26
2020
2020. január 26.  |  12:20

Nagy előnyt adott le, de végül nyert a Győr

Megszerezte első győzelmét 2020-ban az UNI-Győr – MÉLY-Út együttese. A győriek 88-79-re verték a PINKK Pécsi 424 gárdáját.

A mérkőzés elején 13-12-ig egyik gárda sem tudott elszakadni. Ezt követően 11-3-as sorozattal 24-15-re lépett el a Győr. A negyedet ugyan egy pécsi dupla zárta, de a hazaiak lendülete nem tört meg. A második etap elején 6-9 pont között menedzselte előnyét a Győr. Végül 34-25 után mutatott be 14-5-ös futást Merim Mehmedovic gárdája, amivel megduplázta a differenciát. A félidőben 52-37-es állást regisztrálhattunk. A statisztika két kiemelkedő dobóformát mutatott. Győri oldalon Zofia Hruscakova 15, a PINKK-nél Emma Stach 22 pontnál járt.

A harmadik negyedben a 18 pontot is elérte a differencia a két alakulat között. A Győr 61-43-as vezetés után azonban a játékrész hajrájában a pécsiek kaptak el egy jobb sorozatot. A játékrész végére 71-60-ra felzárkóztak, majd a záró etap közepén 75-75-nél egyenlítettek. Teljesen nyílt lett a mérkőzés. Lélektanilag döntő volt, hogy bár támadott érte, de a vezetést a PINKK nem tudta átvenni. Az utolsó két percben 78-77 után döntő pillanatokban nem hibáztak a győriek, a büntetőknél sem remegtek meg a hazai kezek. A 88-79-es végeredményt Papp Klaudia két büntetője alakította ki.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – PINKK-Pécsi 424 88-79 (24-17, 28-20, 19-23, 17-19)

Legjobb dobók:

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Rachel Holliway  21, Zofia Hruscakova 19, Papp Klaudia 11/3, Czank Tímea 11/9.

PINKK-Pécsi 424: Emma Stach 32/15, Shenita Landry 29, Vári Zita 6.

Soproni győzelem Szekszárdon

A 17. forduló rangadóján a Sopron Basket 65-59-es győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd otthonában. A negyedik negyed elején egy 9-2-es futással ragadta magához az irányítást a Sopron.

A két csapat rangadóin megszokott telt ház előtt és felfokozott hangulatban dobták fel a labdát. Két és fél percet kellett várni az első találatra, amikor Jelena Brooks volt eredményes. Erre Erica McCall válaszolt egy triplával. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. 8-7-re még a Sopron vezetett, de innen 15-11-re fordított a KSC. 10 perc után pedig 18-13-as előnyt regisztrálhattunk. A duplákat tekintve 9-ből 5 kísérlet sikeres volt hazai oldalon és ehhez két tripla is jött. A Sopron számára elsősorban a nyolc eladott labda okozhatott fejfájást. A második negyedet Sara Krnjic találata vezette fel. Az ekkor kialakult 7 pont volt a legnagyobb mértékű hazai vezetés. A címvédő 25-25-nél egyenlített. A végig szoros találkozón a félidőig újra a KSC került pár pontos előnybe. A nagyszünetben 36-35-re mentek a hazaiak.

A félidei statisztikai sem árulkodott jelentős különbségről. Kiss Virág nélkül is tudta tartania a lépést a lepattanókban a KSC, eközben a Sopron a második negyedre csökkentette az eladott labdái számát. Mindössze hármat regisztráltak a statisztikai lapra. Szekszárdon Ty Marshall 8, Studer Ágnes 7 pontnál járt. A bajnoki címvédőnél Aleksandra Crvendakic jutott 12 egységig, Briann January pedig 7-ig. A másodikhoz hasonlóan a harmadik negyedet is Sara Krnjic találata vezette fel. 38-35 után azonban 6-0-val 41-38-ra fordított a Sopron. Gyorsan érkezett a hazai időkérés, amivel rendezte sorait a Szekszárd. Ennek eredményeként ismét magához ragadta a vezetést és 45-41-nél már egy soproni eligazítás állította meg a játékot. A fordulatos küzdelemben nagy különbség egyik oldalra sem formálódott ekkor.

