Női Amatőr: Dupla Csata-diadal, kettős PINKK-vereség
12
2020
2020. február 12.  |  15:05
Néhány csapat "duplázott", azaz két mérkőzést is játszott a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A Csata mindkét összecsapását megnyerte, a PINKK és a Győr viszont mindkettőt elveszítette, a Sportdarázs, a BEAC és az NKA-Pécs-PEAC heti mérlege pedig 1-1. A zöld csoportban egy meglepetés született: az alsóházból előre törő Szolnok legyőzte a Törekvés együttesét.

Csata DSE - PINKK SE 69-40

Egy félidő alatt eldöntötte a rangadót a Csata, amely a szünetig megszerzett 24 pontos előnyére, valamint elsősorban Radócz Fanni (13 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Mányoky Réka (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és a tripla-dupla közelében járó Solymosi Noémi (10 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) kosaraira építve simán verte a játékot a szünet után már kiegyenlítetté tevő, a leginkább Pucz Eszter (11/3 pont, 4 lepattanó) és Jáhni Zsófia (9/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) pontjaira támaszkodó PINKK csapatát.

NKA-Pécs-PEAC - Sportdarázs 66-70

Ellentétes félidőket hozó találkozón szünetig 8 pontos előnyt szerzett a jórészt Ilina Selcova (18 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Milica Vojinovics (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Varga Eszter (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) találataira alapozó hazai együttes. A vendég soproniak a harmadik negyedben feljöttek, megfelezték hátrányukat, majd a záró etapban a Varga Aliz (20 pont, 15 lepattanó, 6 szerzett labda)-Varga Sára (16/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz)-Varga Kamilla (14 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Bakó Patrícia (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó. 3 gólpassz) kvartett vezérletével meg is fordították a színvonalas találkozót.

Széchenyi KA Győr - Vasas Akadémia 59-70

A harmadik szakasz végére apránként, fokozatosan 12 pontosra növelte előnyét a Salamon Zsófia (15 pont, 5 lepattanó) és Vígh Bernadett (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó Vasas, amely a Kuncz Petra (8 pont - 14 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 5 szerzett labda) vezetésével 44-29-re megnyert lepattanózásra építve győzött Győrben. Hazai részről egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Biczó Laura (18 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé, őt társai eléggé magára hagyták a pontszerzéseben.

Ajka - ELTE-BEAC Újbuda 82-72

A Zsámár Lili (19/12 pont - 4/4 tripla -, 6 lepattanó)-Mérész Beatrix (17 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kettős vezérletével a vendégek az első negyedben alaposan meglepték a friss Hepp-kupa győztest, s 15 pontos előnyt szereztek. A folytatásban rendezték soraikat, s átvették a játék irányítását a hazaiak, akik Székely-Horváth Zsuzsanna (19/12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Zsovár Orsolya (17/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Balsay Anna (15/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) és Kalocsai Dorina (12/6 pont, 5 lepattanó) találataira alapozva a harmadik etap végére ledolgozták hátrányukat, s a záró szakasz első felét 14-4-re nyerve a maguk javára fordították a találkozót.

Széchenyi KA Győr - ELTE-BEAC Újbuda 66-84

A mérkőzés első három negyedében a Tóth Dorina (21/6 pont, 4 szerzett labda)-Tóth Franka (17 pont, 10 lepattanó)-Juhász Angéla (16 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Laufer Gabriella (11 pont) kvartett vezette fővárosiak kézben tartva az irányítást több mint 20 pontos előnyt szereztek az ezúttal igen erős kerettel felálló győriek otthonában. Az elsősorban Biczó Laura (24 pont, 12 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett, 4 eladott labda), Dombai Réka (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Dúl Panka (10/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) pontjaira támaszkodó hazaiak a záró etapban tudtak 20 ponton belülre kerülni.

