Női Amatőr NB: Nincs már nyeretlen a zöld csoportban
27
2020
2020. január 27.  |  11:05
A Hepp-kupa négyes döntője miatt a múlt hét előtti héten csak a zöld csoportban rendeztek mérkőzéseket, így ott két hét eseményeit foglaltuk össze. Talán a legfontosabb fejlemény az, hogy a Tata nyerni tudott a Kiss Lenke KA otthonában, így nincs már nyeretlen együttes a csoportban. A TF II újabb győzelmekkel erősítette meg vezető pozícióját, a Nagykanizsa pedig előbb Szombathelyen nyert rangadót, majd Szolnokon győzött nagy hajrát kivágva. A piros csoportban nem hibáztak a dobogósok, az éllovas BKG ráadásul rangadót nyert a negyedik PINKK ellen. A BEAC fiataljai a Vasas otthonában tudtak nyerni, a legtöbb izgalmat pedig a DEAC-Tatabánya összecsapás hozta, amelynek végén a hazaiak örülhettek.

Csata DSE - Kecskeméti KC 53-35

Egy nappal a Hepp-kupa játékosai számára minden bizonnyal fölöttébb kimerítő négyesdöntője után, az NB I-es csapatban szereplő kosarasai nélkül erőn felül teljesítve ezüstérmet szerző, ezúttal nagyrészt Várszegi Réka (14 pont, 11 lepattanó), Horváth Fruzsina (10/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Rakita Lili (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) kosaraira, valamint a 48-26-ra megnyert pattanózásra alapozó Csata játékosain támadásban érződött a fáradtság. Rendkívül hatékony, szervezett védekezésükkel azonban az első félidőben írd és mondd 5 ponton tartották a Burján nővérek, Bianka (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Laura (8/6 pont, 4 lepattanó) vezette, a játékot szünet után kiegyenlítetté tevő kecskemétieket, így biztosan nyertek.

MAFC - Ajka 49-82

Ellentmondást nem tűrően, 27-7-es első negyeddel kezdve alapozta meg a Szabó Petra (18 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Bettina (13/3 pont, 5 gólpassz), Mányoky Judit (11/9 pont, 3 gólpassz) és Shirian Fatime (10 pont, 7 lepattanó) vezetésével kivívott fölényes, magabiztos győzelmét a friss Hepp-kupa győztes Ajka annak a MAFC-nak az otthonában, amelyből egyedül Horváth Enikő (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Vasas Akadémia - ELTE-BEAC Újbuda 58-77

Szünetig 9 pontos előnyt szerzett a BEAC Juhász Angéla (20 pont, 6 leopattanó, 4 szerzett labda)-Zsámár Lili (14/9 pont, 4 lepattanó)-Tóth Franka (13 pont, 5 lepattanó)-Mérész Beatrix (12/3 pont, 6 gólpassz) kvartett vezetésével. A harmadik negyedet, ha csak egyetlen ponttal is, de megnyerte az elsősorban Madár Kata (14/6 pont, 5 lepattanó), Nadja Smailbegovics (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Madár Eszter (12/6 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 3 szerzett labda) kosaraira építő Vasas. A záró etap közepén csupán 8 ponttal "ment" a BEAC, amely egy 14-3-as utolsó 5 perccel tette biztossá győzelmét.

BKG Príma Akadémia - PINKK SE 67-56

A Hepp-kupa bronzmeccsének visszavágójaként is felfogható összecsapáson Jáhni Zsófia (16 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Vári Zita (12/3 pont) és Tenyér Zsófia (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) jóvoltából a PINKK a záró etap közepéig tudta tartani a lépést a piros csoportot veretlenül vezető BKG-val. Ekkor azonban egy 9-0-lal eldöntötte a rangadót a maga javára az elsősorban Camesha Davis (28/3 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda), Laura Aldazabal (14 pont, 6 lepattanó) és Suppán Anna (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) eredményességére, no meg a 48-34-re megnyert pattanócsatára alapozó éllovas.

