Női NB I: A PEAC 10 pontos sikert aratott Cegléden
16
2020
2020. február 16.  |  17:55
Ismét nyerni tudott a fővárosban a Szekszárd

A héten másodszor lépett pályára Budapesten az Atomerőmű KSC Szekszárd. A TFSE-MTK legyőzése után az ELTE-BEAC Újbudát magabiztosan 91-63 arányban múlta felül Zeljko Djokic együttese.

Szinte végig vezetett a találkozón a Szekszárd. A BEAC 5-4-es előnye után a KSC Studer Ágnes és Miklós Melinda tripláival 10-5-re fordított és a folytatásban már előrébb járt. Az első negyedben extra dobóformát mutattak a szekszárdiak, 10 perc alatt 32-19-re léptek el, hat hárompontost értékesítve. A második szakasz elején sem engedte engedte vissza a meccsbe riválisát Zeljko Djokic együttese. Négy és fél perc elteltével szerezte az első mezőnytalálatát a hazai csapat, de ekkor 38-23-re ment a Szekszárd.

A félidőig átlépte a 20 egységet a differencia a felek között: 50-29 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedet öt gyors hazai pont vezette fel, de 50-34 után egy 10-0-s futással egyértelművé tették a vendégek a fölényüket. Ezzel komoly lendületet vett a KSC és 26-11-re a harmadik etapot is megnyerte. A záró szakasznak 76-40-ről vágtak neki a felek. Mindkét szakmai stáb bő rotációt alkalmazott. A kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak. Láthattunk szép megmozdulásokat az utolsó 10 percben, de a győztes kiléte már nem volt kérdés. A BEAC 23-15-re hozta a záró szakaszt, a vége így 91-63 lett a Szekszárdnak.

ELTE-BEAC Újbuda – Atomerőmű KSC Szekszárd 63-91 (19-32, 10-18, 11-26, 23-15)

Legjobb dobók:

ELTE-BEAC Újbuda: Mérész Beatrix 12, Latinka Dusanic 9/3, Galántai Alma 7, Abigail Fogg 7/3.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 23/3, Miklós Melinda 13/9, Marie Ruzickova 12.

A PEAC 10 pontos sikere Cegléden

A hazai élvonal 19. fordulójának szombati záró mérkőzésén a PEAC-Pécs 76-66-os sikert aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában.

A tabella 7. és 8. helyezettjének rangadója kiegyenlített játékkal indult, majd 15-15 után 9-0-s futással a PEAC lépéselőnybe került. A második negyednek 24-17-ről vágtak neki a felek. Gyorsan nőtt a differencia, 32-19-nél a 13 pontot is elérte a vendégek előnye. A Cegléd azonban mindent megtett, hogy szorosabbá tegye a meccset. A görög Katerina Sotiriou egymaga 11 pontot szerzett, közte három triplát, a felzárkózás során. A CEKK végül 15-1-es futás végén 34-33-nál fordított. A félidőig már a hazai oldal dominált, így 43-35-ös előnyt épített fel. Sotiriou 22 pontnál járt 20 perc játékot követően, míg pécsi oldalon Cierra Bravard 8-nál.

A harmadik negyedben 50-43-ig őrizte jelentős előnyét a Cegléd, majd innen 8-0-val 51-50-re fordított a PEAC és minimális vezetését a játékrész végéig megtartotta. Maegan Conwright lépett elő főszereplővé, aki a harmadik 10 perc hajrájában hat pontot is szerzett pécsi részről. A záró szakasznak 54-52-ről vágtak neki a csapatok, melyek 60-59-ig haladtak fej-fej mellett. Innen a PEAC 66-59-re szakadt el. Licskai Zsófia még egy triplával visszahozta a hazai reményeket, de összességében a végjátékot kézben tartották a pécsiek. Amikor az utolsó két percbe érve 72-62-nél elérte a 10 pontot a differencia, gyakorlatilag eldőlt a győztes kiléte.

VBW CEKK Cegléd – PEAC-Pécs 66-76 (17-24, 26-11, 9-19, 14-22)

VBW CEKK Cegléd: Katerina Sotiriou 27/21, Kristina Higgins 12, Ketia Swanier 11.

