérkőzésre, mert egy nagyon jó erőkből álló csapatot láttunk vendégül. Gyakorlatilag negyven percen keresztül sikerült a megbeszéltek szerint játszanunk és ennek köszönhetően győzelmet aratni.

Laky Tibor: - Gratulálok a szombathelyi csapatnak! A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy mit szeretnénk csinálni, és nagyon motiváltan érkeztünk a meccsre. Sajnos ez a pályán kevésbé volt látható.

Veszprémi Egyetemi SC – SMAFC 63-49 (16-17, 16-11, 16-10, 15-11)
Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, 130 néző. V.: Kaposi, Magyari.

Veszprémi Egyetemi SC: NOVÁK 16, NAMÉNYI 16/12, Piukovits 5/3, Grifatong 9, Kovács 6. Csere: Birkás 6, Rehák 2, Veingartner 3/3. Edző: Mónus Péter.

SMAFC: Horváth 4, Hencz 6, Tukovits 16/12, SZEGEDI 12, Barcza 4. Csere: Hajdók, Szilágyi, Gáspár, Nichter 3/3, Janzsó 4. Edző: Farkas Dávid.

Szép számú néző előtt kezdődött meg a 14. forduló mérkőzése. Az első 5 percben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd elhúzott 6 ponttal a Veszprém, de a negyed vége a vendégeké volt, akik fordítottak. A második negyedben a hazaiak hatékony védekezésükre építve átvették a vezetést, s 4 pontos hazai vezetéssel fordultak. Szünet után inkább a védekezés dominált, a támadásban a Novák Patrik-Naményi Márk duó vezérletével pontosabb, s jobban dobó hazai gárda győzött - bár a lepattanózást nagy fölénnyel, 50-31-re a soproniak nyerték.

Mónus Péter: - Gratulálok ellenfelünknek! Támadólepattanóból sajnos sokat engedtünk, huszonegyet szedett ellenfelünk - ha ezekre jobban figyelünk még az egymás elleni összesítésben is lehetett volna esélyünk. Ettől függetlenül gratulálok csapatomnak is, mert viszonylag jól reagáltuk le ellenfelünk védekezés váltásait! Szeretnénk a lehető legtöbb meccset megnyerni a szezonból, és meglátjuk, mire lesz elég.

Farkas Dávid: - Hosszú idő után játszottunk teljes csapattal, de a kihagyás több játékosunknál is meglátszott a dobószázalékunkon. Harminc százalékos mezőnymutatóval és ötven százalékos büntetőzéssel idegenben nem lehet meccset nyerni. Ennek és a vereség ellenére boldog vagyok, mert azzal a céllal érkeztünk, hogy az otthon megszerzett előnyünket összesítésben megtartsuk, és ez sikerült! A tabellán előrébb már nem tudunk kerülni, de ezzel a mai eredménnyel úgy tűnik, hogy már hátrébb sem. Gratulálok az ellenfélnek!

Fotó: Práczki Péter