Női NB I: Bebiztosította második helyét az alapszakaszban a DVTK
27
2020
2020. február 27.  |  12:45
Az első negyedtől uralta a győri találkozót a Szekszárd

A 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen az Atomerőmű KSC Szekszárd 82-49-es győzelmet aratott az UNI-Győr – MÉLY-ÚT otthonában.

Villámrajtot vett a Szekszárd, három és fél perc alatt 12-2-re lépett el Zeljko Djokic együttese. A KSC 21-9 után az első negyed hajrájában még tovább fokozta a ritmust és egy 9-3-as sorozattal a játékrész végére 30-12-es vezetést épített fel. A második szakasz pontszegényebb mederben haladt. Két percig nem találtak be a csapatok, majd Dul Panka és Ty Marshall kosárváltásai következtek. A differencia 20 egység környékén állt be a felek között. A félidőt Asia Taylor négy pontja zárta, amivel 43-26-ra szépített a Győr. Az amerikai légiós 8 pontnál járt és ezzel csapata legeredményesebbje volt. Szekszárdi oldalon Ivana Dojkic és Marie Ruzickova jegyzett 10-10 pontot.

A harmadik negyedet Erica McCall két duplája vezette fel. Összességében pedig 7-0-s futással indított a KSC, amivel megerősítette a dominanciáját. A mérkőzés továbbra is 20 pontos különbség mellett haladt. Az utolsó 10 percnek 65-44-ről vágtak neki a felek. Közel öt percig nem talált  be a Győr, ami alatt Theodoreán Alexandra triplájával és Ivana Dojkic 2+1-es helyzetével már 71-44-re ment a Szekszárd. A vendégül végül 17-5-re hozták ezt a szakaszt és így alakult ki a 82-49-es végeredmény.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – Atomerőmű KSC Szekszárd 49-82 (12-30, 14-13, 18-22, 5-17)

Legjobb dobók:

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Asia Taylor 8, Sandra Ygueravide 8, Török Ágnes 7.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Marie Ruzickova 16, Ivana Dojkic 15/6, Erica McCall 11/3.

Bebiztosította második helyét az alapszakaszban a DVTK

A 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen az Aluinvent DVTK 88-82-re múlta felül a PEAC-Pécs együttesét.

Az első három percben 6-0-s előnybe került a PEAC. A DVTK kosárcsendjét Ziomara Morrison és Medgyessy Dóra két-két triplája törte meg, így korai hátránya után 13-12-re felzárkózott a házigazda. Nem sokkal később 16-15-nél pedig már a DVTK járt előrébb. 10 perc játék után végül 19-19 állt az eredményjelzőn. A második negyedtől Medgyessy Dóra játékára nem számíthatott Cziczás László, de a DVTK 27-27 után így is komoly lépéselőnybe került. Amikor Zele Dorina ziccert értékesített, már 39-29-re ment a miskolci gárda. A félidő hajrája Shatori Walker-Kimbrough-ról szólt, aki egymaga 7 pontot szerzett másfél perc leforgása alatt. A legnagyobb különbség 17 egység volt a felek között.

A harmadik negyednek 48-36-ról futottak neki a csapatok. Továbbra is a DVTK akarata érvényesült. Végül 56-43 után Skoric, Walker-Kimbrough és Szücs találataival 63-43-nál először érte el a lélektani 20 pontot a differencia. A folytatásban 16-20 egység között állandósult a hazai előny. A záró szakasznak 69-53-ról futottak neki a felek. A DVTK sokáig stabilan menedzselte jelentős vezetését. Az utolsó öt percbe 81-64-ról érkeztek a csapatok. A PEAC keményen küzdött és nem engedte el a végjátékot. Az utolsó percben Hegedűs Janka triplája egészen 86-82-re felhozta a pécsieket. A DVTK sikere nem forgott veszélyben, Ziomara Morrison duplája alakította ki a 88-82-es végeredményt. Ez egyben azt is jelenti, hogy a miskolci együttes a vasárnapi Sopron elleni bajnoki rangadó eredményétől függetlenül megszerezte az alapszakasz második helyét.

Aluinvent DVTK – PEAC-Pécs 88-82 (19-19, 29-17, 21-17, 19-29)

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 21/9, Shatori Walker-Kimbrough 20/3, Maja Skoric 10/3.

PEAC-Pécs: Taisiia Udodenko 24/12, Maegan Conwright 18/6, Hegedűs Janka 13/6.