Női NB I: A Győr nagy lépést tett a rájátszás felé
23
2020
2020. február 23.  |  17:55
A TFSE-MTK a szombati játéknap záró mérkőzésén 75-71-re legyőzte a ZTE NKK-t és ezzel teljesen nyílttá tette az 5. helyért zajló versenyfutást.

A középmezőny szempontjából meghatározó rangadón már újra pályára léphetett zalaegerszegi oldalon Keyona Hayes. Egy triplával rögtön az első támadásból eredményes is volt a ponterős légiós. A ZTE hat ponttal vezetett az első szakaszban, de a negyed végére 14-11-re visszajött az elmúlt három meccsét elveszítő TFSE. A második etapban gyorsan egyenlítettek Magyar Bianka tanítványai. Ezt követően 4-5 pontnál nagyobb különbséggel egyik gárda sem tudott elszakadni. A félidőben 36-36-os állást rögzíthettünk. A ZTE-nél Keyona Hayes már 17 pontnál járt, míg a TFSE-nél Alisia Jenkins neve mellett szerepelt 12 egység.

A harmadik negyedben is hasonlóan kiegyenlített mederben zajlott a küzdelem. Horváth Zsófia a játékrész közepén a TFSE 49-45-ös vezetésénél rendelte magához a tanítványait. A kisebb hullámvölgy után egy triplával azonnal korrigált a ZTE és innentől újra fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó 10 percnek 53-53-ról futottak neki a felek. Az utolsó három percbe érkezve a ZTE 66-64-es vezetése után Bernáth Réka triplájával fordított a TFSE, majd 68-68 után Süle Krisztina is eredményes volt távolról. Az utolsó percben Alisia Jenkins négy pontot szerzett, így 75-68-nál eldőlt a győztes kiléte. A hajrában Hayes triplájával szépített a ZTE.

TFSE-MTK – ZTE NKK 75-71 (11-14, 25-22, 17-17, 22-18)

Legjobb dobók

TFSE-MTK: Alisia Jenkins 23, Süle Krisztina 14/6, Kristina Arsenic 13.

ZTE NKK: Keyona Hayes 22/6, Andela Djelic 16/3, Horti Dóra 13/3.

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 72-64-re legyőzte a VBW CEKK Cegléd gárdáját a hazai élvonal 20. fordulójában.

A rájátszásba kerülés szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésre készült a Győr és a Cegléd. A győriek már az első negyedben igyekeztek kézbe venni az irányítást. A két csapat 14-11-ig haladt fej-fej mellett, majd 13-2-es sorozattal ellépett riválisától a Győr. Az első szakasz végén már 29-16 állt az eredményjelzőn. A második etap elején a 15 pontot is elérte a differencia, de a félidőig 10 pontig és 7 lepattanóig jutó Kristina Higgins vezetésével igyekezett zárkózni a Cegléd. Rövid időre 6 pontra is visszajöttek a vendégek, de 33-27 után a félidőig 41-29-re újra elszakadt a Győr. Hazai oldalon Sandra Ygueravide és Dombai Réka járt 10 egységnél ekkor.

A harmadik negyedben villámrajtot vett a győri gárda, így 8-0-val 49-29-re lépett el. A Cegléd hatalmasat küzdött és 53-43-nál megfelezte a hátrányát. A játékrész végéig már nem változott a különbség. Az utolsó 10 percnek 57-47-ről futottak neki a csapatok. Ceglédi tripla vezette fel ezt a szakaszt, majd egészen 57-54-ig felkapaszkodott a CEKK. Katerina Sotiriou a második tripláját értékesítette a negyedik negyedben, amikor 61-60-ra megközelítette a házigazdát a Cegléd. A 24 ponttal záró görög klasszis igazi vezérré lépett elő, így újabb találatával 64-64-nél egyenlített a Cegléd. Ez a felzárkózás sokat kivett a vendég gárdából. Az utolsó három percben már nem talált be és a Győr Raksányi, Taylor, illetve Barnai találataival végül behúzta a rendkívül fontos sikert.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – VBW CEKK Cegléd 72-64 (29-16, 12-13, 16-18, 15-17)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Asia Taylor 15, Sandra Ygueravide 14/6, Varga Zsófia 10/6, Dombai Réka 10/3.

VBW CEKK Cegléd: Katerina Sotiriou 24/6, Kristina Higgins 18, Keita Swanier 9.

Az Aluinvent DVTK az erőviszonyoknak megfelelően 96-70-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

A PINKK kezdte jobban a mérkőzést, az első percekben a végül 21 ponttal záró Emma Stach két triplát is értékesített. A legnagyobb hazai előny 6 pont volt, de 16-10 után 10-0-val fordított a DVTK és az első szakasz végén már 24-18-ra ment. A második etapra is lendületben maradt Cziczás László együttese. Amikor Shatori Walker-Kimbrough triplája célt ért, 31-18-nál már 21-2-es miskolci futást regisztrálhattunk. Ez a sorozat gyakorlatilag el is döntötte a győztes kilétét. A második szakaszt 27-10-re nyerte a DVTK és a félidőben így már 51-28-as előnnyel gazdálkodhatott.

Cyesha Goree nélkül is rendkívül dominánsnak bizonyult támadásban a DVTK: a félidőben 8 pontszerzőt regisztrálhattunk. Shatori Walker-Kimbrough 17 egységnél járt. A harmadik negyedtől kiegyenlítettebben alakult a mérkőzés képe. A DVTK 20-23 pont között tartotta előnyét. Pontgazdag, helyenként kifejezetten szép egyéni villanásokat tartogató játékrészt követhettünk. A 74-51-ről induló záró szakaszban sem változott a játék képe. Más célok mellett, de mindkét csapatra fontos meccsek várnak tavasszal, így ezt is szem előtt tartották a szakmai stábok. A vége 96-70-es DVTK győzelem lett.

PINKK-Pécsi 424 – Aluinvent DVTK 70-96 (18-24, 10-27, 23-23, 19-22)

PINKK-Pécsi 424: Emma Stach 21/9, Shenita Landry 18, Sanja Mandic 12.

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 31/12, Zele Dorina 12, Pusztai Petra 11.