DEAC DSI - Tatabányai KC 67-64

Végig kiélezett, szoros összecsapáson diadalmaskodott elsősorban Foltin Blanka (25-25 pont és lepattanó, 3 blokk), Göttlinger Anna (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Nagy Lili (11 pont 5 lepattanó, 4 gólpassz) találatainak, no meg az 52-35-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően a debreceni együttes a nagyrészt Pusztai Sára (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra (18/3 pont, 5 gólpassz) és Mojzes Gina (12 pont, 6 lepattanó) jó játékra támaszkodó Tatabánya ellen.

Kiss Lenke KA - ELTE Fortis 61-79

Szünetig 15 pontos előnyt szerzett az alsóházi rangadón a Nagyi Tímea (25 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Kiss Anna (16 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Szakolczi Dorka (11 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Glavinics Anna (10/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette ELTE Fortis együttese. Szünet után aztán a hazaiak ugyan főként Czombos Luca (16/3 pont, 3 lepattanó, 9 eladott labda), Opitz Kitti (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 8 eladott labda) és Bodnár Virág (9 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, ám a minden negyedet megnyerő ellenfelük biztos győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Szombathelyi Egyetem - Kanizsai Vadmacskák SE 63-82

A nyugati rangadón, amelyen a negyedik helyen álló szombathelyiek fogadták a harmadik Nagykanizsát, a remek kezdésének, a 30-19-re megnyert első negyednek, valamint csapatként több lábon állva nagyrészt Budai Dorina (27 pont, 20 lepattanó), Fuisz Viktória (26 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) és Baa Dominika (11 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően a vendégek biztosan nyertek a pontszerzésben eléggé magára hagyott, csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Szabó-Haklits Zsuzsanna (23/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) vezette szombathelyiek otthonában.

Törekvés SE - Nyíregyházi Kosársuli 55-72

Az első 15 percben még tartotta a lépést a hazai együttes a szabolcsi hölgyekkel, ám a félidő hajrájában egy 11-4-es rohammal 10 pont fölé hizlalta előnyét a Karakó Dorina (18 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)-Borza Laura (17 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz)-Takács Anna (14/12 pont, 7 lepattanó)-Farkasinszki Orsolya (13 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) kvartett vezette vendégcsapat. A harmadik etap közepén már 15 pontos előnye volt a Nyíregyházának, ám ekkor egy 12-0-lal szorossá tették a találkozót a vendéglátók, akiktől ezúttal csak Dobos Kira (11 pont, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé. A harmadik etap 5 vendég ponttal zárult, s ez megtörte a Törekvés csapatát, összességében tehát a páros szakaszokban sokkal jobban játszó Nyíregyháza simán győzött.

TFSE II - Kiss Lenke KA 80-32

Végig nagy fölényben játszva hozta gond nélkül a kötelező győzelmet Angyal Nikolett (13 pont, 9 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk), Doktor Anna (13 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Arin Agic (12/12 pont) és Szeli Dorina (12 pont, 6 lepattanó) vezérletével a TF II. A vendégek legeredményesebb játékosa Gedó Luca volt 8 ponttal, Bodnár Virág 7-7 ponttal és lepattanóval, valamint 3 eladott labdával zárta a találkozót.

Tatai SE - TFSE II 46-103

Végig kézben tartva az irányítást hozta a papírformának megfelelő, sima győzelmet a remek dobóformát kifogó Szabó Evelin (20/18 pont - 6/9 tripla) és Arin Agic (14/12 pont,  - 4/6 tripla -, 4 gólpassz), valamint Angyal Nikolett (13 pont, 11 lepattanó), Révész Sára (12/6 pont, 6 lepattanó), Vörösházi Jázmin (10/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Boros Berta (10/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) vezérletével a veretlen éllovas TF II az önmagához képest jól helytálló, nagyrészt Morcz Viktória (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Czompó Cintia (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet) és Mohai Zita (11 pont, 3 eladott labda) pontjaira hagyatkozó nyeretlen sereghajtó tatai csapat otthonában.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Pilis Basket 69-58

