Női NB I: A PINKK bravúrja a TFSE otthonában
09
2020
2020. február 9.  |  18:55
A 15. fordulóból pótolt találkozón a PINKK Pécsi 424 meglepetésre 77-68-as győzelmet aratott a TFSE-MTK otthonában.

Az olimpiai selejtezők miatti februári szünetben két találkozót pótolnak. Múlt héten a 13. fordulóból az ELTE BEAC Újbuda és az Aluinvent DVTK összecsapását. Ezúttal pedig a 15. játékhétről a TFSE-MTK és a PINKK Pécsi 424 találkozóját. Villámrajtot vett a PINKK, mely az előző fordulóban már a Győrt is megszorongatta. Kevesebb, mint öt perc alatt 12-0-ra léptek el a vendégek. Alisia Jenkins szerezte a TFSE első találatát és a negyed végére fel is vette a ritmust a házigazda, mely két kulcsjátékosára Chanise Jenkis-re és Süle Krisztinára nem számíthatott. Rövid időre két pontra felzárkóztak, 10 perc után pedig végül 17-14-re ment a PINKK. A második szakaszban 22-21-nél átvette a vezetést Magyar Bianka együttese, mely pontos dobásokkal 32-22-re ellépett. Ez egy 13-1-es széria volt a fővárosi együttestől. A PINKK azonban nagy erőket mozgósítva a félidőig visszajött a lélektani 10 pont alá.

A 42-33-as nagyszünetben hazai oldalon Alisia Jenkins 12, Bernáth Réka 9 pontnál járt, míg a PINKK-nél Shenita Landry 13 és Emma Stach 11 egységnél. A harmadik etap újabb fordulatot tartogatott. A TFSE 44-35-ös vezetése után a PINKK egy 8-0-s sorozattal 44-43-ra felzárkózott és ezzel újra teljesen nyílttá tette a találkozót. A játékrész hajrájában megpróbált elszakadni a TFSE, így végül 50-45-ről vágtak neki a felek a záró szakasznak. A negyedik negyedet a PINKK 7-0-val indította, amivel 52-50-nél a vezetést is magához ragadta. Megváltozott a mérkőzés képe, fej-fej mellett haladtak a csapatok, de pár ponttal már jellemzően Vanja Miljkovic gárdája járt előrébb. Az utolsó három percben 65-61 után Emma Stach triplája juttatta komolyabb előnyhöz a PINKK-et. A folytatásban három pontnál közelebb a TFSE már nem került. Fél perccel a vége előtt büntetőkkel 74-65-re elléptek a vendégek és ezzel gyakorlatilag eldőlt a csata.

TFSE-MTK – PINKK-Pécsi 424 68-77 (14-17, 28-16, 8-12, 18-32)