Az utolsó 10 percnek 47-47-ről futottak neki a csapatok. A negyedik negyedet Candice Dupree duplája és Jelena Brooks triplája indította. Három percen át nem találtak be a hazaiak. Ivana Dojkic két büntetővel törte meg ezt a kosárcsendet, de a Sopron lendületben maradt és 56-49-nél 9-2-es futást regisztrálhattunk. Krnjic találatával került közelebb a KSC, de Brooks triplája 8 pontra növelte a differenciát. Ez az egész meccsen a legnagyobb volt a felek között. Szoros, töredezett végjáték alakult ki, ahol az utolsó percben 61-57-nél Ivana Dojkic triplája még látótávolságba hozta a Szekszárdot. Összeségében azonban a Sopron sikere nem forgott veszélyben. A végül 22 ponttal záró Crvendakic büntetői alakították ki a 65-59-es végeredményt.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Sopron Basket 59-65 (18-13, 18-22, 11-12, 12-18)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Sara Krnjic 12, Erica McCall 11/6, Ivana Dojkic 10/3, Tyaunna Marshall 10.

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 22/3, Jelena Brooks 14/6, Briann January 9/3.

Kiélezett küzdelemben verte a Cegléd a BEAC-ot

Kiélezett küzdelemben a VBW CEKK Cegléd 65-59-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát a hazai élvonal 17. fordulójában.

A ceglédi csapatban már bemutatkozhatott az új szerzemény, Katerina Sotiriou. Fordulatos negyeddel indult a találkozó. Az első percekben 5-0-s előnyre tett szert a Cegléd, de 9-8-nál már a BEAC járt előrébb. Végül egy negyednyi játék után 14-14-es állást regisztrálhattunk. A második szakaszban három és fél perc alatt 23-14-es előnyre tett szert a BEAC. Az ekkor kialakult 9 pontos differencia meghatározta a félidőt. A nagyszünetben 29-20-ra mentek Balogh Judit tanítványai. Hazai oldalon 32 kísérletből mindössze 7 talált utat a gyűrűbe, ami meg is válaszolta a ceglédi hátrány okát. A vendégek 26-19-re vezettek a lepattanókban és a 18 mezőnykísérletükből 10 sikeres lett, ami pedig kifejezetten jó arány.

A harmadik negyedben 35-28-ig őrizte nagyobb előnyét a BEAC, de innen 9-0-val 37-35-re fordított a Cegléd. Látványos kosárváltás zárta a harmadik etapot. Az utolsó 10 percnek a BEAC 41-40-es vezetéséről futottak neki a felek. A döntő futás 43-43 után érkezett el. A Cegléd a végül 20 ponttal záró Kristina Higgins vezetésével 14-3-as sorozatot mutatott be. A játékrész közepén 57-46-ra mentek a hazaiak. A BEAC-nak 57-53-nál még akadt egy felzárkózása, de ennél közelebb nem kerültek. Időkérés alatt rendezte sorait a Cegléd, a folytatásban visszaállította a 10 pontos differenciát és ezzel el is döntötte a győztes kilétét.

VBW CEKK Cegléd – ELTE-BEAC Újbuda 65-59 (14-14, 6-15, 20-12, 25-18)

VBW CEKK Cegléd: Kristina Higgins 20, Licskai Zsófia 19, Gorjanácz Ágnes 9/3.

ELTE-BEAC Újbuda: Laklóth Anna 15/6, Abigail Fogg 11/3, Mérész Beatrix 9.

