Női NB I: Az első negyedben eldöntötte a megyei rangadót a Sopron
19
Jan
2020
2020. január 19.  |  20:25
A Sopron Basket az első percektől dominálva 76-48-ra kiütötte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját a 16. forduló záró mérkőzésén.

Villámrajtot vett a megyei rangadón a Sopron, mely a sérült Czukor Dalmán túl a csapatkapitánya Fegyverneky Zsófia szolgálataira sem számított ezen az estén. Az első nyolc mezőnykísérletéből hatot értékesített Gáspár Dávid együttese, így 12-2-nél már győri időkérés miatt állt a mérkőzés. A különbség a folytatásban a 20 pontot is elérte. 10 perc játék után végül 27-12-re ment a Sopron.

A kiemelkedő dobóformát jól mutatja, hogy a duplákat tekintve a soproniak 12 kísérletéből 8 utat talált a gyűrűbe. Már hét pontszerzőt regisztrálhattunk a címvédőnél, amely kétszer annyi lepattanót (12-6) szedett mint riválisa. A Győrnek öt eladott labdája volt és mindössze három mezőnytalálatot jegyzett. Ez a rajt az egész találkozót meghatározta. A második etapban ennek ellenére valamivel kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés képe. Sőt, Ygueravide triplája után 29-18-ra felzárkózott a Győr.

Az első félidő hajrájában 34-24 után Crvendakic, Brooks és Dupree visszaállította a különbséget. A 40-24-ről induló harmadik negyed közepére 50-30-nál ismét 20 ponttal járt előrébb a Sopron. A játékrész végére pedig 56-31-re szakadt el a címvédő. A záró szakaszban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Egyre jobban kijött a hazaiak fizikális és mentális fölénye. Egy 10-2-es széria végén 66-33-ra módosították az állást. Az utolsó percekben hazai játékosaival szerepelve is magabiztosan tartotta az előnyét a címvédő. A vége 76-48 lett.

Sopron Basket – UNI Győr – MÉLY-ÚT 76-48 (27-12, 13-12, 16-7, 20-17)

Legjobb dobók:

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 17, Határ Bernadett 12, Jelena Brooks 10/3, Briann January 10.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Sandra Ygueravide 16/9, Varga Zsófia 8/6, Dombai Réka 6.