Az első három negyedben egységes csapatmunkával, Szegeczki Nóra (17/3 pont), Frindt Nikolett (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Suhajda Vanda (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) és Vég-Dudás Anna (10 pont, 5 lepattanó) kosarai, no meg a 49-34-re megnyert lepattanózás révén győzték le a diósgyőri fiatalok a mezőny legeredményesebb játékosa, Hidas Réka (27/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), valamint a dupla-duplával záró Hegyi Hanna (12 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz eladott labda és blokk) vezette Pilis csapatát, amely a záró szakaszban "kozmetikázta" tisztesre vereségét.

Szombathelyi Egyetem - Törekvés SE 71-48

Szünetig a jó védekezésének, valamint elsősorban Jakubovics Dóra (22/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Püspöki Lotti (19 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Szabó-Haklits Zsuzsanna (14/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően 16 pontos előnyt szereztek a hazaiak. A harmadik negyedben összekapta magát, s a záró etap elején a 10 pontos lélektani határ közvetlen közelébe került a Törekvés, de ezt követően egy 8-2-es rohammal eldöntötte a találkozót a Szombathely, amely azért is tudott végül 23 ponttal nyerni, mert a vendégek az egyedüliként 10 pont fölé jutó Dobos Kirát (15/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) pontszerzésben nagyon magára hagyták, rajta kívül is csak ketten kerültek 5 pont fölé.

Szolnoki MÁV SE - Kanizsai Vadmacskák SE 57-69

Három negyeden át levegőben lógott a meglepetés, hiszen 30 perc után 7 ponttal még az első három szakaszt, ha szűken is, de a Baczuk Virág (21/6 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda)-Frank Fanni (13/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda)-Lovrity Dóra (13/6 pont, 5 lepattanó) trió vezérletével megnyerő hazaiak álltak jobban. A záró etapban aztán "megrázta magát" a csoport élmezőnyébe tartozó, elsősorban Fuisz Viktória (24/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) és Baa Dominika (16/6 pont - 23 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz) pontjaira támaszkodó Nagykanizsa, amely egy 11-0-s bő 3 perccel indítva a szakaszt fordított, s az utolsó 10 percet 19 ponttal nyerve végül 12 ponttal győzött.

Kiss Lenke KA - Tatai SE 58-68

Az ellentétes félidőket hozó alsóházi rangadót Rozsics Teodóra (20 pont - 22 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Morcz Viktória (17/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Koncsár Eszter (14 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével lényegében az első félidőben eldöntötte a találkozó előtt még győzelem nélkül álló Tata, amely 43-19-re vezetett a félidőben. E tetemes előnyéből 10 pontot megtartott vendég alakulat a Czombos Luca (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Opitz Kitti (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), és Kertész Zsófia (11 pont, 4 lepattanó) kosaraira hagyatkozó KLKA otthonában, így megszerezte első győzelmét.

Szegedi KE - Bajai NKK 45-95

Végig nagy fölényben játszva aratott a papírformának megfelelően sima, fölényes győzelmet a Pap Regina (30 pont, 15 lepattanó, 5-5 blokk és szerzett labda)-Raus Vivien (23/6 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)-Kucsora Réka (20 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) trió vezette Baja Szegeden. Hazai részről egyedül Finsztál Zsófia (15 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

TFSE II - Nyíregyházi Kosársuli 64-32

Szünetig Boros Berta (13/9 pont) és Herman Alíz (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) 15 pontos előnyt szerzett a TF II, majd a harmadik negyedben az elsősorban Farkasinszki Orsolya (13/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) eredményességére építő vendégek a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték fel magukat. A záró etapban aztán az éllovas szinte "lenullázta" ellenfelét - a hazaiak a 23-2-re megnyert negyedik negyedükkel fölényessé tették sikerüket.