MAFC - Sportdarázs 86-84

A színvonalas, izgalmas összecsapás harmadik negyede után 8, s az utolsó percre fordulva is még 5 pontos előnye volt a Varga Aliz (21/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Sára (19/3 pont), Kocsis Fanni (18/3 pont, 5 lepattanó), Bakó Patrícia (12 pont, 6 lepattanó) és Varga Kamilla (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 gólpassz) kosaraira építő vendég soproni együttesnek. A végjáték azonban a Horváth Enikő (23/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Hercze Szandra (19/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Szabó Vivien (12 pont, 7 lepattanó), Tarnai Kata (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), valamint Aradi Zsanett (9 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) hatékony játékára alapozó hazai együttesé volt. Az utolsó perc elején Horváth hármasa egy 7-0-s hazai rohamot indított útjára, Hercze szerzett még 2 duplát, így hatalmasat hajrázva a MAFC a maga javára fordította a találkozót.

DEAC DSI - Csata DSE 52-65

Három negyedet nagyon szűken, a harmadikat 7 ponttal megnyerve tudott győzni Várszegi Réka (22 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Boros Júlia (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével az ezúttal tartalékos összeállításban pályára lépő Csata a szívósan küzdő, s helyenként jól játszó, a Göttlinger Anna (23/6 pont, 8 lepattanó)-Foltin Blanka (13 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda) kettős vezette debreceni együttes otthonában.

MTK-Budapest - PINKK SE 72-63

A 10 ponttal, 24-14-re megnyert első negyedre, a 49-33-ra megnyert lepattanócsatára, továbbá főként Szeitl Vanessza (18/6 pont, 3 gólpassz), Pál Szandra (15 pont, 20 lepattanó, 3 eladott labda), Gróf Tímea (14/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Koch Dóra (11/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) jó játékára építve győzte le az MTK a Szűcs Lilla (17/6 pont, 3 lepattanó), Vári Zita (14 pont, 5 szerzett labda) és Pucz Eszter (10 pont, 5 lepattanó) jóvoltából a második negyedtől a feladathoz felnövő, a záró etap elején 6 pontra felzárkózó PINKK csapatát, amely azonban a hajrában ennél már nem tudott közelebb kerülni a hazaiakhoz.

BKG Príma Akadémia - Kecskeméti KC 85-67

Egységes csapatjátéka, a 22-10-re megnyert első negyed, s a 8-0-lal indított második félidő, valamint Camesha Davis (20/9 pont, 17 lepattanó, 5 gólpassz), Czirják Noémi (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Kenyeres Anett (13/3 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Bodnár Fanni (11/3 pont, 3 lepattanó) és Suppán Anna (10 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eredményessége révén győzte le összességében biztosan a BKG a Serbán Anett (20/3 pont, 9 lepattanó), Schlégl Odett (16/6 pont, 4 lepattanó), Kálló Dóra (12 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Burján Bianka (11/6 pont) jóvoltából szívósan küzdő, a vártnál, a tabellán elfoglalt helyéhez képest jóval nagyobb ellenállást kifejtő kecskeméti együttest.

Tatabányai KC - NKA-Pécs-PEAC 67-83

A Tatabánya Galli-Hirling Borbála (15 pont, 7 lepattanó), Göbölös Réka (14/3 pont, 3 lepattanó), Pusztai Sára (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet) és Kaluha-Guti Alexandra (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) pontjaival három negyeden át tartotta a lépést a pécsi fiatalokkal. A záró szakaszt azonban sokkal jobban bírták az Ilina Selcova (20 pont, 11 lepattanó)-Varga Eszter (18/3 pont, 6 lepattanó)-Milica Vojinovics (16/9 pont, 8 lepattanó) trió vezette vendégek, így ellenfelük fölé kerekedtek.