30 pontos DVTK-győzelem

Az Aluinvent DVTK 99-69-re legyőzte a Vasas Akadémiát a 17. forduló szombati játéknapjának nyitányán. Az első negyedben kialakította a mérkőzést meghatározó különbséget a DVTK.

Ziomara Morrison és Shatori Walker-Kimbrough találataival már az első percekben lépéselőnybe került a DVTK. Amikor pedig Cyesha Goree triplája 14-5-nél utat talált a gyűrűbe, már Földi Attila időkérése miatt állt a játék. A folytatásban is hasonló ütemben nőtt a DVTK előnye, így 10 perc után 31-9-es állást regisztrálhattunk. A második szakaszt Karlócai Julianna triplája vezette és lényegesen kiegyenlítettebb képet festett a mérkőzés. 20 pont körül állandósult a differencia. A félidőben 51-29-re vezetett a DVTK, melynek keretében Goree már 14 pontnál járt. Csapatszinten a DVTK 36 kísérletéből 20 utat talált a gyűrűbe.

A harmadik negyedet is hasonló kiegyenlített játék jellemezte. Sőt, a Vasas 61-45-ig felzárkózott. Ez figyelmeztető jel volt a házigazdának. A DVTK ugyanis erre 9-0-val válaszolt, így visszaállt a jelentős különbség. A játékrészt Szücs Réka triplája zárta, aminek eredményeként az utolsó 10 percnek 73-47-ről futottak neki a felek. A 30 pontos különbség 88-58-nál alakult ki. Mindkét szakmai stáb bő rotációt alkalmazott. Az utolsó öt percben a DVTK magyar magja stabil játékkal őrizte az előnyt, de a második negyedtől a Vasas is versenyképes formát mutatott.

Aluinvent DVTK – Vasas Akadémia 99-69 (31-9, 20-20, 22-18, 26-22)

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 17/3, Cyesjha Goree 16/6, Shatori Walker-Kimbrough 12.

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 18, Taylor Murray 17/3, Tóth Orsolya 15.

A harmadik negyedben fordított a ZTE a PEAC ellen

A ZTE NKK 87-74-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét a hazai élvonal 17.
fordulójában.

Pontgazdag negyeddel indult a mérkőzés, ahol hét ponttal is vezetett a PEAC. Végül azonban 20-13 után a ZTE az első szakasz végére 22-18-ra felzárkózott. Lendületben maradtak a hazaiak és a második etapban 22-22-nél már egyenlítettek. Ez összességében egy 9-2-es futás volt. Erre a PEAC Cierra Bravard triplájával válaszolt. Az amerikai center az első félidőben egymaga 17 pontot szerzett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de pár ponttal jellemzően a pécsiek jártak előrébb. A nagyszünetben 40-36-ra mentek a vendégek.

A harmadik negyed elején ismét elérte a 7 pontot a PEAC előnye, de 46-39 után a ZTE nagy felzárkózásba kezdett. A végül 21 ponttal záró Nagy Dóra két triplát is értékesített ebben a rövid szakaszban, így 50-50-nél egyenlítettek a hazaiak. Ekkor már egyértelműen a ZTE fölénye rajzolódott ki. Végül 54-54 után hagyta állva riválisát Horváth Zsófia együttese. A negyedik negyednek 61-54-ről futottak neki a felek, összességében 20-0-s zalaegerszegi szériát regisztrálhattunk.74-54 után csak a különbség volt kérdés. A két közvetlen rivális őszi meccsét 6 ponttal nyerték a pécsiek, de a ZTE az utolsó percekben már végig ezen különbség felett tartotta előnyét.

ZTE NKK – PEAC-Pécs 87-74 (18-22, 18-18, 25-14, 26-20)

ZTE NKK: Nagy Dóra 21/15, Kirby Burkholder 16/3, Janis Ndiba 12/9, Keyona Hayes 12.

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 23/9, Maegan Conwright 17/3, Wentzel Nóra 10, Szabó Fanni 7/3.