FIBA EC: Kiütötte a csoportelsőt a Körmend
30
2020
2020. január 30.  |  12:50
Azt már korábban eldőlt, hogy a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül az Egis Körmend már nem juthat tovább a FIBA Europe Cup második csoportköréből. Ettől függetlenül a vasiak fogadkoztak, mindent megtesznek azért, hogy szépre sikerüljön a hazai búcsú. A csoportelső Dinamo Kijev ellen nem ígérkezett könnyű feladatnak.

A találkozó gyászszünettel kezdődött, Kobe Bryant emléke előtt adóztak a csapatok és a nézők, majd az első támadóidőket is “lefuttatták” a csapatok.

Az első kosarat a Körmend szerezte, Turner volt eredményes a büntetővonalról. Remekül kezdték a meccset a vasiak, három perc után 15-4-re vezettek, Turner egymaga hét pontot dobott. Időt is kértek az ukránok. Nem sokat használt. A piros-feketéknél Taylor, Turner és Kastrati is betalált. 21-4 volt az eredményjelzőn. Két perccel a negyed vége előtt, Németh Ákos hintett egy triplát, majd egy duplát. Jó pillanatai voltak a fiatal magyar kosarasnak. A negyed vége 33-13 lett.

A második negyedben ott folytatta a Körmend, ahol abbahagyta. Motiváltan, jól kosárlabdázott Matthias Zollner együttese. A tréner több fiatalnak is lehetőséget adott, akik éltek is ezzel. Jól szállt be Durázi és Filipovic is. A Körmend gyorsan közé rakta a harmincat, és gyakorlatilag eldöntötte a meccset. 60-32.

A második félidő gyakorlatilag edzőmeccsé silányodott. A vasiak fantasztikus napot fogtak ki, a Kijev pedig egyre jobban elengedte a mérkőzést. Lehetőséget kapott Martinez is, de Varnado, Kastrati és Turner vitte a prímet.

A harmadik negyed végén 83-52 volt az eredményjelzőn, a végeredmény pedig 96-74 lett.

Egis Körmend - BC Kijev Basket 96-74 (33-13, 27-19, 23-20, 13-22)

FIBA Europe Cup, K-csoport, 5. forduló
Körmend Városi Sportcsarnok
Játékvezető: Vučković (szlovén), Kounelles (ciprusi), Mavisu (török)

Egis Körmend: Turner 17/9, Edwards 7/3, Kastrati 16/6, Varnado 17/15, Taylor 11. Cserék: Durázi 2, Ferencz 15/6, Filipovic 4, Németh 7/3, Takács -, Oroszi -, Martinez -.

BC Kijev Basket: Korenyuk 21, Shepherd 5/3, Bliznyuk 5/3, Hill 5/3, Pavlov 12. Cserék: Kondrakov 11/9, Zaiets 5/3, Klassen 2, Petrov 5/3, Pustozvonov -, Krutusz 3/3.