ELTE Fortis - Kanizsai Vadmacskák 61-94

Baa Dominika (31 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 9 gólpassz), Budai Dorina (23 pont, 13 lepattanó) és Fuisz Viktória (21 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) ponterős játéka révén az első három negyedben egyértelmű fölényben játszva aratott fölényes győzelmet a Nagykanizsa a lepattanózást 51-42-re megnyerő, Nagyi Tímea (22 pont, 12 lepattanó), Szakolczi Dorka (15 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) és Szabó Zsanett (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) kosaraira támaszkodó hazaiak. Az elvesztett pattanózást a szerzett (21, ill. 8) és az eladott (10, ill. 26) labdákkal bőven "visszahozta" a nagykanizsai együttes.

Kiss Lenke KA - Bajai NKK 73-99

Bár a páros negyedekben Opitz Petra (19 pont, 9 lepattanó), Czombos Luca (14/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Kertész Zsófia (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) jóvoltából a hazai csapat felnőtt ellenfeléhez, s a feladathoz, ám a vendég bajaiak a páratlan etapokban - különösen az elsőben - a Pap Regina (33/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk)-Raus Vivien (22/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) kettős hatékony, ponterős játékának köszönhetően nagy fölényben játszva simán nyertek.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Pilis KE 98-50

A negyedik negyedre teljesen széteső vendégek, akiknél Hidas Réka (9/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 10 eladott labda) és Szammer Anett (9 pont, 6 eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek - csak a harmadik szakaszban voltak egyenrangú partnerei a mérkőzést Hanti Daniella (22/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Annamaria Pop (16/6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Andi Hanna (12/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), valamint Liszkai Rebeka (12 pont, 7 lepattanó, 8 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével a szünetig megszerzett 29 pontos vezetésével 20 perc alatt eldöntő szekszárdi fiataloknak.

Tatai SE - Nyíregyházi Kosársuli 62-93

Minden negyedet megnyerve aratott a Karakó Dorina (23 pont, 10 lepattanó, 2-2 gólpassz, blokk és eladott, 3 szerzett labda)-Takács Anna (19/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Farkasinszki Orsolya (14 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezérletével magabiztos győzelmet a Nyíregyháza a Rozsics Teodóra (23 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda, 2 blokk), Czompó Cintia (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Kiss Judit (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) kosaraira építő tatai csapat otthonában.

Szolnoki MÁV SE - Törekvés SE 57-43

Az elsősorban Harangi Barbara (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) és Czintos Boglárka (9 pont, 4 eladott labda) kosaraira hagyatkozó vendégek az első negyedben pontosabban játszva 7 pontos előnyt szereztek. A folytatásban a szolnokiak átvették az irányítást, és Baczuk Virág (17/3 pont - 26 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességének, valamint a 45-35-re megnyert lepattanózásuknak köszönhetően kerekedtek ellenfelük fölé a két fölöttébb gyengén (3/28, 10,71%, ill. 1/17, 5,88%) triplázó csapat találkozóján.

Szegedi KE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 48-69

A Frindt Nikolett (16 pont, 3 lepattanó)-Szegeczki Nóra (13/3 pont, 3 lepattanó)-Ocsenás Flóra (12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) trió találataira építő vendégek a szünetig megszerzett 20 pontos előnnyel és a 43-28-ra megnyert lepattanózással kerekedtek a Perényi Lídia (12/3 pont, 3 eladott labda) és Tóth Gabriella (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) jóvoltából a játékot szünet után kiegyenlítetté tevő szegediek fölé.

TFSE II - Szombathelyi Egyetem 62-48

A 17-7-re megnyert első negyedre, az 57-41-re megnyert lepattanózásra, valamint Vörösházi Jázmin (13/12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Zsófia (12/6 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) és Arin Agic (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) eredményességére építve szerezte meg újabb győzelmét az éllovas TF II. A szombathelyiek nagyrészt Balogh Viktória (14 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Jakubovics Dóra (13/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Püspöki Lotti (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) pontjai révén a második negyedtől kiegyenlítetté tették a játékot, de a hazai sikert nem tudták megakadályozni.