Női NB I: A BEAC legyőzte a Győrt
13
2020
2020. február 13.  |  11:15
A hazai élvonal 18. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 88-68-ra legyőzte a TFSE-MTK együttesét.

A TFSE együttesében már ott volt a szombaton hiányzó Chanise Jenkins és Süle Krisztina is. A Szekszárd már az első percekben igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, így 7-1-es előnyre tett szert. A hullámzó játékrész alkalmával a TFSE 7-7-nél egyenlített, majd innen újra elszakadt 14-7-re a Szekszárd. A vendégek előnye a folytatásban 2-6 pont között mozgott. 10 perc után 25-19 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban 27-26-ig felzárkózott a TFSE, de lélektanilag döntő fontosságúnak tűnt, hogy a vezetést nem tudta magához ragadni. Innen ugyanis 9-0-val 36-26-ra újra ellépett a Szekszárd és az akkor kialakult differencia a félidőig megmaradt a felek között.

A nagyszünetben Alisia Jenkins 15, Chanise Jenkins 12 pontnál járt, míg a Szekszárdnál Marie Ruzickova tartott 13 pontnál és 7 lepattanónál. A 42-29-ről induló harmadik negyedet 7-0-val kezdte a KSC. Innentől kezdve ez a 20 pontos különbség határozta meg a mérkőzést. A záró szakasznak 68-46-ról futottak neki a csapatok. A TFSE viszonylag gyorsan 12-13 pontra faragta a hátrányát, így az utolsó percek is maximális koncentrációt követeltek meg szekszárdi részről. Zeljko Djokic 73-63-nál rendelte magához rövid eligazításra tanítványait. Ezt követően sorrendben Marie Ruzickova, Ivana Dojkic és Studer Ágnes is betalált távolról. Ezen triplákkal visszaállt a jelentős különbség és a Szekszárd sikere nem forgott veszélyben.

TFSE-MTK – Atomerőmű KSC Szekszárd 68-88 (19-25, 10-17, 17-26, 22-20)

Legjobb dobók

TFSE-MTK: Alisia Jenkins 27/6, Chanise Jenkins 21/9, Süle Krisztina 12/3.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Marie Ruzickova 24/6, Ivana Dojkic 19/6, Tyaunna Marshall 13.

Az ELTE-BEAC Újbuda 70-68-ra legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját a hazai élvonal 18. fordulójában.

Egy debütálót köszönthettünk a mérkőzésen, bemutatkozott a BEAC keretében Latinka Dusanic. Az első két találatot a Győr szerezte, majd két triplával fordított Balogh Judit együttese. Sokáig ez a fej-fej melletti küzdelem jellemezte az első negyedet, majd a BEAC 17-16-os vezetése után 11-4-es sorozattal fordított a Győr. A 27-22-ről induló második szakaszban a 7 pontot is elérte a győri előny. 32-25 után azonban 10-0-val 35-32-re újra magához ragadta a kezdeményezést a házigazda. Lendületben maradt a BEAC és a félidőig 43-34-re lépett el. Ez összességében 18-2-es széria volt.

A nagyszünetben a hazaiaknál Abigail Fogg 13, Jennifer Schlott és Szabó Dóra 11-11 pontnál járt. Győri oldalon Raksányi Krisztina neve mellett szerepelt 9 egység. A harmadik negyedben a 10 pontot is elérte a differencia a felek között. A Győr azonban 61-51 után 61-57-re felzárkózott, amivel teljesen nyílttá tette a meccset a záró szakasz elejére. A negyedik negyedet Török Ágnes hárompontosa vezette fel, így 61-60-ra visszajött a Győr, majd nem sokkal később 65-64-nél már vezetett is. Fej-fej melletti küzdelem alakult ki, ahol végül Abigail Fogg és Laklóth Anna egy-egy triplájával 70-65-nél lépéselőnybe került a BEAC. Ekkor még öt és fél perc volt hátra. Pontszegény, de rendkívül kemény, küzdős végjáték jellemezte a találkozót. A Győr Papp Klaudia triplájával 70-68-ra visszajött, az utolsó három percben viszont innen már egyik csapat sem talált be.

ELTE-BEAC Újbuda – UNI Győr – MÉLY-ÚT 70-68 (22-27, 21-7, 18-23, 9-11)

ELTE-BEAC Újbuda: Abigail Fogg 22/12, Szabó Dóra 18/9, Jennifer Schlott 11/6, Laklóth Anna 8/6.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Varga Zsófia 13/3, Török Ágnes 12/3, Rachel Hollivay 11, Raksányi Krisztina 11.

