23
2020
2020. január 23.  |  10:35
Legyőzte a Sopron a Lyont

A Sopron Basket az Euroliga 11. fordulójában a második negyedtől végig vezetve 67-53-ra verte a francia bajnoki címvédő Lyon-t. A két csapat novemberi meccséhez hasonlóan a harmadik etapban 19 pontos előnyt alakított ki a Sopron. Innen hat egységre felzárkózott a Lyon, de fordítani nem tudtak. Nagyot küzdve megérdemelt és rendkívül értékes győzelmet aratott a Sopron.

Centerét Helena Ciak-ot nélkülöző Lyon szerezte a mérkőzés első pontjait. Ezt követően az első szakaszban fej-fej mellett haladtak a csapatok. Jelena Brooks három triplájával tartotta a lépést a magyar együttes. Végül 14-13 után 5-0-val zárták az első 10 percet Gáspár Dávid tanítványai és ezzel 18-14-es előnyre tettek szert. A második szakaszban 20-19-re visszajött a Lyon, de erre 11-0-val válaszolt a Sopron. Az ekkor kialakult különbség a félidőig megmaradt a felek között. A nagyszünetben 37-26 állt az eredményjelzőn. A 11 pontos Brooks mellé Candice Dupree is felzárkózott, immár 10 pontnál járt.

Sok statisztikát lehetne hozni az első 20 percből, akár a megnyert lepattanócsatát, akár azt, hogy remek védekezéssel 32%-os mezőnymutatón sikert tartani a franciákat. Döntő fontosságú volt azonban Briann January védőmunkája, aki az első félidőben nem engedett sikeres mezőnykísérletet Marine Johannes-nek. Végül a francia zseni mindössze egy triplával zárta a meccset.

A harmadik negyed úgy kezdődött, mint november elején Franciaországban. Tartotta az első félidő ritmusát a Sopron, egy 8-0-s futással két perc alatt 45-26-ra léptek el a mieink. A vendégek azonban nem adták fel. Clark 7 pontjával, illetve Johannes előbb már kiemelt triplájával nagy felzárkózásba kezdtek. A negyed végén 51-38-as állást regisztrálhattunk. A záró szakasz első találatát Dupree szerezte és ezzel visszaállt a 15 pontos differencia. Ez sem törte meg a kifejezetten alacsony szerkezetben játszó Lyon-t, hat perccel a vége előtt 55-49-re megközelítették a mieinket. Gáspár Dávidnak időt is kellett kérnie.

Aleksandra Crvendakic és Fegyverneky Zsófia villanásai törték meg a soproni kosárcsendet. Brooks mesteri átadásából Tina Krajisnik volt eredményes, 62-51-re módosítva az állást. Ez volt az a lélektani fordulat, ahonnan már nem mutatkozott visszaút a vendégeknek. Kemény, küzdős negyed kerekedett. Az utolsó három percbe érve a Lyon kispadja egy technikait is begyűjtött. A hajrában már a különbségre kellett figyelni, miután minden pontnak lehet jelentősége. Végül remek játékkal megérdemelt soproni győzelem született.

Sopron Basket – LDLC ASVEL Féminin 67-53 (18-14, 19-12, 14-12, 16-15)

Legjobb dobók:

Sopron Basket: Tina Krajisnik 18, Jelena Brooks 16/12, Fegyverneky Zsófia 11/3.

LDLC ASVEL Féminin: Alysha Clark 16/4, Marieme Badiane 10, Michelle Plouffe 8.

18 pontos hátrányba került a Szekszárd

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 91-73-as vereséget szenvedett a Lointek Gernika otthonában az Európa Kupa rájátszás második fordulójának első meccsén. Jövő héten hazai pályán 18 pontos hátrányból kezdi a visszavágót a szekszárdi együttes.

Nem indult jól a mérkőzés. A Gernika villámrajtot vett és hat perc alatt 15-5-re léptek el. A Szekszárd igyekezett megfogni a meccset és 16-12-re fel is zárkóztak Zeljko Djokic tanítványai. Sőt a folytatásban 20-18-ra sikerült megközelíteni a hazaiakat. Innen indult a második negyed, melynek kezdetén Ivana Dojkic duplájával és Sara Krnjic villanásával 22-20-ra fordítottak a mieink. A következő nyolc percben azonban mezőnykosarat nem tudott elérni a magyar csapat. Hat büntetőt értékesített a KSC, de ezen pontszegény szakaszt kihasználva 41-28-ra elszakadt a Gernika. A félidőben pedig 46-32-es állást rögzíthettünk.

A statisztikát nézve azt láthattuk, hogy a KSC a 30 mezőnykísérletéből mindössze 11-et értékesített. Eközben a hazaiak extra dobóformát mutattak, miután mezőnyből 27 próbálkozásukból 17 utat talált a gyűrűbe. Ezen felül a 9 eladott labda és az ezekből kapott 12 jelentette a lépéshátrányt.

A harmadik negyed elején már a 20 pontot ostromolta a differencia. Három perc után 53-34-nél Zeljko Djokic időt kért. Nagyot küzdött a Szekszárd és mindent megpróbált. 56-44-nél felcsillant a remény, amit vastapssal jutalmazott a helyszínen a maroknyi szekszárdi szurkoló. Innen azonban a negyed végére 65-48-ra módosították az állást a telt háznyi közönség által biztatott hazaiak. A záró szakaszban a 24 pontot is elérte a differencia. Ebből kilencet lefaragott 86-71-nél a KSC, de az utolsó másodpercekben cél ért egy hazai tripla, amivel kialakult a 91-73-as végeredmény.

Lointek Gernika Bizkaia – Atomerőmű KSC Szekszárd 91-73 (20-18, 26-14, 19-16, 26-25)

Lointek Gernika: Nikolina Milic 21, Blake Dietrick 18/6, Julie Wojta 13/6

Atomerőmű KSC Szekszárd: Sara Krnjic 16, Tyaunna Marshall 15/3, Ivana Dojkic 14.