PEAC-Pécs: Maegan Conwright 19/3, Cierra Bravard 14/6, Taisiia Udodenko 11, Szabó Fanni 11.

Magabiztos soproni győzelem a Vasas otthonában

A hazai élvonal 19. fordulójában a Sopron Basket 86-52-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában.

Villámrajtot vett a soproni gárda, három és fél perc alatt 10-0-ra lépett el a címvédő. A folytatásban hat pontra visszajött a Vasas, de a negyed vége felé újra megugrott a differencia. A második szakasznak a Sopron 22-10-es előnyéről vágtak neki a felek. A második etap elején közel három percig egyik fél sem talált be. Innen azonban a Sopron tudott új lendületet venni, így 31-10-nél már hazai időkérés miatt állt a játék. Komoly erőt mutatott ebben a 10 percben a címvédő, 21-8-ra nyerte a szakaszt. A félidőben pedig 43-18-ra ment. Határ Bernadett és Jelena Brooks 10-10 egységnél járt ekkor. A Vasasnál Brianna Fraser neve mellett szerepelt 5 pont.

A harmadik szakasz első találatát még a Sopron szerezte, de ezt követően Fraser megduplázta pontjai számát és igyekezett a lépést tartani a Vasas. Végül 51-26 után érkezett el az a 14-2-es soproni futás, ami tovább erősítette a jelentős különbséget a felek között. Az utolsó 10 percnek 67-30-ról vágtak neki a csapatok. Itt már nem lehetett kérdés a győztes kiléte, mindkét szakmai stáb bő rotációt alkalmazott és minden nevezett játékosának lehetőséget adott a végére. A Vasas is szép megoldásokkal tudta lezárni a meccset, míg a Sopron az Euroliga csütörtöki folytatására kifejezetten előremutató szakaszokkal hangolhatott.

Vasas Akadémia – Sopron Basket 52-86 (10-22, 8-21, 12-24, 22-19)

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 19, Tóth Orsolya 9, Böröndy Vivien 9/3.

Sopron Basket: Dubei Debóra 16/6, Határ Bernadett 15, Candice Dupree 10, Tina Krajisnik 10, Jelena Brooks 10.

A negyedik negyedben szakította le a ZTE a PINKK-et

A ZTE NKK 92-79-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét a hazai élvonal 19. fordulójában.

A találkozóra már megerősített kerettel érkezett a PINKK, melyhez egy szerb iránytó Sanja Mandic csatlakozott a napokban. Az első negyedben 7-7 után 13-7-re ellépett a ZTE, de ennél a hat pontnál jobban a hazaiak az első szakaszban nem tudtak elszakadni. A játékrész végére egyenlítettek a pécsiek: 10 perc után 21-21 állt az eredményjelzőn. A vendégek lendületben maradtak és a második szakasz elején 28-23-as előnyre tettek szert. A mérkőzés továbbra is igen hullámzóan alakult: 36-30-nál már újra a hazaiak jártak előrébb hat egységgel. Ez állandósulni látszott a felek között. A félidőben 44-37-es állást rögzíthettünk.

A nagyszünetben zalaegerszegi oldalon Kirby Burkholder 13 pontnál járt, míg Horti Dóra 10 egységnél és 8 lepattanónál. A PINKK-nél Shenita Landry jegyzett 15 pontot. A harmadik etap elején 52-39-nél a 13 egységet is elérte a differencia. A PINKK azonban igyekezett megfogni a meccset és 54-50-re visszajött egy 11-2-es sorozattal. Ezzel teljesen nyílt lett újra a találkozó. A záró szakasznak 62-60-ról vágtak neki a felek. A döntő futást itt tudta bevinni a ZTE: 11-0-val indítottak és ezzel 73-60-ra szakadtak el. A folytatásban a 15 pontot is elérte Horti Dóráék előnye, így a hazai siker ekkor már nem forgott veszélyben.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 92-79 (21-21, 23-16, 18-23, 30-19)

ZTE NKK: Kirby Burkholder 23/9, Horti Dóra 18, Nagy Dóra 17.

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 26. Emma Stach 19/3, Sanja Mandic 10.