A Sopron Basket 76-62-re legyőzte a ZTE NKK gárdáját a hazai élvonal 18. fordulójában. A soproniak a harmadik negyed hajrájában alakítottak ki nagyobb különbséget.

A betegségből lábadozó Aleksandra Crvendakic nem tudta vállalni a játékot a Sopron Basket keretéből, de az olimpiai selejtezőkön szereplő Jelena Brooks és Tina Krajisnik már ott volt a bajnoki címvédőnél. A Sopron 11-3-as sorozattal kezdett, sőt 17-7-nél a 10 egységet is elérte a differencia. A negyed végére azonban az ekkor már 10 pontnál járó Keyona Hayes vezetésével 21-17-re visszajött a ZTE és ezzel nyílttá tette a folytatást. A második szakaszban 3-6 pont között mozgott a differencia. Végül a félidő hajrájában 36-32 után az ekkor 13. pontját szerző Jelena Brooks két büntetőjével és Dupree duplájával tudott jobban elszakadni Gáspár Dávid együttese.

Érződött a kihagyás a csapatokon, mindkét oldal 8-8 eladott labdánál járt. A Sopron a 35 mezőnykísérletéből értékesített 10-et, miközben kiemelkedően dobott a ZTE, miután 25 vállalásából 12 dobásuk célt ért. Ugyanakkor a lepattanókban mutatkozó jelentős hátrányuk (23-11) miatt ezt nem tudták még szorosabb eredményre váltani. A harmadik etapot egy zalaegerszegi tripla vezette fel, de a játékrész közepén Briann January hármasával 49-37-nél átlépte a 10 egységet a differencia. A folytatásban 16 ponttal is ellépett a Sopron. Az 57-43-ról induló záró szakaszban egyre jobban kijött a hazai fölény. Weninger Virág tripláját követően 74-54-nél érte el a 20 pontot a különbség. Az utolsó percekben a kevesebb lehetőséget kapók is stabilan tartották a soproni vezetést, így a címvédő a válogatott szünet után győzelemmel folytatta szereplését.

Sopron Basket – ZTE NKK 76-62 (21-17, 19-15, 17-11, 19-19)

Sopron Basket: Jelena Brooks 23, Határ Bernadett 16, Fegyverneky Zsófia 11, Briann January 11/3.

ZTE NKK: Keyona Hayes 18, Andela Djelic 18/6, Horti Dóra, Kirby Burkholder 8/3.

A Vasas Akadémia 89-81-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét a hazai élvonal 18. fordulójában a szerdai játéknap záró mérkőzésén.

Az első negyedben 16-14-ig váltott vezetés mellett haladtak a csapatok, majd innen a Vasas 7-0-val 21-16-ra fordított. Hullámzóan alakult az első negyed, miután ezt egy pécsi futás követte. Egészen pontosan 8-0-val zárták ezt a periódust és 24-21-nél ismét előrébb jártak. Sőt, a második negyedet egy hazai tripla vezette fel, ezzel 11-0-ra növelve a PINKK sorozatát. A Vasas azonban Fraser és Böröndy révén gyorsan megfogta a meccset és innen ismét kiegyenlített küzdelem jellemezte a találkozót. A PINKK végül 33-32 után 8-1-es sorozattal zárta a félidőt, így 41-33-nál ismét komolyabb lépéselőnybe került. Hazai oldalon Shenita Landry 16, a vendégeknél Brianna Fraser 17 egységnél járt.

A harmadik etap elején Emma Stach négy pontjával 45-33-as előnybe került a PINKK, mely jó ritmusban játszva egészen 49-34-ig elszakadt. A folytatásban Szücs Lilla triplája után 54-38-nál regisztrálhattuk a legnagyobb különbséget. Innen a Vasas három perc alatt 11-0-s futással zárkózott fel és ezzel fokozatosan a mérkőzés irányítását is átvette. A negyed végére 3 pont maradt a pécsi előnyből. A 60-57-ről induló záró szakaszban 61-60-nál már előrébb járt a Vasas. A következő percekben váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 72-71 után Fraser és Tóth találataival 80-75-re fordított a Vasas. Az igencsak töredezett végjátékban ebből a helyzetből már nem engedte ki a kezéből a sikert Földi Attila gárdája. A nyolc pontot is elérte a differencia a felek között.

PINKK-Pécsi 424 – Vasas Akadémia 81-89 (24-21, 17-12, 19-24, 21-32)

PINKK-Pécsi 424: Emma Stach 24/3, Shenita Landry 22, Tetyana Yurkevichus 12.

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 38/3, Taylor Murray 25, Tóth Orsolya 6.